Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

radka.m.
29. jan 2011

ahoj-kubaka-díky za vysvětlení 😉 ,ted už se malinko orientuji 🙂 ,jinak fakt nevím,proč mi lékařka předepsala ty léky takto 😒 ,jinak děkuji všem za odpovědi 🙂 ,já jsem teda po těch lékách,co beru na noc,ještě ráno docela slušně sjetá 😀 ,tak doufám,že jde o zvyk,poněvadž při dětech takhle fungovat nemůžu,nebo spíš nejsem pomalu ráno schopná ani vstát,jak jsem ještě oblblá,jinak já jsem to docela odkládala,navštívit psychiatra a brát nějaká AD,ani nevím proč,jsem si myslela,že se to nějak srovná samo,začalo to takhle jít z kopce od té doby,co jsem začala marodit já se zádama,jsem po operaci páteře,tak se to hojí pomaleji,než jsem si myslela,pořád ještě nemůžu nic moc dělat,ale při tom kolem dětí je potřeba stále něco dělat,manžel nehodlá nejspíše vůbec nic řešit,aspon se mi to tak jeví,kolikrát jsem se pokoušela o rozhovor,ale prostě se o tom nechce bavit,je to takový,že ted po 18letech poznávám některé jeho stránky,já vím,zdá se to divné,ale já to tak vidím,a to mě docela dost deptá,můžu vám říct,že někdy bych fakt od něho odešla ☹ ,pak si zase říkám,že když jsme zvládli dceřinu nemoc-léčíme se od r.2001 v motole na onkologii,tak že nějaká páteř je proti tomu hračka,že si to asi moc beru,že nejspíše bude chyba ve mně a že se to nějak upraví samo,někdy fakt už sama nevím 😒 ,tak jsem ráda,že se můžu aspon tady vypsat,u lékařky toho moc neřeknu,vždycky,když tam přijdu,padne na mě ještě větší úzkost,že nejsem schopná si problémy vyřešit sama a musím k tomu žádat někoho jiného,takže tam převážně bulím 😒

andy.a
29. jan 2011

@radka.m. no tak to máš hodne za sebou 😒 ☹
a čo má presne dcérka za ochorenie ?? 😕 😒
kľudne napíš viac,ak sa Ti chce 😉

možno máš ten mirtazapín vysokú dávku,ak si taká tenučká ako píšeš,stačila by Ti možno aj 15 mg dávka a prípadne postupne zvýšiť 😕

a asi by som uvažovala o zmene psychiatričky,ak by to šlo 😕

drž sa,veľa síl a pevné nervy 😵 😵 😵 🙂 🙂 🙂

radka.m.
29. jan 2011

andy-dík 🙂 jezdíme na onkošku pro rabdomyosarkom laryngu,už se nám to 3krát vrátilo,ted je teda zatím v pohodě-tuk,tuk,tuk,možná právě proto to na mne dolehlo až ted,nevím,říká se,když máš starosti,tak tělo funguje,protože ví,že musí,ale až pak,když už je klid a tělo může vypnout,tak se člověk teprve sesype,je to tak,vid?i když já si myslím,že to fakt souvisí spíše ty moje stavy s mým zdravotním stavem,spíše se zdravotními problémy,byla jsem zvyklá lítat kolem dětí a ted to prostě nejde,tudíž mi přijde,že u nás vlastně nic nefunguje 😒 ,ted zjištuji,že vlastně děti neumí za mě zastat práci,ale hlavně mě to štve na manželovi,on byl vždycky hrozný flegmatik,ale prostě ted,když je to potřeba,tak ani ted prostě nefunguje ☹ ,můžu říct,že už to dospělo do takového stadia,že mě ted asi nejvíce deptá onděti se fakt snaží,ale on prostě nemá snahu a navíc kvůli jeho pitomosti máme dost velký problém navíc,teda takhle to vidím já,ono to třeba bude jinak,já už ani nevím,jsou totiž chvíle,kdy fakt začnu přemýšlet,že to vlastně za to můžu já,že kdybych neměla záda v pr....,tak bych vlastně po něm nemusela nic chtít a byl by klid 😒

