Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kornelia
22. mar 2009

Este som zabudla ten Guajacuran sa moze brat podla mna pocas celeho tehu, ja som ho brala tiez par mesiacov kvoli bolestiam chrbtice ked som bola tehotna, aj trikrat denne. Ved ine sa velmi ani tehulkam nemoze dat takze aj v nemocnici ho davaju - viem lebo mamina tam pracuje, je sestricka, tak mi hovorila, ze moc na vyber nemaju. 😒

kubaka
22. mar 2009

zuzkafuny - přečti si tak 5 stran zpátky a myslím, že dostaneš docela přesný a podrobný popis derese jako onemocnění. už jsme tam popsaly snad všechno - tak jestli tě to zajímá jukni zpět.
Andy je psychiatr - ze skromnosti se ti nepřiznala - my všechny už to ale 😅 víme. 😀

zuzkafuny
22. mar 2009

fuuu!!!
Kubaka... 6 strán som si dala a zhruba mám prehľad... Ale ja som tam našla také príznaky, ktoré pred 10rokmi bili aj so mnou 😕 😕 😕 Som sa zľakla 😉 🙂
Ja som na to začala používať dýchanie na uvolnenie... Pomaly ale isto začalo zaberať... Za necelých 10mesiacov mi bolo už supiš... a do teraz klop klop klop nič...
Si neviem predstaviť, že by sa mi niečo také stalo pri terajšom partnerovi 🙄
no nič... držkajte sa a ja vás budem sledovať... 😉 🙂

vivi6
22. mar 2009

ahojte baby...potrebovala by so od vas radu...trpim u vyse roka strachom a uzkostou.mam 2 deticky. prava nma 1 a po roka a druha mesiac.pri prvej my zacali tieto problemy 2 mesiace po jej narodeni.ked som ju kojila tak som mala taky pocit ako keby my mlieko stuplo do hlavy a v tej chvili som dostala strach a myslienku zblaznit sa a liecenie.lenze ja nikde od svojich deticiek nechcem ist ani od mojho manzela,lebo ma vie pochopit.odvtedy to pretrveva az dodnes,a neviem sa toho zbavit.Brala som Xanax,Diazepam,Oxazepam a este vseliake ine lieky,ale nic nezabralo.momentalne beriem Coaxil a Lexaurin ale neni to ziadna vyhra.
Andy prosim ta nevedela by si my poradit nejaky vhodny liek?Dakujem velmi pekne.dufam ze vam nevadi ze som sa k vam pridala.

andy.a
23. mar 2009

Vivi,ahoj 🙂 😉

v prvom rade obdiv-mať deti s takým malým vekovým rozdielom dá zabrať 😝 nieto zdravému..a človeku depresiami o to viacej 😕 😔

predpokladám,že pri tých liekoch nekojíš 😕 popros psychiatra,nech ti Coaxil vymení za niečo účinnejšie,najlepšie serotonínové AD,lebo Coaxil je dosť slabučký 😒

a predtým si asi užívala okrem toho Diazepamu,Xanaxu a Oxazepamu aj nejaké AD,nie ?? 😕 potrebujem vedieť,či si užívala aj predtým nejaké AD-píšeš,že ti nič nezabralo..treba asi vyskúšať niečo iné..výber je dosť veľký a každému človeku sa podľa príznakov a pod.dá "našiť" liečba na mieru 😝 🙂

ešte čo ste sa pýtali niektorá z tehuliek,či môže užívať stále Guajacuran..tak áno,Guajacuran je myslím aj voľne predajnýnemal by robiť problémy 😉

a jedna kočka,čo sa ešte koncom šestonedelia cítila zle-neviem už aký si mala nick,sorry/je vás tu toľko nových,že si vás nepamätám/..písala som,ti aby si si sama zvážila,či je nutné už ten Serlift nasadiť..sama sa poznáš..ja som ti len odpovedala,že zvlášť/keď si už AD užívala/,je riziko,že by to sklźlo do popôrodnej depresie/ktorá sa môže vyskytnúť ešte aj cca okolo 6 mes.od pôrodu/..inak tie pocity sú bežné,keď dieťa v tomto období len plače,človek je unavený,nevyspaný,zvlášť keď mu nikto nepomôže..ono to časom prejde,keď bábino troška podrastie a skľudní sa..takže to u teba môže byť len taká klasická únava..ale keď si už brala AD,tak by som bola rocha opatrnejšia a viac sa sledovala..a samozrejme,ak máš niekoho,kto ti je ochotný pomôcť..využi to,ako sa len dá/manžel,mama,kamoška a pod../ snaž sa spať,keď ti aj malé spí..upratuj len nevyhnutne..var na viac dní a zamraz si to.. 😉
aj ostatné košky ti určite poradia..toto obdobie je ťažké,ale ten čas tal letííííí 😕 😅 až ti bude neskôr ľúto za tým malým uzlíčkom/keď už bude väčší a samostatnejší .. 😉 🙂 /

držím palce všetkým,opatrujte s..pekný deň a úspešný týždeň 🙂 😎 😎

smajli
23. mar 2009

ahojte dievcata, tak gynekolog mi dal rizikove tehu a PN bez akychkolvek problemov. Som tak kludnejsia,lebo si nemusim dopredu predstavovat ze kedy pojdem do prace a ci to tam zvladnem,som tak viac v klude, a aj v praci si to tak mozu zadelit,niekoho miesto mna zobrat,aby sa stihla praca robit. Myslim ale,ze rizikove tehu nie je take,zeby ma lekar od teraz nechal vypisanu az do porudu...,ale asi to bude zavisiet od toho ako sa budem citit,a ci budem chciet to prace nastupit este,alebo nie. Co s tym potom budu robit v praci,to uz neviem,ale teraz to neriesim. teraz som kludna a mesiac budem urcite doma. 🙂
Deborah sa pytala ako sa tehulky mame 🙂 no ja sa mam tak,ze vlastne klop klop klop obstojne alebo primerane, kusok mi ustupuju tie nevolonosti od zaludka v I.tr.tehu...,tak som rada. Nastastie uzkosti necitim tieto dni / klop klop klop/ a dufam,ze ich uz cez tehu citit nebudem. Je to tak strastne neprijemne...
O prve babo som prisla asi v 5-6tt, ..., v 2-3tt som zazila extra traumu od exmanzela,preto je uz ex..., vtedy sa mi uzkosti v plnej miere prejavili prvy krat a bola som z toho hotova. Od vtedy uz presli 3 roky, take dno uzkosti sa mi objavilo este tesne pred rozvodom...a znamenal to pre mna definitivny koniec... vtedy mi veci dosli...,potom som ich uz nemala. V jemnom naznaku,ale zase predsa boli a hrozne ma vystrasili, som uzkosti pocitila v prvy tyzdnoch tohto tehu..., po tyzdni,co som ich mala,som radsej zostala doma a zkludnilo sa to. Ale nemam odvahu zatial do prace ist,lebo pre mna je vykon,ked idem na prechadzku a s priatelom k svokrovcom a domov...som prec z domu 3 hodiny a som taka unavena,boli ma brucho a tak,...ze mam dost, je to este vykon pre mna. Ale spravi sa to. Uz skusenosti mam.
Tiez som okrem liekov skusala aj nieco ine. Velmi mi pomahal joga...,no a ucila som od jednej psychologicky autogenny trening... pomohol mi velmi pri znizovani liekov. Posledne ked som u nej bola,mi dala take male rady,co robit,ked akurat v danom momente citim uzkost... lebo vtedy mi autogenny trening nepomahal,bol dlhy. Poradila mi vtedy robit branicne dychanie a uplne sa sustredit na dych..., alebo potom svalovu relaxaciu tak,ze napnut uplne cele telo,chvilu podrzat a uvolnit, par/krat za sebou pouzit. Povoli sa tak napatie na tom mieste v tele,kde sa zvykne pri strese robit. A tiez mi pomohla rada od kamaratiek.. mna to chytalo v noci,ze som nemohla zaspat a zbavit sa uzkosti...,tak som si vzala knihu /jednoduchu harleqiknu,nic zlozite,len romantak sladky...vtedy sa aj tak tazko sustredi/ a precitala som paru stran a uz ma aj tak zatiahlo spat,ze som zaspala... a hned som mala ine myslienky..,aj ked vtedy je dost problem sustredit sa na citanie aj harleqinky,ale funguje to,aj ked sa to nezda,ze si to citanie uvedomujem.../
🙂 toto vsetko som len tak napisala,lebo som si tu precitala,ze sa niektore dievcata tu pytali,co ine zabera okrem liekov...,alebo ako uzkost vznikla... Tak u mna je to nejako tak 🙂
Zdravim vas vsetky,drzim vsetkym palce a verim,ze sa mi podari stastne cele tehulkovanie s dobrym koncom 🙂 majte sa zatial 🙂

