Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

clare1
27. dec 2010

@radulinka00 ahoj, som rada, ze sa dobre citis abolo by pekne keby sa aj ostatne dievcence pridali do skupiny uz lepsie sa citiacich...,nepriberas z toho mirtaz.?, a neda sa rozdelit aj na stvrtiny?, vies ze mohla by si najprv tu celu znizit na 3/4 a az potom na 1/2, ja som brala na noc 2 mesiace lexik a velmi pomaly som ho vysadzovala, cela, potom 3/4 tyzden potom 1/2 jeden den potom 3/4 druhy den, zasa tyzden ....az k 1/2 apotom k 1/3 a 1/4 az celkm pomalicky vysadila...

a ako deti mali rados z darcekov a hlavne z kniziek?, no mas aspon co robit...citat rozpravky

clare1
27. dec 2010

@filipal ahoj, ja si kazdy rok vravim na vianoce, ze uz sa tak stvat-chystat, nakupovat, upratovat a vyvarat nebudem, vzdy je toho aj tak vela, aj ked urcite vies co velky chlapi dokazu vsetko pojest...,a tie navstevy...a vsetko to mat tak na 150%, -perfekt. ale nikdy to nedodrzim a vzdy som unavena a znova si hovorim, ze to vsetko nie je treba a je mozne vianoce prezit inak a pritom krasne, ale vzdy to zopakujem...

tento rok som ale nemala na navstevy nejak naladu, akoze som bola chora, co vlastne aj som, mojich chlapov som vystrojila na navstevy a u nas doma som zvladla len jednu navstevu, aj ked mi je dobre, nejak tuzim len po klude a tichu...prve vianoce si vypozeram tie romantic. filmy a rozpravky v telke v horizontal. polohe so psom pod pazuchou

radulinka00
27. dec 2010

@clare1 Ahoj 🙂ano, budu hodně číst.....Měly velikou radost, nejvíc se líbila kuchyňka, vařili v ní oba, pořád nás nosili kávičky a různá jídla, až do půl desátý 🙂 a ještě je to nepřestalo bavit. Dcera dostala ještě mluvící miminko, je to jako živé, tak to se taky ujalo a vůbec všechny dárky se dost povedly, takže spokojenost. Šdědrý večer byl teda pro mě dost náročný, chtěla jsem mít všechno hezké a pak jsem byla trochu nervozní. 😒ale nemusela jsem si brát žádný ukliďnovák.
A u vás to proběhlo taky vesele? S tím mirtz. máš pravdu a přibrala jsem po něm asi 5kg, ale já jsem prakticky celý červen a kus srpna vůbec nespala, prostě jsem nezahmouřila oko a zhubla jsem 7 kg. K 173cm jsem vážila 54kg a to už fakt nebylo pěkný 😖 Te'd jsem taková pěkná 😀, ale už teda dál tloustnout nechci, proto ho chci i vysadit.Zkusím to po tý čtvrtce, možná bych si mohla k tomu vzít půlku lexaurinu, abych nebyla nervozní. Ty už spinkáš dobře?

janulkama
27. dec 2010

@radulinka00
@filipal
@lubka888
@savanna
@clare1
@svija
Ahojte všetci,ako sa máme? Mne sa zadarilo až až..také historky cez tieto sviatky,no môj malý si dal záležať,aby som okúsila doslovne všetko 😀
Ja som to zvládla ku podivu výborne,teraz mi MM odišiel do Ba do Baumaxu s našimi,idú pozrieť na povianočné zľavy na stromčeky 😀 Chcela som si oddýchnuť,ale volala mi detská dr,že som ešte nebola na 3-ročnej preventívke s Maťkom,tak tam musím dnes ísť...no stane sa,malý je od augusta zdravý a ja som rada,že už po lekároch s ním nebehám...
Inak začínam sa cítiť lepšie,zvýšená dávka mi asi už začala zaberať,tak som šťastná ako blcha 😀 Nieje to úplne ok,ale rozdiel pociťujem a to je hlavné:o)
Zdravím aj dievčatá,ktoré som nespomenula,ale nedá sa to takto všelijak:o)

lubka888
27. dec 2010

Caute kocky, potrebujem poradit, ktora beriete Alventu 75mg? Dnes mi Dr.zmenila lieky zo seroxatu na Alventu. Ake mate s nou skusenosti? Dakujem Vam za rady.