filipal
29. jan 2011

@radka.m. och ☹ to by bolo vela asi na kazdeho, co si musela vydrzat!!!
a v tom mas pravdu, ze kym clovek musi, tak taha ako kon, uplne do znicenia a az ked je potom, v relativnom klude sa zosype.
to sa stalo aj tebe.
a to ze ti muz nie je oporou je smutne a nevin prosim ta z jeho egoizmu este seba. 🙄 🙄 🙄
ale tak to casto byva, ze sa chlapi ukazu ako slabosi a este casto opustaju rodiny, kde sa matka stara a aj o postihnute deti.....
asi rozumny rozhovor nepomoze, ze? jednoducho mu povedz, ze uz nevladzes, ze sa liecis u psychiatricky a potrebujes, aby ti pomohol. ked aj po takejto vyzve muz odmietne, tak sa asi neda nic robit.... ☹ ☹ ☹ ☹
ale to ranne AD ako ti radi Andy si skus dojednat . co hovoris na tu zmenu psychiatricky? ty potrebujes naozaj dobreho dbornika, nemas esnergiu sa este jedovat so slabou lekarkou.....

radka.m.
29. jan 2011

filipal-zkusím zjistit,jestli tady v místě máme ještě jinou lékařku,jinak manžel to ví,že beru AD,kolikrát jsem mu říkala,že už ted prostě nemůžu,že je toho na mě už dost 😒 ,ale on prostě nemá zájem,nebo to neumí,já ani nevím,jedno vím,kdybych nepotřebovala po něm nic,tak to bude všechno v pohodě,ale prostě je ted asi svými problémy moc zatěžuji,docela mě to zaskočilo,po tolika letech manželství ☹ ,někdy fakt nevím,jestli je chyba ve mně,nebo jestli jsem si je jaksi blbě naučila,že se člověk o všechno postaral,to asi taky byla moje chyba 😒

robert1982
29. jan 2011

@andy.a Cez vianočné sviatky som bol na tom tak zle že som sa ani nevedel postavit z postele bol som na pokraji zrútenia! A ešte horšie!!! Myslel som len na záchranku a ani nechcite vediet na čo iné... 😒 vtedy som bral týžden len ten xanax sr 0,5 1-0-1 a ani som necítil že by som si niečo vzal! bol som objednaný Doc. ráno som tam ani nechcel íst ja že už je konec! Ale čo iné mi ostávalo ☹ šiel som do BA a vymenil mi tú Eliceu za Mollome 75mg na druhý den som si ho bál dat tak mi bole zle ale nakoniec som si ho dal ja že horšie mi už nemôže byt 😀 a neuveríš ale 5 hodín ma len bolela hlava a na večer to začalo velmi dobrý stav!!! priam som cítil euforiu já že čooo??? 🙂 3 dni mi bolo velmi dobre velmi! bolesti mi povolili aj v chrbte aj na hrudi tak sa mi dýchalo jak nikdy! ja že takto ked to pojde dalej tak za 2 týždne som zdravý jak ryba 🙂 ale prišli dalšie dni euforia sa pomaly strácala... a začal som cítit silu toho lieku nevedel som zaspat spal som 5 hodín denne a na dvanásty den ma začalo pichat a boliet srdce tak ako v lete z cipralexu na tretí den! 😒 zobudil som sa a konec velmi zléé! tak som si dal len polku rozobral som tú kapsulu polku granúl som vysipal a spojil som ju spät 😀 😀 a tak som to silil ešte týžden a bolo mi len horšie a horšie a srdce viac bolelo! Tak som šiel k Doc. vtedy som bol zase KO. 😀 ja že už nevládzem musíme niečo robit tak sme zahájili apavrínovú kúru 10 dní no a to mi pomohlo sa vrátit spät trošku ako som bol pred tromi mesiacmi inak by som toto ani nevládal napísat 😒 po tej kúre som začal brat ten xanax sr ráno 0,5 večer 1mg a to ma teraz drží už 10 dní no a teraz musím zahájit tú správnu liečbu 🙂 kým zas nepríde to zlé! 😒 Viem že by mi escitalopram určite pomohol viem to! lebo som vymenil 4 psychiatrov a každý jeden mi predpísal to ako prvé a ty to tvrdíš tiež 🙂 a už mám aj já niečo preštudované tu na nete 🙂 Nechcem brat nejaké lieky pol roka čo mi nepomôžu od tých bolestí.... takže skúsim ešte raz tú Eliceu a velmi pomaly 🙂 ja viem že to je velmi čudné čo píšem o tých liekoch ale je to tak! pri srdci cítim pichanie ešte stále aj ked už neberiem mollome 16dní či tak nejak.... a tak isto to bolo aj pri cipralexe v lete ked ma začalo pichat a boliet na tretí den tak som si ho už nevzal a srdce ma bolelo a pichalo ešte asi 2 týždne pomaly to ustupovalo ako aj teraz 😒

