Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

elissha
4. jan 2011

mna len mrzi , ze odkedy beriem antidepresiva tak nemam vobec chut na sex s manzelom a je to uz velmi dlho, hmmmm. manzel to respektuje, 😔

clare1
4. jan 2011

@radulinka00 ahojcek, u mna v praci je to tak, ze ked nastupim -tak jednoducho slapem, datumy v kalendari nepustia, zaciatkom mesiaca nahanam stav banky, potom hospod. vysledok, DPH, reviz. registr. pokladnic, nosenie trzby do banky, rozne tabulky a vykazy, skolenia, denodenne uhrada faktur, neviem si predstavit, ze sefstvo by nieco chcelo a ja poviem, no mne sa dnes toci v hlave a mam zavrat..., stale mi telefonuju kedy nastupim, co tam robim vyse 7 rokov som nemarodovala, dokonca som v lete ani nedovolenkovala, je to jeden kolotoc, za pracou je mi smutno, ale za kolegami nie , nie sme dobry kolektiv ...

clare1
4. jan 2011

@elissha ahojcek, diky ze si mi napisala, vies pomaly spoznavam tu zahadnu pani- depresiu, snazim sa prisposobovat svoj zivot jej manierom, neviem co odo mna bude ocakavat a aka bude sefka, lepsie sa mi zilo bez nej... 😀 , navstivila ma a zatial neodchadza,

ja mam rada tiez presvietene dni slnkom, ale ludia ma skor o energiu oberaju ako nabijaju, aj vcera som s muzom navstivila dobrych znamych, citila som sa u nich fajn, pokecali sme aj sa zasmiali, postazovali na dospievajuce deti 😀 , a bola som prekvapena co mi zasa moja sefka- depka nachystala v noci, nemohla som spat, len som sa prehadzovala a vhlave bezali vsetky myslienky co sme tam preberali ..., chcela som to zastavit, ale nedalo sa

elissha
4. jan 2011

@clare1 mas pravdu, ak kolegovia nas oberaju o energiu, sposobuju uzkost....tak to moze vyustit do depresie, do vyhorenia. je to ako neprestavajuci psychicky teror, takto sa neda dlhodobo fungovat ani byt stastny. 😒 drzim prsty , aby si dokazala tento problem vyriesit mozno zmenou zamestania na ciastocny uvazok?

elissha
4. jan 2011

@radulinka00 ja problemy so spankom nemam, lebo ked sa mi prehravaju myslienky v hlave v noci tak si zapnem radio pocuvam a potom zaspim, na druhy den som potom uz taka unavena, ze zaspim hned ako lahnem. ale mam znamu a ta roky uziva tritico pred spanim a velmi si pochvaluje. 🙂

clare1
4. jan 2011

@elissha no, mas pravdu, nastupim do prace a potom uvidim ako to budem zvladat, a ak to bude na mna vplyvat stresove tak budem hladat inu firmu a mozno skratit uvazok

elissha
4. jan 2011

@clare1 ja som si skratila na polovicny, sefke sa to nepacilo, tvarila sa , ze ma prepusti, ale povedala som si , ze moje zdravie je na prvom mieste, aj rodina, pohoda v rodine...drzim prstiky .

clare1
4. jan 2011

@elissha a prosim ta este sa spytam, sama si si skratila a tak si vlastne prisla o polovicu platu?, alebo mas polovic. invalidny ?

janulkama
4. jan 2011

@elissha ahoj,aj ja beriem cipralex,ale len 2 mesiace..zvýšenú dávku na 15 mg mám len od polovice decembra...takže ti pomáha?Ako som čítala,nie úplne,či?Ja som nejaká zmätená z toho,neviem,či mám liekom veriť a pokračovať,alebo ich zmeniť,keď mi zas prišlo zle...stačí niečo negatívne,aby sa okolo mňa dialo a som z toho mimo 😒 mám doma aj xanax aj frontin,ale nechcem si to dávať,veď som mesiac bez pomocných liekov a teraz zasa zhoršenie...

