Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

mirinka77
23. okt 2011

@kamajka ahoj,ja som mala so spankom podobny problem🙂 upravil to ten mirzaten v najnizsej davke,cize 15, vraj cim nizsia davka, tym uspava , zo zaciatku som sa budil,a ale zopar dni som k tomu brala gerodorm na spanie, nskor som ho uz nepotrebovala..teraz spim ako drevo, ale tie rana este nie su o.k. hadam bude lepsie, dufam a tebe drzmi palce..vyzera t u teba na uzkost vyprovokovana stresom a tym je sposobena ta nespavost,moj nazor🙂)--tak drzim prsty.

kamajka
23. okt 2011

@mirinka77 ahoj,no mne 15mg nezabral a nezabera ani 45mg. Jo,take nieco to je vraj. a som dost citliva osobka vsetko vnimam tak nejako privelmi 😀

anka12
23. okt 2011

ahoj baby prosim vsetky o radu a pomoc,stale bojujem zo strachom a hroznou uzkostou.na jednej strane by som chcela babetko a na druhej uz nechcem menit svoj zabehany rezim ,rozmyslam ako by to bolo keby som bola tehotna a strasne sa toho bojim ,ked vidim tehotnu zenu zavidim jej a aj chvilu po porode a potom ma to uz nezaujima.mam jedno dieta a po jeho narodeni sa mi spustila depka a PP teraz sa uz viem ako tak ovladat a paniku zvladat ,ale pri strese a starostiach je to horsie,syn je uz vacsi a ja mam pokoj a stres len sem tam.,ale je to ok.len mam stale ten problem zo strachom ,trapim sa lebo by som chcela byt tehotna a na druhej strane sa budem trapit aj potom ked otehotniem. Uz som sa ako tak pozviechala a zvladla vela veci ,ale toto ma trapi az mam strach,ze sa z toho zblaznim.prosim o radu ,neviem ci sa v tom budete vyznat,ale pisem to ako to citim ☹

mirinka77
23. okt 2011

kamajka ..tak to aj ja,skus sa poradit este s lekarkou, su aj ine lieky..napr.Valdoxan upravuje spanok, Tritiko atd.napr.ja beriem ten mirzaten v kombinacii s rannym AD cipralexom.

anka12- ahoj, tak aj ja mam strach, ci to zvladnem tehotenstvo planujem, ale lekar vravi, ze sa to da do poriadku a vela zien trpiacich PP berie AD aj pocas teho a babetka su v poriadku.

mirinka77
23. okt 2011

@kamajka este som pocula, ze temn mirzaten v monoterapii velmi nezabera🙂),tak sa isto porad s lekarkou ,alebo zmen lekara🙂)

kamajka
23. okt 2011

@mirinka77 co je monoterapia? inak som si vsimla ze mavam divne pocity napr.ked niekde nieco poviem citim sa potom ako keby som povedala nejaku hovadinu...........sa mi to nepaci,moze to byt z toho mirzatenu?

daniela1974
24. okt 2011

@kamajka ja mavam zasa stavy ze mam pocit ze ja nehovorim ja a pritom hovorim. A tiez mam pocit ze hovorim nezmysli.

mirinka77
24. okt 2011

@kamajka ..ale nie, to urcite s mirzatenu nie je, aj ked tlmi...a monoterapia je ze mirzaten sa zvycajne dava ako pridany liek k rannemu AD, aspon mi to tak bolo povedane lekarom a aj andy tu to uvadza, je dobra..🙂)

vikiz
24. okt 2011

@daniela1974 inak ja beriem escitalopram 20mg uz tri mesiace a stale to nieje vyhra no lepsie ako predtym bez liekov, hlavne teraz ked je menej slniecka je mi na hovno, no stale dufam, zmenit lieky ani ja nechcem, tiez kojim a stve ma ze nemozem aspon cvicit chodit

monfat9
25. okt 2011

@kamajka v začiatkoch som ani ja nemohla spávať... viem aké to je... ☹ A ako dlho to už berieš vo zvýšenej dávke? možno ešte nezabralo 😅 , či?

monfat9
25. okt 2011

baby.....chcem sa opýtať, beriete Ibalgin popri ADčkach? 😒
Lebo mne nič iné nezaberá na menštruačné bolesti...a dopujem sa tým celý prvý deň.....potom mávam niekedy tak o tri dni riadnu vynechávku ☹

kamajka
25. okt 2011

@monfat9 tak zvýšené to mám od stredy min.týždňa takže..týždeň..ale spím ešte horšie a ešte k tomu chodím vyjedať chladničku a do zásoby si nakupujem sladkosti, lebo keď v noci vstanem a nemám do čoho zahrzynúť tak by som si aj nohu odhryzla.

