Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

monfat9
15. nov 2011

@havja áno mám skúsenosť s rôznymi relaxačnými technikami...ktoré som navštevovala a naozaj pomáhajú. Je togho fakt veľa skús si nejaké naštudovať na nete cez google...ale pre začiatok postačí aj toto : Sadni si do pohodlného kresla, nohy maj voľne položené na zemi...neprekrížené..ruky voľne k telu alebo na operadlo, hlavu si opri...tak aby si sa v tejto polohe cítila dobre.....cez slúchadlá, alebo mp3 prehrávač, mobil alebo hocičo si pusť príjemnú hudbu ukľudňujúcu...napr.postačí aj Enya alebo sitiahni niečo na nete - Celtic aweakning ..a iné( ja používam)...zatvor oči a snaž sa predstaviť že si šťastná, skutočne šťastná, každý má inú predstavu - napr.ja behám v lete po poli posiatom zlatými klasmi.. 😀 😀 😀 sranda..niekto borovicový les, iný jarná lúka....more...atd...musíš si vybaviť vlatnú predstavu...považuj ju za čo najkokrétnejšiu...a vnímaj detaily, snaž sa myseľ sústrediť len na to, nech ťa nič nevyrušuje....zariaď si to tak.....potom si predstav vodopád, rieku, ktorá unáša tvoje myšlienky ktoré sa ti v mysli vynárajú....všetky nechaj voľne splynúť dole riekou, netlač na nič nasilu 😎 postačí 15 minút denne,,,,uvidíš ako si odýchneš 😅 😅 držím palce...a skoro som zabudla snaž sa dýchať bránicou..bruchom, nie hrudníkom 😵

monfat9
15. nov 2011

@havja a potom by som ti odporúčala určite nejakého psychoterapeuta 🙂 tam sa robí aj meditácia, relaxácia...dýchanie atd 😎 držim palce

monfat9
15. nov 2011

@havja pri nasadzovaní to býva tak.....prvý týždeň je najviac ťažký.( 2 dni už máš za sebou)...musíš to prekonať....o chvíľu vyjde slnko 😉 viem ľahko sa to hovorí, ale každý tu na fore ti potvrdí, že nejaký týždeň to trvá kým sio telo zvykne, neboj sa toho zvýšenia...možno ti už bude lepšie

monfat9
15. nov 2011

@havja panická porucha a stredne ťažká depresia....tak to mám ja ☹ takže sme na tom podobne...ale je to zaberák čo? nič to zvládneme

marcela91
15. nov 2011

@havja skus, to bude aj s muzikou relaxacnou hadam 🙂 daj vediet potom 🙂

maminka001
15. nov 2011

Holky za jak dlouho vam zabraly ad?

filipal
15. nov 2011

@maminka001 mne za mesiac trochu, za dva dost, a za stari uplne.

filipal
15. nov 2011

@monfat9 pekne povzbudzujes, 🙂
si sikulka! 🙂 🙂
a ako dlho uz beries AD?

lucka1989
15. nov 2011

tak ja som ich brala 9 mesiacov ale uz po 6 tyzdnoch som sa citila dobre.no musela som s nimi prestat lebo som ostala tehotna a vobec nepocitujem ze by na mna nejake depresie isli. 🙂 ale ked nahodou nieco na mna ide,rychlo sa niecomu zacnem venovat a vecer rozmyslam nad uplnymi kravinami 🙂

maminka001
15. nov 2011

A mužu se zeptat berete tady nekdo argofan?

evagy
16. nov 2011

@robert1982 napr. ma boleli kríže, bolela ma hlava, stále som bola nejaká rozklepaná.. Ináč postreh, serdolect je na liečbu schizofrenie.. Ja mám schizoafektívnu poruchu depresívneho typu. 😝

maminka001
16. nov 2011

Tak jsem si vzala první čtvrtku toho argofanu a opet se bojím.Dost lidi na nej nadava

filipal
16. nov 2011

@maminka001 ja zase poznam aspon troch, ktori su spokojni.....nalad sa pozitivne. "urcite mi zaberie, budem ho dobre znasat"

maminka001
16. nov 2011

@filipal já četla samé hrůzy typu skolaboval jsem po něm a odvezla me záchranka at.Dokonce lidi kolem mě mě tim straší.Děkuju že mi odpovídáš,moc mi to pomáhá

havja
16. nov 2011

@monfat9 ano, asi mame vela spoločneho... 🙂 aj ty si mala všetky choroby sveta??od rakoviny a ž po neviem čo?? 🙂 🙂 to prehnané sledovanie seba samej...a potom ta depka?

