Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

auburn
31. okt 2010

@funkyk nechcela som ta tym naplasit, skor ukludnit ze so srdcom to nemusi nic mat, mna to naopak upokojilo, ze je to len chrbtica, alebo mozno aj psychika, muz mi to trochu rozmasiroval a prestala som si to vsimat... preslo to uz

inak dievcence co pisete o tom prilisnom pozorovani sa, to asi patri k tomuto stavu, kym nam zaberu lieky, predtym som taka vztahovacna nebola a nepanikarila som pre kazdu zmenu co som pocitila, teraz sa plasim a mam co robit aby som si vec rozumne zdovodnila, najlepsie ked sa niecim inym zaujmem a snazim sa tak nepozorovat

funkyk
31. okt 2010

@auburn no ano vyplasila si ma 😀, lebo ja som ratala ze to mam z tej psychiky no ale to je jedno, pockam si do stredy, ked uz su tie prazdniny a potom uvidim, ako sa to bude vyvyjat, dnes uz ma to chytalo podstatne menej, ale nechcem to precenit, rano ma trikrat za sebou, teraz poobede uz len raz, tak som sa postavila a sla sa prejst na cerstvy vzduch a preslo... tak uvidim, velmi pekne dakujem 🙂

dadenka1
31. okt 2010

Ahoj dievčatá. Potrebujem poradiť. Neviem či mám depresiu alebo som príliš rozmaznaná, ale pravidelne cez víkendy, hlavne v nedeľné večery mi býva veľmi smutno ani neviem prečo, ale v poslednej dobe je to už aj v týždni. Pridali sa k tomu podráždenosť, výčitky svedomie pre všetky nedokonalosti niekedy až mám pocit že som neurotička, bolesti hlavy a ťažký žalúdok. máločo ma rozveselí. Som vydatá, manžel je na mňa dobrý, mám prácu ale akosi ma nič nebaví, len pasívne sedím. Liečim sa na hypothyreozu, beriem medocriptine, a euthyrox, lekárka mi ho stále zvyšuje, lebo sa mi nedarí otehotnieť. Tehotenstvo už ani moc neriešim, nemám na to silu každý mesiac márne dúfať. Čakáme na adoptované bábo, začínam sa ale báť, že bude mať psychicky chorú mamu. Nemáte niekto podobné stavy? Za psychiatrom sa bojím ísť, mám veľký problém niekomu sa zdeliť s príliš osobnými vecami, toto by som nezvládla.

lubka888
31. okt 2010

@dadenka1 Ahoj, ja si myslim, ze nemusis ist hned za psychiatrom, myslim, ze by ti vedel poradit aj psycholog. Neboj sa nicoho, dnes je to uz uplne normalne, ze maju ludia problem a idu sa zdoverit dr. Cim skor to zacnes riesit, tym skor Ti bude lepsie.
Inak aj toto pocasie robi svoje, skoro kazdemu sa trocha pohorsi. Hlavu hore, urcite to zvladnes, zacni cim skor, kym budete mat babetko, aby si sa uz len tesila a aby malo tvoje dietatko stastnu a usmiatu maminu 🙂 . Vela stastia a trpezlivosti 🙂 🙂

filipal
31. okt 2010

@dadenka1 podla mna su to znaky depresie, uzkosti.... ide o to, aby si prekonala strach z navstevy odbornika.
co sa ti bude zdat prilis intimne, nemusis hovorit. pojdes iba pokial, pokial ty budes chciet.
napriklad psychiater velmi do hlabky nejde. uz podla par zakladnych znakov spozna o aku diagnozu sa jedna.
ide o to, ci si skor ochotna liecit sa medikamentozne, alebo chces radsej absolvovat terapiu....
ono sa to da ( a je to najvhodnejsie ) skombinovat.
pozri, prvy krok si uz spravila, zverila si sa nam na verejne forum 🙂 , druhy krok je objednat sa k psychologovi/psychiatrovi.... 😉

janulkama
1. nov 2010

@funkyk ahoj,aj mňa stále pichá pri srdci,naposledy to bolo také bolestivé,že som chytila panický záchvat,že už to je určite srdce a niečo sa so mnou stane...rýchlo som si dala tabletku a neverila by si,do 15 minút ma nič nebolelo a bola som ok...to ma utvrdilo,že pri srdci môžu byť naozaj silné bolesti aj so psychiky,ale aj z chrbtice...a to ma upokojilo,teraz keď ma bolí,iba sa snažím pousmiať,že si zasa moja hlava robí čo chce 😉

