• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Depresia. Ako sa jej najrýchlejšie zbaviť?

22. júla 2017 
@marcela91 prepac, ale tolko nezmyslov od psychologa som uz dlho nepocula.....
pozor, nie kazdy, kto psychologiu vystuduje, psychologom skutocne je.
6. nov 2011 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@filipal Ved to Filipal, ti ktori sa z depresie dostali a su uz roky bez liekov si len tukaju na celo nad tym a ti, co tu depresiu maju ako my, co si tu piseme a pomahame navzajom aby sme sa necitili v tom sami a zivime nadej, ze to zvladneme raz aj bez liekov a budeme viest plnohodnotny zivot, aj ked je to niekedy tazke, v nas to len vyvolava hnev - nazory takychto "psychologov"... :angry:
6. nov 2011 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marcela91 asi si este vypocujes vela nazorov k tejto problematike a narazis na roznych odbornikov.... treba sa obrnit.:slight_smile:
dotycna pani, (ani neverim, ze psychologicka) nema pravdu, pretoze nie kazdy ma depresiu ako celozivotnu diagnozu. niekomu sa spusti iba jedna epizoda a po prelieceni sa uz nikdy nezopakuje.
zalezi aj od toho, ci je depresia sposobena nejakym stresujucim zazitkom, alebo ci je to vysledok nerovnovahy biochemie mozgu.....atd.
ako sucast terapie sa naopak cvicenie (cize aj jogove cvicenia, relaxacia a pod) odporucaju. samozrejme mali by sa aspon do zaliecenia prevadzat s dozorom, s terapeutom, cvicitelom a pod.....
6. nov 2011 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@slunickoseznam.cz ďakujem za odpoveď...to s tým otcom ma mrzí, časom to prebolí a verím, že bude zase fajn...to je ale veľmi pozitívna správa, že si tehotenstvo takto ukážkovo zvládla :slight_smile:
@marcela91 to akááá krava bola? celkom určite nebola psychologička, maximálne sa tak u nejakej lieči...no comment...
6. nov 2011 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vo mne názor tej dotyčnej "psychologičky" nevyvolal hnev...ved nech si vraví kto chce, čo chce...
6. nov 2011 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@viva13 Viva Sedatif PC od Boiron je dobry na lahku nervozitu, stres,rozrusenie, busenie srdca, problem zaspat, ale ozaj len na lahke stavy pekne zabera, 2 tbl. pocmulat, aj viackrat denne, je to uplne neskodne homeopatikum, kludne si daj, ja som to brala, ked som mala obcas mensiu uzkost, nervozitu, ale ked to preslo uz do silnych uzkosti a depresii, uz mi to nezaberalo. Vyborny je aj medovkovy caj, levandulovy s medom pri lahsich formach, ja ho pijem stale, niekto si chvali lubovnikovy caj, no mne robi presny opak, ked som bola par krat relativne v pohode, len troska nervozna, dala som si ho a vzdy tlaky v hlave , strasne divne neprijemne pocity,raz mi kamoska uvarila caj na nervy a zas mi prislo zle , potom som sa jej pytala, ci tam bol lubovnik a ona ze hej, tak uz to neni len nejaka autosugescia proti lubovniku, ale asi ozaj ho nemusim, tak sa mu vyhybam radsej :slight_smile:
Dobre je aj levandulove vrecko si pred spanim privoniavat,alebo olejcek potierat pod nos, upokoji to ..
6. nov 2011 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marcela91 lubovník sa nesmie užívať s antidepresívami...nemôže to byť preto?
6. nov 2011 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anait nie, vtedy som este lieky nebrala, viem o tom lubovniku, ktovie preco sa nesmie s tymi liekmi, je to len bylinka...
6. nov 2011 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@slunickoseznam.cz Já se toho argofanu bojím,mám v anamneze epilepsii.Neberu na to leky,jsem už nejaky rok bez záchvatu.V přib.letáku píšou že by ho epileptici ani pokud maji epil.v rodine neměly brát.Tak já nevim,bojim se aby mi nevyvolal záchvaty
6. nov 2011 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anait ale ziijem :slight_smile: vsak to pisal nejaky dilino co mal utkvelu prestavu ze je otraveny. Teda mozno bol ale tusim tomu venoval cely svoj zivot.
