Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

vikiz
19. sep 2011

ahoj, siesty tyzden beriem escitalopram 20mg , po dvoch tyzdnoch mi bolo vyrazne lepsie no potom zase naspat depka no strasna, mate niekto s tym skusenosti, ze sa tieto stavy opakuju az kym sa nestabilizujem? alebo ako to funguje , neviete? myslite ze zaberaju ,alebo som si to len namyslala , ze mi bolo lepsie.

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slimme
22. sep 2011

Ahojte, chcela by som sa vas spytat na jednu vec. Brala som doteraz citalec 20 mg polku rano a polku poobede, od zajtra mam zmenu liekov prechadzam na sertralin 50 mg, koli tomu ze je vraj lepsi pri kojeni. A budem brat polku rano a polku poobede. Zaujimalo by ma ci je to davkovanie podobne po pripade ktorý liek je silnejsi?A este by ma zaujimalo ci je pravdepodobnost ze sa mi zhorsi stav tym ze zacim brat nove lieky ci budem musiet zase cakat na to kym zaberu?Prosim budem vdacna za vase nazory, po pripade ak s tym mate nejaku skusenost.Dakujem

sniperka
22. sep 2011

@slimme Tak presne s týmito liekmi mám skúsennosť. Pred tehotenstvom som pár rokov brala citalec 20 mg 1 tabletku ráno.Nakoľko som plánovala tehotenstvo, liek mi psychiatrička vysadila a v 13 tt mi nasadila Sertralin 50 mg 1 tabletku ráno, nakoľko je vraj Sertralin v tehotenstve okrem prvého trimestra bezpečný.No poviem ti, že mne vôbec nezabral, akoby som ani nič nejedla.Tablety som brala do ukončeného 28 tt a postupne ich vysadila, nakoľko mi gynekolog aj psychiatrička povedali, že je lepšie porodiť bez AD, lebo dieťatko môže mať vraj problémy s dýchaním počas pôrodu a aj po ńom.Nakoľko sa u mńa očakáva predčasný pôrod tak mi ich vysadili v tom 28 tt, inak vraj stačí 4 týždne pred pôrodom.Aspoň také info som dostala ja.

slimme
22. sep 2011

@sniperka Dakujem za odpoved, ja som to mala troska inak, brala som sertralin a ked som otehotnela mala som citalec vraj je bezpecnejsi a moze sa uzvat pocas celeho tehotenstva, no a o mesiac a pol mam termin, tak mi dala zase sertralin ze snim mozem kojit. som teda zvedava co to so mnou urobi. dufam ze sa mi stav nezhorsi, lebo teraz som na tom dobre a tesim sa na babatko. Lieky som aj skusila vysadit ale vydrzala som bez nich mesiac a potom sa to vsetko vratilo.takze vysadzat nebudem.Dakujem este raz...

sniperka
22. sep 2011

@slimme Teraz mňa to dosť prekvapilo, lebo mne zase lekári tvrdia, že Citalec sa v tehotenstve nemôže, tak kde je teraz pravda??? No je to bez liekov naozaj o ničom, no čo ti budem písať, sama vieš...

slimme
22. sep 2011

@sniperka tazko povedat, mne lekarka dneska o tom citalecu vravela ze bola na prednaske a ze sa robili testy s 350 zenami co brali v tehu citalec a vraj je najbezpecnejsi, no ale nijaky lekar sa nezaruci pretoze sa boja, je to zodpovednost, takze prevazne ziadne lieky nedoporucuju aj to mi vravela.Ale ak nieje ina moznost tak chapavy lekar Ti ich predpise.Ja si to bez nich neviem predstavit.Pretrpela som 4 mesiace nez mi zabral citalec a lutovala som ze som vysadzala pred tehotenstvom. Podla mna su aj horsie lieky na vselijake choroby a mamicky ich beru a maju zdrave deti.AD podla mna nebudu take nebezpecne, uz som citala kopu prispevkov o uzivani AD v tehu a nijaka mamicka nepisala o nejakej zavislosti deti alebo pod.Tak ja dufam a pevne verim ze moje mimi bude zdrave a ze by bolo horsie pre mna lieky nebrat.

sniperka
22. sep 2011

@slimme Presne tak, máš pravdu, kto to nezažil, nevie čo to je ☹ Musíme veriť, že naše detičky budú zdravučké 🙂 Drž sa a občas napíš ako sa máte.

slimme
22. sep 2011

@sniperka Dakujem aj Ty sa drz, pozeram ze si v 30tt. Ja som 34tt. Tak drzim palce!

