Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janulkama
11. jan 2011

@lucinka0921 jasné,ono netreba na to myslieť...mňa momentálne dosť pichá pri srdci a tlačí na hrudi,ale nevšímam si to tak ako predtým,tak aspoň nejak fungujem...

sonoio
11. jan 2011

@kucminka asi tvoja doktorka vie,preco to hovori..ako dlho sa uz liecis? a tiez je velmi dolezite,aby si bola stabilizovana uz dlhsiu dobu..ale - v konecnom dosledku,nikto ti nemoze zabranit,aby si "otehotnela" 🤐 ..ty to musis zodpovedne zvazit,pretoze tehotenstvo je dost narocne,a hlavne to "potom".. ☹

lucinka0921
11. jan 2011

@janulkama no ale uz mi je dobre,uz som odvtedy bola aj 2 krat vonku a v pohode 😀 no dufam,ze uz mi tak zle nebude.Strasne by som chcela byt uz v pohode,no ale aj to zlepesie je skvele 🙂 Mna predvcerom tak pichalo pri srdci,ale nahovorila som si,ze je to z chrbtice 😀 A chcem sa opytat,nevies ci magnezium mozem brat?Lebo mi jedna znama vravela,ze to mozem,ze aj to pomaha.

svija
11. jan 2011

@kucminka - OCD je obsedantně kompulzivní porucha, to je moje hlavní diagnóza 🙂 .

janulkama
11. jan 2011

@lucinka0921 jasné,že môžeš magnézium,len tuším znižuje tlak,tak ak ho mávaš nižší,tak sa poraď s lekárom...

bobom
11. jan 2011

@janulkama ahoj tak ako bola si na kontrole u psychiatričky?nechala ti 15mg?

janulkama
11. jan 2011

@bobom ahoj,nie nenechala,zvýšila mi to na 20mg,od zajtra ich idem zvýšiť..len neviem,či mám brať 10 ráno a 10 večer,alebo ráno spolu 20...lebo sa mi po nich doobeda točí hlava a prestane to poobede,vieš,či to naraz nieje veľa...

bobom
11. jan 2011

@janulkama tak jej skus zavolat alebo si daj rano 10 a potom zasa 10,rada by som ti poradila ale sama neviem:/A čo ti povedala na tvoje vykyvy?že sa ti to upravy a prečo sa rozhodla pre zvyšenie?

janulkama
11. jan 2011

@bobom ja som sa s ňou o tom už bavila,ona že to je len na mňa,že by bolo celkom dobré,keby mi robilo dobre ráno jednu a večer jednu.Uvidím.No a zvýšila mi to preto,lebo nezvládam stresové situácie.Dala mi 2 balenie,potom mám prísť a ak sa mi to neupraví,že to bude musieť skombinovať s niečim iným,ale na aké som sa nepýtala,dúfam,že to bude stačiť...ty sa máš ako?

bobom
11. jan 2011

@janulkama ja na figu toči sa mi hlava:(

janulkama
11. jan 2011

@bobom aj mne sa dnes ráno točila,ale hnusne,ale prešlo to...a nepomáha keď si lahneš?

zuzanah1
12. jan 2011

Ahoj kocky,

Chcela by som sa spytat ci ma niektora z vas depresie zo stitnej zlazy?

clare1
12. jan 2011

@zuzanah1 ahoj, mne to zacalo vsetko v praci, ale mam problemy , vlastne mala som so stitnou zlazou, tak tiez teraz neviem ci to nema nejaky suvis, spytala som sa dr. a ona na to nejak nereagovala..., tak neviem co si mam o tom mysliet

clare1
12. jan 2011

@zuzanah1 a ty uzivas nejake lieky na stitnu a teraz mas depresiu a beries AD ?

lucinka0921
12. jan 2011

@zuzanah1 ahoj.Ja sice depresiu nemam,mam ine diagnozy,ale mne moja psych. brala krv na stitnu zlazu,lebo to mozem mat aj od toho.Takze to asi suvisi s tym...