filipal
16. nov 2011

@maminka001 prosim ta, tie hrozy, vobec necitaj....ja som v tejto teme uz dlho, tvoje lieky brali uz desiatky zien, (len s inym nazvom) a ziadna neskolabovala a 95 % sadli....

maminka001
16. nov 2011

@filipal Děkuju za povzbuzení a ty taky něco bereš?

monfat9
16. nov 2011

@havja no asi tak 😒 sme na tom podobne....dosť mi pomohol aj psycholog...ja som mala kruté detstvo, tak sa nejak nečudujem tomu čo mi je, asi to bola otázka času. 😕 ale teraz s liekmi je to uplne fajn.

filipal
16. nov 2011

@maminka001 nie, neuzivam nic. ale predtym som brala Sertralin.

monfat9
16. nov 2011

@filipal čauko 😎 ja beriem AD už druhýkrát, prvý krát som brala Citalec 10 mg...8 mesiacov, potom som pomaly vysadila...a ked som bola čistá po 3 mesiacoch som znova spadla....a nasadila mi ten istý Citalec len teraz beriem 15 mg...a dlhšie ako 1 rok...že potom skúsime vysadiť povedala doktorka 😔 ale aj ked som už druhýkrat do toho spadla....verim, že sa vyliečim, vyhrabem 😀 😀 😀 som taky nezmarik 😀 😀

monfat9
16. nov 2011

@maminka001 mne zabrali hned po týždni...hoci nikto ani psycholog tomu nechcel uveriť..narz jedneho krasneho dňa som otvorila oči, vidím všetko zase farebné,nič ma nebolí, bolo mi dobre, ...zo dňa na deň taky skok 😎 ale približne asi mesiac kým zaberie 😕 len vydrž

maminka001
16. nov 2011

@filipal Tak snad brzo zabere,mám 3děti pro které musim fungovat.Jsou to moje sluníčka.Užjsem se obj.i na psychoterapii.Tu totiž muj dr nedělá.

maminka001
16. nov 2011

@monfat9 Tak už aby to bylo,a melas vedl.učinky?nějaké vážné?nemyslim bolest žaludku tu mam pořád

monfat9
16. nov 2011

nič vážne, len ten žalúdok, trasenie, nechutenstvo 😒 nepátraj tak po tých nežiaducich účinkoch, v tvojom terajšom duševnom rozpoložení, by si ich vôbec ani nemala čítať.....tie príbalové letáky, lebo ťa len vystrašia zbytočne 😎 vieš výrobca lieku sa musí chrániť a napísať všetko aj to o čom rozhodne 1 pacient z 1000 😀

monfat9
16. nov 2011

@maminka001 čítaš aj príbalové letáky na antibiotikácha bežných liekoch, ktoré ti predúpíše obvodný lekár? nežiaduce účinky ako sú tam napr. tremor, žltačka, extrapyramídové reakcie, halucinácie........ to máš u všetkých liekoch a určite si žiadne z nich nemala pri užívaní atb 🙂 tak hlavu hore, ked ich nebudeš očakávať, ani neprídu

havja
16. nov 2011

@monfat9 ja som mala tiež zložite detstvo, a všeobecne bolo u nas v rodine toho velmi, velmi vela...takže asi tak...nebudem to tu rozpisovať verejne, a mudr.mi tiež povedal, že toto bola iba otazka času🙂 najhoršie je, že ja som mala strašne navaly zlosti, k tomuto celemu...ale nei, že by som bola agresivna, ale som sa na všetko zlostila, na každu hluposť, manželovi som nadavala absolutne bez akejkolvek príčiny...atd.atd.. 😉

maminka001
16. nov 2011

@havja to znám mé matka zničila život.
@monfat9 Já se bojím jen te epileps.ktera je tam v přib.letaku jako kontraind-ma se to vice hlidat.Ja ji mam vrozenou ale již dlouho nemam zachvaty neberu leky

havja
16. nov 2011

Baby tak som skusala toho chudíka, je to naozaj prijemna slovno hudobna relaxacia, ale este som to asi az tak hlboko neprezivala, ono je to tazko hned sa uvolnit a sustredit nato, co hovoria..ale inak vcelku fajn, skoro som zaspala 🙂 uvidim casom, ci pocitim, ze sa mi to telo uvolni, ja teda dobre stuhnuta, svaly na ramenach, krcna chrbtica kompletka 🙂 🙂

anait
16. nov 2011

@havja ja som to počúvala večer pred spaním a nikdy som to nepočula celé 😀

anait
16. nov 2011

@maminka001 aké veľké deti máš? nemôžeš najstaršieho poučiť, čo má robiť keby si náááááhodou dostala záchvat? aby to bolo zabezpečené pre prípad núdze, bola by si kľudnejšia hádam...