vivi6
23. mar 2009

hned na zaciatku liecby mi dal Xanax a coaxil,bolo my super.strach a uzkos bola ale uz nie taka.potom my za Xanax vymenil Lexaurin.potom som otehotnela a uz my dal len Diazepam.Skusal aj cipralex,Seralit ale bolo my s toho horsie,este vecsi pocit som mala ze sa zblaznim.Povedal ze to obsahuje dost serotoninu,tak to moze byt preto.Potom my dal Oxazepam ani ten som nemohla brat,potom zase Persen a s toho ako keby som mala halcinacie,tak som sa ho potom bala brat,lebo mi po nom bolo horsie.Nekojim.po porode my bolo fajn brala som len Diazepam a teraz mi dal zase Xanax a coaxil ale vobec nezabera.Bojim sa byt sama doma s detmi,ist von,proste bojim sa uz pomaly vsetkeho.Chodia my po rozume vseliake sprostosti a potom mam strach.
ANDY Prosim ta porad my... 😢

deborah1
24. mar 2009

Vivi,keď si brala tie AD Seralit a Cipralex a bolo ti horšie,nemohlo to byť tým,že kým zaberú sa stav môže prechodne zhoršiť?Aj ja som mala také stavy,kým mi zabral Seroxat,asi 3 týždne,vyložene či sa nezbláznim,ale potom zabral a bolo to čím ďalej lepšie.Ako dlho si ich brala?Ale radšej nech ti odpovie andy,tá ti dá určite správnu odpove´d. 😉

kubaka
24. mar 2009

vivi6 - přijde mi to takové moc rychlé skákání z jednoho léku do druhého - Lexaurin, Xanax, diazepam slouží jen k přechodnému tlumení projevů, ale nijak neléčí. Chtělo by to antidepresivum na míru a vydržet u něho. Ony opravdu zabírají tak za 3-5 týdnů - není to ihned po požití. Nepíšeš, jak douho jsi ty AD vydržela jíst.
Jinak fakt, dvě maličké dětičky to je síla, proto se přimlouvám, že se nejprve urychleně musíš dát do hromady hlavně ty, abys to zvládla. Ty hnusné myšlenky znám, taky mě vyděsily a byly impulsem k tomu, že musím za každou cenu udělat všechno pro to, abych se z toho stavu dostala - naštěstí mám asi dobrého psychiatra, co mi dal, to mi zabralo jak mělo a mělo efekt. A baštila jsem to poctivě 😵
Klobouk dolů, drž se

(Jo, nejsem psychiatr, jen mám za sebou zkušenost s těžkou depresí a jsem jsem stálý, veselý uživatel minimálních dávek AD 🙂 )

hemi
24. mar 2009

Ahojte baby . Dnes som bola u psychiatričky - tak mi zamenila seroxat na zoloft , vlastne chcela mi dať serlift , no ja som nechcela generikum , ale originál.
Dúfam , že mi ešte viac pomôže. Nemôžem povedať , že mi seroxat nezabral , ale užívam ho 6 týždňov a veru som veľmi plačlivá , apatická , bez energie.
Má niekto skúsenosti so Zoloftom ?
Andy , ty si o ňom čo myslíš?
Ďakujem
Hemi
Vivi6 - od Ad je ti na začiatku liečby skutočne zle , ale potom by sa to malo zmierňovať.
Prajem ti veľa síl, zvládneš to . 🙂