je to na nič......... :-/

kamajka
25. okt 2011

@monfat9 a či to sa nemôže brať ibalgin paralen a podobne? 😕 ja to beriem aj na zuby aj na brucho aj na hlavu aj na všetko............. 😕

sylvia11
25. okt 2011

Zkus si najít něco co tě bude bavit. Já jsem začala tančit. Chodím na tanec 2x týdně ale pokud na mě příjde schýza tak si hned zapnu hudbu a tančím doma třeba jen se sluchátkama v uších tak aby mě nikdo neslyšel a neviděl. Prostě na několik písniček zapomenu na starosti... Moje kamarádka zase zpívá. Ve skutečnosti je to hrůza, je šíleně falešná a nemá ani hudební sluch 😀 Ale jí to prostě pomáhá!

daniela1974
25. okt 2011

@vikiz ja cvicit mozem chodit ale tu kde zijem (som tu kratko) to zatial tak nepoznam. Ale idem cvicit zumbu aj ked je to otrepane, je mi to jedno, hlavne ze nieco budem so sebou robit. Idem aj na kurz masaze dojciat do materskeho centra - tam aspon budu babenky s babatkami co mi sice budu kompletne vsetky pit krv a liest na nervy ale lepsie ako liest si sama sebe, ze?
A do sauny som zacala chodit.

daniela1974
25. okt 2011

@sylvia11 ale to pomaha len ked Ti je fajn (na nase pomery je fajn ak ked den nebol zachvat) a obcas pride nejaka ta pliaga. Ale ked Ti je na hovno tak mozes tancovat aj lambadu nepomoze to.

Ja musim do seba naladovat benzodiazepam inak sa to nabaluje a nabaluje a nabera to sialene rozmery.

Inak mi pomaha varenie a pecenie, upratovanie a zehlenie, vystrihovanie, sitie, prechadzky nakupy ....
ked mi je vsak zle - fakt zle - nepomoze nic z toho akurat by mi to tuto cinnost do buducna znechutilo.

vikiz
26. okt 2011

@daniela1974 to mozes cvicit ed dojcis? mne to tu vsetci zakazuju, ze mi skysne mlieko a nebude malej chutit potom

daniela1974
26. okt 2011

@vikiz no ale nebudem cvicit tak ze by som mala svalovicu.
Ono doslova neskysne, len kyselina mliecna co sa vytvara pri svalovici meni chut mlieka. Ale poznam jednu maminu co cvici od porodu a mala pije normalne mliecko.

monfat9
26. okt 2011

@kamajka no tak to máš dobré....že chodíš vyjedať tú chladničku....to mne zas skoro nič nechutí, ale teda len vtedy keď mi je zle... a to potom rapídne chudnem..teraz mám 48kg..tak sa toho dosť bojím. Ale ke´d mi je fajn, vyjdem aj na 50 kilečiek a vtedy mi je super.
PS: možno preto ešte nie je dobre, že od stredy nestihli zabrať tie zvýšené dávky... 😲 😵 Mne dneska tiež doktorka zvýšila Citalec z 10 mg na 15mg...neviem či je tou jeseňou, ale niekedy mám fakt vynechávky. 😀
ten Ibalgin, neviem som počula len tak niečo že to nejako ovplyvňuje pôsobenie AD... ale asi to bolo myslené, že ak niekto berie vkuse...napr.týždeň, nie jednorazovo 😎 ,,, to asi bude v pohode.....priznám sa že si niekedy dám aj pohár vína- dva 😀 😀 😀 no a čo

kamajka
27. okt 2011

@monfat9 no ja si myslím že na tom nič nie je,ono s tým alkoholom to nie je tak myslené že príležitostne si nesmieš dať, len by sa človek nemal ožierať 😀 lebo potom to celkovo tlmí celý nervový systém.
ja mám 47kg inak 😀 mne ten mirzaten aj preto dala dr.,aby mi chutilo jesť lebo ja som bola schopná nejesť aj dva dni...proste žiadna chuť do jedla,čo do jedla,ale ani odkrojiť chlieb sa mi nechcelo.... keď som si predstavila že si mám robiť jesť, radšej som bola hladná.ani nabrať som si nevedela,pritom deťom som navarila, všetko nakomplet nachovala,čo sa musí proste to som urobila ale keď sa jednalo o mňa tak nula bodov, zase potom som mávala hviezdičky pred očami,závraty,normálne tma na sekundu,ma vykydávalo... ale už teraz lepšie, spánok je síce stále na prd,žiadna zmena až na to že ten frontin ma oblbne a už večer dokážem zaspať,ale sa budím do rána aj 8x. ale odkedy jem tak sa cítim lepšie,tak spokojnejšie.

ozaj neviete niekto či sa môže pri mirzatene a frontine VALETOL? ma bolia zuby...díky

daniela1974
27. okt 2011

@kamajka tak ja mat vasich 47 kilo tak sa tesim ja mam po porode 30 navyse a vazim 85 kilo som tucna skareda spotena a mastna hnusna a este mam aj depresie a chorobne uzkosti.
Dnes som si bola vyzobrat dalsi oxazepam a pripadam si ako fetacka aktualne dnes kvoli tomu. Ale ja vdaka nemu tieto dni prezivam. Doslova prezivam.
A su dni a chvile kedy by som si lupla tvrdeho priamo z flasky jak mna to uz seri*. Cely moj stav. A vlastne aj cely moj zivot asi ma uz serie. Pride mi to nespravodlive. Aj voci mne aj voci mojim detom. Dnes som takych fetakov videla u psychiatricky do kri**a si hovorim, ja co som drogu nevidela poriadne ani v telke nie to na zivo, neviem co je co co sa picha a co snupe tak ja tu sedim medzi niimi a som fakt nevinne v tomto vsetkom a hadzem sa tu s nimi do jedneho vreca.