clare1
27. dec 2010

@radulinka00 pre mna to bolo pekne aspon citat ako si pisala o kuchynke a babike, tie vianoce maju ozaj carovnu atmosf. ked su deticky este male, no roztomile to bolo u vas a u nas tak ako sa pytas ci bolo veselo, tak ozaj veselo,
st. syn objednal , cez internet posilnovaciu lavicu a zavazia dva dni pred stedr. vecerom, ani sme nedufali, ze to pride, ale obaja synovia sa na to velmi tesili, 23.12. sme isli este na posledny nakup, zostal doma len on star. syn a nepriznal, ze priviezli lavicu, pod stromcekom sa robil smutny a smutny bol aj ml. syn, az neskor sa s tym vyrutil, mal to schovane a to bolo radosti v momente to rozkladali a montovali skrutkovali, volakedy tak skladali lego a merkur, potom zapojili nove repraky na plne pecky a zacvicili si a to nas rodicov stale s niecim natahuju, srandickuju, je to uz ine ale je sranda, nasmejeme sa poriadne

pri brane na ulici sedelo male maciatko a syn ho zobral a dal mi ho pod stromcek, dala som jej meno ,,vianocka,,

no mam to doma s nimi vesele traja chlapi /vecne hladni/ , dve fenky a jedna macicka, pod stromcekom sme si spravili vela fotiek, no a ja nechapem ako mozem mat depku, som s nimi taka stastna...

neviem si predstavit ako je to tak dlho nespat ako si pisala, ja by som asi umrela..., to jestrasne ani sa necudujem, ze si tak schudla, ja spim dobre ale uz sa mi stalo, ze ma daco rozrusilo, napr. sa mi postazovala kamaratka a ja so zle spala dva dni, vsetko si pripustam a tak to neni s tym spankom az take jednoduche...

clare1
27. dec 2010

@janulkama som tiez stastna ako blcha 😀 , ze ti je uz lepsie, vyzeralo to ,ze si uz vystrasena a neveris tej zvysenej davke ale OK, davka nesklamala

clare1
27. dec 2010

@lubka888 ja beriem alventu skoro mesiac ,tyzden som bola na 75mg a teraz na 150mg, ale chcem to zmenit zasa na 75mg, lebo citim z tej vyssej davky, ze som akosi privelmi casto priliz HAPPY, zo zaciatku sa mi tocilo poriadne v hlave, ale preslo to

lubka888
27. dec 2010

a brala si pred tym nieco ine? Mne to dala, lebo nezvladam stresy. Neviem, co mam od toho ocakavat.

clare1
27. dec 2010

@lubka888 brala som dva mesiace eliceu, ale neplnila akosi svoj ucel, dr. tiez asi zbadala, ze som vystersovana z prace a PN kujem, chcela ma uz do prace poslat naspat, alventa zabrala, aj tu pracu uz vnimam inak..., nebude mi vadit ak do prace uz nastupim, len rano mi byva akosi cudne, nejaky nizky tlak, a daj si pozor mavam zle vyprazdnovanie z alventy, davaj si vlocky a savana berie tiez alventu

janulkama
27. dec 2010

ahojte a pekný večer Vám prajem...
No normálne že hlava sa mi točí 😉 A je mi čudne,fakt...dúfam,že len od hladu 😀

lucinka0921
27. dec 2010

Ahojte dievcata.Chcem sa vas este opytat,ci mozem novalgin zobrat,alebo nieco od bolesti.Mam strach brat lieky,tak sa chcem uistit 🙂

radulinka00
27. dec 2010

@clare1 Ahoj, to je hezký, co jsi psala o Vánocích a je fajn, že máš doma dobré zázemí.
Já na to léto už nechci vzpomínat, i když každý den si na to několikrát vzpomenu 😔 Já jsem si sáhla opravdu na dno a tak teď neřeším, že mi není úplně super, ale jsem ráda, že je mi jakžtakž a jsem naživu.