No nic. nechcem pisat ze vsetko OK lebo to ZAKRIKNEM. Vikend bol ok, bola som cvicit a v saune.
Vela som varila a piekla a sila som obrazok pre Emku a vrecko na plienky. Proste robim co mozem aby som si zamestnala mozog.
7. nov 2011 o 09:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marcela91 jezisu to co za debila ta psychologicka. Takze dnes ocakavam nejaky ten epilepticky a urcite sa nezlaknem ked v meste stretnem moju mrtvu pratetu a budem pocut satana ako mi kaze skocit z mosta. To akoze sa mi pridruzi aj nejaka ta schyzofrenia.
Tieto cvicenia ako joga a autogenny - mna nutili do toho ked som mala 15 rokov. Pamatam, ze som chodila na Kramare ku psychiatricke 2 x do tyzdna a ona tam somnou autogenny cvicila.
Ale odobornikov poznam aj ja - napr moj muz si mysli, ze depku mozem rozchodit. :confounded: :confounded: :confounded: :confounded: :confounded: :confounded: :confounded: :confounded:
7. nov 2011 o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marcela91 co hovorim na tie stroje??? Ak je to za peniaze a za vela penazi tak tomu neverim. je to akurat take nehumanne vytahovanie penazi z chorych co sa slamky chytaju.
Ja mam toto pocasie aj tmu rada. Den odchadza, vsetko uticha, rusne hodiny koncia, deti sa doucia, malu okupem a sadam ku knihe ci k stroju ci pred telku. Den nejako pretrpim :confounded:. Najhorsie pre mna je medzi druhou a piatou.
Ja neuzivam ziadne vitaminy, kedysi som uzivala jablcny ocot ale inak nikdy nic.
Nepijem ani caje, akurat sa mi strasne paci to s tymi levandulami co si pisala a celkovo sa mi paci co a ako pises a je mi dobre ked si to citam. Fakt. Uz som Ti to minule chcela napisat, ze sa mi pacis :slight_smile: :slight_smile:
7. nov 2011 o 09:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky jaké mate obecně zkušenosti s antidepresivy?
7. nov 2011 o 10:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daniela1974 Danielka dakujem , aspon dnes cosi pozitivne :slight_smile: Ja som taky pesimista s optimistickymi nazormi na svet, divna kombinacia, ta "psychologicka" by ma urcite oznacila minimalne uz za schizofrennu ..No je to tak, ked clovek raz zacne s takymito odbornikmi, promovany psycholog Magister Kudlakova a spol.hned mu nasiju psychiatrickych diagnoz,/zatial mam len jednu :grinning:/ kebyze vsetko clovek porozprava co mu prechadza hlavou, uz som v Pezinku a neviem uz svoje meno :stuck_out_tongue_closed_eyes: Aj ked som dnes odpalena jak raketa, ledva pozeram, mimo, celu noc som oka nezazmurila, mala zas kychala , zas bude marod isto a ked uz som aj mohla spat, nie a nie...Neviem, ci mi to neurobil cierny caj, o desiatej som ho vypila pred spanim a nezvyknem, bo mam uz tych bylinkovych na nervy plne zuby, reku nech zmena, ale toto?? No sak uvidim co bude dnes, ci to urobil ten caj, hlava jak vybrakovana, zle myslienky, taky den mam, ze udrite ma ktosi lopatou po hlave nech sa tu netrapim :frowning2: Ked ma prvykrat chytili pre rokmi panicke zachvaty, moj prvy kontakt s psychiatrickou bol uzasny,nasla som taku , co bola najviac "zasita", aby ma nik nevidel tam ist, dala som si este aj bryle, aj ked bolo zamracene, pridem tam a ona mala jedno oko prizmurene, este jej nim aj sklbalo,bola este aj tehotna, uplne ma zdeptala , namiesto ukludnenia, co som tam az plakala v tom zlom stave, diagnozu som si urcila sama este v cakarni podla letaku na stole a trafila som, naco taki doktori, z liekov Velafaxin co mi dala som skoro zosalela po prvej pirulke, tak som jej ich doniesla spat, zas dostala ten ocny tik, ked som jej vravela, co to so mnu spravilo, ze ona