Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

bobom
22. dec 2010

baby a barli ste aj dlhšie ako ri dni ibalgin alebo paralen?neškodi to?

radulinka00
22. dec 2010

@bobom Ahojky, paralen by se neměl déle než týden, pak škodí játrům, ani ibalgin není dlouhodobě nic moc zase na žaludek. 😒 ty teploty by ale měly do týdne odeznít. Ty jsi nemocná.?Ještě jsem se chtěla zeptat ty bereš citalopram nebo escitalopram?

bobom
22. dec 2010

@radulinka00 beriem escitalopram....no stale mi je blbo a a to som zvyšila davku.

bobom
22. dec 2010

inak myslite,že človek musi verit že sa uzdravi a len vtedy to prejde alebo ked mysli negativne tak to neprejde?

navstevnik
22. dec 2010

Pri ťažkej depresii psychické pozviechanie sa a zvýšenie aktivity nestačí. Tieto depresie nemávajú základ v psychickom postoji, či malej fyzickej aktivite. Ich problém je inde. Mne napríklad na ťažkú depresiu zaberajú, dá sa povedať zo dňa na deň antiparazitiká. Ak chce niekto info o tom aké, nech mi napíše na ivandetox@seznam.cz . Tu je jeden motivačný článok na túto tému. http://detox.uforum.sk/topic/136/depresia/ .

radulinka00
22. dec 2010

@bobom Musíš věřit, ale k tomu potřebuješ, aby ti začalo být trochu lépe. Až se začneš cítit trochu líp, začneš i věřit. Negativníma myšlenkama si léčbu prodlužuješ 😢 Ale abych tě trochu uklidnila, tak já dneska motání, tlak do hlavy, nevolnost, ale náladu mám dobrou! 😀

@navstevnik Prosímtě co to je za blbosti, tomu fakt nevěřím. Třeba já jsem měla reaktivní depresi a ta opravdu nemá s parazity nic společného.

svija
22. dec 2010

@bobom - já myslím, že to není nutná podmínka, ale určitě je s pozitivním myšlením cesta k uzdravení lehčí 😉 .

navstevnik
22. dec 2010

@radulinka00 Asi by si sa divila, koľkým pravdám ľudia neverili, kým sa nenazbieralo dostatok dôkazov o tom, že to je pravda. Kto nechce, nemusí skúsiť. Ja zverejňujem svoju skúsenosť.

navstevnik
22. dec 2010

Ak máte niekto depresiu z nedostatku slnka, skúste vitamín D3.

janulkama
22. dec 2010

@radulinka00 hojky,takže dnes to bola hrôza nad hrôzu 😢 😢 😢 😢 Čo sa to deje vôbec nechápem a akto neprejde,skončím na xanaxe asi.Normálne mi dnes prišlo z razu tak zle,zatočila sa mi hlava,zatmelo pred očami,zle od žalúdka..proste všetko,ako keď som bola na začiatku 😢
Bola som práve u sestry,tak som jej povedala,rozprávala sa so mnou,tak mi to pomohla.A dala mi aj čokoládovú tyčinku,že ma to ukludní 😖 No trochu to pomohlo,Frontin ani Xanax som si nemusela dať.Teraz mi je trocha lepšie,necítim sa tak zle,že by som nevládala,ale nieje to dobré.Nechápem,prečo sa to až takto vyhrotilo ☹
Toto neviem či je z toho zvýšenia...asi by som ju mala znížiť,ja neviem...

Poradte niekto prosím.Sú až také výkyvy pri zvýšení AD????Zvýšené Ad mám na 15mg jedenásty deň...

svija
22. dec 2010

@janulkama - to mě moc mrzí, že se ti zase vrací tyhlety stavy. Snad se to brzy zase srovná. Se zvýšením AD ti bohužel poradit nedokážu, myslím, že tohle je natolik individuální věc, že to má asi každý úplně jinak. Drž se !!!

