Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

mexx79
18. dec 2010

@radulinka00 Diky my mame rovnake AD a uzivala si uz popri nich aj neake ine lieky?

clare1
18. dec 2010

@janulkama som rada, ze ti je lepsie-konecne-uvidis, ze po menstr. a zvyseni davky pocitis zmenu k lepsiemu aj ja som to tak mala, dokazala si sa odreagovat v tej praci na vecierku?, ked mas tie rodinne starosti, bolo fajn?
@bobom sama si si zvysila davku? dufam, ze rozumne... 😕 , z akej na aku, ked ti je tak zle?, ale iste napätie, nervozitu, bolest svalstva som aj mala asi 4 dni po zvyseni davky

janulkama
18. dec 2010

@radulinka00
@clare1
na večierku bolo celkom fajn,doobeda som sa cítila ako tak,zasa sa niečo malo diať,tak preto...ale keď to začalo,bola som postupne ok...len som im závidela to varené vínko,tak kráááásne voňalo 😀

Ibalgin som si dala keď ma boleli kríže a v pohode 😉 Niekto sa na to pýtal,tak odpovedám 😉

radulinka00
18. dec 2010

@mexx79 brala jsem týden paraleny na teploty pak Nimesil to je taky na t. a atb Duomox, řekla jsem obvodní co beru, aby mi to schválila. Ibalgin určitě můžeš. Jakou ty užíváš dávku Cipr. a jseš s ním spokojená?

bobom
18. dec 2010

@clare1 no dufam že to prejde.Inak ty sa zle citiš aj počas menštruacie?až ked odozne tak si v pohode.

mexx79
18. dec 2010

@radulinka00 Ja berem escitalopram 20mg a som maximalne spokojna

radulinka00
18. dec 2010

@mexx79 taky jsem ho měla, ale teď mi dr. napsala Cipralex, že prý esc.se těžko schání? Prosímtě jak dlouho bereš 20 a je to rozdíl oproti 10nebo 15?Díky R.

daniela1974
18. dec 2010

@bobom no ok, len nebud agresivna prosim 😉 😉 😉 .
Ja vidim len to, ze si tu necely tyzden, mas tu par prispevkov, neviem kto si co si, meno ci mas deti a podobne. Neprestavila si sa nam. Ani len foto nemas. Ja mam a ziadas odomna pisat uplne otvorene pricom Ty otovorene nepises.
Ja beriem len cipralex, rozmery su 8 mm x 5 mm. Minule tehu (11 rokov dozadu) som brala melipramin a od 4 mesiaca aj rivotril. Ale toto tehu rivotril neberiem, len cca v 8 tt tehu som tyzden brala, lebo som to nemohla vydrzat. Bolo mi neskutocne zle. Potom som prestala, chvalabohu a uz to neberiem a dufam, ze v zivote to nedam do ust.
Mne sa psychicky stav v tehu na zaciatku zmenil k horsiemu len preto, ze som sa svojvolne rozhodla vobec nebrat ziadne lieky a skoro ma slak trafil ako sprasne zle mi bolo potom. To bola brutalna depresia.
Potom som sa priznala psychiatricke a ona mi povedala, ze cipralex mozem kludne brat a mozem aj kojit s nim. A rivotril mi dala pre SOS ale moj muz mi ho ukradol a zahodil, tak na to kaslem a akosi mi je dobre len s cipralexom. Pre mna bol zaciatok tehu zly preto, ze som puchla, tucnela, vsetko mi smrdelo, vadilo mi vsetko, mastneli mi vlasy, bola som nervozna, prestala som uplne fajcit, co malo za nasledok ze som bola este nervoznejsia.
Ale toto vsetko prestalo, ked uz som vedela na 100% ze cakam babo, ked som si kupila tehu nohavice a vedela, ze tucniem pre tehotenstvo a nie pre prejedanie, ked som si zacala citat knihy o tehu a detoch. Teraz som v 16 tt a je mi fakt fajn. Nemam vobec ziadne psychicke problemy, znasam tehu uplne komformtne, citim sa skutocne dobre a to som mavala stavy predtym, tiez ako Ty, ze som si myslela ze sa zblaznim a nikdy neodblaznim a zavru ma v nemocnici a nepustia.

mexx79
18. dec 2010

@radulinka00 no je pravda ze mi ho museli objednavat ale bez problemov.No 20 mg beriem 2 tyzden a je to lepsie.Zacinala som 10 mg a po 2 tyzdnoch mi zvysil na 20mg.

