Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

julllia
23. jún 2011

@fleuerette ahoj 🙂 s tou vycerpanostou som to mala podobne, a tiez som prve tyzdne bola alergicka na to, ked mi chcel niekto pomahat a myslim, ze teraz mi to vadi este viac a to mam maly uz skoro 10 mesiacov

Ja tu trosku uz nejaku hodinku surfujem a neviem, ci som vazny pripadc, ale vsetko mi vadi a mavam navaly placu, citim sa nedocenena a streasne sama, bojim sa, ze som chora a premyslam, ci vyhladat lekarsku pomoc alebo to mam najskor skusit sama...

julllia
23. jún 2011

uvazovala som, ze si kupim ten persen a vyskusam to, ci mi to trochu pomoze, u mna sa tieto stavy dostavili asi tak 2 mesiace po porode, ked som sa ako tak dala dokopy, a uvedomila si, ze maly ma potrebuje a som tu pre nho 🙂 Inak bol velmi dobry, doprial mi spat takmer celu noc od narodenia, takze myslim, ze z vycerpania to nie je. Skor z toho, ze mam este par kil navysepo porode, odisla som z velkeho mesta do diery - a to znasam fakt tazko, nemam tu kamaratky, nic tu nie je, do mesta musim cestovat - cize som zavisla na mm, le o bus tu chodi 2x do dna, to znamena, ze ani akakolvek ina cinnsot, ci uz nejake centra pre mamicky alebo joga, pilates je dost vzdialena, asi ako vsetko, citim sa ako v jaskyni na konci sveta, odrezana od sveta a mam z toho depky, chyba mi moja praca, do ktorej s anevratim a to ma strasne boli, lebo som mala rozvijajucu sa slubnu karieru a ... vsetko so vsetkym suvisi...
moj manzel je skvely clovek, no az prilis pracuje, nedokaze prepnut po prichode domov na rezim "rodina", co ma dost vytaca a v den ked mam depku, je to ako bomba, vtedy vybuchnem, vsetko mu vycitam a som fakt hnusna a viem, ze za to mozu moje stavy, len to potrebujem na niekoho zvalit a na niekom sa vyburit a vykricat, potom mi je to jedno, o niekolko hodin neskor ma to zase mrzi... proste niekedy sa citim ako totalny blazon, ktory vlastne ani ne vie, co chce....

julllia
23. jún 2011

Zienky, budem rada, ked mi napisete, ci aj vy ste mali podobne pociatocne prejavy a co ste robili, budem rada, ak mi poradite, alebo si budeme moct o tom pisat a tak, lebo depka a samota = nieco hrozne...........

julllia
23. jún 2011

a este som zabudla uviest jednu dost dolezitu vec, zistila som zaciatkom roka, ze moj mm je zavisly na pecku, a to ma este viac odrovnalo, sice sme sa o tom rozpravali, zo zaciatku castejsie, ale uzt akoby to neriesi, je mu to neprijemne, no ja som ho pristihla, ako to znova pozera, i ked mi povedal, ze s tym prestane, moa dovera k nemu je dost narusena, skratka mu v podstate ani neverim a myslim si, ze je iba otazka casu, kedy si niekoho najde, resp. zacne vyhladavat spolocnost oinych zien a to uz nezvladnem...

ani_sama_neviem
24. jún 2011

@julllia ja mam presne ten iusty probolem tiez osm sa z mesta prestahovala sem kde nikoho nepoznam do DS... mam tie iste pocity co ty uplne... takze viem ako sa citis mozme vediet kde to byvas a kolko mas rokov?

julllia
24. jún 2011

ani_sama_neviem

Ahoj, zaujimavy nick, ale pochopitelny... Tiez sa tak casto citim, ze ani sama niekedy neviem, co tu vlastne robim

DS je predpokladam Dunajska streda, ale to nie je az take malicke, nie?? Ja byvam v trencianskom kraji - PU, nerada by som sem pisala dedinu, lebo tu kazdy kazdeho pozna... hoci mna iba ako zenu hen tam toho, kedze nie som odtialto. Mam 27 rokov a ty??
inak som rada, ze mi konecne niekto odpisal, lebo dnes som sa tiez zobudila s dobrou depkou 😕

julllia
25. jún 2011

Baby ste tu niektorá??? Ja mám zase depku. Niekedy mám pocit, ze moj muz sa za mna hanbi...

