Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janulkama
13. dec 2010

@clare1 s tým sexom...no aj u nás doma je s tým vééélký problém 😒 MM už toho začína mať akurát dosť a myslím si,že toto je ten problém...ešte pred týždňom som bola ok,tak som ho tak podpichovala,že už by sa mohol činiť,no a než k tomu prišlo,už zasa som nechcela a mám k sexu odpor...mrzí ma to kvoli nemu 😒
Inak ja Ad neberiem dlho,len začínam,tak sa to dá po 2 mesiacoch povedať,s tou zvýšenou dávkou som aj počítala,ale fakt je,že som nečakala,že sa mi až tak pohorší ☹
@radulinka00 aj mne dr vravela,že sa to môže ešte zhoršiť a potom mám zvýšiť dávku,takže ako tak som s tým zmierená,len je to škoda,že sa to zhoršilo až tak...ale moja chyba,mala som to zvýšiť hneď ako som zacítila,že už mi nieje tak dobre.Takže bojujem ďalej pokial zasa nebude dobre 🙂

Dnes som ráno písala,že tu budem a už zasa mi do toho niečo vliezlo a teraz som len prišla domov 😀 A dnes sa veľmi teším,idem s @lubka888 na kávičku,tak sa spoň navzájom vyžalujeme 😀

radulinka00
14. dec 2010

@darinka78 ahoj, vydrž, je to nejlépe snášené ad, tak si to pořád opakuj! 😀 Taky jsem byla jakoby omámená, ono to tak funguje, že to jakoby ořeže špičky, ale ta únava by měla odeznít.

@lucinka0921 Ahoj ty se léčíš setralínem? S agora. zkušenost naštěstí nemám, akorát jsem četla, že neléčená úzkost většinou vyústí v agoraf. 😢 Je to pravda, bylo to tak u tebe?Prý na to dobře funguje z psychot KBT. Pomalu se vzdalovat od domu po malých úsecích, hlavně se tomu nevyhýbat, vždycky se pochválit, když se ti podaří jít dál od domu. Určitě existuje i nějaká literarura...

@janulkama Ahojky, tak už je líp? A jak se má lubka, že tady dlouho nebyla? Mě na to dr. vůbec předem neupozornila, takže o to větší to bylo pro mě překvapení, to zhoršení.... Budeš zvyšovat až na těch 20? Se sexem taky nic moc, nejsem schopná se k tomu sama odhodlat, potřebovala bych, aby mě někdo přemlouvala a to zas nebaví MM. 😢 😢 😢

lubka888
14. dec 2010

@radulinka00 Cauko, som tu , ale nemam silu ani citat, ani pisat. S dcerkou su stale problemy, som s nou teraz na ocr. Uz prestavam vladat, mam toho dost. Este stastie, ze ja uz som v pohode, inak by som sa zosypala uplne. Berie 4ty tyzden sertralin a cakame, kedy uz koecne zaberie. Chodim s nou na sedenia, aj na neurofeedback. Stale sa snazim robit jej nejaky program, ale ona sa boji ludi vonku, tak je to velky problem niekam s nou ist.
Strasne zle sa mi pise, preto som aj chvilu neprispievala. Vecer som uz z nej tak vycerpana, ze nevladzem ani zaspat. Je to hrozne tazke. Oci mam uz uplne vyplakane, vyzeram hrozne, v noci z toho zle spim.... Ale ine mi nezostava, len s nou bojovat.

lubka888
14. dec 2010

A pozdravujem vsetky bojovnicky na tomto fore a prajem krasne Vianoce 🙂 🙂 Užite si ich hlavne v zdraví 🙂 🙂

lubka888
14. dec 2010

@janulkama Cauko ,potom mi napis,ako bolo na sedeni. Ja som bola rano a z toho vycerpania som tam aj zdriemla a prebrala som sa ked mi mobil vypadol z ruky.

radulinka00
14. dec 2010

@lubka888 ahojky 😢 to mě mrzí a jakou teď bere dávku? Ono se to určitě zlepší.Chce to asi čas a řekla ti psycholožka co můžeš udělat ty ,abys jí pomohla? Věřím, že je to těžké, dovedu si to představit, asi by bylo dobré to nějak přijmout a naučit se s tím žít, vydrž!!! Děkujem za přání, tobě přeji to samé, ať je o Vánocích už dobře.

lubka888
14. dec 2010

@radulinka00 Dakujem moja, teraz zacala od stvrtka 100mg. Neviem, kedy to uz zacne ucinkovat.