elissha
4. jan 2011

@janulkama aj ja by som najradsej zmenina na alventu, vraj je povzbudzujuca, cipralex je neutralny, ale neviem prehovorit psychiatricku. tvari sa, ze co jej kafrem do roboty, ked ona je odbornik a ja laik. informacie mam len z tohto fora... rozmyslam nad zmenou psychiatra. dnes idem k psychiatricke a poziadam ju opat o zmenu antidepresiva. drzte mi prsty, uz teraz ma boli zaludok 😉

elissha
4. jan 2011

@clare1 nemam invalidny, skratila som si a prisla o polovicu platu 😝 , ale za pohodu nam to v rodine stoji, porozpravala som sa s manzelom, on ma podporil... 🙂

anka12
4. jan 2011

@janulkama ahoj,viem si predstavit ako sa citis,ja rana uplne neznasam dufam,ze uz sa mas lepsie drzim palce,aby sto rychlo preslo pa pa

clare1
4. jan 2011

@anka12 ahoj a ty ako zvladas tie rana v praci, tiez si das nejaku tabletku na prilepsenie vtedy, alebo mas recept, co na tie rana pomaha?, ty si mi tusim pisala, ze sa pokusas vybavit ciast. invalidny...

depecko
4. jan 2011

ahojte,som tu nová.čítam vás čítam a dám asi sprostú otázku,ale čo je vlastne tá depresia?Je to nechuť žiť,všetko vidieť čierne,plakať skoro každý deň?Tak potom mám depresiu.Vždy mi je takto divne okolo Vianoc /na Vianoce sa teším/.. strach z nového roka,z toho čo všetko /negatívne/ sa môže stať... 😔

clare1
4. jan 2011

@depecko ahoj a vitaj, no neviem, mozno je to u teba iba taky prechodny stav nalady, a co fyzicky mas tiez nejake problemy, tocenie hlavy, bolesti svalov, slabost, unavu?, ja som napriklad netrpela nejak uzkostami, alebo ze sa mi nechce zit, stalo sa to u mna zo dna na den- zosypala som sa z vycerpanosti z prace atd...,naladu mam dobru aj chut do zivota ale fyzicky mi byva zle a hlavne rano, ale kazdy to moze citit inak, precitaj si par stranok dozadu, a mozno sa tu tiez najdes

auburn
4. jan 2011

@bobom nemozem povedat, ze to mam za sebou, pretoze prave pred mesiacom mi bolo niekolko dni riadne zle, nespracovala som vtedy nejaku zataz a dobre som sa potrapila, ale mesiac sa uz drzim, pridu obcas zakolisania, ale snazim sa odputat pozornost od seba vtedy, venovat sa nejakej cinnosti, pripadne si prihodim lexaurin pol az celu tbl., aby som to zvladala a nemam uz tie niekolkodnove trapenia ako predtym....,
psycholog.mi este poradila snazit sa zmenit mimiku v tvari, nebyt strapena so zvesenymi ramenami, ale snazit sa o rozjasnenu tvar, vystriet sa, viac sa usmievat - neverili by ste, ale dost to pomaha

radulinka00
4. jan 2011

@depecko Ahoj, může mít různé příznaky i to co jsi popisovala a nebo se může projevovat jenom bolestí hlavy, Já jsem třeba měla nespavost, úzkost, celý den špatnou náladu, plačtivost, pocit, že život skončil, nemohla jsem vůbec jíst, nic jsem necítila 😝 😝 😝 😝 nevím co ještě, prostě bylo toho hodně a bylo to nejhorší co jsem doposud zažila.
Teď už jsem celkem v pohodě, ale poslední týden mi děsně šumí, píská jakoby v uších je to určo z ad. Máte to taky některá? 😕 😕

janulkama
4. jan 2011

@elissha tak to nie si sama,tento problém mám aj ja doma,MM to toleruje,musím povedať,že chudák doslovne čaká,kedy bude 😅 Len neviem do kedy,predsa len,je to mladý zdravý chlap,aby mu raz neruplo v bedni a hneď si nájde inú...tvrdí,že nie,že vie,že taká som nebola a že sa mi určite polepší a všetko sa vráti do starých kolají...ako si dopadla u dr.?

