Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

monfat
30. mar 2011

@radulinka00 dikes 😉

cuttina
30. mar 2011

Ahojte,
chcela by som sa vas spytat, co to moze byt, ked uz tyzden beriem poctivo 3x denne Neurol 0,5 mg, predtym som brala Elenium a predtym tiez Neurol, ale nic z toho pravidelne tak, ako teraz.
Vcera som bola na sluzobnej ceste a uz okolo dvanastej na obed som sa zacala triast, triasli sa mi aj pery, a zahmlievalo sa mi pred ocami, vsimol si to aj kolega, tak som si rychlo dala tabletku a vsetko v poriadku.
Dnes som sa rozhodla, ze si uz prvy den dam rano iba polku t. j. 0,25 mg, potom na obed a vecer celu. O jedenastej doobeda sa mi zrazu zacali neskutocne potit ruky, triasli sa mi a zase to iste ako vcera. Tak som si dala tabletku. Teraz si planujem dat az vecer, ale uz teraz sa trochu trasiem. Mozu to byt nejake abstinencne priznaky?
Som z toho zufala, lebo uz som planovala kazdy treti den vysadzat 0,5 mg denne a dnes som si dala iba o 0,25 mg menej a uz prisli na mna take stavy. Je to asi Neurolom, myslim, ze Cipralex to nebude vzhladom k tomu casu.
Co s tym? Vydrzat?
Dakujem.

filipal
30. mar 2011

@cuttina neviem, ci ti tu niekto bude vediet poradit...a kedy ides k lekarke na kontrolu? mala by si to povedat jej.
mozno je to prejav tvojej diagnozy....neviem. nechces zostat par tyzdnov na PN? kym ti zaberu AD?

cuttina
31. mar 2011

@filipal K lekarke idem praveze az 20-teho... Ma stale plno... Ja som len chcela vediet, ci staci vydrzat tieto stavy, al. treba nieco zmenit. Lekarka mi asi znova povie, ze sa mam vratit k povodnej davke. ☹

filipal
31. mar 2011

@cuttina vies, ja nie som kompetentna posudit tvoj stav....mozem len napisat, ze: bud ti to prejde ako zaucinkuju AD, alebo nie a bude treba ine lieky, alebo treba zvysit davku.....a este je urcite vela moznosti. psychiater by skor vedel, ako ti pomoct....nemozes tam aspon zavolat? ved vzdy ked sa nasadzuju nove AD je potrebna kontrola po tyzdni, aby sa pripadne "nesadnutie" lieku mohlo riesit. dokonca sa po tyzdni zvysuje davka. to ti nasadila liek hned na mesiac?
ja som ti uz viac krat radila najst si lekarku, ktora sa ti bude venovat. pozri, ja som si nasla sukromnu, platim za to dost penazi, ale ked ju potrebujem, tak sa mi venuje. uz sa tak dlho trapis...

monfat
31. mar 2011

no veru dlho sa trápiš ☹ a podľa mňa tuto na tejto stránke odbornu pomoc nenájdeš, my sme všetci laici, ľudia ktorí prešli tým čo ty teraz popisuješ, nie sme doktori, filipal má pravdu, ak sa ti nevenuje vymeň ju.
@cuttina viem že si zúfalá 😒 je to aj vidno, ale podľa mňa tu na tejto stranke sa ešte viac trápiš, si tu vždy a mala by si si nájsť niečo iné, niečo pri čom možno na aj na tri sekundy zabudneš čo ti je, neviem knihu, ščasopis vo voľnej chvili, prechádzka, pes, hra, alebo záhradka a nie sa stále udržiavať v tom napätí a čím skôr zabudneš na to čo ti je, tým skor ti bude dobre.Internet a diskusné forum o chorobe - pre niekoho je to dobre, pre niekoho nie. Nič len toľko moj subjektivny názor. 🙂 Drž sa moja

cuttina
31. mar 2011

@monfat ja viem a velmi sa snazim. Minulu nedelu som si nasilu urobila vylet do prirody. Teraz chcem znova. Mam aj plno inych povinnosti. Ale toto (choroba-pocity) je silnejsie... Kiez by to odislo a ja som bola taka, ako predtym.... 😒

cuttina
31. mar 2011

@filipal ked zavolam dr., tak sa dovolam max. sestricke... Ano, dala mi kontrolu skoro az o mesiac. Aj ked teraz by som za nou najradsej isla...
Zajtra jej zavolam. Filipal, nemohla by si mi dat do sukromnej posty kontakt na tu tvoju psychiatricku?
Rada si priplatim, len aby mi uz bolo lepsie....