Inak kupila som si ten persen, nie ze by som bola nejak kludnejsia, ale nechce sa mi az tak hadat a radsej kaslem na to...

momoko
28. jún 2011

Načo je dobrý persen?

somnakaj
28. jún 2011

volam sa somnakaj ahojte chcela by som sa opitat ci mate skusenosti s coaxilom berem teraz xanax a brala som ho dost vela ale isla som snim dole z 2ml a to jest 4 krat polovicka na 0.25ml a to jest 2 krat denne a berem ten coxil ale mam pocit ze mi nezabera mam agrofobiu a mam hrozne stavy nevychadzam von mam strach a strasne busenie srdca mam pocit ze sa mi stane nieco poadte mi s tym coaxilom ci je to dobry liek pre moju diagnozu
dakujem

leyla.x
29. jún 2011

Ahoj Julllia, mám dost podobné stavy jako Ty. Strašný pocit samoty a prázdnoty, je to velmi těžké to vydržet. Začalo to, když bylo mé dcerce 11 měsíců. Měla jsem do té doby problémy s manželem, s mamkou, ale všechno se ted urovnalo a já se cítím pořád zle. Nevím, jak z toho ven. Beru Buspiron na úzkost. Na něco mi pomohl, ale na ten pocit samoty a prázdnoty moc nepomáhá...Já mám manžela 5 dní v týdnu mimo město, takže musím zvládat malou sama. Občas vypomůžou jeho rodiče, aspon že tak. Nikdy jsem taková nebývala, milovala jsem cestování, nějaký čas jsem sama trávila v cizine, ničeho jsem se nikdy nebála. Ted se bojím skoro všeho (to je ještě k tomu pocitu samoty). A přesně tak - kolikrát si říkám, co tady na tom světě vlastně dělám. Pořád doufám, že ten pocit někdy přejde. Chodím i na psychoterapii, ale zatím jen krátce....Je také možné, že je to tou mateřskou. A u Tebe to určitě bude tou "dírou na konci světa", jak píšeš. Byla jsi zvyklá na město...Napiš, jak se cítíš.

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
somnakaj
29. jún 2011

ahoček čakala som odpoved ale vydim že sem nepatrim.....

robert1982
29. jún 2011

@somnakaj ahoj ja som bral Coaxil... je to dobrý liek ale slabý! je to najslabšie SSRI ked máš také zlé stavy tak potrebuješ určite silnejšie! tvoj lekár je na nič ked ti toto predpísal! Vymen ho! Bral som viac AD a najlepšie pre teba by bolo liečivo Venlafaxín- Alventa,Molomme atd...je to super liek a zbaví ta strachu 🙂 držím palce...

julllia
29. jún 2011

@somnakaj nechytaj aj Ty depku, nemozme ju mat predsa vsetky naraz 🙂
A mas to na predpis, alebo to beries len tak, podla vlastneho uvazenia???

julllia
29. jún 2011

@leyla.x AHoj 🙂 No ja som uz konecne vcera vecer porozpravala o tom, co prezivam mm, bol z toho dost hotovy (myslim), ale tiez som mu hovorila o tom, ake to bolo pre mna tazke priznat sa, ze som zrejme vazne chora.. Vcera som mala inak celkom fajn den, ale dnes to uz bolo horsie. Pisala si, ze chodis na terapiu, mozes mi o tom (IP) napisat viac, ako to prebieha, tiez sa tam zberam, ale je to tazke...Budem rada, ked si sem tam pisneme 🙂

somnakaj
30. jún 2011

robko dakujem aj ja si myslim ze ten coaxil je slaby......a mala som pravdu.ale pojdem na kntrolu k lekarke a poviem jej nech mi predpise tie lieky......coaxil mam na pradpis beiem aj xanax 0.25ml 3 krat denne.....predtym som ho brala dost vela ale som ho znizila.prisla som o pracu a ovsetko co ma doteraz bavylo teraz som ako vezen mam ataky silne busenie srdca a pocit ze skolabujem a lieky mi nezaberaju akurat ten xanax mi pomaha ale je velmi navykovy a mam stach.....a zeby som mala zlu lekarku mozno skusa ako mi zaberu tie lieky ale dovtedy sa zblaznim...som stale unavena no proste zle cela terapia je zla preco toto robia lekari ked vie aku mam diagnozu tazka depresia a agrofobia 😢