radulinka00
22. dec 2010

@janulkama já si myslím, že to je normální, mně taky dopoledne blbě, už jsem to tady psala, blbě od žaludku, motání a chvílema jsem si přišla jako robot, po obědě to přešlo. Myslím, že je to z toho zvýšení, ale já jsem se minulý týden ptala dr. a potvrdila mi to zvýšení, tak zkus zítra dr. aspoň zavolat a říct jí to, mě by to taky zajímalo, co ti na to řekne 😒
Já si myslím, že to za pár dní pomine, že tělo si zvyká na novou dávku, ale já jsem taky laik, fakt nevím. Jinak náladu mám docela dobrou...to mě docela uklidňuje, že léčba nějak zabírá a tobě je i smutno nebo jenom blbě fyzicky?
Já mám ještě nemocné obě děti, tak si to asi dovedeš představit. 😖

radulinka00
22. dec 2010

@svija ahoj, tys taky brala ten escit.neměla si taky nějaké vedlejšáky při zvedání dávky a co při vysazení? Jak si ho dlouho vysazovala a dělo se při tom něco?

krasnulka
22. dec 2010

mamičky,pisem vam sem,lebo by som chcela vediet viac o liekoch na depresiu. Moj 4-rocny syn mi stale kaka do plienky po stojacky a ma svoje mieto. Inde kakat nechce.U babky nie je problem,ale zasa do plienky. Inak je uplne zdravy, problemy ako tak nema. Lenze neurolog nam predpisal antidepresiva. Juj,este som zabudla, to je kriku ked sa ide spat. Ale nie preto,ze by mal strach ci nieco take,ale preto,ze chce pozerat televizor. Niekedy mi zacne plakat,ked u susedov vrtaju-vecer o osmej to je normalne u nas 😒 tak neviem, co mam s tymi antidepresivami robit. Mamicky tu na fore mi poradili,ze by ich v ziadnom pripade nemala davat-teda vacsina mamiciek. Ale chcela by som vediet,ako mi to zmeni dieta, ked mu ich dam? Aky bude? Ospali, kludný, ako bez duse?

Ma predpisane lieky PROTHIADEN

svija
22. dec 2010

@radulinka00 - no já jsem nasazovala escitalpram s risperidonem (to je to antipsychotikum 😀 ) dohromady a to v takových dávkách, že mi doktor už dopředu říkal, že z toho budu trochu kožená. A měl pravdu. Dokonce jsem celý první týden měla doma dozor, abych se zvládla starat o malého. Ale myslím si, že ty hlavní vedlejší účinky mi dělal ten risperidon. No a při změně medikace, když jsem vysazovala escit., tak jsem zase šla do AD, které mají vác nežádoucích účinků než SSRI, takže mi tak měsíc bylo blbě, než si to sedlo, ale to bylo po těch nových AD

@krasnulka - já teda s antidepresivy u dětí zkušenosti nemám, ale jsem přesvědčená, že se dětem píší takové dávky a takové léky, že bys na něm neměla žádné nežádoucí účinky poznat. Takže se bude chovat normálně, stejně jako teď. A co přesně si ten doktor od nasazení těch AD slibuje?

radulinka00
22. dec 2010

@svija Aha 😀 stejně díky za odpověď. 🙂

@krasnulka Nechci nějak zlehčovat váš problém, ale můj syn by teda musel být na ad už dávno. Taky jsme měli problém s kakáním ,nechtěl do nočníku. To se vyřešilo tak, že jsem mu plínu prostě už nedala a musel do nočníku, on vůbec odmítal kakat-zadržoval stolici co to šlo-trvalo to přesně rok, ty boje, vysvětlování, proč se musí kakat atd 😝 😝 😝 😝 Bylo to mezi 2-3rokem. Dnes kaká krásně na záchodě a rád 😀 😀 Dcera taky začíná se vztekat, že chce do plíny, ale vyplatí se důslednost, prostě trvat na svém, že už je velká, musí do nočníku a plínu ji prostě nedám-opět boje, ale ad bych jí kvůli tomů nedala 🙂 A když mají jít spát, tak to pomalu neznám dítě, které by po večerníčku řeklo spořádeně dobrou noc a odebralo se do ložnice 😀 😀 😀 opravdu jiné důvody pro nasazení ad nejsou?

radulinka00
22. dec 2010

@krasnulka Ještě mě napadlo, jseš si jistá, že jsou do ad? Nejsou to jenom nějaké léky proti úzkosti?