to dava detom v pohode...Teraz chodim k inej, ta sa pyta len ci jem a spim, ine ju nezaujima a ani nepocuva, este si len sadnem, uz tuka do stroja , ked dotuka poda krabicku a div ma nekopne do zadku, aby som uz rychle vypadla, telefonicky kontakt s nou nemozny, ked mi bolo moc zle z liekov, takze ja mam stastie na nich, co ma uzasne povzbudzuje v dovere v liecbu liekmi :rolling_eyes: Ach jaj, este ste tu baby? Som sa rozpisla, ale sak kde inde ked nie na diskusii o tomto probleme, treba si vymenit skusenosti :slight_smile: :wink:
7. nov 2011 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marcela91 ja mám skvelú doktorku...asi pred dvoma rokmi som vymenila tú, ktorú som si vybrala ako prvú a prišla som k tejto..no neskutočné...dovolám sa jej hocikedy a je ochotná mi odpovedať na akékoľvek otázky, je vždy upravená, sympatická, príjemná, milá, vypočuje, no proste nemôžem krivé slovo na nu povedať...

to ma mrzí, že máš taký ťažký deň...aspoň nemusíš do práce, či? ja od rána ešte v posteli a hodlám tak zotrvať až kým malý príde zo škôlky...zápal priedušiek mám, nič moc a dnes po 10 dňoch na očeerke pre zmenu na peenke sama so sebou... tak výplata v decembri bude skvelá, ale čo už...aspon si užívam to ticho a samotu :slight_smile:
7. nov 2011 o 10:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ozaj dievcence, mate aj vy take pocity pocas dna, ze na zbalznenie, take tlaky v sebe, nervozitu, zeby ste vyleteli z koze najradsej, take zle myslienky, to robi ta depresia a uzkost ? Mne je dnes teda mizerne nejak :frowning2:
Radsej sa poradim s vami ako spromovanym psychologom...
7. nov 2011 o 10:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anait no ja som este na MD, koncom januara mi konci, neviem, ako v takomto stave mam ist este aj do prace...Ked sa mi zda, ze uz je par dni lepsie, zas ma to zvali na zem a klesam na duchu, lezie mi to poriadne na nervy, potom som z toho nervozna , zla na vsetkych, najradsej sama, lebo medzi ludmi ma vycerpava velmi, ked mi je zle a musim to maskovat , nadludske usilie....
7. nov 2011 o 11:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marcela91 áno, občas mávam také pocity, že ma rozdrapí od nervozity aj ja :slight_smile:
7. nov 2011 o 12:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja mám zlú skúsenosť s depresiou po pôrode,už 5 rokov som chorá a stále sa liečim...:(...už som aj na ivalidnom dôchodku,pokial som nebola tehotná,bola som žena plná života,smiechu :slight_smile:
7. nov 2011 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já naopak v těhotenstvi byla plná síly a energie a po porodu taková depka
7. nov 2011 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@slniecnica a ako sa u teba prejavuju depky? Maš deti ako sa k nim vtedy spravaš?
7. nov 2011 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bubinko83 je mi na nič,neviem sa z ničoho tešiť,plačem,nespím vôbec po nociach...velmi som schudla...mala som 80 kg,teraz mám 50 kg niečo strašné je to...neviem sa zasmiať ani nad vtipom,no čo ti poviem :frowning2: ..ten kto to nikdy nezažil...nepochopí...mám chlapčeka 5 ročného..celý deň je v školke,on je veľmi vnímavý,vie že som chorá,sám sa oblieka,upratuje všetko,obaluje rezne,vysáva...no proste od malička bol k tomu vedení lebo už mám depky od roku 2006...stále sa pekne hraje po tichu,nebudí ma ak spím...som šťastná aspoň tomu,že ho mám... :slight_smile:
7. nov 2011 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@slniecnica uuuuuf...a berieš lieky? žiadne ti nesadli, ani trochu to nezlepšili? to sa mi nechce veriť....