janulkama
4. jan 2011

joj dievčatá poviem Vám,dnes bol deň blbec,akosi sa mi pohoršilo,neviem prečo,ale necítim sa dobre ☹ Ako ste sa dnes mali?Možno je to tým počasím čo ja viem už....

radulinka00
4. jan 2011

@janulkama ahoj, no mě taky dneska nic moc a ještě se mi ráno dcera poblinkala nevím proč, snad to nebude střevní chřipka 😨 Já mám děsnou rýmu, takže to mi taky moc nepřidá a ještě to hučení v hlavě, ty to nemáš? Kdy máš tu kontrolu,? Já až za 14 dní.

bobom
4. jan 2011

@auburn a ty berieš ake AD a v akej davke?

janulkama
4. jan 2011

@radulinka00 no ja mám prísť tento týždeň na kontrolu,povedala mi,že keď mi budú dochádzať lieky mám prísť,tak idem...ale aj tak by som išla,lebo ma od obeda už aj na hrudi tlačí,ledva prhĺtam,čo mám akoby knedlu v krku,zasa mám pocit na odpadnutie.A to od rána z ničoho nič začalo,najprv som vstala s tým,že mi bolo zle od žalúdka a potom ma pár krát prehnalo...a už som utekala z domu k našim,pre istotu,či mi zas nebude zle. ☹ V hlave mi nehučí,ale chvílkami mám pocit,že sa celá točím...Myslíš že aj 15mg je pre mňa málo??Bože do akej dávky pôjdem??Viem,že to nieje len výkyv nálady,proste sa mi zasa začína zhoršovať stav...na hrudi ma netlačilo celé sviatky,ani sa mi hlava netočila a nebolo mi zle...sem tam tak zvláštne,ale to hneď prešlo...no a teraz zasa toto...ako keby som od včera nič nebrala a vrátilo sa mi to ☹

janulkama
4. jan 2011

@radulinka00 čo to ty vlastne berieš?Ja premýšľam nad tou Alventou,že jej to zajtra navrhnem,ale je mi zle už len z predstavy,že zasa zmena AD,to už budú 4,a zasa všetko odznova pol roka...

auburn
4. jan 2011

@bobom beriem escitil 10mg - 2x denne

@janulkama
@radulinka00 podla lunarneho kalendara je dnes v aktivizacii mozog, cievny system a zajtra, pozajtra centralny nerv.system, znamena to, ze su viac zatazene, odporuca sa v tomto tyzdni prevazne surova strava, pitie ovocnych stiav, zeleninove salaty, jest mandle, slnecnicove semienka obsahujuce vit.E, potrebny pre nervovy system, robme si masaze hlavy, krku acvicme cviky na krk a ramena, prospeju aj aktivizacii celovych a prinosovych dutin... (z lun.kalendara Varime v znameni luny)
tak dufam, ze vas upokoji, ze aj vplyvom mesiaca mozeme mat tieto dni potiaze

bobom
4. jan 2011

@auburn vieš čo niečo to bude mat do seba a myslim že cele toto zimne obdobie je dost zatažene na chrbticu a nervy.Lebo čo vidim a počujem vela ludi trpi bolestiami chrbtice a hlavy.Tak niečo na tom bude že to može dopadat na psychiku.
Inak ty si si ako často davala na začiatku uživania AD ten lexaurin?

janulkama
4. jan 2011

@bobom no pekne ,mňa bolia kríže jak hovado,už som to tu spomínala,či to môže byť z AD a tak,strašne ma bolia...práve si ich idem natrieť konskou masťou a dúfam,že do rána aspoň trocha prejdú,lebo inak skončím u neurológa 😢 😢 😢

bobom
4. jan 2011

@auburn a ako si postupne zvyšovala davku AD?ako dlho berieš 20mg toho escitalopramu?

janulkama
4. jan 2011

@auburn no nerv môj čo nás to len čaká ☹

bobom
4. jan 2011

@janulkama mna zasa hlava:(

janulkama
4. jan 2011

@bobom no tak hlava sa s tým asi natrieť nedá 😉