krasnulka
22. dec 2010

@svija ze nebude kakat do plenky

krasnulka
22. dec 2010

@radulinka00 no myslim ze ne,lebo doktor nasadil antidepresiva kvuli kakani. Ja sem ich malemu nedavala-ale doktorovi sem povidala,ze som ich davala 😒 ked som povedala,ze zmeny nenastali a kaka dalej do plienky,tak mu dalsie balenie liekov nepredpisal a spytal sa ma, ci som ho pri antidepresivach skusala davat kakat na zachod. Jasne ze skusane...ale nejde to. Ked mu dam plienku,tak to ide.Ale nechcela som donho cpat lieky,len neviem, ci by fakt pomohli.

svija
22. dec 2010

@krasnulka - já vím, že se dávájí AD kvůli nočnímu pomočování, ale kvůli kakání do plenky, to jsem ještě neslyšela. Ale chápu tě, že se ti nechce to do něj cpát. Na tvém místě bych se taky hodně tomu bránila. Ale věřím, že tádné změny chování mu to nezpůsobí.

krasnulka
22. dec 2010

@svija no maly ma na noc plenku, rano vstava cely precurany,ale to proto, ze si pyta aj 2-3 krat za noc caj. A to musi mat plnu flasu. To je vraj v pohode, to kvoli tym tekutinam.Ked cez noc nepital napit, rano bola plienka sucha. Ale to kakanie mna strasne trápi. Ked ide k nasim co si ho bravaju cez vikend na jeden den-od obeda do vecera, takmu musim zabalit plienku. Ked ideme k lekarovi, zobrat plienku, ked ideme niekde dalej ako ked sme isli do BA, tak zasa zbalit plienku. Je to fakt hrozne. Ako keby som mu ju nedala,on sa nepokaka, zadrzi a vecer si ju vypyta zas. Ale je mi ho luto,ked viem,ze sa mu chce kakat a mam ho trapit s tym,ze chod na zachod,plienku ti nedam? Tak mu ju radsej dam a vykaka sa a je dobre. Ale zistila som,ze sa za nu hambi. Ked pred nim niekomu poviem,ze ma na kakanie plienku,tak mi maly povie,aby som jej to nehovorila,alebo sa odo mna odstrci...Hambi sa, vie ze by ju nemal mat,ale musi ju mat. Už si fakt neviem rady,ale lieky kvoli kakaniu neviem ci mam dat.

filipal
22. dec 2010

@krasnulka chod sa pozriet do temy Respektovat a byt respektovan. je v sekcii rozne. asi pred mesiacom kocky tuto problematiku rozoberali. ide o psychicky problem, akesi zacyklenie....
vedela by ti v tom poradit aj Fem.

radulinka00
22. dec 2010

@krasnulka tobě je ho líto? 😕 To by ti spíš ho mělo být líto, že chodí ve 4 do plenky a už se za to i sám stydí. Podle mě, neuraž se, ale to je normální zlozvyk. Já bych mu tu plínku prostě nedala, i kdyby se na hlavu stavěl a zadrží to na chvíli, ale né věčně a pak zjistí, že se úplně stejně vykaká do nočníku nebo na záchod, ale musí to zjistit! 😝 😝 😝 Když mu budeš pořád ustupovat, tak se to nedozví. Stejně jako s tím nočním pitím 😨 😨 Dítě kvůli příjmu tekutin potřebuje v noci pít cca do 6ti měsíců věku!!!! 😲 Pak už je to zlozvyk, co zvýšit příjem tekutin přes den? A v noci prostě nedat. Myslíš, že by to nemohlo fungovat? Samozřejmě byste museli přetrpět pár prořvaných nocí. Já tvoje dítě ani tebe neznám, tak nechci soudit, ale možná trochu víc důslednosti a neustupovat mu?Děti velice rádi zkouší, kam až můžou zajít, andílci. 😝

janulkama
22. dec 2010

Pekný večer Vám prajem...dala som si tbl,tak celkom už fungujem,ale začínam byť hrózne unavená 😝
@krasnulka s tým kakaním Ti asi neporadím,skús tú tému čo navrhla Filipal.Ale stým pitím.Aj môj syn to robil cca do 2 rokov,potom som na noc vymenila fľašu za pohár.Zistil,že to nieje pohodlné v noci si sadnúť a napiť sa z pohára,hlavne vtedy to zistil,keď sa pár krát oblial a museli sme ho prezliekať,Ale vydržali sme to a teraz prespí celú noc bez potreby vody 😀 Trvalo to necelé 2 týždne keď začal spávať bez pýtania pitia.Tak podobne som ho odnaučila od plienok.Ale to viac v IP ak by si chcela,lebo tu je to od témy 😀
A ako písala radulinka,aj ja by som skúsila mu jednoducho tú plienku nedať,keď bude musieť, do toho nočníka sa vykaka.Ale to uvidíš sama,či to zaberá,alebo nie.