7. nov 2011 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jasne,že beriem lieky,bez nich už neviem byť...sú ako drogy návykové,ak nezoberiem celá sa začnem trias a je mi na odpadnutei,už som toľko liekov vybrala ,že koniec...polepšilo sa mi na 9 mesiacov a teraz už vyše roka som dole :frowning2:
7. nov 2011 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@slniecnica no do kelu, to som nevedela ze s depresiou sa clovek dostane na invalidny, to mi je luto :frowning2: cakala by som od tych liekov, ze cloveka dostanu aspon trocha do normalu, aj ked to niekedy trva par mesiacov, kym sa najde spravny liek a clovek funguje na liekoch , aj ked niekedy do konca zivota, ale moze mat plnohodnotny zivot... Slnecnica, neskusila si nejakych lieitelov, alterantivne liecby, hypnoza, regres, cinska medicina, co by ti ulavili? Niekedy moze ist aj o zamorenie toxinmi, hormonalna nerovnovaha, duchovne priciny a ine veci, co lekari nezistia, nie vzdy porucha tvorby serotoninu, ja uz by som skusila vsetko, uz by som sa nasrala s prepacenim a nebala sa skusit hocico ine, ked lieky nefunguju.. Sak zt musi motyka vystrelit aj tebe konecne :slight_smile:
7. nov 2011 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to máš pravdu...neskúšala som liečiteľov a nič iné,,,ved mám dôchodok 126 eur a som slododná matka... :frowning2:
7. nov 2011 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marcela91 preto aj začala som predávať teraz veci,nikdy som to nerobila,aby som nazbierala peniaze pre malého ide o rok do školya aj vianoce sa blížia...mne nerteba nič na seba hoci mám staré veci ale mne to stačí,hlavne nech ma malý...len to chcem :slight_smile:
7. nov 2011 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@slniecnica nevedela som, to mas tazke naozaj, ved to je strasne maly dochodok, do prdele, ciganovi by dali aj 300 eur, ti su invalidi, uz ked sa narodia /cest vynimkam, aby som neurazila/ , ale nie vsetci liecitelia pytaju peniaze...Keby sa ti tak uz polepsilo, aby si si nasla pracu a bude vsetko ine nielen po financnej stranke.. Kamoska marodovala s depresiou pol roka, lieky odmietla brat, prisla o miesto -ucitelka, ma 2 male dcery, chlapa, co pije a dava jej 100 eur mesacne, aj to nie vzdy, potom si dalsi rok nemohla najst pracu, takze 1,5 roka bez prijmu, narobila si strasne vela dlhov a skoro prisla o prenajaty byt, uz ju chceli vyhodit, nemala z coho platit...Je to zlozite tie zivoty, neboj, verim, ze sa z toho vyhrabes, mozno by ti aj nieco padlo dobre robit 4 hodky denne, to nie je vela, mozno by si prisla aj na ine myslienky a ten pocit, ze cosi robis, ze to zvladnes by ta motivoval, bodaj by to tak bolo :slight_smile:
7. nov 2011 o 14:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@slniecnica a nepomohlo byt ti ist do nejakej prace ked len na 4 hodiny,myslim aj psychicky sa dostat medzi ludi .Snad by si sa do toho dostala.To ako preboha žiješ z 126 eur? Neviem si to predstavit. Byvaš sama so synčekom?
7. nov 2011 o 18:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
s mamou a otec alkoholik...mama robí 7 dní v týždni,aby nás uživila...a preto som začala aj veci predávať,a privyrobým si nejaké eurá...tak som rada,ked niekto niečo kúpi,sa veľmi teším :slight_smile: ...mám strach s ľudí,nedobre sa cítim ...ja len doma mi je najlepšie. :slight_smile:
7. nov 2011 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok