Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kucminka
10. jan 2011

svija-ahoj.ak my s manzelom by sme chceli druhe bejby a velmi sa na to tesime,ale moja psychologicka chce cakat az na koniec leta,teraz beriem 1tabletku denne -Escitalopram,sem tam si dam aj nejake to magne.Tebe lekar odporucil brat AD aj pocas tehotenstva?Mne nechce dovolit skor otehotniet,ze az po vysadeni,ale troska sa toho obavam,co ak to bude zle.

lucinka0921
10. jan 2011

@svija Ahoj.Tak to je super.Tesim sa s tebou 😀 Len tak dalej 🙂

stresmenka
10. jan 2011

Ahojte 🙂 môžem sa k Vám tiež pridať nechodím síce k psychiatričke, ale ku psychologičke som zatiaľ len na homeo, ale depky mám stále síce nie také ako pred 4 mesiacmi, ale stále sú. Čítam Vás dosť dlho, ale až teraz som nabrala odvahu sa k Vám pridať. Mne depky prišli z min. na minútu Dievčatá čo je to AD?

sonoio
10. jan 2011

@stresmenka ahoj) AD su antidrepresiva.Ak mas skutocnu depresiu,neviem,ako velmi Ti moze pomoct homeo,alebo "iba" psychologicka.Neber to ako nejaku demonstraciu za uzivanie liekov,ale najlepsia liecba pri depresii-kedze je to choroba ako kazda ina, su lieky, a potom ,samozrejme,i psycholog.Ale asi urcite vies,ci,a ako ta depresia obmedzuje,a podla toho by si mala reagovat. 😉

janulkama
10. jan 2011

@svija no super,že ti to už takto ide s tými liekmi...joj závidím,ale doprajem 🙂

sonoio
10. jan 2011

@kucminka ja uz ani neviem,co nove sa ti da k teme napisat,na tejto stranke sa AD ohladom tehotenstva rozoberali uz tolko x...takze preco neskusis citat i troska "dozadu".. 😉 😉 nikto ti nikdy neodporuci brat lieky v tehotenstve, nie su to vitaminy,vsakze,ale ked su potrebne,ublizia ti menej,ako samotna choroba. cize,ak by sa stalo,ze si tehu, a "pride to na teba", tak urcite ta lekari nenechaju vyskocit z okna. A , escitalopram- mozes brat aj v tehotenstve. 😵

clare1
10. jan 2011

@svija no to je super, a dala si taky optimisticky prispevok, ze aj ja som podskocila na stolicke, tesim sa s tebou a to bejby prajem...

stresmenka
10. jan 2011

@sonoio ona mi povedala, že som prípad pre psychiatra, ale ja som sa pýtala či by som to nemola skúsiť sedeniami ja som strašne proti liekom ak to nepomôže tak ....

kucminka
10. jan 2011

@sonoio -ja som tu na tejto stranke len obcas,nemam tolko casu citat vsetko spetne,ale dakujem za tvoju odpoved,aj si ma potesila ze Escitalopram sa moze brat aj v tehotenstve.

sonoio
10. jan 2011

@stresmenka no,takze asi by si to nemala brat na lahku vahu.a ver mi,je asi len velmi malo ludi,ktori uzivaku lieky s nadsenim,ale jednoducho-ked to nejde,tak to nejde, vsetky dievcata,ktore tu prispievaju,ti zrejme potvrdia,ze bez liekov sa podobny problem niekedy vyriesit neda, a natahovat depresiu sa neoplati,lebo len malokedy prejde ako chripka,dokonca zvykne larvovat,az z toho bude realny ,komplikovany problem.aj ja, prvy x,ked som sa dozvedela,ze moje problemy su psychickeho povodu,som si pripustala skor hocico ine,len aby som si odovodnila,ze lieky "na hlavu" nepotrebujem ☹ ☹
@kucminka jasne,uvedomujem si,ze citat 285 stran dozadu nie je to najzabavnejsie 😀 ano,v tehu mozes uzivat escitalopramo-najlepsie by bolo najnizsiu ucinnu davku..ako pri vsetkych liekoch)) 😀 😀 ale hlavne mysli pozitivne,ak sa dobre citis,ale uz tak dlhodobejsie,nie ze ti je tyzden ok..tak to kludne skus 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😝

bobom
10. jan 2011

@sonoio ty berieš AD počas tehu?lebo čitam že si v 20 tyždni..........

sonoio
10. jan 2011

no uz teraz nie, ale zo zaciatku som brala,najnizsiu davku,asi mesiac,kedze som prave vysadzala,a v tom som otehotnela.

bobom
10. jan 2011

@sonoio jaj tak a inak si od druheho mesiaca bola v poriadku myslim bez AD?nevratilo sa ti to?a aku davku a aky liek si brala počas prveho mesiaca ak sa smiem opytat?

bobom
10. jan 2011

@sonoio ešte som zabudla napisat že mi raz psycholog povedal že sa stav psychicky vačšinou počas tehu zmeni k lepšiemu,čo si ty mysliš o tom ako tehulka?

sonoio
10. jan 2011

@bobom aha,a v ktorom mesiaci si? ja som ten prvy mesiac uzivala uz len tak sporadickejsie, escitalopram10,a ziadne bzd. no a inac som v uplnom poriadku,co sa tyka tehu,aj telesnej,ci psych. stranky. 😉 😉

bobom
10. jan 2011

@sonoio nie nie ja som nieje tehu 🙂aj keby som rada bola,no nieje na to vhodna teraz chvila.A inak si sa ako dlho liečila?zrejme si mala asi depresiu či..?