sniperka
22. sep 2011

@slimme Ďakujem.

carlosodobias
23. sep 2011

@sniperka nie je jednoznačné, že citalec sa nesmie v tehotenstve užívať. Nie sú k dispozícií jednoznačné údaje o použití citalopramu u tehotných žien. Nie je jednoznačne nutné, aby sa citalec v tehotenstve vysádzal - to je napísané v SPC letáku tohoto lieku.

janik12
23. sep 2011

ahojte vsetci ma niekto z vas skusenosti s vysazanim neurola? bral som 1-2 mg niekolko rokov. 6 tyzdnov som uz cisty ale je mi stale blbo.beriem aj Trittico a neviem ci su to stale abstinencne priznaky alebo uz vedlajsie ucinky z AD.dik

sniperka
25. sep 2011

@carlosodobias Tak ja nie som odborníčka, píšem len čo mi povedali lekári. 🙂

kamajka
30. sep 2011

caute kocky beriete niekto mirzaten?

sofia2772011
30. sep 2011

ahojte kocky!chcem sa spytat ze ake antidepresiva sa mozu brat ked este kojim.pred tehot.som brala antidepresiva,najnissiu davku, ale pocas tehot.som nic nebrala a bolo mi dobre,ale teraz sa necitm moc dobre.alebo si to len namyslam,lebo niekedy mi je dobre a inokedy zas nie.mam jednu dcerku a malo mi spinka cez den aj v noci. ☹ ,moze to byt aj tym ze som nevyspata???dakujem za radu

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kamajka
30. sep 2011

@marcela91 ahoj vdaka tak ja som len zacala s mirzatenom do toho som ochorela mam daku chripku ci co takze nevnimam ziadne pachute ani chute 😀, skor ma zaujima ci si po nom pribrala? citala som o tom ze viacerzm ludom bolo z mirzatenu zle,ja si to ale dako nepripustam,ja zatial nespim akurat ze mavam krce v zaludku od hladu tak ci chcem ci nechcem musim sa najest inak by som si odhryzla z hlavy asi

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
woman79
1. okt 2011

caute baby,

svija, monfat...a vlastne vsetky. Svija preto, lebo mame rovnaku diagnozu, monfat, lebo sme asi z rovnakeho mesta.
Citam vas uz asi 2 roky. Pred 6 rokmi /mam 32/ mi bola stanovena diagnoza depresia, neskor obsedantno-kompulzivna porucha, teraz panicka porucha. Najhorsie na tom je, ze u mna sa to zacalo tiez mysliekami typu ubliz mu, urob mu nieco /hlavne synovi, neskor aj manzelovi, mame/...do toho prisli hnacky, zimnica, krce, triaska atd. Ked som sa ocitla na pohotovosti treti krat, dr. mi povedal, ze to nie je ani srdce ani nic podobne, ale psychika. Mala som aj vysoky tlak...Tak chtiac nechtiac isla som ku psychiatricke, za co som sa strasne hanbila, nevedela som to prehltnut. Brala som cipralex a neurol. Bolo mi lepsie, ale zavratnou rychlostou som zacala priberat a dnes som o 30kg tazsia...Neurol som neskor vysadila bez problemov, bolo mi o dost lepsie. 3x za 4 roky som cipralex skusala vysadit, ale vzdy sa mi moje uzasne stavy vratili. Verte, neverte, keby to bolo len o triaske a zimnici, najviac ma zozierali myslienky stale niekomu ublizit.. Rozhodla som sa, ze zacnem navstevovat psychologa a zmenim aj psychiatricku. A oplatilo sa. Od februara 2010 beriem Alventu, skoncila som na 225g. Pomohla mi, ale ja velmi este chcem dieta, tak sme skusili znizovat, momentalne som na 75mg a nie je to nic moc. Nehovorim o tom, ze unava a spanok je moj najlepsi priatel...Spim vzdy a vsade, ked mozem. Viem aj nespat, ale to iba vtedy, ked viem, ze nemozem spat, lebo mam povinnosti. Ked som o tom hovorila dr. , dala mi aj welbutrin, ale ten mi nepomohol, tak povedala, ze zmenime alventu. Ale ja nemam chut menit lieky, ked cas bezi a ja mam len jedno dieta. A to by som mala aspon 20kg schudnut, lebo beriem aj lieky na tlak. Som z toho v koncoch...Ovladam teoriu o pozitivnom mysleni atd, ale prax je horsia. Niektori hovoria, ze alventa sa moze aj v teh., niektori nie...jedno viem iste, bez liekov ja asi nebudem nikdy...

woman79
1. okt 2011

@monfat,

precitaj si prosim ta, moj prispevok...dakujem

woman79
1. okt 2011

este som chcela tolko, ze aj dr. aj psycholog mi povedali, ze nikdy by som nikomu neublizila, to su len moje hlupe myslienky...ale mne to nestaci, ja to proste nechcem mat 😠

luluwedding
3. okt 2011

Ahojko užíval z Vás niekto serlift 50? Ak áno ako dlho?