lucinka0921
14. dec 2010

@radulinka00 Ahoj.Ano ja sa liecim sertralinom.Beriem 100mg.Dva a pol roka som brala len 25mg a velmi mi to nepomohlo,pred mesiacom a pol som vymenila doktora a citim sa super.No mne predtym dr. diagnostikoval generalizovanu uzkostnu poruchu,ale mne stale tvrdil,ze som uplne zdrava,dal mi najnizsiu davku a taku som brala stale,nic so mnou nerobil,moja navsteva u neho trvala max. 5 minut.Ja som bola na tom hrozne,ze som mesiace nevysla z domu a tie stavy strachu a uzkosti,to bolo nieco hrozne... Teram mam uz okrem GUP aj panicku poruchu a agorafobiu a uzkost mam velmi silnu.Ja som si precitala vela o tom a snazila som sa nejak sama s tym bojovat,dostala som psa s nim treba chodit von,tak som pomalicky zacala vychadzat z bytu a stale o trochu dalej... Ale v sobotu na moje prekvapenie som v pohode zvladla byt mimo domova,sli sme sice autom,ale aj to mi robilo problemy,ale citila som sa skvele a to ma tak pohana dalej a dalej.Ja uz nepamätam kedy mi bolo nejak zle.Som velmi stastna.Len stale ma ta agorafobia trochu brzdi,ale ja to zvladnem!
@lubka888 Ahoj.Ja poznam ten strach z ludi.Ja som sa tiez bala chodit von medzi ludi.Nebolo to nic prijemne... Ja sa tiez liecim sertralinom.Tak verim tomu,ze tvoja dcerka sa coskoro z toho dostane,tak ako aj ja 🙂 Drzim palce...

radulinka00
14. dec 2010

Každým dnem, mně se polepšilo asi třetí den po zvýšení, ta stovka už určitě zabere! Držte se holčiny, myslím na vás...... 😵

radulinka00
14. dec 2010

@lucinka0921 ahoj, super, je vidět, že ti léky konečně pomáhají 🙂 🙂 🙂 Nechápu, proč tě nechával tak dlouho na malé dávce a rozjelo se ti to kvůli tomu 😠 Děláš to podle mě dobře s tím pomalým "otužováním se ", vzdalováním se dál od domu a bude se to jenom zlepšovat. Drž se.pa

svija
14. dec 2010

Ahoj, všechny vás zdravím přeju krásný pohodový advent. U mě všechno celkem O.K., včera jsem sice šla trošičku do úzkosti, ale dnes už v pohodě. Vždycky mám tak po 2 nebo 3 týdnech jeden den blbec, kdy se úzkost objeví, ale jinak to jde.

@lucinka0921 - teda super 🙂. Moc dobře si pamatuju, jak jsi na tom byla před tím měsícem a půl a teď píšeš samé pozitivní zprávy. Jen tak dál 😉.

@lubka888 - musí to být moc těžké, ale vydrž, ono se to časem zlomí a pak už bude jenom líp. Mě to trvalo aspoň 2 nebo 3 měsíce, než jsem se jakž takž stabilizovala. Ty OCD stavy jsou fakt hrozné 😝 .

svija
14. dec 2010

Jo a sex by u nás mohly být taky častěji, manžel by byl určitě rád, jen já mám chuť jen občas. Pak to ale stojí zase za to 🙂 .

lucinka0921
14. dec 2010

@radulinka00
@svija
Dakujem vam kočky.Ano citim sa uz skvele a mam z toho obrovsku radost.To co som vtedy prezivala,to nebol zivot a teraz zacinam konecne znovu zit.Na druhy rok mam uz aj naplanovanu dovolenku do CZ,mam tam rodinu a uz som tam nebola peknych par rokov.Tak teraz sa budem pomaly na to pripravovat a verim,ze uz o par mesiacov budem uplne fit 🙂 A to uz nebudem len doma zatvorena,ale budem sa snazit byt co najmenej doma 🙂 A ked prestanem brat lieky,tak by som chcela aj miminko 🙂 Mam velke plany do buducna 🙂 Neviem ci tu este budem do sviatkov,tak vam prajem krasne Vianoce a hlavne vela zdravicka a pohody 🙂

daniela1974
14. dec 2010

ja som bola dnes rano na krvi. Vstavala som o pol piatej a dve hodiny som sla vlakom tam a dve spat domov. Teraz som dosla a zasa idem do BA dcere na vianocnu besiedku. Zivam tak, ze ma bolia cele usta.
Je mi zima a neviem si predstavit, ze znova idem do tej zimy.
Mam cesto na medovniky od nedele pripravene a musim popisat obalky na vianocne pozdravy a pozvanky na dcerinu oslavu narodenin. Nemam ziadny darcek a nic pokupene na jedenie. Som to nejako nezvladla tieto Vianoce.