kubaka
29. jan 2011

@radka.m. vítej v klubu uhoněných žen, co nakonec padly na ústa a zjistily, že manžel jim ještě uhne, když se o něho chtějí opřít.´Mám teď doma něco podobného, akorát že to mám jednodušší o 2 děti. A hlavně - nejsou to TVOJE starosti - ale VAŠE starosti a problémy. Jsou to vaše děti a vaše domácnost. 😉 😉 😲 MÁTE být na vše dva a máš právo to požadovat, když na to přijde.
Já to o tom svém vím vlastně celou dobu, ale jaksi ze zamilovanosti, závislosti, okouzlení jsem to přehlížela, nechtěla domyslet důsledky až jednou fakt na mě něco skočí.
Teď nic moc nevyřešíš, nejprve a hlavně se postarej o svůj klid, aby byla v pohodě. Na ten mirtazapin si zvykneš, já byla zpitomněla taky delší dobu, ale zase mi to nevadilo, protože jsem před tím vůbec měsíce nespala. Takže ta "sjetost" byla vysvobozením. Pak to odeznělo a naopak jsem byla plná energie.

radka.m.
29. jan 2011

kubaka-díky 🙂 😉 ,no přesně,jak píšeš,,taky to tak cítím,že se o něho potřebuji opřít a on ještě uhne,to je trefné!,jinak vím,že na ty starosti máme být dva,ale prostě už jsem to párkrát řekla,že děti jsou obou,takže bych se ráda podělila i o ty starosti,že toho už mám prostě dost,že už nemůžu,ale s ním prostě není řeč,nechce o tom mluvit a když na něj naléhám,tak se normálně sbalí a odjede k mamince-mé tchýni,tam se uklidní,protože ho nikdo neotravuje,nikdo po něm nic nechce,nemusí s nikým mluvit,mně nechá děti a když ho to přejde,tak třeba za pár dní zase přijde,prostě i když mám na to asi právo po něm požadovat,tak pokud nechce,tak s tím člověk asi nic moc neudělá,ted momentálně fakt nevím,jak na to,přijde mi,že on si je jistý,že já neudělám,to,co on,že bych se sbalila a odešla se taky někam uvolnit,ani bych nevěděla kam,k našim jsem si nikdy nechodila stěžovat,ted s ním prý bude chtít mluvit má psychiatrička,tak mi řekl,že nikam nepůjde,že neví,co by jí jako měl povídat 😒 ,jinak jsem přemýšlela,jak se mám hodit do klidu,když se mi čím dál tím víc zdá,že právě ten rušivý element,co mi můj duševní stav narušuje,je právě můj manžel,můžeš mi poradit,jak na to?

kubaka
29. jan 2011

@radka.m. no to kdyby každý věděl, tak není v manželstvích problémů. Já už došla k tomu, že pro mě není problém od něho odejít - s tím mladším. Starší může chodit za mnou kdykoliv. Takže řeším, zda vůbec ve vztahu zůstávat a co mi přináší. Žádnou radu nemám. 🤐

radka.m.
29. jan 2011

kubaka-díky za odpoved,vážím si jí,máš pravdu,že kdyby na tohle existoval recept,tak není v manželství žádných problémů,je hrozný,když se nad tím zamyslím,že po tolika letech je člověk doslova donucen přehodnotit tak dlouholetý vztah a nakonec dojde k závěru,že třeba fakt ten chlap je slaboch a sobec 😒 jinak myslím,že je hodně důležité,když právě dojdeš k nějakému závěru,když třeba víš,jak píšeš,že pro tebe není problém odejít,jestli si dobře pamatuji,tak podnikáš,tudíž jsi na vlastních nohou a pánem svého času a hlavně nejspíše svých financí,to já považuji v dnešní době za hodně důležité a kolikrát právě i rozhodující,je spousta holek,co by i odešlo,ale právě třeba finance,nebo práce jim v tom brání,obávám se,že u nás to je ten jistý problém,někdy přemýšlím a nic jiného nedělám,až si myslím,že se mi snad musí kouřit z hlavy 😅 😔

filipal
29. jan 2011

@radka.m.
zrejme sa nijako neda chlap prinutit k tomu, aby bol zodpovedny, rozumny, empaticky, ferovy....snad by si uz od neho ani viac nechcela, nie? ved krasny, ani nemusi byt 😅 .....uz vieme, co je dolezite. 😉
neda sa primet k ziadnej dobrej vlastnosti, ani nijako zmenit.
keby som chcela byt tvrda, tak sa ta spytam: to si si nevsimla skor aky je, kym si s nim mala 4 deti? vies, ja som jedneho takeho experta tiez mala, ale po jednom dietati som od neho zutekala. vtedy som este vladala.
snad zena sama uzivi, vychova, zabezpeci 1-2 deti, ale pri tvojich styroch to mas naozaj tazke.....
jedina utecha, ze tvoje dve dcerky su uz starsie a skoro dospeju....budu ti stale vacsou oporou a ty to zvladnes aj bez chlapa. recept na jeho prerobenie asi nenajdes.... 😒 ☹
Kubaka sa o to snazi uz tiez dost dlho, ze? 🙂 🙂 😅

radka.m.
29. jan 2011

filipal-taky moc děkuji za odpověd 😉 ,jinak odpovídám na tvou otázku,nezdá se mi tvrdá,protože jsem si jí kladla už kolikrát za poslední dobu a došla jsem k závěru,že ono za celou tu dobu manželství ani snad nebylo potřeba,aby fungoval trochu i za mě,protože jsem prostě vždycky všechno zvládla,jenomže ted po té operaci to prostě nejde,a když náhodou bylo něco potřeba,když jsem byla třeba s dcerou v nemocnici,tak mě vypomohla má mamka,jenomže ted se to prostě nedalo jinak,než abych tohle chtěla po manželovi,protože má mamka má ted taky docela velké zdravotní problémy

filipal
29. jan 2011

@radka.m. och Radka ☹ ☹ ☹ ☹ ak popri tomto vsetkom tvoj muz nevidi, nepocuje, tak si zasluzi zostat sam ako prst. 🙄 🙄

inkinka
29. jan 2011

@radka.m. tvoj manzel si myli manzelstvo s hotelom, ked sa mu chce, odide, ked ho to prejde, vrati sa...tazko radit, naozaj. Co keby si mu nabuduce skusila povedat, ze jeho to mozno preslo a chce sa vratit, ale ze TY si este potrebujes precistit hlavu a das mu vediet, ked bude jeho navrat vhodny? Mozno by si uvedomil, ze dobrovolnym odchodom sa za odidenym zatvaraju dvere a navrat nemusi byt samozrejmy 😠

radka.m.
29. jan 2011

filipal-s dcerami máš pravdu,ono se to za chvíli přehoupne a budou dospělí,daleko více soběstačné a třeba to už zase uvidím trochu optimističtěji 😉 ,holky,jinak jsem zvědavá,jak dlouho budu takhle oblblá,než si na to zvyknu,protože dlouho si to nemůžu doma dovolit takhle nefungovat,tak ještě zkusím vydržet a pak bych možná raději zavolala lékařce

blandik
29. jan 2011

@radka.m. - máš velmi těžkou situaci, napadá mě akorát dostat manžela k té psychiatričce - i přes to, že to odmítl. Někdy pomůže cizí element, když zasáhne, když vysvětlí...a probrat to s manželem v klidu...myslíš, že by ho zasáhlo, kdyby jsi mu na rovinu řekla, jak poslední dobou o něm přemýšlíš? Aby se probral z letargie....Jedna věc je, když lidi vedle sebe jen tak žijou a přestanou spolu žít, druhá věc je ale když už se jednomu z nich začne jeho protějšek protivit...