kejka
24. mar 2009

Hemi držím palce,ať AD zabere a je ti brzy líp.Mě to trvalo 3 týdny,než zabraly,ale holt jsem to musela vydržet a zatím je mi fakt dobře.Moc dobře to znám,když jsi bez energie,bez chuti cokoli dělat,apatická,nemůžeš spát atd.
Jinak mě špatně nebylo,jen se mi zdálo strašně dlouho,že je to na nic,myslela jsem,že mi zabere hned. 😖
Teď už se cítím mnohem líp a doufám,že mi to vydrží.Ono až konečně přijde jaro a bude sluníčko,tak bude hned líp.
😉 🙂

mikike
24. mar 2009

ahojte, baby pozerali ste dr. Hermanovu, hovorili o panickej poruche. aky mate na to nazor?

deborah1
24. mar 2009

Mikike,ja som písala na predošlej strane 😉
Och,chytila som od detí nejaký vírus,mám plný nos a 37,7 ☹

mikike
25. mar 2009

ahoj andy, zas mam problem so synom, teraz ho prepustili z prace, tak cele poobede placem, neviem sa ukludnit, bojim sa, ze zas mi bude zle, ale marne sa chcem ukludnit, nedokazem to! 😔

anymac
26. mar 2009

mikkie myslím, že nič nevyriešiš plakaním, akurát si uškodíš, veď to nie je koniec sveta a koniec koncov keď ti bude zle, syn si prácu nenájde a bude sa báť o teba. Osuš slzy , hore hlavu a s jasnou hlavou začni rozmýšlať a riešiť 🙂

mikike
26. mar 2009

anymac ahoj, dnes je to uz lepsie....mas pravdu, nie je to koniec sveta 😵

anymac
28. mar 2009

ahojte dievčatá 😵 dúfam že sa máte všetky fajn, mne sa konečne podarilo po týždni depresií dať dokopy, hoci neviem čím, asi to je počasím - jej ako sa mi to podarilo zrýmovať 😀 Dnes idem sadiť kvietky do zahradky, teším sa ako malé dieťa na vianočný stromček 😅 prajem pekný víkend a pohodu v duší

poppy1
28. mar 2009

ahojte baby! Prosim vas pekne, boli by tu nejake z vas, ktore by mi boli ochotne pomoct?
Som studentka psychologie a robim diplomovu pracu, kde sa venujem rannym spomienkam u ludi, ktori maju depresiu... viete si predstavit, ze je pre mna velmi narocne zohnat niekoho ochotneho, kto by sa so mnou podelil o nejake spomienky z detstva. Ide o udalosti, na ktore si presne pamatate do cca osmich rokov vasho zivota... presne viete popisat tu udalost, viete popisat, ako ste sa vtedy citili, cize vase emocie...

prosim vas, ak by sa tu niekto nasiel, kto by mi chcel pomoct, ale kto by sa chcel poradit o niecom, napiste mi na moj mail: poppy1@centrum.cz