veronika.h
1. nov 2010

@radulinka00 Ahoj, já jsem s homeopatikama taky bojovala, bohužel jsem ten boj vzdala, protože přesně jak píšeš, při užívání se dostavilo (prý přechodné) zhoršení. Nebrala jsem ještě AD, homeopatka mi jen říkala vydržet, všechny emoce a strašný stavy vyplouvaly na povrch, vůbec jsem nebyla schopná kontrolovat svoje chování, byla jsem jak vyšinutý blázen, kopala jsem do dveří, válela se po zemi, ječela, brečela. Stále mi opakovala, že tohle všechno se z mé psychiky musí dostat ven,aby mi bylo líp. Jenomže to trvalo týdny a vždycky přišly nový homeo, nový další stavy a já na konci sil. ☹ ☹ . Tak jsem se dala na AD. TAk nevím, jak poradit, každopádně moc držím pěsti!!!!

My jsme jeli na pár dní k mé babičce, bylo to fajn, ale dneska už jsem zase sama doma a je mi smutno, nic se mi nechce, jen brečet 😝
@svija Maty se o dost zlepšil, když začal chodit, to je fakt, ale teď je to náročný. Snad to bylo k těm zubům, protože teď už je zase pár dní v pohodě. I když v noci pořád nespí a to je fakt peklo ☹.
čínská medicína? To zní strašně zajímavě. Jak se to dá časově skloubit s dítkem?
Já hrozně trpím tím, že na MD můj mozek zakrňuje, ráda bych si našla nějakou činnost, vždycky jsem byla zvyklá studovatm vzdělávat se, ráda jsem chodila do školy. Ale potřebovala jsem klid a čas na učení, to teď nemám ani jedno🙂)
@lucinka0921 tak jak se daří? Uvidíš, časem se to bude zlepšovat. Já jsem měla panickopu hrůzu z řízení auta a najednou na AD jsem se přestala bát a od té doby řídím každej den a strašně ráda. Bála jsem se spousty věcí, všechno byl pro mě problém, ale postupně jsem byla schopná zase fungovat normálně.-)

veronika.h
1. nov 2010

@dadenka1
Ahoj, jako bys popisovala mě před pár lety. Po škole jsem chodila do práce, která mě nebavila a já každý večer a v neděli jsem seděla vyklepaná doma, nic jsem nebyla schopná dělat nic mě netěšilo. No, u mě se to vyřešilo tím, že jsem otěhotněla a přestala chodit do práce, myslela jsem, že je to ono. No pár měsíců bylo super, doma mě to bavilo, odpočívala jsem, chodila ven se psem, zato po porodu jsem se sesypala ☹.
Na tvém místě bych nejdřív zkusila psychologa, vypovídat se, neměj strach, on ti pomůže se otevřít. A taky doporučuju sport. I když se ti nebude chtít, já jsem se vždycky musela donutit, ale pak jsem se cítila mnhem líp.

lucinka0921
1. nov 2010

@veronika.h Ahoj.Zatial sa citim celkom fajn.Po sertraline sa citim,lepsie ako po serlifte,som pokojnejsia,nerozhadze ma skoro nic 😀 A nemam ani nejak naznaky paniky,strachu a uzkosti.Ale aj tak sa neviem odvazit ist niekde dalej.Ale to je teraz jedno,dnes sa tym nejdem zatazovat,vonku je krasne,za chvilku budeme mat navstevu,takze dnes ma ceka skvely den 😉 😉 😉 No keby ja som sa bala len niecoho,mozno by to bolo lahsie,ale ja sa bojim vsetkeho,teda mam strach zo smrti,zo zosalenia,ze sa mi nieco stane.Doma je to uz v pohode,ale ked mam ist niekam,tak vtedy to prichadza....A radsej to uz ani neskusam,lebo tie pocity su velmi strasne a ubijajuce ☹ Ale inak ked som doma alebo v okoli,tak sa citim uplne v pohode....Ale uz by som rada sla,hoci len do lesa na prechadzu,do mesta na nakupy....Velmi mi to chyba,kedze predtym som doma travila velmi malo casu.A ako dlho to trvala,kym sa zacala fungovat normalne???