radka.m.
29. jan 2011

holky díky moc za podporu,samozřejmě udělám vše proto,abych tam manžela dostala,jinak já myslím,že on to všechno moc dobře ví,protože já jsem hodně hovorná nedělá mi problém s někým vést dialog,což se mi nějak u manžela právě nedaří,on nemá rád moc mluvení,takže se hovorům jak může vyhýbá,právě říkal,že je to zbytečná ztráta času,že se stejně nedomluvíme,tak už jsem si chvílema říkala,že to je moje vina,že po něm chci,aby jsme o tom mluvili,pak si zase nadruhou stranu říkám,že psychologové taky tvrdí,že když je nějaký problém,že se o něm musí mluvit,jenomže já mu tím mluvením a snahou o dialog lezu na nervy,tak já nevím,fakt jsem chvílema strašně zmatená 😔

radulinka00
30. jan 2011

@radka.m. Ahojky, kolik bereš toho mirtazapinu? To oblbnutí přejde, tak do 14ti dnů. A můžu se zeptat co sním bude tvoje psych řešit? Jako MM by tam se mnou určitě taky nešel, z toho si nic nedělej. Já si myslím, že to je tak, že chlapy všeobecně moc nemají rádi problémy.Bohužel, jsou tak nějak nastavení. S dětma by samozřejmě pomáhat měl. Podle mě docela funguje dát si nějaká pravidla tohle udělám já tohle uděláš ty a snažit se je dodržovat. Nedělala bych teď nějaká důležitá rozhodnutí jakože půjdete odsebe, nech to na dobu, až budeš v pohodě. 4děti jsou hodně, já bych si je s chlapem, který moc nepomáhá určitě nepořídila 🙄 🙄 🙄

radka.m.
30. jan 2011

radulinka00-ahoj 😉 ,tak toho mirtazapinu beru 1tbl,připadám si,jako bych brala celý plato,když si ho vemu kolem osmé večer,tak jsem schopna fungovat až tak druhý den navečer 😒 ,jinak nevím,co chce lékařka řešit s mm,jenom říkala,že by si s ním taky ráda promluvila,jsem zvědavá,jestli se mi to podaří,abych ho tam dostala,určitě ted nechci dělat žádná závažná rozhodnutí,nevím,myslím,že asi ani v nejbližší době,poněvadž se 4dětmi moc na výběr nemám

kubaka
30. jan 2011

@radka.m. radko, nejlepší fígl je , aby lékařka napsala tvému muži zvací dopis - ten těžko bude ignorovat. Ty jsi z obliga - on by musel volat jí osobně a to chlap,co nerad nic řeší ,neudělá. Takhle jsem dostala MM do první manželské poradny před 12 lety. Když jsem mu v létě řekla, že se chci rozvést, tak dojednal termín i sám 😝 Jenže hoch trochu přišel po 12. No, dávám nám ještě čas a šanci. A určitě jak píše @radulinka00 teď nedělej závažná rozhodnutí. Na to musíš fakt být při všech smyslech, což při zahájení léčby není nikdo.

Jo, mám živnost, šijeme doplňky na kočárky, ale je to nahoru dolů, podle počasí, krize - největší zdroj mého příjmu bude rozhodně blížící se dědictví po matce (jediná dobrá věc, co po ní zůstane - kromě mé osoby, teda Be 😀 z 😅 ) Bez toho bych byla na mizině a nezmohla se ani na vlastní dvougarsonku. Ale rozhodně jsem schopná , když je sezona, udělat si rezervy na hubené měsíce- jako je právě teď.
Ta oblblost bude trvat jak psala radul - 2 týdny, u mě třeba trvala měsíc, ale já jsem na léky citlivá. Takže řádově pár týdnů - ty jsi tintítko, takže pokud bereš 30 mg, tak to je na tebe i dost. Ještě je 40mg a 75mg - tuším. Ale to už bych se asi neprobudila. 😀

@filipal právě že se vůbec nesnažím jeho změnit. To jsem pochopila. Nemůžu chtít něco, čeho není schopen. Na druhou stranu to ale neznamená, že musím ustoupit až za hranici a rezignovat na své potřeby.
😉 V tom mám teď nějak jasno.... ale nechám to usadit.