robert1982
30. jún 2011

@somnakaj Xanax ti pomôže ale nevylieči ta! Potrebuješ nastavit správnu liečbu a to čím skôr lebo sa to môže zhoršit a potom tažko sa z toho dostat... viem to zo svojich skúseností... Ja beriem teraz Molomme-venlafaxín a k tomu Rivotril a dá sa to teraz vydržat Rivotril je podobné xanaxu len lepšie viac to ukludní a zbaví strachu a dobre sa po nom spí.

somnakaj
30. jún 2011

robko ty mas troj kombinaciu liekov mozes m popisat tvoj stav respektyve aky si mal stav co si citil a co ti bolo a aku mas diagnozu?budem rada ked mi napises .bojim sa liekov ale ked to nepojde tak budem brat aj silnesie nech sa stoho dostanem a nech fungujem normalne plnohodnotne...

inn
30. jún 2011

Ahojte dievčence,.....tak vidim, ze ludí ktorých niečo trápi je neskutočne veľa.....kazdého niečo iné ako čitam niektoré vztahy niektoré samota iné partnery mna môj zdravotný stav a neskutočna bezmocnost skoro stale sa rozplacem....nebyvala som takato teraz som.....ako si trošku dvihnut vedomie ze bude dobre hm?poradte......

leyla.x
30. jún 2011

@michaela5 může se kombinovat s léky na úzkost? Konkrétně já beru Buspiron...Třezalka se asi nesmí, tak nevím, jestli by bylo možné všehojovec použít....

leyla.x
30. jún 2011

@robert1982 ahoj Robert, mě by také zajímalo, co je Ti, jaké máš stavy a jakou máš diagnozu...

leyla.x
30. jún 2011

moji milí, ještě jsem chtěla na něco upozornit - stavy úzkosti a deprese mají souvislost s nemocí štítné žlázy. Moje teta měla úzkostné stavy dlouhou dobu, než se přišlo na to, že je to ze štítné žlázy....

somnakaj
30. jún 2011

mila leyla ja mam stitnu zlazu a liecim sa niekolko rokov a beriem lieky elthyrox pitala som sa mojho lekara indekrinologa ci to nema v pliv na moj zdravotny stav a povedal ze nie ak beriem lieky a mam to uz roky cize predtym som nic taketo nemala normalne som zila a nic mi nebolo tato dyagnoza ma prepadla zo dna na den neviem co sa stalo zila som zdravo a sportovala tak nechapem nehovorim ze som nemala neake poroblemi alemo ze som neprezila nieco zle .......ovdovela som a mam dieta napriek tomu som zila a starala sa o vsetko tak ako to ma bit ...a predca mam diagnozu ...agrofobia no hrozne...

jania023
30. jún 2011

ahoj neviete niektora lekar mi dal Xanax ale chcela by som babatko..nemoze mu to nejak poskodit?

robert1982
30. jún 2011

@leyla.x ahoj moja diagnoza je úskostná porucha, anxeta, a teraz už aj panická porucha 😝 v marci roku 2009 som bol fyzicky pretažený a vtedy sa to spustilo začalo ma boliet pod hrudníkom dva roky som chodil po nemocniciach po celom slovensku nevedeli mi diagnozu.... stav sa mi stále zhoršoval bolesti už aj na chrbte stavy na odpadnutie zhoršené videnie atd... chodil som stále na pohotovost a nevedeli čo mi je 😝 až po roku a pol ma poslali psychiatrovi samozrejme som to odmietal nikdy by ma nenapadlo že to môže by z psychiky! telesné príznaky čo cítim sú reálne! a neviem sa z toho dostat už to trvá dlho bral som viac druhov AD a nič a už mám z toho panický strach 😝