sonoio
10. jan 2011

@bobom nie,tomu,ze sa psychicky stav zlepsi, moc neverim,podla mna to je velmi individualne,ako pri kazdom tehu..hladina hormonov je velmi kolisajuca,co nie vzdy ma dobry vplyv prave na psychiku..a tiez zalezi, ako sa tehulka od zaciatku postavi k tehotenstvu,ci ju to tesi,ci nie,a tak.ale zakyve to s kazdou.su to asi velmi zmiesane pocity,dobre strieda zle,strach strieda radost,atdatd..a nie vzdy to vie tehulka dobre zniest.ja som mala i zle,i dobre dni.takze nie,nemyslim si,zeby mi to nejak psych."pomohlo"..a to som brala tehu veeelmi zodpovedne,premyslene,uz predtym.. 😅 😅

sonoio
10. jan 2011

@bobom tak ti zelam,aby nadisla ta spravna chvila))) liecila som sa asi rok a pol.a vlastne to bolo vs.zmiesane,no jednoducho psychika,uzkostna porucha,lahsie 😉 depresie..atd.

bobom
10. jan 2011

@sonoio dakujem ti pekne🙂 no musim sa dat predovšetkym do hromody aby som mohla mat babatko.A ak sa ta smiem ešte opytat ake si brala AD?brala si aj bzd.vtedy?

sonoio
10. jan 2011

@bobom escitalopram.u nas je to tusim napr.cipralex?no ked som brala AD,jooj,zo zaciatku som mala veeela toho namiesaneho,ja som nemohla ani spavat, takze som uzivala i lieky na spanie,bzd,atd,no to najhorsie trvalo asi pol roka,potoms a to pomaly zlepsovalo,a posledny pol rok som uz brala AD,a bzd len veelmi zriedka,hlavne v case menzesu..

bobom
10. jan 2011

@sonoio no o tej menštruacii viem svoje:/a ty si vtedy ten escit.brala 20 mg plnu davku?lebo ja tiež beriem escit.Takže tebe bolo po AD uplne dobre až po pol roku?uffff

sonoio
10. jan 2011

no ano,asi 3 mes.som mala 10 mg,a potom som sla az na plnu davku.ano,az po takom pol roku sa to zacalo uplne zlepsovat-tak,ze som na to nemusela mysliet.ale to bude asi aj tym,ze toto bola u mna vlastne 2.epizoda,a ten prvy x som tiez brala esc.,10 mg,a hned,ako mi zacalo byt fajn,som to vlastne vysadila,co bola chyba.takze sa to vratilo,intenzivnejsie,a dlhsie na liecbu.. 😢 😢

svija
10. jan 2011

@kucminka - ano, já budu brát AD i v těhotenství a při kojení, já teda nemám depresi, ale OCD, tak hlavně kvůli tomu. Beru clomipramin...

savanna
10. jan 2011

ahojte kocky,

chcem vas poprosit o radu. Posledny tyzden mam kazdy vecer zasklby svalov v rukach a nohach, mam teraz zvyseny stres a je to urcite z toho, mavala som to sem-tam aj predtym, ale vzdy to po par dnoch ustupilo...ale teraz nie a nie a ja sa idem z toho zblaaaznit, je to hrozne neprijemne. Neviete niekto poradit, co s tym? 😒

srdcko81
11. jan 2011

@savanna skus si nasadit magnezium-to obycajné od galvexu 500 mg-jeden krat denne a dodrzuj pitný rezim 😉

lucinka0921
11. jan 2011

ahojte kocky 🙂 Tak ako sa mate?Ja som bola pred chvilou so psom vonku a prislo mi zle,taka slabost,nemohla som sa ani pohnut,taky pocit na odpadnutie ☹ Uz davno mi tak nebolo.A dnes sa mi celkom pekne zacal den a takto to dopadlo,teraz ako sa poznam,tak sa budem pozorovat a obavat ☹

kucminka
11. jan 2011

@svija Co to znamena OCD?Ja mam tetaniu,a uzkost.

kucminka
11. jan 2011

@sonoio Aj ja beriem ten escitalopram 10mg denne,viac som ani nebrala,ale moja psychiatricka mi neodporuca teraz otehotniet,ze aby som este rok pockala,ale mne sa to zda strasne dlha doba,aby som cakala.Hm ☹ ☹ ☹

janulkama
11. jan 2011

@srdcko81 ahoj,aj ja som ti chcela povedať,že skús magnézium:o))

@lucinka0921 nič si z toho nerob,aj mne sa dnes tak strašne zatočila hlava,že ma oplieskalo o stenu,mala som v ruke kávu a rozliala som ju...zatmelo sa mi pred očami a hneď nával...ale zastala som a začala som dýchať,ukludnila som sa,že som sa len zle otočila,potom to prešlo...nepozastavuj sa nad tým moja,určite to bolo len chvílkové a bude dobre 😉

lucinka0921
11. jan 2011

@janulkama uz mi je fajn,to trvalo len cca 10 minut,ale tak je to neprijemne a v takejto chvili si neuvedomujem,ze je to len psychika,ale bojim sa aby sa mi nic nestalo 😒 Ale uz mi je fajn a takto mi uz bude stale 😀