Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

daniela1974
14. nov 2011

@robert1982 sranda, ze kazdy sme iny. Mne napriklad nejake telesne priznaky nikdy nijako nevadili. Mna to nestrasilo. A tie bolesti to su z uzkosti, ci fakt mas nieco s chrbatom???
Mne telesne nic nevadi, boli na chrbat, tak ma boli, kaslem na to.
No ja som chora od 14 a mam 37, tiez mam stavy, ze ma to uz nebavi.
A Ty mas paniku z toho, ze Ti zle fyzicky???
Nevadi, ze sa vypytujem??? 🙂 🙂

anait
14. nov 2011

@daniela1974 ja napríklad mám tiež fyzické príznaky v drvivej miere... ja akože nie som depresívny človek, ale tie fyzické príznaky ma vedia zlomiť...napríklad máš akútny pocit, že odpadneš už v tejto chvíli, točí sa ti hlava, nevieš sa na nič sústrediť, celú tvoju myseľ zachváti panika, chytí ťa derealizácia, trasenie, slabosť, pocit na vracanie, zvieranie v krku, máš pocit, že nemôžeš dýchať a že určite umrieš... ak toto nepoznáš, tak buď rada... ja som si toho užila požehnane...keď beriem AD, tak to nie je v takej miere, je to veľmi dobre zvládateľné, ale bez AD je to neuveriteľné peklo...bojíš sa vyjsť von, lebo máš pocit, že odpadneš, tak sa ti trasú nohy, že nevládzeš chodiť, srdce ti búši, potíš sa, hlava sa točí, ani nevieš, kde stúpať, vôbec nevnímaš svet, pripadáš si ako robot...niečo strašné...

mirinka77
14. nov 2011

robert, tak to poznam, kolotoc, na tie telesne priznaky si nemozem zvyknut, ako pises, mne zas trpne tvar, niekedy sklbe v nohach, vlastne aj teraz, AD nejak nezaberaju v tomto obdobi sa pohorsilo a tlmim to BZD,ako inac 😀
uz som na nich zavisla, bud mi fakt nesadli AD alebo uz ani neviem, co napisat..momentalne ma drzia tie hnusne BZD!!!!!! do keluuuuuuuu 😀

monfat9
14. nov 2011

@robert1982 ☹ nechápem ako je to možné...myslím že ti žiadne nesadli a toľko si toho už vyskúšal... 😲 a po ortopedickej stránke ako, dobre? vyšetrenia, niekedy chrbtica, niekedy štítna žľaza môže byť spúšťačom takýchto stavov......poviem ti na rovinu po všetkých skúsenostiach...naši lekári málokedy vedia nájsť schodnú cestu... 😖

robert1982
14. nov 2011

@daniela1974 vieš na začiatku som si z toho nič nerobil vôbec som na to nemyslel!!! mal som bolesti na hrudníku chodil som po vyšetreniach a bral som to tak že najdu mi diagnozu a je to vyliečím sa.... nikdy som sa ničoho nebál ani teraz! iba toho zlého stavu ked je to moc silné tak mám opravdu strach! to vlastne až po nejakom roku som začal mat depresie potom sa to dostalo až do úplnej paniky! kým som mal len bolesti bolo všetko ok! to bolo asi prvých 8mesiacov ale potom som začal mat stavy v hlave zhoršené videnie stav na odpadnutie......vtedy som si uvedomil že je zle! bože nechápem to nikdy by som si nepomyslel že takéto niečo existuje :/ chcem sa vrátit spät do života.... prestal som fajčit, ani alkohol si nedám do huby už dva roky! 31.3.2009 vtedy som sa zobudil na bolesti na hrudníku od vtedy som nefajčil! bolesti čo cítim sú ako reálne! ale ako som už písal to by mi nevadilo teraz mám taký stav v hlave posledné tri dni že konec! to sa ani opýsat nedá :P asi tak....