zuzanah1
12. jan 2011

claire1 no v septembri mi zistili znizenu funkciu stitnej zlazy a odvtedy mam depresie,neberiem ziadne AD lebo zevraj sa ma dat doporiadku najprv stitna zlaza a ak to stale pretrvava tak potom AD

zuzanah1
12. jan 2011

@lucinka0921 a ake diagnozy mas? mne moja endokrynologicka povedala, ze to mam zo stitnej zlazy lebo som nikdy depressie nemala a nemam to ani kazdy den, skor to je ako zmena nalady, par dni som v pohode normalne stastna uzivam si dovolenku a potom sa mi zmeni nalada na depresivnu az uplne na zabitie no strasne je to. Hnusna stitna zlaza 🙂

janulkama
12. jan 2011

dievčatá,mne keď to začalo,tak tiež medzi prvými vyšetreniami bolo tiež vyšetrenie na štítnu žľazu.Ja som to mala ok.
Moja sestra má zlú a niekedy má tiež pocity búšenia srdca,nával a podobne.Takže má to s tým určite súvis.Zhoršuje to podla mňa stav.

zuzanah1
12. jan 2011

@janulkama ja praveze nemam busenia a navaly,ja mam prave z nicoho nic strach, niekedy placem bez dovodu, niekedy mi je uplne na zabitie..a potom na druhy den si nato ani nespomeniem je mi fajn, a mne sa to zacalo len odkedy mi zistili tu stitnu zlazu, ale uz sa to neda vydrzat.

kucminka
12. jan 2011

@svija viem ze som asi neodbytna,ale mozes mi to blizsie popisat,lebo ani tomuto nazvu moc nerozumiem.diky

kucminka
12. jan 2011

@sonoio ja sa liecim od decembra 2009,citim sa uz ovela lepsie,nemam take vykyvy,pretoze uz viem ako treba reagovat pri takychto stavoch.Ja si zasa myslim,ze clovek ak ma raz depresiu,tak sa ho to bude drzat stale,s tym ze raz bude lepsie,raz horsie,teda aspon ja to tak citim podla seba.Viem,ze tehotenstvo nie je lahke,ale snad by som to nejako prekonala,a po porode mozem nabehnut na tabletky,ak by sa nieco zhorsilo,kedze babatko uz nebude v ohrozeni.

sonoio
12. jan 2011

@kucminka neviem,ake si mala stavy pred tym,ako si sa zacala liecit, to,ze je raz lepsie,ci horsie,plati pre vsetkych,nielen pre tych,ktori maju depresiu,ibaze ti psych.labilnejsi to prezivaju intenzivnejsie..to,ci sa rozhodnes mat babo,je na tebe,ty si musis vediet zodpovedne odpovedat)) 😝 😝

lucinka0921
12. jan 2011

@zuzanah1 ja mam generazilovanu uzkostnu poruchu,panicku poruchu a agorafobiu,ze z kazdeho nieco... Mne moja psych. tiez robila hned vysetrenie na stitnu zlazu,ja som mala jeden hormon trochu zvyseny,tak ma neposlala na dalsie vysetrenie,ale o 3 mesiace mi bude brat znova krv a ked sa neupravi ta hodnota,tak potom ma posle na vysetrenie.Takze to s tym suvisi a to mi povedalo viac lekarov...

zuzanah1
12. jan 2011

@lucinka0921 dakujem za odpoved. Ako sa ti dari s liecenim? Dufam, ze budes mat vela uspechov a budes sa citit lepsie 🙂 Mne moja endokrynologicka tiez povedala, ze psychika hrozne suvisi so stitnou zlazou. Tak dufam, ze sa to coskoro napravi,lebo ta depresia je strasna, mam niekedy aj take uzkosti.

zuzanah1
12. jan 2011

@lucinka0921 este ma napadlo, vies ktory hormon si mala zvyseny?