@lubka888 Ahoj, já jsem myslela, že už ti je dobře, tak máš změněné léky?Musíš vysazovat paroxetýn postupně nebo si rovnou vezmeš místo toho alventu?

@janulkama Čauky, mně se taky občas motá hlava, to je asi normální, hlavně, že je líp. 🙂 Je?

janulkama
27. dec 2010

@radulinka00 ahoj,je mi lepšie,práve som sa najedla,tak snáď to prejde 🙂 Dúfam,že mi toto už vydrží,niekde na fóre som sa dočítala,že cipralex postupne prestáva účinkovať,tak snáď to tak nebude..dosť skoro som zvýšila dávku,aby som ju za mesiac nemusela zasa vieš.

svija
27. dec 2010

Ahoj,
u mě bylo na Vánoce spíš psychicky líp, než normálně bývá, rychle mi to uteklo, když jsem tu nebyla sama jako obvykle 🙂. Dárečky se povedly, malý už vnímal tu atmosféru o hodně líp než loni, tak rozbaloval (trhal) dárky, měl radost z nového bagru i jiných věcí 🙂. Já jsem dostala hezké knížky, co jsem si přála a i další hezké dárečky, takže taky spokojenost.
Dnes jsem trošičku šla do úzkosti, ale to mi ani nevadí a bylo to opravdu jen malinko. Radulinka to přesně vystihla slovy. "Já jsem si sáhla opravdu na dno a tak teď neřeším, že mi není úplně super, ale jsem ráda, že je mi jakžtakž a jsem naživu." Fakt mi mluví z duše 🙂 .

janulkama
27. dec 2010

@svija ja som sa dnes tiež cítila tak zláštne,ale presne,keď pocítiš raz dno,malé vykoľajenie ťa už nerozladí...len nech to nieje častejšie a bude dobre 🙂

daniela1974
27. dec 2010

@svija alebo ako povedal pan doktor Plzak: Dlhodobo stastny moze byt iba imbecil 🙂 .

janulkama
28. dec 2010

@lubka888 ahoj,tak ako po tom sedení?

Pekný deň Vám prajem dievčatá 🙂 Ja dnes budem robiť synovi tortu,po prvý krát budem niečo piecť až mám z toho nerv,že som si ju radšej neobjednala 😝

lubka888
28. dec 2010

@janulkama Cauko, ja po sedeni fajn, vcera som bola u Halmovej, dala mi nove AD, povedala, ze pri tychto stresoch co mam bude lepsia Alventa. Dnes mi je uz celkom fajn, aj dnes idem na sedenie, najprv ma dcerka a potom ja. Napis ako bolo Tebe. Ja za chvilu idem do BA s dcerkou Dr., nejako sa to nelepsi, tak sme volali a ideme. Pa
@radulinka00 Ahoj aj som myslela, ze somuplne z toho vonku, ale pri tych stresoch, co mam s dcerkou sa niet comu divit. Uz dnes rano som presla na Alventu. Len dufam, ze nebudem pocitovat nejake zmeny k horsiemu. Ty sa mas moja ako? Ja idem do prace az 3.1., tak sa musim dat dovtedy upne do poriadku. I ked dnes mi je uz zasa lepsie. Pa

clare1
28. dec 2010

@janulkama vsetko je raz ,,poprve,,, ale prajem vela stastia a nezabudni, ze bude od TEBA a zacat sa raz musi, robim vyborne torty, ale na tu prvu asi nikto nezabudne...bola ako z gumy a nemohli sme ju ani poriadne rozkrojit 😀