bobom
18. dec 2010

@daniela1974 no tak je to dobre že zvladaš tehotenstvo.Inak ja niesom agresivna,len sa mi nepači ked pride niekto ako ja sem poprvy raz s dobrym umyslom sa poradit a ak možem aj ja poradit,a ty ma upodozrievaš.To nieje predsa ferove,ved každy raz nejako začina ako ty aj iny.Tak preto ma taky sposob dialogu nebavi.Ved ked sa opytam na to aku davku berieš počas tehu nie je na tom nič zle,ved ked sa necitiš dobre a musiš brat lieky čo na tom.Nech si mysli každy čo chce.Už len to že si sa napriek tomu rozhodla pre dieta je obrovske plus.Ja som neprišla sem na to aby som niekoho sudila,hm?
Už ako som pisala včera chcela som len vediet či berieš 5 alebo 10mg cipralexu.Nič viac.A prečo lebo by som chcela s manželom babetko,ale neviem či to zvladnem bez liekov.Preto sa pytam teba aku davku berieš.Lebo ako som pisala moja psychiatrička je proti liekom ale ona nechape že chcem babetko.Tak mi napiš normalne aku davku berieš,hm?

daniela1974
18. dec 2010

@bobom ja fakt neviem 😢 😢 😢 . V januari si idem pre dalsi predpis. Ja som tie lieky uz pred 3 mesiacmi vybrala z tych obalov a vsetky strcila do jednej sklenej flasticky. Mne moja doktorka nikdy nepovie, ze mam 5 mg alebo 10 mg mna to nikdy nejako netrapilo, viem je jednu tabletku rano a 5 kvapiek rano - takto som si to pamatala.
Ale v januari Ti napisem, ked uvidim opat predpis.
A zmen lekarku a najdi si taku, co Ti da vhodne lieky aj pri tehu, takto sa utrapis.

bobom
18. dec 2010

@daniela1974 no ja vymenit lekarku nemožem lebo tu u nas je najlepšia je mlada a čo su tu ešte dvaja som počula zle slova nanich.Tak sa bojim menit lekara.A 5 kvapiek maš RIVOTRIL?a ten si možeš tiež davat?Tak potom na mna nezabudni a daj mi vediet ake je to balenie🙂

bobom
18. dec 2010

@daniela1974 a ty berieš AD 11rokov?dufam že nevadi že sa pytam

daniela1974
18. dec 2010

@bobom nie rivotril nemozem jest teraz a ani nechcem, uz som z toho vonku. To bolo len ako priklad, ze takto ja chapem davkovanie: 6 kvapiek a 1 ruzovu tabletocku rano a 3 kvapky a jednu modru tabletocku vecer. Miligramy mi nic nehovoria 😀 . Ale fakt slubujem, ze zistim, lebo este raz mi napises, ze kolko mg beriem tak zacnem plakat 😅 , ale chapem, ze Ta to zaujima a trapi, mna to hnevalo tiez, ked som nevedela co a ako s mojim tehu.

daniela1974
18. dec 2010

@bobom ja beriem AD od mojich 14 a mam 36 takze 22 rokov.

daniela1974
18. dec 2010

@bobom prvy krat ked som bola tehu mala som 20 a ta zavislost nebola silna tak som nebrala cele tehu a zvladla som to. Ale bolo to tazke.Nebrala som ani AD ani rivotril.
Druhe tehu - mala som 25 rokov - to uz bolo dost tazke, a nezvladla som to. Dokonca som brala aj rivotril - tam je valium. Brala som aj AD aj rivotril.
Toto tehu - skusila som to bez liekov - bolo to zle - tak mi ich nasadila opat a povedala, nech nerobim blbosti. Ale len AD bez rivotrilu.

bobom
18. dec 2010

@daniela1974 a ked si začala brat pred 22 rokmi AD ti zapasovali hned prve?a aky čas trvalo kym si sa citila vtedy uplne ok?

radulinka00
18. dec 2010

Jinak holky my už jsme dneska strojili stromeček. 😅 Mám obě děti nemocné, tak jsem je potřebovala nějak zabavit.

@daniela1974 😀 😀 Tak to je dobrý, ještě, že máš ty léky barevný 😅 Tak to je teda fakt záhada, ale můžem vyloučit 10mg Cipralex, protože ten je bílý. 😉 A ta modrá tabletečka na noc to je prosímtě co?