pa pa

radka.m.
30. jan 2011

kubaka-díky 🙂 ,pokud se mi ho nepodaří přesvědčit,tak to zkusím s tím dopisem,je dobré i to,když máš svou živnost,že jsi pánem svého času 😉 ,já jsem právě dost finančně závislá na manželovi,dříve jsem musela být s tou nejstarší doma,měla jsem na ni péči o osobu blízkou,protože jsme byli ve špitále víc jak doma,ted,když jsem už chtěla mezi lidi,tak jsem vyfasovala plnou invalidku.nejhorší je,že ted,i kdybych chtěla do práce,tak to určitě ještě nějaký čas nepřichází v úvahu,je brzo ještě po té operaci 😒 ,jinak je vidět,že co se týče manželství,tak to máš dost dobře v hlavě srovnaný,utříbený...to já ted mám v hlavě akorát pěkný chaos,tak můžu akorát tak doufat,že to chce čas a za čas to budu mít taky trochu srovnaný,teda snad 😉

savanna
30. jan 2011

@andy.a pozerala som sa na to nove AD, neviem, ci je to prave to, co mas na mysli ( uz som si tak zvykla brazdit po nete a citat o vsetkych moznych AD, ked som bola uplne zufala a myslela som, ze mi ziadne nesadnu 😅 )
No a v USA schvalili teraz v januari nejake nove AD Vilazodon, ma sa predavat pod nazvom Viibryd ( nejake cudne meno, nie ? 😀 ), a na trhu by tam malo byt niekedy na jar. A vraj nema NÚ v sexualnej oblasti ani sa z neho nepribera -- no ale ktovie, ako to je v skutocnosti, v USA maju farmaceuticke spolocnosti neskutocnu silu 😕 😕
Pamatam si, ze som este v tom obdobi pozerala aj nejake videa na nete a to by ste neverili tu propagaciu antidepresiv, ale aj napriklad liekov na spanie - normalne tam bezia taketo reklamy v telke, v pozadi bezi prijemna hudba, vsetci sa maju uzasne, do toho rozprava hlas, ako AD neskutocne zmenia zivot a ako by sa mali divaci opytat svojho doktora prave na to konkretne AD a na konci zrychlenym hlasom vymenuju vsetky neziaduce ucinky 😀 Na jednej strane je to asi aj dobre, ze to v spolocnosti nie je take tabuizovane, ale na druhej strane mi to prislo aj strasne smiesne -- ze je uplne ocividne, co je za tym - snaha farmaceutickych spolocnosti predat ten kontretny liek, lebo prave ten je ten jediny a najlepsi 😀

@radka.m. ahoj radka, tak ty si si toho prezila viac ako niekto za cely zivot ☹ Pises, ze si dokonca dlho vahala s navstevou psychiatra a mala si pocit, ze to vsetko musis zvladat sama - no podla mna si v tejto tema jedna z tych, ktore si tu pomoc najviac zasluzia ( teda samozrejme, vsetky si tu pomoc zasluzime, ale vies, co tym chcem povedat) . Ja na tvojom mieste by som asi musela brat lieky na nervy hned od zaciatku, obdivujem ta, ze si to tak dlho s dcerkinou chorobou dokazala tahat bez liekov. Prajem ti vela vela sil a dcerke hlavne vela zdravia, aby ste mali pred sebou uz len pekne veci 😵

radka.m.
31. jan 2011

savanna-ahoj 😉 díky,jinak nevěř tomu,že by jsi potřebovala léky hned od začátku,já myslím,že to je fakt tím,že pokud je potřeba,to tělo je prostě naučené že MUSÍ fungovat,ale přestane fungovat právě ve chvíli,kdy začne být klid a kdy vypneš,protože není potřeba...jinak jsem fakt celou tu dobu žádné léky nepotřebovala,nikdy by mě nenapadlo,že je budu potřebovat,zdálo se mi to jako samozřejmost,že to člověk zvládá,jiná věc je,když to špatně dopadne,to pak je jasné,že máma skončí ne na lékách,ale rovnou na psychině 😒 ,jinak jsem ráda,že sem můžu aspon napsat,vím,že to nic nevyřeší,ale člověku se alespon trochu uleví,když to doma v sobě dusí 😒 teda ne,že bych nechtěla problémy s mm probírat,ale myslím tím ,že se snažím to nedávat na jevo před dětmi a před okolím,to člověka stojí taky hodně sil

radka.m.
31. jan 2011

jinak holky,chci yse vás zeptat,po tom xanaxu,jak jste se cítili?po něm já nejsem vůbec taková přiblblá,spíše bych řekla naopak-spíš taková hodně do práce,jako že se cítím,že mám plno sil,že mám prostě chut pořád něco dělat,asi píšu chaoticky,že 😀 😅

janulkama
31. jan 2011

@radka.m. mňa xanax dosť ukludní,ak trebalo,dala som si ho hneď okolo-4-5 poobede,mám ten s postupným uvoľňovaním....cítila som sa dobre,len unavená,preto som ho brala tak..ale vôbec mi to nevadilo,keď mi pomáhal...