Budem velmi vdacna!! majte sa krasne a zelam vela sil a optimizmu! papa

sonoio
31. mar 2009

ahojte dievcata,dufam,ze vam nebude vadit,ak sa pridam.Momentalne ma tiez trapi depka ,uzkost,a vs.s tym spolocne,a surfovanim po nete som natrafila na vas spolok.vidim,ze ste tu viacere,kt.nanestastie,uz mate lepsie skusenosti s tymito "stavmi", mozno budete vediet poradit..ja som uz raz depkou-alebo,lepsie povedane,uzkostnou generaliz.poruchou presla,lieky- cipralex 10mg a lorazepam 3x denne, som pred dvoma rokmi vysadila po siestich mesiacoch,kedze mi tie "blbe" stavy presli,krasne som sa z toho dostala a teraz...od januara..po dvoch rokoch-bum! nechutenstvo,trasmtenzia,vracania,bolesti zaludka,neistota v nohach atd atd..vsetko sa krasne vratilo ako bumerang..a ja hned,ako som citila priznaky,som bezala k lekarovi,a opat som si dala nasadit tu istu liecbu,cipralex..no teraz,od 26.1 uz preslo tych par dni,a ja mam stale pocit,ze som niekde na zaciatku,navyse,trpim "uzasnou" nespavostou,zaspim s 20 kvapkami loransu,a spim 2-3 hod.som vlastne vegetant..nachylny na vsetko.jeden tyzden je lepsie,druhy som opat v zacarovanom kruhu..ked sa mi podari nahodou spat do 4.oo ,si gratulujem,moj stav sa akomak zlepsi.teraz mam 5.den menzes,a som uuuplne mimo..to nehovorim o predmenstr.syndrome..opat tras,sialena tenzia,vracanie,tocenie hlavy,nespavost...uz aby menzes skoncil.a taha sa to so mnou az podnes..pravdupovediac,uz ani neviem,ako to zvladam..nastastie,ci prave nanestastie,momentalne nepracujem.vsimla som si tu aj andy,kt.mozno poradi, AKO DALEJ-myslite,ze mam zmenit liecbu,pripadne zvysit davku...ako zaspat..hmm..ja zijem v zahranici,v taliansku.bola som za psychiatrom min.tyzden,ale prave vtedy bolo vs.ok,a som teda myslela,ze sa to zlepsuje,tak povedal iba,ze pokracovat.a teraz..bum..asi to bude aj menzesom,otrasnym pocasim,jarnou unavou..neviem..poradte.a ,DRZIM PALCE..lepsie by bolo so zlomenou nohou,kde sa da co to vidiet,posudit,zmerat...ale takto??'KAtka

andy.a
31. mar 2009

ahojte 🙂 😎 😎

Hemi,na tvoju druhú IP sa mi nedalo odpísať,mala som to rozťahané cez celú stranu 😖 nešlo to odoslať 😠 pokiaľ Seroxat dobre toleruješ,eln máš pocit,že ti slabo zaberá,skús zvýšiť dávku..berieš tuším 1-0-0,tak skús 1-1/2-O,resp.na ďalší týždeň ešte môžeš zvýšiť na 1-1-0.. 😝

Sonoio,pri Cipralexe by nemali byť problémy s nespavosťou,ale každý človek je iný 😕 😉 lorazepam na SK nie je registrovaný,ale je to BZDZP sedatívum,teda rovnaká skupina ako napr.Neurol,Xanax,Diazepam,Oxazepam a pod..takže pozor na riziko závislosti pri dldobejšom užívaní..na noc by si mohla skúsiť buď nejaké hypnotikum z rady antihistaminík-tie by nemali byť návykové,napr.Prothazin alebo Calmaben 😝
..alebo Trittico,čo je antidepresívum,ale z inej skupiny ako Cipralex 😝
..dobrý by bol aj nejaký mirtazapín/originál Remeron,u nás je napr.Esprital,Mirzaten..ale pozor veľké riziko priberania na váhe 😝 😝 😝 /-užíva sa večer a upravuje aj spánok okrem AD efektu 😝

všeobecne ak mávate kočky depresívne stavy spojené s MS,resp.v rámci PMS/predmenštr.tenzia/,tak dobrý je na to Magrilan/účinná látka fluoxetín..originál Prosac..ďalšie genrikum napr.Hapilux/..indikácie má okrem depresií aj pan.poruchy,OCD a PTSD 😝 a špeciálne aj depresie spojené s menštr.cyklom.. 😕 😝

hemi
31. mar 2009

Katka . To bude kolísať , ŕaz to bude úplne dobre , potom zase zle. skús vydržať pri tom cipralexe , tak 3 mesiace a uvidíš.
Mne ĺekárka zmenila liek , keď som bola na kontrole v utorok na Zoloft , no ja som sa začala cítiť lepšie po 6 týždňoch tak zatiaľ uvidím - ostanem pri seroxate . Ten tras , vracanie , točenie hlavy môžu byť aj vedľajšie účinky lieku alebo samotná choroba. Skús ešte vydržať , naozaj je to krátky čas.
Ten predmenštruačný syndróm poznám - niečo hrozné . U mňa je to tak , že každý druhý mesiac je horší.
No a po menzese sa zase dávam dokopy- mám migrenitické bolesti hlavy. Takže viem to pochopiť.
Bude ti lepšie, určite 🙂 Vydrž 🙂 Si silná 🙂