robert1982
14. nov 2011

@anait :(

robert1982
14. nov 2011

@monfat9 vieš venlafaxín čo beriem teraz už asi 8mesiacov na začiatku bol skvelý do konca niekedy som mal pocit že sa t toho dostanem....takže môžem povedat že to mi sadlo.... bez ních by som tu už nebol a to myslím naozaj! ako zaberajú mi aj teraz proti strachu ale v hlave čo cítim je neskutočné! a z toho mám teraz vážny strach posledné tri dni :P dúfam že sa to zlepší....dnes som mal íst k Dr. ani som nešiel načo? lieky by som aj tak nevymenil....ano viem ako to chodí tu na SK....ale bol som fakt u "dobrých" lekároch... v BA som bol v nemocnici ministerstva vnútra hospitalizovaný....NR,BB,TT,GA,Tatry..... no bolo toho fakt vela 🙂 na magnetickej som bol 4krát CT 2krát atd.....vlastne všetky vyšetrenia mi robili via krát aj u ortopédoch som bol asi u 6tích :D no asi tak.... nemám žiadný telesný nález!!!!! ako teraz už viem že je to psychického rázu som si tým úplne istý!!! ale neviem sa z toho vymotat!

havja
14. nov 2011

@monfat9 ahoj, takže som po návšteve psychiarta, dg uzkostma panicka porucha, tažke depresie... 🙂 🙂 predpisal mi alventu, prvych 5 dni 1 tbl.denne, potom dve a elenium dvakrat denne k tomu + autogenne cvičenie cesta k uvolneniu...nemáš s tym nejaku skusenosť??a čo ta alventa??

filipal
14. nov 2011

@havja Alventa je ucinna. aj byva dobre tolerovana...neboj, o chvilu sa budes citit lepsie....cca o mesiac. 😉
autogenne cvicenie sa da kupit na CD ako psychobalzam, alebo relaxacia. naucila by ta to aj nejaka terapeutka, alebo cvicitelka jogy.

maminka001
14. nov 2011

Holky tak jsem dnes byla u dr a opět mi doporučil ten argofan který jsem již měla a bylo mi po něm zle.Prý musim vydržet.mam brát prvni dny jen čtvrtku pak 6dní půlku a pak celý.Máte někdo s tim Argofanem 75mg zkušenost?

havja
14. nov 2011

@filipal a ty si chodila na jogu??alebo myslis, ze postaci iba to cd?Dufam, ze ju budem dobre tolerovat, aj ked mudr.povedal, ze urcite pridu tazkosti, pokial to nebude vazne treba to vydrzat..a vraj mi neodporucuje min.rok a pol tehotenstvo, kvoli liekom??

filipal
14. nov 2011

@havja ja som cvicitelka jogy. teda kedysi som aj viedla kurzy, teraz si cvicim iba sama pre seba.
relaxacia, autogenny trening sa da nacvicit aj podla CD, ale nebolo by zle, keby ta niekto skontroloval.
ci mas ruku naozaj tazku a uvolnenu...potom nohu a tak postupne cele telo.
hlavne mysel zvykne utekat a treba sa sustredit na dych a podobne. preto to CD, tam ti relaxaciu vedie dotycny hlas. vysiel psychobalzam s Chudikom.
s tym tehotenstvom ma lekar pravdu. po prve budes musiet brat lieky a po druhe, hormonalne by ta to rozkolisalo. dietatko mas este male, bolo by to pre teba narocne aj po psychickej a fyzickej stranke. vacsi rozdiel deti je menej zatazujuci....

filipal
14. nov 2011

@maminka001 ty beries to iste, co
@havja , len od ineho vyrobcu. je to ucinna latka Venlafaxin.

evagy
15. nov 2011

aj ja som mala fyzické bolesti,než som zistila čo mi je. A prešla som riadnym peklom, ale našťastie lieky mi veeela pomohli. Beriem velaxin a velmi mi pomohol serdolect. Ten mi zmenil hneď pár dní po nasadení život. Je síce drahý pre poisťovňu, ale je to paráda. Teraz beriem ten serdolect 12mg, velaxin malý a velký a večer 1/3trittica. A cítim sa super. A samozrejme dúfam a verím, že to bude len lepšie, lebo by som chcela rodinku, ale bojjím sa trochu lebo bez liekov nemôžem zatial byť. Držím palce všetkým, nech sa vám polepší.