@bobom Fakt se stím netrap. Já mám kamarádku porodní asistentku, dělá na gyndě a když jsem se jí svěřila, že musím brát ad říkala, že bych se divila kolik těhulí to užívá a v pohodě!!!! 🙂

daniela1974
18. dec 2010

@bobom ja berem uz asi dvadsiate AD a je to hlavne tym, ze lieky sa vyvijaju a ked pred 10 rokmi bol dobry zoloft, tak dnes sa uz nepredpisuje. Stale sa vyvijaju lepsie a kvalitnejsie lieky a tie stare idu do uzadia. Mne pasovali de facto vsetky ale po case prestali alebo zacali mat vedlasie ucinky tak mi ich lekarka menila. Alebo som zacala priberat a tak.

daniela1974
18. dec 2010

@radulinka00 jejda, to bol len priklad. Akoze lieky radim podla farby a tvaru. A nie podla miligramov. Ja beriem jednu malu bielu kazde rano 😀

bobom
18. dec 2010

@radulinka00 jej aj mi už mame stromček od stredy.len keby som sa tak dobre citila na to ako idu vianoce.
No to ano vela ien je na liekoch,nehovorim čo sa tyka aj inych zdravotnaych problemov,a musia aj napriek tomu brat lieky.No u mna je taky problem,že moj muž nechce aby som brala lieky počas tehotenstva.Vlastne ani ja,ale ked vidim že to somnou inak nejde tak premyšlam aj inak.Mat v naruči vonavučke babetečko,joj.No bojim sa pravdaže aj rizika,ved kto by sa nebal.No chcem sa dat teraz do hromady i ked mi to akosi už dlhu dobu nejde.

bobom
18. dec 2010

@daniela1974 a bola si za tie roky niekedy hospitalizovana?moja švagrina ma depresiu a bola v nemocke.

daniela1974
18. dec 2010

@bobom moj muz tiez nechcel, on si mysli, ze je to strasne jednoduche, ze je to vsetko v hlave, rivotril mi vyhodil, ok beriem je to hnus ten rivotril ale AD som zamlcala a beriem ich stale a teraz som sa priznala akoze len tak aby rec nestala a uz mi je jedno co si o tom mysli, ja by som skutocne umrela bez AD. Sice bol mudry aj s cipralexom ale prestudoval si, ze je to liek prvej volby aj pri tehu a pri kojeni a tak je nateraz ticho.

radulinka00
18. dec 2010

@daniela1974 Aha 😀 Co bereš na noc, ty máš taky se spaním problémy? A když si tak zkušená uživatelka 😀 ,přibírá se z toho Cipralexu, asi jo viď? Já mám pořád hlad a hlavně na cukroví.... 😝 😝 😝 😝

daniela1974
18. dec 2010

@bobom bola som ked som mala 14 a bol socializmus, psych choroby sa nenosili, lekari neverili a vtedy som bola v detskej nemocnici. Ale potom som nebola nikdy, ani raz mi to nenavrhli, treba bojovat aj doma, drzat sa i ked je to zle, neopustat sa hned, aj tak Ta tam len dobre nadroguju a chodis ako handrova babika, pre mna bolo lepsie byt doma a mat program s detmi a tak.

daniela1974
18. dec 2010

@radulinka00 ja som pribrala len z Cimbalty. Na noc nic, nikdy som nemala problem so spanim - len pri tazkej depresii a to som mala len 2 x. Obcas sa mi dr pokusila dat nieco na noc len preto aby mi rano bolo hned dobre ale ja som sa budila zdrogovana tak som to vzdy hodila do kosa. Chut na sladke mam cely zivot, najviac ked som otehotnela. Teraz zasa mavam chut na zabijacku, vajicko, ruskej vajco, placky a tak.

radulinka00
18. dec 2010

@bobom Věř tomu, že budeš v pořádku a co ty máš vlastně za potíže? Muž, že nechce? No a když to jinak nepůjde? Je jasné, že je lepší nebrat nic ani paralen, ale když to jinak nejde? To se radši vzdá miminka, když ví, že to jde a rodí se zdravá mimča? 😕

bobom
18. dec 2010

@daniela1974 a stalo sa ti za to obdobie že si dajme tomu aj mesiac brala každy den Rivotril,alebo nejake ukludnujuce?

daniela1974
18. dec 2010

@bobom v tehotnestve ci normalne? Ja som brala normalne 3 x denne rivotir alebo oxazapam. Ja som casto panikarila.

bobom
18. dec 2010

@radulinka00 ja mam PP.......no on si prave prečital članok ake su lieky škodlive a čo to može sposobit miminku a hned sa toho vzdal.