janulkama
14. dec 2010

@lubka888 ahoj,tak so tam bola,povedala som jej,čo ma ťaží,no prehovorila ma,nech ešte vydržím,mala pravdu v jednom,že sa okolo mňa toho teraz deje a nezvládam to.Jedine čo ma zarazilo bolo,keď som jej povedala,že som zvýšila dávku cipralexu sa mi zdalo,že ostala nahnevaná,že som to zvýšila.Dnes mi dala terapiu na uvolnenie,vraj do zajtra by som sa mala cítiť lepšie a vo štvrtok mám sedenie a poviem jej,ako som sa cítila.Tak uvidím.Nechcem to hneď hodiť za hlavu,už som tam nacpala dosť prachov 😖
@radulinka00 nieje mi najhoršie,ale ani najlepšie 😒 Dnes mi dr povedala,že to bude trvať aj 2-3 týždne.než si telo navykne na novú dávku.Som z toho znechutená,to akože do vianoc mi ešte nezaberú či čo?? 😢 Tebe je ako? Ja dúfam,že na vianoce budem celkom ok,inak si dám aj xanax,je mi to už jedno,len nech sviatkujem úplne ok

lubka888
14. dec 2010

@svija Ja uz neviem ako sa mam k nej spravat. Ked je niekto u nas ,tak sa drzi, ale ked som s nou doma sama, tak len vykrika a chova sa hrozne. Nechce ist do obchodu, nikam a to predtym tak rada nakupovala a chodila von. Je z nej uplne iny clovek.

lubka888
14. dec 2010

@janulkama A ako si sa citila? Ja som tiez bola dnes a idem aj v piatok. Dnes bola aj Katka a ide aj zajtra aj v piatok. Som zvedava, ci ju to niekam posunie.

janulkama
14. dec 2010

@lubka888 vôbec mi to nešlo,aj mi povedala,že to ide so mnou dole vodou,že čo sa deje...ja jej to proste neviem vysvetliť,teda aj viem,ale ona to nechápe.Napr.snažila som sa jej vysvetliť,že keď najhrajem málo bodov ma to strašne rozladí,že prečo??A ona že sa neviem uvolniť a relaxovať...ja jej na to,že som uvolnená,ale neviem čo sa to deje a to nechápe.Neviem ako to povedať... ☹

svija
14. dec 2010

@lubka888 - jasně, to musí být těžký. A jak jste to domluvili ve škole? Zatím to nijak neřeší s tou její absencí nebo už jo?

bobom
14. dec 2010

Ahojte baby som tu prvy krat.Tiež beriem AD no neuspešne sa liečim.Chcela by som vediet či aj vam sa odost prihorši ked mate niekolko dni pred menštruaciou?

bobom
14. dec 2010

A niečo ku mojej diagnoze.Trpim rok panickou poruchou,liečila som sa počas roku postupne viacerymi AD ale moja porucha stale pretrvava i ked su aj niekedy lepšie dni,no napriek tomu sa necitm super a najme bez priznakov:((.Som zufala z toho,lebo chcela by som miminko a lieky mi stale nepomahaju.Tak neviem čo robit.Teraz beriem mesiac citalopram 10 mg na den.A neviem lebo ešte stale sa necitim dobre a teraz sa mi aj akosi pohoršilo opat.Mam niekedy taky pocit,že každemu liek nejaky zaberie a mne doposial žiaden nepomohol z tejto kaše.Ach čo by som za to dala byt opat OK.

andy.a
14. dec 2010

@bobom moja,máš detskú dávku citalopramu...pri PP sa ide až do 60 mg 😝 😝 😝
a citalopram zrovna nie je to pravé orechové na PP,radila by som Ti skôr paroxexín /Seroxat,Paretin do 60 mg /,escitalopram /cipralex,Elicea,Escitil do 20 mg dávky/ alebo venlafaxín/Alventa,Elify,Mollome.. do 225 mg / 😝 😝 😝

citalopram je najslabšie SSRI 😕 😕 😕

dúfam,že Ti aj ostatné kočky s PP napíšu a poradia......ja som len supervízor....