Všetkým prajem dobrú noc a zajtra krásny deň. 🙂

Hemi

hemi
31. mar 2009

Teraz som si všimla Andy , že si písala , asi som už aj slepá. 😀
Ďakujem za radu.

junovka
31. mar 2009

Ahojte

Narazila som na vasu temu a mam jednu otazku.....definujte, co je to vlastne depresia????????????? 😕 😕 😕
Stale ked mam na figu naladu, alebo sa mi nieco nedari, tak tomu vravim, ze asi mam depku.Je to vlastne spravne??Ako vlastne zistim, ze mam depku?? 😅 😔

andy.a
31. mar 2009

Vlasti,depresia ako ju definuješ ty..to má raz za čas každý..zlá nálada,smútok..ale samé od seba to prejde,je to len prechodné,krátkodobé,každý to už raz zažil 😕

a depresia o ktorej je táto téma..to už je vážnejšie...časovo je to dlhšie..smútok,skleslosť,bezradnosť,melancholiia,pocity úzkosti,napätie,obavy,strachu..rôzen telesné prejavy-napr.žalúdočná nervozita..poruchy spánku až úplná nespavosť...resp.naopak až nadmenrá únava a ospalosť aj počas dňa..znížená radosť zo života,človek sa z ničoho neteší,do všetkého sa musí nútiť,aj do takých vecí,ktoré predtým robil s úplnou samozrejmosťou a ktoré ho tešili..nechutenstvo,chudnutie na váhe alebo naopak prejedanie sa..v ťažkých prípadoch sklony s sebaubližovaniu až samovražedné myšlienky a tendencie..
niekedy aj psychotické prejavy-napr.halucinácie..
pocity nedostatočnej výkonnosti,frustrácie,zbytočnosti..
pasivita až letargia..
...
...
...
mohla by som pokračovať ešte dlho.. 😕 😒

andy.a
31. mar 2009

..takže ,Vlasti,podľa tých vyššie menovaných symptómov ty depku určite nemáš 😀 😀 😀
teda takúto-toto je choroba,psychiatr.diagnóza 😝

ľudovo je depka zlá nálada 😝

zuzkafuny
31. mar 2009

Dnes som aj ja mala len depku 😉

melani
31. mar 2009

ahoj holky!!!!tak jsem se zacetla a dosla az nakonec vasich pribehu a mam taky co pripsat.Me zacala deprese po druhem porodu dcery Laura se narodila v kvetnu 2007 a v zari to zacalo kolotoc kolem dety starsi syn do skola na hokej ja do prace abych neprisla o klientelu a do toho kejini a chlap neustale v praci a zadne uznani ani pomoc zadna....sla jse na psycho,prvni co byla jsem se tam rozbrecela a dostala leky tusem Sertralin,abych u toho mohla kojit,ale kdyz jse si doma precetla pribalovy letak udelalo se mi zle a byla presvedcena ze to jist nebudu,tak jsem to prezila a na jaro se mi udelalo lip.ale.....zacal zase podzi 2008 to uz jsem nekojila a zacala mit jeste horsi stavy bala jsem se sama jezdit autem nechtelo se mi ven a ta panika a kdyz se mi stalo ze jsem byla sama doma s Laurou a chtela jsem ji tam nechat a odejit tak jsem rekla dost a sla jsem k dr..taky jsem videla porada SAMA DOMA a tam o te panice mluvili a Dr tam rikala ze clovek se pak boji prejit z misnosti do misnosti nemela jsem uz o cem pramyslet..jeste mivadilo ze mame nekam jit treba na navstevu nebo nekam jet neocekavane proste jse to nebyla vubec ja 😢 Dr mi predepsala CItalec 20mg strasne jsem se bala nezadoucich ucinku ale prasek jsem si vzala zacala jsem pulkou a asi za dve hodiny na me padla desna unava a bylo mi vse jedno no a noc holky tu jsem celou probrecela jak mi bylo zle navaly paleni po tele no desny rano jsem volala Dr co mam delat a ta rekla at vydrzim ze si telo zvyka na lek,tak jsem vzala s odporem dalsi pulku leku,ale uz to bylo opravdu o malinko lepsi a po peti dnech jsem vzala prasek cely a zacalo se to zlepsovat jo taky jsem se bala ze priberu na vaze,ale po lekach mi bzlo spatne takze jsem hodne sla dolu...ted beru leky tri mesice a musim rict ze to jsem zase ja i manzel to vidi a nas vztah je taky mnohem lepsi a tak se i rad vraci dmu 🙂 a tak urcite doporucuji nebat se a jit a zacit ty bonbonky jiste nekdo ma holt nemocne srdce nekodo ma cukrovku a my mame nemocne leky a citalec je opravdu strny lek a da se jist vpodstate porad..holky omluvte chyby uz na to nevidim a drzim vsem palecky...jo taky jsem se bala uzavrenych prostor a ted v zime jsem prezila i lanovku v Alpach a lete snad prekonam i letadlo 😀