anka12
12. jan 2011

@kucminka ahoj to si pekne napisala s tou depresiou,ja si tiez myslim,ze sa jej uz nezbavim a teraz sa ucim s nou zit. uz 10 rokov.tiez je niekedy lepsie inokedy si myslim,ze zomriem 😝 😝 😝 a potom sa zas citim dobre a tak stale dokola.ja by som tiez chcela dieta,ale okrem depky ,mam aj PP a strach,ze to nezvladnem ☹ ☹ ☹ a pod.na mna ked to pride mam pocit,ze sa nemozem nadychnut,srdce mi bije ako splasene,toci sa mi hlava,je mi strasne teplo ,potom sa sustavne nadychujem az mi je z toho zle.akosi som sa rozpisala,nehnevaj sa ,ale u mna sa to toci stale okolo babetka,
Viem,ze by som uzivala lieky bez nich to nejde.Ale chcela by som mat tvoj optimizmus a povedat si ako si pisala"ze nejako to prezijem a potom nabehnem na lieky.dufam,ze sa mi to niekedy podari 😀

lucinka0921
12. jan 2011

@zuzanah1 tak ja sa liecim uz 3 roky,ale predchadzaju psych. mi stale tvrdil,ze som zdrava a mala som nizku davku.Pred skoro 4 mesiacmi som zmenila psych. a ona mi hned davku zvysila,ta mesiac sa mi velmi polepsilo.Predtym som bola len doma,bala som sa niekam chodit a za kratky cas som bola 2 krat prec z domu a aj v obchode.Cize to su pre mna obrovske pokroky a to ma pohana dopredu.Len ja som velmi leniva a do vsetkeho sa musim nutit.Ja by som najradsej prelezala cely den v posteli,co je hrozne.Tak sa snazim si stale nieco najst na praci.Aj ked stale to iste dookola a nudim sa.No ale aspon uz nemam take hrozne stavy ako predtym,teda len sem tam to na mna pride,ale trva to len chvilu,takze som rada,ze mi je ovela lepsie.A neviem aky som to mala hormon zvyseny,nepytala som sa...

zuzanah1
12. jan 2011

@lucinka0921 tak to je super ze sa citis lepsie. 🙂 Muselo to byt hrozne bat sa odist z domu, som rada ze sa Ti podarilo to trochu prekonat. Vies pricinu preco si ochorela?

lucinka0921
12. jan 2011

@zuzanah1 no bolo to velmi hrozne,ja som sa bala ist aj na wc a do sprchy... Ale som stastna,ze mi je lepsie a aj vnutorne sa citim stastna...Moj predchadzaju psych. mi vravel,ze som to dostala z nicoho nic.A ci je to pravda,tak neviem.Ale predtym som bola uplne ina,doma som skoro vobec nebola,stale som chodila niekde do spolocnosti,po vyletoch a teraz takto.Ja peso nepojdem nikam len v blizkosti bydliska.V meste som nebola uz ani nepamätam.Ale ked idem k psych. autom samozrejme,tak uplne v pohode,aj sa tesim,predtym som mala panicky strach niekam ist.No zajtra musim na mestsky urad,tak uvidim aj trosku nase namestie 🙂 A ty neberies AD kvoli stitnej zlaze?A ako dlho mas problemy s nou?

zuzanah1
12. jan 2011

@lucinka0921 z nicoho nic? tak to sa mi nezda za vsetkym musi byt nejaky dovod 🙂 Chodis aj na terapiu?
No mne zistili stitnu zlazu v septembri, prisla som domov na prazdniny,lebo studujem v zahranici, isla som k obvodnej ktora ma pozna od babatka a stazovala som sa ze mam nejake vykyvy nalad, som zimomriva, nervozna atd a ona ma hned poslala k internistovi ten zistil ze mam vysoke tsh a protilatky a poslal ma na endokrynologiu. Povedala som jej vsetky moje priznaky a povedala ze to je od stitnej zlazy a ze sa to upravi ked budem na spravnej liecbe,ale to je niekedy velmi cassovo narocne kym sa spravna davka liekov najde. Praveze mne ked to zistili mala som skor uzkosti a taky strach, paniku. Teraz je to skor depresia, neviem ako by ma diagnostikovali na psychiatrii 🙂 Ja som hlavne par dni v pohode a potom napr zacnem mat take cierne myslienky z nicoho nic. Tak dufam ze ked stitna zlaza bude dostavat spravnu davku liekov vsetko to zmizne 🙂