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monfat
5. okt 2011

@woman79 😉 čauko Tak máš to pestré teda..... 😒 ti poviem...s depresiou sa pasujem už nejake tri roky... liečim sa na ňu už po druhý krát ( Citalec 10 mg), dr. vraví že ich musím brať, psycholog že by som mohla o nejake tri mesiace skusiť vysadiť... neviem ešte som veľmi nad tým nepremýšľala. popri tom mám Panickú poruchu 😠 😠 ale tú s pomocou psychologa viem celkom v pohode zvládnuť. 😎 tak aspoň že to. Vlastne teraz ked beriem lieky je mi fajn, nijake problemy nemam ani z liekov nepriberam...a OCD nemám, verím že to musí byť hrozné ako by toho nebolo dosť... 😒 že nemožeš pre tie sprosté myšlienky nájsť pokoj a vnútorný kľud. Ja mám 29 rokov a dve deti - dcéry celkovo sa mi to celé spustilo pri tehotenstve pri druhej dcerke ☹ a po pôrode v šestonedelí sa to len dostalo do strašných rozmerov, že som sa musela začať liečiť. Teraz je to v pohode, len neviem dokedy 😀 😀 Strašne rada by som ti pomohla,,, keby sa dalo, aj by som sa rada s tebou stretla 🙂 Vzhľadom nato, že si z rovnakeho mesta 😉 😉 Tak mohli by sme zajsť niekedy na kávu a pokecať o tom 😉 keby si chcela....napišem ti tel.čislo do iP 🙂 🙂 a ked budeš chcieť tak sa ozvi.

rebecca2006
5. okt 2011

@marcela91 ako dlho ho berieš? ja so už bez, lebo čakáme mimi 🙂 , už 24tt, vysadzovala so po otehotnení- ale asi mesiac pred ním som brala už len 1/4 tbl večer- to mi lekárka povedala, že môžem otehtnieť aj na takej dávke, že má pacientkz, ktor sú v poriadku, aj detičky. Mne inak Mirzaten pomáhal, neviem, aké máš ty problémy, kľudne pošli aj IP, ja som okrem dlhodobej nespavosti nemala nič- ale fakt je, že počas užívania Mirzatenu OK? ale akonáhle som vzsadila, tak znova nespavosť ako hrúza, doslova som odtrpela celý prvý trimester... Potom sa to zlepšilo, ale spánok v poriadku celkom nemám- ja ale asi ani nebudem mať...
Takže bz som to yhrnula asi tak- v úvode mi pomohol veľmi, naštartoval spánok ale z dlhodobého hľadiska nič moc... Neviem, keď odrodím a oddojčím, asi to bude chcieť u mňa dlhodobo nejaké lieky, ale Mirzaten už nechcem. Ja som sa na ňou cítila donre, nebola som unavená ani nič, len som strašne veľe jedla a aju som nabrala nejaké kilečká. Asi tak 🙂 Držím palce

vikiz
6. okt 2011

@andy.a , ahoj
mam len jednu kratku otazku ,patram tu no nevidim odpoved, kojim dcerku , ma 4 mesiace a beriem escitalopram teva 20mg na depresiu. dnes ma vsak psychiater naplasil, ze mala bude aspon vesela, ...ona je vesela a velmi usmievava , myslis ,ze to je z toho AD? nebude mat po kojeni abstinencne priznaky? mam radsej prestat kojit? vopred dakujem !

inga4
6. okt 2011

@vikiz aj ja som brala tento liek, ale po dvoch týždňom som mala výbuch v hlave, tak som prešla na cypralex a už je lepšie

vikiz
7. okt 2011

@inga4 prve tyzdne som aj ja mala kadejake stavy, no brala som to akoze telo si zvyka a preslo to casom, mna skor trapi to kojenie a tiez, ze po dvoch mesiacoch mam stale vykyvy, no dufam, ze to je len tym , ze este nie som stabilizovana

monfat9
7. okt 2011

@woman79 a všetci ostatní musela som zmeniť konto..... tak keby niečo tak pište sem monfat9 😉 😉 😉 😉