veronika.h
1. nov 2010

@lucinka0921 No postupně, týden od týdnu, myslím, že tak za měsíc jsem fungovala celkem normálně. Já jsem si dávala takový malý úkoly, který jsem postupně navyšovala. Jít na nákup, jet do města, uvařit. No a pak jsem už fungovala normálně. Jen teď jsem zase nez energie a musím se do všeho nutit 😝

lucinka0921
1. nov 2010

@veronika.h No ja som si tiez davala take ulohy,ze stale kazdy den pojdem o kusok dalej.Minulu zimu som uz chodila dost daleko bez problemov,ale potom som sa zase vratila na urcite miesto a zase sa neviem pohnut.Ja sa tiez musim velmi nutit,niekedy ani to nepomaha...Ale som rada,ze uz dokazem ist aspon vonku na malu prechadzku,predtym som ani z bytu nevysla.Ale ja s tym prakticky bojujem sama,lebo psych mi od zaciatku vravi,ze som uplne zdrava a na zaciatku mi nedaval ani lieky a tym sa to aj zhorsovalo.Keby mi ich napisal hned,myslim,ze som nemusela sa dostat az do takeho stadia.Ono uplne na zaciatku,som absolvovala vsetky vysetrenia,no vsetko bolo v poriadku a moja obvodacka mi predpisala xanax,no ked som si precitala,na co je,tak som bola na nu nastvana,ze co mi to predpisuje,vsak ja nie som ziadny blazon...A keby som ich brala,mozno po par tyzdnoch by som bola fit... Teraz ma to mrzi... A moj psych so mnou nic nerobil,moja navsteva u neho trva vzdy ani nie 5 minut...Ale som sa objednala k druhej psych,to mi jedna znama odporucila,tak sa aj tesim,ale mam aj strach... Bojim sa hlavne tej cesty k nej aj ked idem autom... Ked si na to len pomyslim,tak ma uz chyta strach a uzkost.... ☹ ☹ ☹ Ale som presvedcena,ze mi pomoze...Ale asi si ju zavolam aspon na prvu navstevu domov

radulinka00
1. nov 2010

@filipal
@veronika.h Ahoj holky, já bych si nejradši nakopala za ty homeopatika a tu "doktorku" taky, ale je to moje blbost, měla jsem se víc o to zajímat. Nevim, jak si to ona může vzít na svědomí, když jsem za ní přišla a řekla jsem jí co jsem prožila, že mě do toho znova uvedla těma pseudolékama. 😒 Opravdu mě nevarovala, že tohle může přijít, až potom, když jsem jí zoufalá volala, tak samozřejmně tvrdí, že mi to říkala. dneska jsem byla na kontrole u psychiatričky, tak jsem jí to vyprávěla a ona mi řekla, že se neví jak kdo na to zareaguje a ta psychika je tak křehká, že to může takhle člověka rozhodit. Takže musím přechodně zvednout Mirta. na celou, abych vůbec spala a tojsem ho chtěla vysadit. No jsem strašně naštvaná a už nechci mít do smrti s homeopatií nic společného!!!!
@veronika.h Prosimtě jak dlouho po vysazení to v tobě ještě dobíhalo ta homeo? Vím, že je to u každého jiné. S tím spaním, když se dítě budí je to těžké radit, časem to přejde a nemáš možnost jít někam na částečný úvazek do práce, to by ti možná pomohlo.

veronika.h
1. nov 2010

@radulinka00 No, já jsem homeo vysadila a hned po tom šla k psych pro AD, takže to trvalo pár týdnů než AD zabraly a fakt nevím, co mají na svědomí léky a co homeopatika. Já od té doby jsem s homeopatií velmi velmi opatrná a bez odborníka bych si sama nic nesadila. Ani Matyáškovi blbou Chamomilu na bolení zoubků si netroufám dát. ta má homeopatka potom léčila už jen mATYáška, ale jediné, co jsem viděla, bylo zlepšení vyrážky, nebo jiných fyzických projevů, co měl, ale psychický stavy, nálady, nespavost apod se nepodařilo ovlivnit. Anebo podle mě ne dostatečně.A lezlo to i do peněz a já jsem se pnula na to, že po tomto léku konečně nebude tak v noci plakat a vždycky přišlo zklamání, pláče doteď s homeo i bez nich 😉 🙂 . Ona mě i říkala, že jsem si svůj stav mohla přivodit tím, že jsem při porodu polykala několik různých kuliček snad po hrstech, co jsem si nechala napsat od doktora homeopata, že na psychiku neuvážené užívání může mít u citlivých jedinců velký vliv. Ona léky nasazuje podle aktuálního stavu a rozpoložení pacienta, podle aktuálních příznaků, fyzických i psychických a dává se kulička, která se pak ředí a lék se užívá po lžičkách. Takže ne to klasický pět kuliček po hodině, jak se radí třeba i v lékárnách.
No, zkrátka, mám z toho fakt respekt, když vím, jak to dokázalo zamávat s mojí psychikou.