janulkama
22. dec 2010

a dobrú nôcku,pobalila som darčeky a som off 😀 😀 😀 Pa

savanna
22. dec 2010

@krasnulka mozno by si sa mohla porozpravat s detskym psychologom, nech ti poradi, ako na to - asi je to lepsie riesenie ako napchavat dieta liekmi - navyse si nemyslim, ze by lieky hned takto dokazali zmenit spravanie dietata, ze mu das AD a zazracne zacne chodit na nocnik 😕 😕 Skor to asi bude vyzadovat tvoju trpezlivost.
@janulkama mne prve dni po zvyseni bolo trochu horsie, potom mesiac v pohode a po mesiaci ma tak zacalo motat, ze som par krat skoro spadla na chodniku 😕 😕 Ja vlastne ani neviem, ci to bolo z tych liekov alebo z chrbtice, moja lekarka mi ich kazala vysadit 😠 , ze to mam z tych liekov. No ja jej uz velmi nedoverujem, co sa tyka liecby 😅 , tak mi tuto nasa andy odporucila, nech ich beriem dalej a naozaj sa to zmiernilo, teraz uz som niektore dni uplne v pohode a niektore dni ma trochu toci, ale nie je to zdaleka take zle.
Akurat co ma trapi, ze som sa psychicky uz dlhsie citila celkom fajn, ani som sa uz nedusila... a neviem, ci ma tak rozhadzala ta skuska tento tyzden alebo to, ze toho na mna za posledne tyzdne bolo celkom dost, ale dnes som sa zase zacala dusit 😖 😖 Aj som nad ranom mala strasne zle sny, same hlupost sa mi snivali o tej skuske, ze mi za otazky, ktore som mala cele vypracovane, dal 0 bodov 😀 😀 😝 Aj nejake ine hluposti, uz si ani presne nepamatam, ale zobudila som sa cela napata a nervozna. Mne uz asi uplne prepina alebo co. Zrejme potrebujem dovolenku 😀

janulkama
23. dec 2010

@savanna 😀 no ešte že som na tú výšku nenastúpila,tiež som mala,aj ma prijali,ale nebola som schopná a nechcela som si pridávať toho viacej než mám....Takže ako píšeš,asi by som mala vydržať,ja sa teraz cítim podobne ako si písala,ako keby mi tie lieky robili samú neplechu v hlave. 😝

Ešte idem skúsiť poprečítať príspevky strašnie,možno tam niečo nájdem 😀

A dobré ránko Vám prajem

navstevnik
23. dec 2010

Doktor Klinghardt vyštudoval medicínu aj psychológiu a roky sa venuje liečbe rôznych chronických chorôb. S úspechom zvláda liečbu aj tam, kde klasická medicína zlyhá. Ak chcete vedieť viac o ňom, tak niečo si môžte prečítať tu: http://www.naturalhealthinnovations.net/dietric...
Klinghardtov prvý axióm nadobudnutý praxou a výskumom je:
Ak niektoré ochorenie vyzerá telesne, ako napríklad rakovina, príčiny tohto ochorenia sú skoro vždy emocionálne, alebo psychické.
Ak niektoré ochorenie vyzerá ako psychické, ako napríklad depresia, príčiny tohto ochorenia sú skoro vždy telesné. Je to otrava na telesnej úrovni, ktorá vedie k týmto symptómom.

radulinka00
23. dec 2010

@janulkama ahojky, nevolalas dr.? Mně je dneska docela dobře, ale ten tlak v hlavě mám pořád a nevolnost taky ☹ snažím se pořád něco dělat, ale taky přemýšlím, jestli ta 15není na mě moc. Moje dr. i Andy mi radily nechat tu 15, ale na kontrole asi zkusím požádat o snížení. Jak je tobě?