maminka001
15. nov 2011

Prosím o radu,psychiatr mi dal Argofan,tam je zvyšena pozornost u epileptiku.pry mi nic nehrozí.Dnes jsem se byla obj.na eeg a neurolog mi řekl že by ho zatim nenasadil až po eeg.Tam jdu ale až v prosinci.Tak nevim .Je tady nekdo kdo má zkušenost?Epil.mam vrozenou,jsem bez záchvatu,neberu leky ale musim dodržovat antiepil.režim

anait
15. nov 2011

@maminka001 určite by som poslúchla neurológa...

maminka001
15. nov 2011

Já mam ale pan.ataky tak nevim jak to zvladat

filipal
15. nov 2011

@maminka001 zavolaj svojej psychiatricke a povedz aky termin si dostala, aj co ti povedal neurolog. ona musi rozhodnut, nepytaj sa tu vo fore, tvoj psychiater je zodpovedny za tvoju liecbu.

maminka001
15. nov 2011

Psych.je toho nazoru ze riziko je malé.Já jen chtela vedet jestli ma nekdo zkušenost s epilepsii a argofanem.Nemužu si dovolit nejaky kolaps či záchvat mam 3malé deti a manžel jede na 3tydny pryč.

havja
15. nov 2011

Baby, ked ste začali užívať ad, mali ste pocit, že sa vam zasa vsetko vracia, ja som uzila len dve tabletky tej alventy 37,5 a mam dnes ohromny tras a busenie srdca, je to normalne,?v piatok mam uzit uz 75mg, dufam, ze ma neklepne 🙂 a telo si nato zvykne...

filipal
15. nov 2011

@maminka001 nooo, celkovo by si nemala zostavat sama s 3 detmi, kym sa nezaliecis. och joj, to sa manzel neboji nechat ta samu? nemas mamu, sestru alebo niekoho, ktoby mohol byt pri tebe?

robert1982
15. nov 2011

@evagy ahoj no a ten serdolect nie je na liečbu schizofrémie? či aký to je liek? ako sa po nom cítiš? a čo sa mala aké fyzické príznaky? dík

maminka001
15. nov 2011

@filipal Bohužel všichni bydlí hodně daleko.Syn chodí do školy takže nikam odjet nemůžu.Manžel musi jet pracovně.

maminka001
15. nov 2011

@filipal Volala jsem ješte neurol.tak sme se dohodly že ten argofan budu brát a pak to dle eeg upravíme. Snad nebudu mít moc než.učinku.na uklidnení mi dal dr.oxazepam tak snad to bude ok.

filipal
15. nov 2011

@maminka001 no fajn, neboj, budes to dobre znasat. 🙂
a keby nie, ozvi sa nam, nejako ti poradime....

maminka001
15. nov 2011

@filipal děkuju

havja
15. nov 2011

@filipal ano ten psychobalzam s chudikom -cesta k uvolneniu,už mam, psychiater mi to doporucil, jedenkrat denne 20 minut, navštevovala by som aj jogu, ale nikde u nas v okoli kurzy niesu, a dochazdat dalej sa mi kvoli malej neda..inak pri stanoveni vasej diagnozy, boli ste nejako inak vysetrení, okrem psychiatra,a lebo psychologa?pretože ja nie, mala som na pohotovosti vyšetrení iba troponin srdca, ci sa nejedna o zapal srdcoveho svalu...a potom psychiater, nemože byť spušťačom aj ina choroba??pridružená??

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
havja
15. nov 2011

@marcela91 neni nič ☹ najbližšie žilina,a lebo trenčín, a to je od nás tak hodina cesty ☹ no nič, skusim to cd-čko

lucka1989
15. nov 2011

@filipko ja som tiez mala po porode depresiu a pomohli mi len antidepresiva a to ze som sa stale zamestnavala niecim.takze ak ti mozem poradit tak si najdi stale nejaku cinnost,aby si stale nieco robila a v noci sa snaz radsej nad niecim inym rozmyslat kym zaspis.ja som to tak robila