@lucinka0921 to je hrozný, jak někteří doktoř s člověkem jednají☹. Snad ti nová doktorka pomůže a pokud je ochotná přijet, tak proč si to neulehčit🙂

lucinka0921
1. nov 2010

@veronika.h No on je velmi priatelsky,ked som sla k nemu,tak ma nabijal energiou,ale 5 minut nestaci,kedze sa to po 2 a pol roku prilis nemeni,neviem mozno to trva dlhie,ale s tym sa dlho zit neda... On so mnou nejednal jak s pacientou ale ako s nejakou znamou 😀 to bolo prijemne,ale to nestaci.On nema vela casu sa pacientov,lebo on je aj sudny znalec a casto chodi po vezniciach a skolach,tak na ambulantnych pacientov nema vela casu.A tak som sa rozhodla,ze ho vymenim za inu doktorku,ktora mi bola odporucena,ze vraj je velmi dobra a venu sa dostatocne dlho pacientom.Ale bojim sa a ani neviem coho... A ona chodi aj k pacientom,no za to sa zamozrejme plati (11€+0,50€ kazdy km) Aj ked ja som bez prijmu,kedze som bez prace a u mna praca ani nehrozi,kedze neviem ako by som sa tam dostavila,no moj priatel mi to zaplati ,len aby mi bolo dobre 🙂 Tak aspon tu prvu nastevu by som chcela aby bola u mna doma,lebo si myslim,ze mi to pomoze ku dalsej navsteve u nej.
A ten psych co ku nemu chodim,tak doteraz mi tvrdi,ze som zdrava,ale keby to tak bolo,tak by som bola ako predtym a nie stale v strachu uzkosti a iba doma... No ale jeden psycholog mi na zaciatku toho vsetkeho,ked som bola u neho na testoch,ktore mimochodom vysli uplne v pohode,povedal,ze to moze byt aj z toho,ze som nahle pribrala 20 kil,tak neviem....

svija
1. nov 2010

@veronika.h - no čínská medicína se dá skloubit s děckem jen díky tomu, že to je jen 3-4 dny v měsíci a zbytek samostudium. O to je těch pár dní ale výživnějších. A samozřejmě běz zázemí v rodině mojí i manželově, kteří mi v té době, kdy jsem ve škole, hlídají, by to samozřejmě nešlo.

radulinka00
1. nov 2010

@veronika.h no škoda, že jsi to sem nenapsala předtím ,to bych na to určitě nešla. Já jsem tý doktorce důvěřovala, měla jsem na ní i doporučení sama bych si taky nic nebrala a hlavně jsem si fakt myslela, že homeopatika fungují hlavně na bázi placeba a nebo buťpomůžou nebo neudělají nic. Na tohle jsem fakt nebyla připravená. snad se dám zase rychle do kupy. 😔
@svija Ahoj a to je vejška? sháním tu knížku od Praška nespavost, ale nikde ji nemají, ty jsi ji myslím četla. Je tam něco co by mi mohlo výrazně pomoct? jo a byla jsi ve spánkové laboratoři?

dadenka1
1. nov 2010

@veronika.h dakujem za pozornosť. Ja už som jedneho "poradcu" mala, ale dopadlo to nedobre, bolo to trochu zranujuce, chcem to zvladnut sama alebo s kamaratkou nejakou, cudzieho už nechcem nikoho. S tym sportom to je dobry napad. A ty si to potom sko zvladla? aj lieky a psycholog alebo si to zvladla sama?

dadenka1
1. nov 2010

Dakujem vsetkym za radu drzte sa dievcata idem si zabehat...

svija
1. nov 2010

@radulinka00 - já jsem od Práška četla akorát knížku o OCD, a ta se dá stáhnout na netu. O nespavosti jsem nečetla. Já jsem do spánkové poradny chodila akorát na psychoterapii, ale na tom nočním vyšetření jsem nebyla. To moje studium není vejška, pořádá to klinika čínské medicíny v Praze, mají na to akreditaci od ministerstva školství. Na konci ti dají papír, že můžeš dělat diagnostiku a terapii tohohle alternativního směru, ale titul žádnej 🙂 . Je to na tři roky dálkově 😉 .

lucinka0921
1. nov 2010

Ahojte dievcence 🙂 Este by som sa chcela opytat,ci niekto z vas nema skusenosti s tabletkami spitomin.Len ci ste o nich nahodou nepoculi alebo niektora z vas ci nebrala.
Dakujem 🙂 🙂

dadenka1
1. nov 2010

práve vraveli že na depku je dobrá kyslá kapusta. tak si zajtra dám... chudák môj manžel...

veronika.h
1. nov 2010

Ahojte,
@lucinka0921 o tom jsem nic neslyšela 😕 , co to má být?
@dadenka1 mně pomohly léky, brala jsem je 7 měsíců loni na podzim a celou dobu chodím k psycholožce, teď už 1x za 14 dní. No a popravdě pomohlo mi dostat se na úplný dno, abych si začala vážit života 🙂. A běhání obdivuju, mě běhat strašně nebaví, já jsem na ty míčový kolektivní sporty🙂)
@svija stejně je to super, i bez titulu. 🙂. Budeš se tomu pak chtít věnovat?
@radulinka00 neboj, brzo to bude zase v pohodě, léky tě zase stabilizujou. A se spaním mám bohužel problémy taky, jak se v noci stále budíme s matyáškem, tak už mi nejde usnout ani večer, ani v noci, je to hrozný☹

lucinka0921
1. nov 2010

@veronika.h to mi este v marci predpisal psych ku serliftu na uzkost.Ale to mam brat iba ak by mi bolo dost zle,alebo by som niekde sla.No ja som este nevzala ani jednu tabletku,lebo mam velky strach brat lieky.Ale som sa rozhodla,ze v stredu pojdem ku doktorke,nebudem si ju volat domov,ved raz sa musim odhodlat ist aj niekam dalej.Teda,aspon to skusim,ak nezvladnem,tak potom to budem riesit,ze si ju zavolam domov... Ale ma tak napadlo,ze mozno by som ju mohla pred navstevou doktorky zobrat... Ale najprv by som chcela od niekoho radu,ci mam vziat alebo nie....

radulinka00
2. nov 2010

@svija Aha, tak to bys pak mohla nejak spojit s fyzioterapií?Já si dělám kurz z e-univerzity, jelikož musím mít těch 40kreditů a končí mi to po Vánocích, dávala jsem to horko-těžko na Md dohromady. Pořád si říkám, že se začnu něco učit do práce, ale nemůžu se k tomu rozhoupat a nevím na jaké odd. půjdu. Většinou všichni chodí po MD na LDN. 😢 aspoň na půl roku, tak uvidím. A ty jsi pracovala taky v nemocnici?

@veronika.h Doufám, že budeš mít pravdu a je to jenom takový výkyv. 😔 Představa, že se z toho zase dostávám dva měsíce je fakt děsná. Proč myslíš, že se Maty v noci buďí? Většinou se doporučuje hned k němu nevstávat, popř odejít na pár nocí z ložnice pokud je zvyklý na tebe. Něco jiného je pokud by byl nemocný, ale pokud je zdravý, tak někdy to je trochu zlozvyk, to mi řekla pediatrička, že je naučený, že zabrečí a vstává se k němu. Jsou na to různé názory, každý to dělá jinak.
Každopádně by se to mělo zlepšovat s věkem. 🙂

@lucinka0921 Ahoj a můžu se tě zeptat, proč si tolik přibrala? Myslíš z AD? Určitě je lepší když zkusíš sama jít, třeba ze začátku s doprovodem, ale hlavně jít. Nezavírat se doma. Postupně chodit dál a dál od domu a uvidíš, že to jde! držím palce! 😉

lubka888
2. nov 2010

@lucinka0921 ahoj, Lucinka. Skus zobrat aspon jednu tbl. alebo polku a uvidis ako to na teba zaposobi. Urcite sa ti nic nestane. Vyskusaj to a potom aspon budes vediet posudit, ci ti je lepsie. A je super,ze si sa odhodlala ist k dr. sama 😉 . Urcite to zvladnes.Ale tu tbl.skus, aspon budes vediet povedat aj dr. ako na teba posobi. Vela stastia 🙂