evapavla
1. apr 2011

ahojte, diagnostikovali mi OCD, predtym panicku poruchu, mate niektorá skúsenosti s tehotenstvom a takouto diagnózou?

kvixa
2. apr 2011

@evapavla ahoj mne zatial len panicku poruchu 😒 a teraz vraj depresia, mam hrozne stavy...otras, hadam uz bude aj lepsie 😀

kvixa
2. apr 2011

@bitalka ahoj mozem sa opýtat o ake vysetrenie islo? mozem si ho vyziadat alebo mi ho musi nariadit dr? dik

evapavla
2. apr 2011

@kvixa , no aj ja mam strašmne nepríjemné stavy ☹ , mne sa to rozvinulo pominuloročnom MA, ale aj tak by som ešte baby velmi chcela, len teraz mi je jasné, že bez liekov to nepôjde a z toho mám ďalšie obavy 😒

svija
2. apr 2011

@evapavla - ahoj, já mám diagnózu OCD, která se mi rozjela po porodě. Teď jsem stabilizovaná, nejhorší mám určitě za sebou. Plánujeme se začít snažit o druhé mimi a určitě to bude i s léky 🙂 . Přesněji ti to budu schopná říct v pondělí, to jdu po 3 měsících na knontrolu na psychiatrii.

evapavla
2. apr 2011

@svija, aj ja sa na to chcem spýtať pri najbližšej kontrole,idem v polke apríla, budem rada ak mi napíšeš čo ti povedal tvoj lekár 🙂

latvia
3. apr 2011

kopirujem, verim ze pomozete 😉

jolanda1111
Dobrý den ,,velmi potrebujem radu od vas, som neskutocne zufala.Asi trpim depresiou, stale placem, mam zlu, naladu, vyhybam sa ludom, v podstate ich vsetkych neznasam a nikomu neverim, bojim sa o mojom probleme rozpravat pred hocikym , lebo v podstate nemam nikoho komu by som sa mohla zdoverit a kto by mi vedel pomoct.Najradsej by som sa zabila a mala pokoj ..je toho na mna fakt vela, vsetci su proti mne a mam pocit ze ma neznasaju.kedysi som mala velmi pekny vztah so svojou mamou, ale to je uz asi 3 roky mynulost, mozno aj viac, teraz je aj ona proti mne, Vzdy sa zastane mojho o 2 roky mladsieho brata, vo vsetkkom je lepsi, vzdy mu vsetko kupi, a ma ho aj radsej, ale nevidi aka je pravda, ze aky je zakerny poza jej chrbat a psychicky ma tyra,mozem povedat ze ide o isty druh psychickeho tyrania.Uz som jej to nie raz povedala ale vzdy sa len pohadame, lebo ona si mysli ze on je sväty.Najhorsie je ze uz aj otec sa proti mne stavia kt. bol predtym na mojej strane,,Nemam ani kamaratky-len take zname,, Vzdy ked som nejaku dobru-blizsiu mala tak ma nejak podviedla, sklamala.Ja som uz asi zrela na psychiatra alebo co. Lenze toho si ani nemozem dovolit-po finanej stranke.A aby toho malo nebolo, ani zdravotne na tom niesom najlepsie.Mam sice priatela ktory ma lubi a ja jeho ale nedokazem mu na 100% verit, aj ked nemam dovod, snad len taky ze z predchadzajuceho vztahu nemam dobru skusenot-tiez psychicke tyranie a mozno aj to ma poznacilo..ja neviem co mam robit, len mi nepiste prosim ze mam ist na psychiatriu alebo k psychologovi..to pre mna nie je riessenie...
Dnes o 17:10