janulkama
15. dec 2010

@bobom ahoj,aj keď nerada vidím nové dievčatá v tejto téme,najradšej by som bola,keby sme boli už všetky ok,ale vítam ťa tu 😉 Aj ja sa liečim na PP už skoro rok a pol...teda,určite by to bolo menej,keby som sa nebála brať AD a aj to,že som odmietala dlho verziu,že je to PP 😒 Ja som začala sertralinom a seroxatom,ale teraz beriem cipralex ,momentálne už na 15mg denne.Začala som 10mg,po 2 týždňoch mi bolo úplne super,teraz mám nejaké blbé obdobie,tak sa mi to zhoršilo a od soboty mám zvýšenú dávku na 15mg,takže iba čakám,kedy to zasa zaberie.Ako napísala Andy,máš veľmi slabú dávku,veľa dievčat tu už takto bolo,že im dr.dával zlé dávky a keď zmenili dr,tak mali hneď iné lieky ,alebo dávkovanie.A polepšilo sa im.Skús nad tým popremýšlať,či máš dobrú dr.
A za ten menzes,aj mne je od piatku horšie,preto som zvýšila dávku,ale ako vidím,mohlo sa to zhoršiť aj preto,lebo som to dostala včera.Neviem,ale mňa vždy stále bolia kríže a brucho,tak sa celkovo necítim vtedy dobre.
Určite by si mala mať zvýšenú dávku.Je to naozaj málo,viem to podla seba 😉

bobom
15. dec 2010

Dakujem vam babenky za radu,som vdačna za každu.No mne dala psychiatrička AD ktore sa presne vola ESOPREX 10mg.Tak neviem či je to vhodne na PP ale asi ano ked to pišu v pribalovom letačiku.Co ma najviac hneva že mam motaky,kruti sa mi hlava a chodim ako napita.To mi zneprijemnuje život.Tak neviem či si davku zvyšit?pomože to?a po akej dobe by som mala sa citit lepšie ak si zvyšim?
Viete poviem vam pravdu za ten rok čo sa liečim AD som prestala verit že vobec tieto lieky pomahaju,kedže ja mam motaky tak dlho.Alebo respektivne tomu nechapem ako inym ludom lieky pomožu a mne stale nie a nie:(a to som za ten rok mala 5 AD ktore som prestriedala a bez vysledku.Len uzkosti sa polepšili ale motaky mam stale.

seldabi
15. dec 2010

Depresia je niečo strašné. Nakoľko je toho veľa popísané prečítala som si len posledné príspevky. Ja viem ako vám je . Lebo ja som také niečo prežila. Bála som sa ísť vonku,do obchodu. Pravidelne som navštevovala lekára, ale k ničomu to neviedlo.Nkoniec som začala bojovať sama so sebou. Ráno cvičiť /taoismus pre zdravie, jogu/, večer čítať rôzne knihy, kde by som načerpala energiu a sílu ako ďalej fungovať.Každého som otravovala so svojou chorobou, až som naraz zistila, že sa mi pomaly a isto začínajú moji známi vyhýbať.Keď som už nevedela, ako ďalej, obrátila som sa k Bohu. Toho jediného som neunavila, a prosila som ho o uzdravenie a silu. Pomaly - pomaly som sa z toho vďaka Bohu dostala. Ale roky prešli a ja pre vlastnú depresiu som nechodila ani s mojimi dievčatami po obchodoch ako iné mami, pretože mne sa stále krútila hlava a bolo mi zle. Nechcem o tom písať, ale celé tie roky som prežila len v strachu o seba, čo mi teraz je veľmi ľúto. Dá Boh sa všetky z toho dostanete, len škoda toho času, ktorý prežívate v ustavičnom napätí. Prepačte, že som medzi Vás tak vtrhla, ale tak rada by som Vám pomohla. Držte sa 😉

bobom
15. dec 2010

@seldabi Ahoj ak sa ta smiem opytat ako dlho trvalo tebe než si sa z toho dostala?a brala si aj nejake antidepresiva?

radulinka00
15. dec 2010

ahoj děvčata, byla jsem na kontrole u svojí dr a moc mě nepotěšila, protože mě řekla, že budu brát ad min.rok 😢 😢 😢 , ale já už jsem s tím taknějak byla smířená. S tím vysazením Mirtazapinu taky prý nemám pospíchat, do nového roku mám brát 15 a pak teprve zase zkusit snížit, ach jo..... 😔 Esci. taky prý budem po Vánocích snižovat zase na 10, tak nevím. Budu si hledat nového psychologa, který má smlouvu s pojišťovnou, protože opravdu je to pro mě dost peňez.

janulkama
15. dec 2010

@radulinka00 prečo budeš znižovať??

radulinka00
15. dec 2010

No ona říkala, že pokud mi bude dobře, tak, že bych nemusela brát tu vyšší dávku, ale pokud to nebude ok, tak nebudu snižovat . Jak je tobě? Jo a dala mi Cipralex, že prý esci. jde nějak špatně sehnat. S tím zlepšením, říkala, že pokud už něco bereš delší dobu, tak se to zlepšení po zvýšení projeví dřív, než když úplně začínáš. Řádově ve dnech.., ale u každého je to asi jiné. Taky se mě ptala jestli se mi to nezhoršilo před menst, takže to vliv má, ale u mě to tak nebylo.

bobom
15. dec 2010

odpiše mi nejaka osobka?