sonoio
1. apr 2009

Dakujem Vam vsetkym za odpoved,povzbudenie.Andy,prosim ta,uvadzas rozne ine lieky..na depresiu,spanok a tak..vis,ja myslim,ze tu nespavost mi sposobuje ta uzkost..myslis,ze tie lieky,kt.spominas,su aj na to?to by som musela vlastne zmenit liecbu?ah jo.prave som volala svojmu psychiatrovi,idem dnes k nemu na konzultaciu,kedze nevladzem.som zvedava,kam sa to pohne..a inac ohladom priberania z tych liekov,kt.spominala andy,mne by to teda vobec nevadilo,ved ja som uz ako spageta,vobec nedokazem jest,a len mam nauzeu a zvraciam.takze do takych 10 kg by som to zvladla))este raz,babenky,dakujem,drzim vam palce,a dam vam vediet.

andy.a
1. apr 2009

Katka,držím palce..možno nejaký mirtazapínový preparát by ti bol aj dobrý,aby ti viac chuti
lo jesť a pribrala si 😝

Katka,všetky AD majú aj anxiolytický efekt,takže aj proti úzkosti..divím sa,že ti na to ten Cipralex nezaberá 😕 ešte v kombinácii s tým lorazepínom 😕
možno by stačilo zvýšiť dávku Cipralexu 😕
dúfam,ž ti psychiater dobre poradí a upraví ti terapiu,aby si sa cítila lepšie 😉 potom daj vedieť
😉

Melani,toho setralínu pri kojení si sa nemusela báť 😕je to jedno z mála AD,ktoré sú bezpečné pri kojení 😕ale chápem ťa..keď si človek prečíta ten polmetrový príbalový leták 😅 😕mnohých to odradí 😒

tak sa tu držte,papá 🙂 😉 už je konečne JAR,tak snáď aj tie depresie pomaly odoznejú 😝

andulik
1. apr 2009

ahojte potrebovala by som radu, beriem 6 týžden cipralex, prva dva týzdne mi bolo hrozne potom sa to zacalo zlepsovat a teraz tento 6 týzden mi je totalne zle, mam neskutocne stavy uzkosti, zosalenia, len utekam na psychiatriu, nech mi daco pichnu to zabere na pol dna a znova som v tom, doktor mi zvýšil dávku na 15 mg, a teraz ma dovolenku 😖 .Myslite ze mi zaberú?preco sa mi potom zhoršil stav, ja som v minulosti brala tento cipralex a ucinkoval bez problemov od 4 týzdna a bolo mi super, a teraz mam takyto problem, niekedy mam pocit, ze sa mi uz nechce ani zit z tých uykosti, zaberajú antidepresiva aj neskor, alebo mi taraz druhý krat nesadol, prosim poradte, dik