@filipal

filipal
3. apr 2011

@jolanda1111 a prave to ti chcem napisat, ze potrebujes radu psychologa, alebo liecbu psychiatra, aby si sa dala dokopy. lebo to co opisujes, je jedno klbko problemov a kto ti ma pomoct ich rozmotat?
niekde musis zacat. a najlepsie je zacat od seba. psychiater je predsa zadarmo, ake peniaze na neho nemas? platis si zdravotne poistenie? ak ano, tak jednoducho sa objednaj u najblizsieho psychiatra a zacni si liecit depresiu.
mas aj velku nedoveru v samu seba...ja viem, vsetko to ma svoje priciny. u teba su zjavne v tvojej rodine.
preto sa musis cim skor od nej odputat a zacat novy zivot....zeby s priatelom? niekomu musis skusit verit....

beginka
3. apr 2011

Ahojte,
potrebovala by som poradiť. Vyše pol roka som brala seroxat a výborne mi zabral, všetko bolo super, len som po ňom začala neskutočne priberať, tak mi to doktorka zmenila na serlift, ktorý beriem už asi 2 týždne a všetky tie zlé stavy sa mi vrátili. Chcem sa opýtať, mali ste niekedy takú skúsenosť?, mám ešte počkať, či to zaberie alebo sa vrátiť(čo by som veľmi nechcela) k seroxatu?

monfat
4. apr 2011

@jolanda1111 vieš ked som mala depresiu, presne takto som to pociťovala, myslela som že nikto ma nechápe a všetci sú proti mne 😒 to je normálne, máš depresiu. V dnešnej dobe je to úplne normálna a bežná vec, ja nechápem začo sa hanbíš, veď sa nikto nemusí dozvedieť že si bola u psychiatra, dá ti lieky a o pár mesiacov si ani nespomenieš že ti niečo bolo a psychiatra už ani nemusíš navštíviť, ale liečba je potrebná v tvojom prípade. ☹ A neplatí sa za to ani cent. 😉 tak do toho. my všetky tu sme na liekoch a zato nie sme šibnuté ani choré. viem najťažší krok je uvedomenie si že ide o psychický problém. Ale potom už topôjde, ver mi. Veľa síl, a skoré uzdravenie 🙂

monfat
4. apr 2011

@beginka neviem ti poradiť, asi budeš musieť zájsť za doktorkou a povedať jej o probléme, a čo ti je PP? alebo len depresia? Keď berieš viac ako pol roka, nemalo by to stačiť na to aby sa ti tie stavy neopakovali? či? asi preto že sa to prejavilo ako syndrom z vysadenia možno. A pribrala si veľa?

monfat
4. apr 2011

čaute ako sa mi tu máte? Mne je fajn, slniečko svieti, včera sme celý deň strávili vonku s deťmi, bolo super. 🙂 Moje vysádzanie je v pohode: a už beriem len dva krát do týždňa pol tabletky. tak sa teším, že to prebieha bez komplikácií. 😎

evapavla
4. apr 2011

@beginka , ja mám zo seraxatom práve opačnú skúsenosť, chudla som. Ja som ale nie som žiadna laňka, tak mi až tak nevadilo. Teraz mam Fevarin a necítim priberanie. Odkedy beriem Fevarin, tak sa mi to tiež raz na 2 týždne zhoršilo, teraz je to zasa o niečo lešie. Podľa mňa ti o zaberiie, len to chce čas. 😉

cuttina
4. apr 2011

Ahojte vsetci!
Prepacte, ze znovu otravujem, ale uz druhy tyzden beriem Cipralex a Neurol a stale chudnem. Za tento tyzden 4 kila.
Citim sa velmi slaba, bolia ma nohy a mam divne videnie...
Moze to byt z toho?
Nutim sa do seba nieco dostat, ale ta nechut je taka silna... Kolko ludi chce schudnut a ja si prajem mat aspon na nieco chut.
Mali ste niekto nieco podobne?
Dakujem.