marcela91
27. okt 2011

@daniela1974 danilka, jakasi som dneska jak "ovalena" akurat som sa zobudila, co som si musela pospat s dcerkou, ale jak som precitala prispevky od teba, uz som sa musela aj usmiat normalne, to svoje urtpenie vies opisat a zhodnotit tak uprimne a trefne 😉 no ja som minule u psychiatricky stretla tiez podobneho jak ty, oci vybulene, robil si dychove cvicenia v cakarni, zavieral oci, strapaty, hovorim si, asi nejaka tazka schiza chudak chalan, pohlad na neho mi na optimizme nepridal , keby mi ktosi pred rokmi povedal, ked som o takychto stavoch nemala ani paru, ze budem chodit na psychinu aj ja, tak ho vysmejem....jeden den sa lutujem, ake je to nefer, preco prave ja mam take trapenie a neviem ani preco a druhy den sa nenavidim a obvinujem, aka som chudera uboha labilna, neschopna, mam dieta, muza, dobry zivot a neviem sa dat dokopy...ci mi uz celkom hrabe, alebo len mierne..Ako sa ma mat clovek rad, ked ho stale zradza vlastna psychika? A to je zaklad, mat sa rad, ludia, co sa maju radi /poznam niektorych co az prehnane/ taketo choroby nemaju tusim.

evagy
28. okt 2011

ahojte dievčatá, po dlhom čase opäť sem píšem. Mám sa už dobre, ale stále som na mnohích liekoch, a samozrejme tu a tam príde obdobie kedy na mňa sviňa depka aj tak príde.. 😝 Už to tak neriešim, a snažím sa povedať si, život je krásny, len psychika mení pohľad na život ako veľkú tragédiu. Veľa záleží aj na liekoch a hlavne to chce čas, niekedy sa to veru zdá aj neskutočné dlhá doba než sa z toho ako tak dostať von. Je to proste kolotoč ale raz sa isto dotočí a budeme mať v hlave jasno a pokoj. Takže držte sa baby!!

monfat9
29. okt 2011

teraz skúšam novú metódu.... 🙂 🙂 🙂 ráno hneď keď oči rozlepím....musím sa na seba usmiať do zrkadla..aj ked sa mi nechce....ale ktovie, keby som mala depku, či by mi to ozaj pomohlo, lebo som na liekoch...čo už... treba furt dačo skúšať, možno raz...niečo zaberie 🙂 🙂

monfat9
29. okt 2011

@kamajka no veď to aj tak, nemám nikdy na nič chuť.....teraz je to už oveľa lepšie ale predtým...všetko chutilo rovnako..ako papier 😀 😀 😀

monfat9
29. okt 2011

@daniela1974 určite nie si taká....ako píšeš, musíš sa mať aspoň trochu rada, tak skús hľadať niečo, čo je na tebe pekné 🙂 možno budeš prekvapená 😉

inkinka
29. okt 2011

páči sa mi pôvodný názov "depresia", je jednoduchý , výstižný, obsahovo bohatý. Dievčatá si tu radili, ako s ňou žiť, keďže je to beh na dlhé trate. Zmena názvu evokuje dojem, že depresia je niečo, čoho sa dá "zbaviť" rýchlo, bezbolestne a podľa návodu. Hmmm...privítala by som návrat k pôvodnemu názvu, už aj z úcty ku tým tisíckam príspevkov, ktoré sa tu nazhromaždili pod názvom Depresia.

daniela1974
29. okt 2011

@inkinka ZE, ako keby to bola mikoza 😀 😀 😀 😀 😀

januuusik214
31. okt 2011

ahojte, liecim sa uz 3ti tyzden lenuxinom na panicku poruchu a depresiu, chcem sa opytat, mali ste aj vy pocas depresii stale myslienky o tom ze to tu nema zmysel, ze aj tak vsetci zomrieme, ze sa ani netesim z pritomnosti blizkych lebo mam stale myslienky ze kolko tu so mnou asi budu a co budem robit potom ked tu nebudu..nic ma netesi v zasade preto ze nedokazem zastavit cas, ja viem ze tuto vec asi nevyrieism ale chcem sa opytat, ze v pripade ze vas taketo myslienky tazili, ci aj to dokazali antidepresiva zvladnut a ak, tak za aku dlhu dobu asi? dakujem

monfat9
31. okt 2011

@januuusik214 no to aké sú tie myšlienky závažné musí posúdiť odborník.... 😒 ale počas liečby zmiznú 😅 nemusíš sa báť, každému to trvá inak....niekomu zaberú do týždňa, niekomu až za mesiac 😉 Ked ťa trápia takéto myšlienky už dlhšie neodkladaj návštevu psychológa alebo psychiatra 😖