radka.m.
31. jan 2011

janulkama-no,mně je po něm právě taky dobře,akorát,že jsem čekala přesně to,co píšeš,že budu po něm taky unavená,ale zatím bych řekla,že mi přijde,že mi spíše jakoby dodává energii 😉 což samozřejmě vítám 😉

kubaka
1. feb 2011

@radka.m. jestli na tebe takto funguje, tak bezva. On je proti úzkosti, čiže jsi uvolněná a tím máš chuť do čehokoliv.

víš, co, ono opravdu to tělo funguje, jenže jak člověk v sobě dusí nespokojenost, je to časovaná atomovka. Já tyhle krize doma odnesla vždycky se zdravím. Te´d čekám na definitivní výsledky, podle dílčích mi imunitní systém napadá tělo.Včera se mě můj psychiatr zeptal - no, jo, vy vlastně požíráte sama sebe zevnitř. Proč to děláte? řečnická otázka, ale je to přesně o tom. Jako z učebnice. Primárně není problém v psychice, samozřejmě, ale stres rozběhl jakousi skrytou chorobu, která se nějak projevila....
Takže fakt je lepší se ventilovat, jakkoliv, řvát, hádat se, vypsat se, vykecat - chodit k psychologovi se vybrečet, utěšit, poradit. Jen ne se dusit ve vlastní štávě - to je ta nejhorší možná cest, kterou se můžeme dát. I s tím člověk užije stresu tak jako tak.
Já ten náš vztah řeším akutně rok, teď se zdá, že už mám fakt jasno a uklidnila jsem se - tedy v tom, co chci, co nechci, vím, jakou mám možnost a teď jsem se rozhodla, že tomu ještě dám šanci - jinak vím, co udělám, když to neuspokojí moje potřeby a nebudu v klidu. (a podědím) Protože už musím žít v klidu, to je priorita, mám jako ty ještě mrňouse, který nás bude potřebovat dalších 15 let nejméně. Ulevuj si, jak to jen jde, nech se podržet léky, když ti ten Xanax dělá dobře, hýčkej se, jak tě jen napadne. A ještě jsi po té operaci - tak to všechno násobeno 2x 🙂

bitalka
1. feb 2011

Ahojte dievčatá! Chcem sa opýtať, či je tu niektorá z vás, ktorá berie, alebo brala aj antipsychotika a ako ste sa po nich cítili? A ešte jedna otázočka - je tu aj niekto, kto sa lieči na OCD?

svija
1. feb 2011

@bitalka - ahoj, já se hlásím k obojímu, k antipsychotikům i OCD, ale spolu už jsme si psaly. Jinak nevím o nikom. A co nového u tebe? Už ti doktorka ty antipsychotika nasadila? A už jsi byla na tom přístrojovém vyšetření?

bitalka
1. feb 2011

@svija ahoj svija, vlastne ano, ty si mala take nutkave myslienky ublizit dietatu, vsak? Ja si zasa musim stale pocitat, alebo v duchu opakovat nejaku vetu...na AD je mi lepsie, ale v poslednej dobe mam take stavy, ze akoby som to nebola ja, bojim sa svojich myslienok, skor den prezijem ako zijem, je to hrozne. No cakala som na tom vyšetreni, ze tam bude nieco - nejaka subpsychoza, nie zeby som bola stastna, keby som ju mala, ale aspon by som vedela, co mi je. No a na tom vyetreni mi vyslo, ze tam nie je ani naznak psychozy, tak som sa potesila, jasne. Ale tieto myslienky, ktore ma su des, ani ich neviem poriadne popisat... ☹
Asi aj napriek tomu budem ziadat tie antipsychotika...Ty si sa ako mala po nich?