clare1
28. dec 2010

@lubka888 napis ako sa citis po poziti alventy

janulkama
28. dec 2010

@clare1 joj dúfam,že len to nie 😀 Príde asi 17 ľudí,nech sa mám čím popýšiť:o)

savanna
28. dec 2010

ahojte,

no ja sa dnes teda nemam ktovie ako, celu noc som nemohla spat. Som vytocena z prace, kazdy by len cloveka vyuzival, kolegovia aj nadriadeni, za mizerny plat a najlepsie byt v pohotovosti 24 hodin denne 😠 😠 Asi je to aj moja chyba, ze sa necham a potom som z toho rozhodena.
Potom mam pocit, ze mi tie AD vobec nezaberaju, pride prvy stres a ja zase nespim, mam stiahnute hrdlo a som zo vsetkeho na nervy... navyse som to asi s tym vianocnym prejedanim prehnala, mam uplne nafuknute brucho a vobec mi netravi. Asi budem potrebovat odlahcujucu dietu.
Musim uz ist kocky, do prace, aj ked som dnes mala mat volno 🙄 🙄 Este si rychlo vytlacim nejake materialy do skoly, mozno sa mi podari do vecera nieco naucit. Potom sa este vecer zastavim.
Papaa zatial

mangotree
28. dec 2010

Ahojte,
pamätáte si ma ešte niektorá? (Filipal, srdcko a iné)
Radaby som sa svami opäť porozprávala ohľadom AD (Seroxat) a tehotenstvo. Aké máte skúsenosti? Bojím sa, že keď budem čochvíľa plánovať bábo, ako si poradím s vysadením.

lubka888
28. dec 2010

@clare1 Ahoj dnes som si dala rano prvu tbl. a zatial nic zvlastne nepocitujem. Asi je este skoro. Mozno ani ten prechod neucitim. Uvidim.

janulkama
28. dec 2010

@lubka888 ahoj,už ste boli u dr va BA? Ako ste dopadli?

svija
28. dec 2010

@mangotree - pár dnů před vánoci sem dávala Andy.a odkaz na článek o AD a těhotenství, tak na to mrkni 😉 .

radulinka00
28. dec 2010

Ahojky, já jsem měla docela pěkný den, měla jsem totiž hlídání 🙂 , tak jsem si to užila. Byla jsem na psychot., trochu mě uklidnil,že ty změny nálady jsou úplně normální, že člověk se nevyléčí z těžší deprese tím stylem, že mu zaberou léky a už je jenom pořád v pohodě.Pak jsem si šla do města, doma jsem měla obídek a potom jsem šla se synem k holiči. Holička nás nevzala, bude mít místo až ve čtvrtek, načež syn dostal hysterický záchvat, že to nevydrží, že mu ty vlásky strašně vyrostou 😀 no cela maminka 🙂 Jeli jsme do města a koupila jsem mu tatranku a zmrzlinu, pak se trochu uklidnil.

@janulkama ahoj jak dopadl dort?Máš můj obdiv. 🙂

@lubka888 ahojky, myslela jsem na vás jak jste dopadly u dr, změnila dceři taky léčbu? 😢

bobom
28. dec 2010

@radulinka00 ahoj tak vidim že pišeš že ti psychot.povedal,že je to bežne že stav ešte koliše aj ked si na liekoch.A ty si nebrala na začiatku liečby k AD aj nejake sedativum?

radulinka00
28. dec 2010

@bobom ahoj, měla jsem předepsaný Atarax, to je proti úzkosti, ale není návykový. Když jsem si ho dala, tak jsem nic nepociťovala ,není to účinek jako třeba u neurolu. Měla jsem doma ještě lexaurin, dala jsem si třeba půlku, když se to nedalo snést, ale moc těmto lékům nefandím, neb se bojím závislosti a snažím se to vždycky nějak rozdýchat. Někdy to rozdýchat nejde.
Jak ty jsi na tom, už je to lepší?