robert1982
30. jún 2011

@somnakaj moja diagnoza je úskostná porucha, anxeta, a teraz už aj panická porucha v marci roku 2009 som bol fyzicky pretažený a vtedy sa to spustilo začalo ma boliet pod hrudníkom dva roky som chodil po nemocniciach po celom slovensku nevedeli mi diagnozu.... stav sa mi stále zhoršoval bolesti už aj na chrbte stavy na odpadnutie zhoršené videnie atd... chodil som stále na pohotovost a nevedeli čo mi je až po roku a pol ma poslali psychiatrovi samozrejme som to odmietal nikdy by ma nenapadlo že to môže by z psychiky! telesné príznaky čo cítim sú reálne! a neviem sa z toho dostat už to trvá dlho bral som viac druhov AD a nič a už mám z toho panický strach

somnakaj
2. júl 2011

ahoj robert ja pevne verim ze sa z tejto chorobi dostanes a drzim ti palce ale budem rada ked mi sem tam napises...ja nemam taketo stavy az sice mam ataky stach a depresiu cize agrofobia takto znie moja diagnoza a ja sa snazim z toho dostat a preto viem ako to je a co citis sice je to nevysvetlitelne co sa deje z ludskym organyzmom ale je to tak pred niekolkymi rokmi by som nepovedala ze taketo sa moze stat a ze existuje nieco take .........no proste musime sa snazit z toho dostat a zit dalej.....drzim palce.... 🙂

leyla.x
5. júl 2011

ahoj robert, já Ti také moc přeji, at se z toho dostaneš! Zkus ještě zapojit i svou vůli. Četla jsem na abecedazdravi.cz příběh jedné paní, která také trpěla PP a k tomu ještě depresemi. Polykala plno prášků a pak si řekla, že to takhle nenechá, že bude bojovat a každý den si namlouvala, že ona to zvládne, že doktorům ukáže, že to zvládne i bez prášků a neustále se přesvedcovala, že bude dobře, že se z toho proste dostane. A psala, že to opravdu zafungovalo, že tomu její mozek uvěřil a dnes prý dokáže být na své chatě i sama a už se nebojí. Prý jí to občas postraší, ale už ne v takové míře a ted už prý hlavně ví, jak se k tomu postavit. Plácala se v tom 2 roky. Já sama jsem si koupila knížku "Moc podvědomí" od Dr. Murphy. Každý večer si v ní čtu, příjemně mě naladí na spánek a když se ráno probudím a je mi zle, kousek si přečtu a ta slova mě opravdu povzbudí! Nevím, pořád si myslím, že velká část těchto problémů je v naší mysli...Je strašně důležité myslet pozitivně...Chce to ale chtít a neustále se kontrolovat, aby nás nenapadaly negativní myšlenky, ale podle mě se to dá naučit. Já sama trpím depresemi a úzkostmi (přetrvávající), PP se mi neobjevuje, jen velmi zřídka (např. v autobuse) a beru Buspiron. Beru ho měsíc, můj stav se o něco zlepšil, ale není to ono. Nevím co bude dál, stále se snažím myslet pozitivně, nechci skončit na AD....Už jsem dvoje vyzkoušela (Elicea 5 dní a Citalopram 4 týdny), ale bylo mi po nich psychicky zle, takže jsem je vysadila). Je to boj, strašnej!!! Chodím i na terapii, ale z té mám pocit, že mi moc nepomáhá...:(
Bere tu prosím někdo z Vás Buspiron???

monfat
8. júl 2011

@jania023 neber ten xanax... je to dosť agresívne liečivum v tehotenstve 😉

andy.a
9. júl 2011

@leyla.x pri užívaní AKEHOKOĽVEK AD môžu byť zo začiatku neziad.účinky /zväčša cca týžden- 10 dní/....takže brať jedno 4 a druhé 5 dni...pritom citalopram dobre znášajú pomaly aj škôlkari,lebo citalopram je najslabšie SSRI....a indikované už u detí od 6 deti....sorry,teba by som nemohla liečiť 🤐 🤐 🤐 🤐 : nespolupracujucich pacientov nemá žiaden Dr.rád 😠 😠 😠
zvlášt keď im všetko vysvetlí ,ale oni sa aj tak riadia podľa seba 😲 😲 😲

A buspiron je len anxiolylikum,dávka sa postupne titruje v priebehu cca 2 mesiacov na cca 3x10 mg....aby bola dostatočná účinnosť...takže plnohodnotný účinok je až tak minim.po 2 mesiacoch 😝 😝 😝 😝 😝