veronika.h
2. nov 2010

@radulinka00 ty jsi zdrav sestra? A kdy ti končí rodičák? Já teda mám pořádný náladový výkyv, i když je venku celkem ucházejícně, cítím se poslední dobou dost mizerně. No, stále doufám, že to přejde. Matyáš do roka měl jen 2 zuby, za 3 měsíce už jich má 12. Rostlo mu to všechno najednou a asi měsíc mu lezou postupně všechny stoličky, dásně nateklý, průjem, občas má v noci i horečku, V pokoji s ním nespím už půl roku, když zabrečí, tak tam nechodíme, jen když začne hystericky plakat (buď bolestí nebo má nějakou noční můru) kolem 3-4hod ráno a pak se budí až do rána po 15minutách 😝. Taky mu v noci nedáváme ani čaj ani mlíko, dudlíka si najde sám, myslím si, že ho to prostě bolí.
@lucinka0921 tak to jsi šikovná, že se chceš odhodlat jít tam sama🙂 Určitě to zvládneš🙂

janulkama
2. nov 2010

Prajem vám dobré ránko dievčatá 🙂 Dnes je tretí týždeň čo beriem Ad,ale zlepšenie stále nepociťujem,kedy začnú zaberať???

@radulinka00
@lucinka0921
@veronika.h
@lubka888
@auburn
@funkyk
@filipal

nechcelo sa mi písať každej zvlášť 😀 😀 Ako sa mi máte?Ja prežívam zasa tak tak,včera bol u mňa na návšteve jeden známy,ale poviem Vám,má tolko problémov,že to ovplyvnilo aj mňa.Zasa mi bolo nejak čudne,asi sa začnem vyhýbať takým ľuďom...doteraz som každému pomáhala,teda aspoň som sa snažila pomôcť,lenže potom to dolahlo len na mňa ☹ Neviem čím to je,že sa v poslednej dobe okolo mňa točia len ludia s problémami...Ja na nich potom stále myslím a nerobí mi to dobre..V posledných 2 dňoch ma stále pichá pri srdci,včera som si zasa okolo šiestej večer dala xanax a postupne to prestalo...o deviatej som nevedela,že ma niečo bolelo.Mám toho dosť,ale ako im mám povedať,nech sa mi nesťažujú???? Vždy som bola taká,že som ich vypočula,ale už nechcem,pokial budem mať ja sama so sebou problémy....

A Vám som strašne vďačná za každé slovo,ktoré ste mi doteraz napísali...aj keď Vás tu čítam,Vaše ťažkosti,vždy ma to povzbudí...aj keď Vás nepoznám osobne,veľmi som si Vás obľúbila 😉

filipal
2. nov 2010

@janulkama nuz, teraz asi budes musiet byt trochu sebecka a ludom, ktory ti beru tolko energie sa vyhybat. sama potrebujes dost sily, aby si sa pozviechala a nie zachranovat druhych....
normalne sa im cielene vyhybaj. rob veci, ktore ta tesia, ktore robis rada....
to pichanie pri srdci bude asi predsa psychickeho povodu, ked ti po xanaxi odoznelo.
tri tyzdne- to je uz taka polovica za tebou, uz uz sa ti zacne zlepsovat, uvidis 🙂

janulkama
2. nov 2010

@filipal ja som to včera MM povedala hneď ako ten kamarát odišiel,že cítim,že mi normálne zobral energiu 😒 Tak som to pociťovala,ako keby odchádzal od nás spokojný,že mne je horšie než nemu a zanechal problém u nás...tak nejak som to od neho brala...zvláštne...

lucinka0921
2. nov 2010

@radulinka00 Ahoj.Neviem preco som tolko pribrala.Mozno to bude tym,ze som nemala tolko pohybu ako predtym...Neviem.A po AD som pribrala este 15 kil...No uz som 7 schudla 😀 Dufam,ze schudnem este viac 😵 Ale ten prycholog mi povedal,ze testu su uplne v poriadku,tak ci som nemala nejaku velku zmenu v zivote.Ziadnu len tych 20 kil navyse.Tak povedal,ze to moze byt z toho....Aj ja si myslim,ze bude lepsie ak pojdem tam,musis sa nejako prinutit.Aj ked uz ma chyta uzkost,ale snazim sa to nejak ovladat...A nahovarat si,ze to nic nie je,ze to zvladnem.Ja ked niekam chodim,tak len s doprovodom,sama by som urcite nikam nesla 🤐