Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

svija
17. okt 2011

@woman79 - po dlouhé době jsem sem zavítala a všimla jsem si tvého příspěvku o OCD problematice. I mě se myšlenky ohledně ublížení někomu postupně rozšiřovaly, z dítěte i na mámu a tak. A taky jsem z toho byla hotová. Jak říká, tvůj psycholog, je to jen myšlenka, příjde, odejde, neřešit. Ale sama vím, že pouze neřešit nestačí, je potřeba to doladit i medikaci. Pokud chceš, písni do IP 🙂 .

Ostatní zdravím a hlásím se, že je mi dobře, což jsem ráda, žiju i funguju v pohodě. Bez medikace jsem teď zatím necelé tři měsíce, ale přijde mi, jakoby to bylo aspoň rok. No uvidíme, až přijde nějaké zátěžové období, co to udělá. Pořád mám pohotovostní krabičku léků v šuplíku 😉 .

vikiz
18. okt 2011

@daniela1974 a ako dlho si predtym brala AD? mas depresie ci aj paniky a auzkosti. ak som dobre pochopila tak beries dva mesiace a stale nezabaraju?

marcela91
18. okt 2011

@svija super, drzime palceky, zvladnes to 🙂 🙂 🙂

daniela1974
18. okt 2011

@vikiz predtym asi od 14 rokov mojich 😉 😉 😉 nie nezaberaju, mozno to fakt bude kojenim a prolaktinom. Cakam, ze sa mi ulavi ked dokojim, co bude neviem kedy a mozno ma dovtedy uplne slahne 😒 . Zatial beriem co sa da pri kojeni. Ale to kojenie mi pride ako trapenia mna lebo nemozem lieky co by mi zabrali a trapenie malej, lebo isto v mlieku nejake stopy po tych liekoch budu.

monfat9
19. okt 2011

@luluwedding ahoj ja som brala pol roka Citalec... bolo super, takisto na začiatku prvý týždeň hroza...ale potom z ničoho nič som sa jedeneho dňa zobudila a už bolo všetko super tak ako predtým, po polroku som vysadila pomaly podľa doktorky a pol roka som bola čistá... ale.....došli na mňa znova tie stavy, uzkosť, depka, panika, ale už to nebolo take strašné ako predtým, niečo miernejšie 😀 a dokorka mi znova nasadila Citalec... ani nikto tomu nechcel veriť, ale hned na tretí deň už bolo všetko zase farebné a krásne.. asi mi podruhýkrát skôr zabral, lebo telo asi bolo ešte na neho trochu zvyknuté, tak mu netrvalo tak dlho. Ale som s ním spokojná, myslím s liekom. teraz ho mám brať až do mája, teda dlhšie, aby som sa vyhla návratu choroby, chodím aj k psychologovi a mám sa teraz fajn, tak neriešim čo bude
😀 😀 😀 😀 😀 , tak sa neboj, potrvá to najviac dva týždne a zase bude všetko dobréé

monfat9
19. okt 2011

Viete baby ja som vo svojom blízkom okolí našla fakt hromadu ľudí, ktorí trpia takýmito stavmi 😒 ako my... v dnešnej dobe to naozaj nie je nič neobvyklé. Bežný záchvat paniky zažije raz za život každý piaty človek, a ani nevie čím prešiel. Ale mňa táto choroba niečo naučila, vlastne veľa vecí som vďaka nej pochopila.... a som rada, že je to len toto a nič horšie 😉 Každý človek nesie svoj kríž.... niekto má problémy s tlakom, niekto s cholesterolom, niekto so štítnou žľazou, niekto má cukrovku, niekto rakovinu.... 😒 a my depresiu 😉 je to rovnaké, nie je sa začo hanbiť, a je naozaj dobré, že existujú takéto fóra, kde sa môžme navzájom povzbudiť, poradiť jedna druhej ohľadom liekov a opatrení. 🙂 Hlavu hore baby, viem ľahko sa mi hovorí, ale budeme raz okej 😉 verím tomu, aj ked som už raz znova spadla.... nikdy sa nevzdám 😠

luluwedding
19. okt 2011

monfat9...včera bol týždeň čo ho beriem ale ako ty .hovoríš asi bolo telo zvyknuté na lieky lebo už mi je super...len beriem ten spitomin a nejako mám z neho migrény....ale to prejde snáď...já neverím že načisto problémy odoznejú teda aspoň u mňa to je tak že som na liekoch je super vysadím a zase pri strese sa mi to vráti....ale v´daka liekom a pevnej vôle a detičkám to zvládame...🙂