svija
4. apr 2011

Ahoj,
po dlouhé době všechny zdravím. Já mám dnes slavnostní náladu, byla jsem po 3 měsících na kontrole na psychiatrii a dozvěděla jsem se dobré zprávy. Pan doktor se rozhodl, že pomalinku polehounku zkusíme vysadit medikaci, a to i když plánujeme další těhotenství. Původně říkal, že mi doporučuje brát AD i v těhu a při kojení, ale vzhledem k tomu, že už jsem dlouho dobrá, tak změnil názor (a nemusela jsem ho přemlouvat 😀 ). Tak pokud budu mít štěstí, snad se mi podaří se léků zbavit, aniž by se mi vrátilo moje staré dobré OCD 🙂 .

evapavla
4. apr 2011

@svija , gratulujem k dobrým správam, dáva mi to veľkú nádej, držím palce 🙂 🙂 🙂

beginka
4. apr 2011

@monfat liečim sa na panickú poruchu, ale mne hlavne robia problémy pocity depersonalizácie a derealizácie, čiže sa mi všetko zdá akoby som bola vo sne, prostredie vonku mi pripadá cudzie, niekedy si pripadám už ako duševne chorá. Ten seroxat mi na to krásne zabral, ale ako som ho nahradila serliftom, tak sa to vrátilo. Pribrala som asi 6 kíl za 3 mesiace a po stránke sexu som na tom tiež nebola veľmi dobre. Preto som sa rozhodla, že to vymením, no teraz keď sa to vrátilo trochu banujem, ale ešte skúšam veriť, že ten serlift zaberie. V letáčiku píšu, že zaberá za 10 až 20 dní a ja ho práve beriem 20 dní, tak stále rozmýšľam či počkať. A možno máš pravdu nad tým synrómom z vysadenia, lebo ja som ten seroxat hneď vymenila za serlift.
@evapavla A ty keď si vysadila seroxat, tak ako si sa cítila?

svija
4. apr 2011

@evapavla - snad budeš brzy v pohodě i ty. Chlubím se tu hlavně kvůli tomu, abych dodala naději těm, kteří jsou teď na začátku léčby, aby byla zpětná vazba 🙂 . Můžu se zeptat, jakých témat se tvoje OCD myšlenky týkají a s čím máš konkrétněji problém? Jen ze zvědavosti...?

evapavla
4. apr 2011

@beginka ,v podstate som sa najskôr som necítila žiadnu zmenu, ja som si sama od seba vysadila lieky, lebo som si múdra myslela, že je to všetko ok, samozrejme netrvalo dlho a išlo to dole kopcom až som skončila v nemocke. Tam mi nasadili Fevarin.

cuttina
5. apr 2011

Ahojte vsetci, prosim, mozete mi poradit? Dnes je to 14 den, co beriem Cipralex, Neurol som sa snazila pomaly vysadit, ale dnes nastal pre mna priserny den. Trasiem sa ako osika, mam zahmlene pred ocami, vsetko ma boli, trasiem sa a bolia ma nohy. Zobrala som si uz dva Neuroly a volala som lekarka. Ona ma objednala az na pondelok.
Prosim, len mi napiste, ci su tieto stavy normalne a aj vy ste si nimi presli?
Dakujem!

svija
5. apr 2011

@cuttina - já s Cipralexem nemám zkušenosti, tak neporadím, ale aspoň držím palce, ať to brzy přejde. Je dobře, že ses objednala k doktorce, ať te skoukne a případně upraví léčbu. Snad se vám společně podaří nastavit léčbu tak, aby ses cítila dobře 🙂 .

cuttina
5. apr 2011

@svija ja by som len chcela vediet, ci su tieto priznaky na zaciatku liecby normalne...
Lebo je uz ani neviem, ci je to PP a este mi nezabrali AD, alebo je to uz zavislost na Neurole. ☹