mirinka77
19. okt 2011

Dobry vecer,som tu nova,aj ked davnejsie sledujem tuto stranku.Prosila by som o radu,kedze ste tu viacere odbornicky🙂.Opakovane trpim uzkostnou poruchou plus PP(ak nejde o depresiu,ja uz sama neviem),ranne triasky,trpnutie ruk,jazyka, zasklbmi svalov.Lekar mi nasadil pred cc2 mesiacmi cipralex 10, ktory som uz uzivala davnejsie.Na vecer mirzaten 15mg kvoli nespavosti.Zacala som sa citim dobre, no tyzden pocitujem moje zname ranne nevolnosti, lekar mi zvysil mirzaten na 45 a mam obavy ako to b udem znasat.Samozrejme mi pridal Xanax 1-0-1, co sa mi nezda, ved uz som brala len 0,25 rano...zda sa, ze som uz od neho zavisla a lekar este zvysil:P
Prosim o radu, pripadne, ci sa nemam bat tejto kombinacie.Vdaka

monfat9
20. okt 2011

😉 a ten cipralex berieš ráno, či večer? asi ráno, a večer ten mirzaten? Xanax je na taký štart, ked sa ti už polepší, mala by si ho postupne vysadiť, nie naraz... a vravíš, že ADčka berieš už 2 mesiace a že bolo super... a čo sa zmenilo zrazu, že prestali zaberať? 😒

monfat9
20. okt 2011

@luluwedding neboj aj migreny prejdu... ja neviem, v máji sa pokusim pomaly vysadiť... dufam že to vyjde, a samozrejme aj tebe 😀

monfat9
20. okt 2011

@woman79 čauko ako?? Máš sa dúfam lepšie? 😉 Buducu stredu idem na relax... mohli by sme potom dať spicha 😉 ked sa budeš cítiť fajn 😵 zatiaľ sa drž

mirinka77
20. okt 2011

@monfat9 teda neviem co sa stalo, mozno horsie obdobie ,jesen..., nastali tie rannajsie stavy..hrca v hrdle,stiahnutie svalov,zasklby...dnes som zyisila ten mirzaten,uvidim ako bude...vies, ten xanax ma startuje uz dlhsie,takze neviem, ci to neprehana lekar, ked mi aj to zvysil:(..praveeze mal by to postupne nahradzat cipralex a zvysenie davy mirzatenu vecer,nie???jja by o zvysila skor na uzkosti rano ten cipralex..ale nemam odvahu to navrhnut lekarovi,alebo skusim...este pockam ako zaberie to zvysene mirzatenu na vecer....

mirinka77
20. okt 2011

a je tu niekto, kto ma skusenosti s touto kombinaciou cipralex a mirzaten, rada sa podelim o vase skusenosti.chcem normalne fungovat a dozit sa vlastnych deti, lebo uz zacinam mat obavy, ci si to mozem pri tych liekoch dovolit,hm:(((

monfat9
21. okt 2011

@mirinka77 viem že to máš ťažké... nezabudni, že ten lekár je tam nato, aby konzultoval s tebou lieky a ich účinok.... keď nezaberajú, on by mal vedieť čo má ubrať a čo zvýšiť....hoci myslím že to trochu preháňa s tým xanaxom.... musíš to s ním rozobrať ☹

daniela1974
21. okt 2011

@mirinka77 ahoj poslem Ti do mailu jeden jpg subor kde je to krasne sice na 56 stranach napisane ale aspon sa budes viac vyznat vo svojich stavoch. Teda mne to trosku pomaha.

mirinka77
21. okt 2011

@daniela1974 vdaka za tu literaturu, hadam sa aspon trocha zorientujem v pocitoch.Len nech je uz jen lepsie...

daniela1974
21. okt 2011

@mirinka77 ja mam tri deti 😉 sice som teraz na prd mamka ale bude lepsie. Pravda je ze som s tymto neratala, ze mi bude az takto na draka 😒 .

omatisek
21. okt 2011

Ahojte, práve dnes som sa dostala k tejto stránke. Chcem Vás poprosiť o radu.
Moja sestra je vo veľmi zlom psychickom stave. Má veľké úzkosti, celá sa trasie, myslí len negatívne, nechce sa jej žiť, nespáva a nič jej nechutí. Manžel ju vôbec nepodporuje, skôr opačne.Poradte mi ako jej pomôcť.
Oľga

marcela91
21. okt 2011

@daniela1974 , pocitala som...mam pocit ze psychiatra moze robit ozaj kazdy z nas, uz mame tolko nastudovaneho o tychto diagnozach..., staci pocuvat priznaky pacienta a skusat lieky a vysku davky,co zaberie, ziadna veda, ziadne extra odborne znalosti nato netreba mam pocit 😀 😀 😀

vikiz
22. okt 2011

@daniela1974 mozno to bude zniet trocha sebecky, no ja by som uz na tvojom mieste prestala kojit ked si myslis , ze sa ti stav nezlepsuje kvoli kojeniu tak ti to nerobi dobre a tym padom ani babanku, nezabudaj , ze sme prepojene s nimi este. styry mesiace su dost do zivota, nie je to idealne ale v dnesnej dobe velmi pekne 😅

daniela1974
22. okt 2011

@omatisek no co poradit? Len psychiatra. A vymenit manzela 😉 . SOrry. No ale ten psychiater je nutny v tomto pripade.
Zmenit prostredie, ist na chvilu inam, k Vam, k rodicom, do nemocnice, hocikam.
Mne zmena prostredia celkom pomaha.

monfat9
22. okt 2011

@omatisek jednoznačne psychiater

daniela1974
22. okt 2011

@vikiz ale ja kojim, mne dali take lieky co mozem pri kojeni.
Ja neviem, nechce sa mi ukoncti kojenie a dat si predpisat nejake šupy. Este vyckam.

Aj ked ma slahne dovtedy kym mi bude lepsie.

kamajka
22. okt 2011

Ahojte odbornicky🙂
Moze mi dakto poradit brala som mesiac mirzaten 15mg,nenastala ziadna zmena lekarka mi mirzaten zvysila na 45mg plus frontin,ale mne je stale na nic. Teda zijem normalne mam dobru naladu uzkosti len obcas aj to po nejakom stimule...ale ten spanok..no to je daco strasne. po tom frontine zaspim ale budim sa v noci stale takisto...a vcera som ani po nom nezaspala..zaberie to este ci ako? uz som unavena a byvam podrazdena ked sa tisickrat za noc zobudim,potrebujem sa uz poriadne vyspat.

daniela1974
22. okt 2011

@kamajka juj draha neviem nic o spanku, ja som chvalapanubohu vzdy dobre spala. Mne byva v noci ked je tma celkom fajn, ja nemam rada den ked je ruch ...

marcela91
23. okt 2011

@kamajka kamajka a ty beries lieky koli spaniu hlavne? 15 mg ked si brala si citila este uzkosti a zle nalady? zvysila ti davku na 45 koli spaniu lekarka? nechces skusit nato nejaku akupunkturu radsej?

marcela91
23. okt 2011

@kamajka inak pozeram, 3 male deticky, ani sa nedivim, ,ze mas taky "rozcukany" spanok, ja mam len jedno trojrocne a kym som nebrala lieky, zmykotala som sa zo spanku, ked uz len zhlboka vydychla, alebo vydychla...vlastne od narodenia dcerky som ho mala taky naruseny, aj to caste vstavanie....
kdesi som citala o mirzatene, ze davka 15 mg posobi sedativne uspava a davka 30-45 mg denne vraj uz bojuje aj s uzkostou a depresiou, ja beriem len 15 mg denne, tak neviem, ci to staci, ale nechcem davat vyse, aj tak sa mi tento liek akosi nepozdava, ked som kedysi brala citalec, nebolo mi tak zle ani v zaciatkoch liecby a za 3 tyzdne uz presli ataky , fakt je ze som brala denne 2 mesiace aj xanax, teraz nie, nechcem, zle sa to vysadza potom...

kamajka
23. okt 2011

@marcela91 mne nie je nič od nich sú v pohode akurát že ma na večer kus oblbnú a s tým frontinom ani nehovorím ale aj tak neviem spať. ja to nemám preto že deti, ja to mám akože reakcia na ťažký stres...či čo... ja už som nespala tri roky toto je štvrtý a už som nevládala musela som za lekárkou,ale aj tak sa to nelepší akurát čo ma večer kus obije ale inak furt to isté

kamajka
23. okt 2011

@marcela91 a neviem cítila som sa rovnako aj s liekmi ako aj bez nich