Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

baba77
19. nov 2011

pekny den...kto my vie povedat ake ma skusenosti s Escitil.10mg

havja
19. nov 2011

@filipal ahoj, chcem ťa poprosiť o radu, dnes som zvýšila dávku alventy z 37,5 ma 75 mg, užila som rano a pred hodinou mi začal zvlaštny tlak na žaludku, nutkanie na zvracanie, a hmlie sa mi pred očami, snad to patrí medzi príznaky, na ktoré si telo zvykne...a k tej alvente mi psychiater predpisal elenium, pokial nezačne ad učinkovať, no ja som z toho uplne oťapena, neschopna, uzývaná...elenium 3krat denne plus alventa, nezdá sa ti to vela?

filipal
19. nov 2011

@havja elenium si nemusis davat ak to zvladas....mozes si ho davat podla potreby.
co sa tyka nevolnosti z Alventy, nemala si prazdny zaludok?

@baba77 ahoj 🙂 teba som tu dlho nevidela! Escilit to je to iste ako Escitalopram....neboj dobry liek, bries 10 mg? da sa aj zvysit davka na 15 mg...

havja
19. nov 2011

@filipal práveže si to elenium dám ked už cítim, že ide zle, tlak do hlavy, teplo od šije, spotene ruky, tie bláznivé myšlienky, srdce mi ide vyskočiť, dám elenium a je dobre, tak na 5 hodín, a zasa...ale ja ho užívam ešte iba druhy týžden, dufam, že si nan nejako nazvyknem..alventu som užila po jedle, ja sa vždy snažím rano cosi jesť, ale takéto nechutenstvo ako ja mám za posledné 4 mesiace, to som ešte teda nemala nikdy...

filipal
19. nov 2011

@havja ano, to nechutenstvo je typicke... 2 tyzdne su este malo, ale uz sa ti pomalicky zacne zlepsovat.
pri zvyseni davky, byva zhorsenie, ale zase po 2-3 dnoch odozneje...neboj 🙂
to elenium beries spravne.
a pred Ad si daj aspon par piskot, alebo nieco co akotak znesies....to je dobre, ze sa snazis trosku jest.
si sikulka. 🙂 🙂 🙂

havja
19. nov 2011

@filipal dakujem pekne za rady, čo už nám iné zostáva, len si nato zvyknúť a naučiť sa s tým žiť 🙂 🙂

monfat9
19. nov 2011

@havja hej pri panike to mám podobné 😉

monfat9
19. nov 2011

@monfat9 myslela som to mravenčenie v rukách nohách, návaly tepla, búšenie srdca....a to...neboj to zvládneš...bude dobre..potom to elenium vysadíš pomaly a už bude ok 🙂
@havja

maminka001
20. nov 2011

@monfat9 ahoj jdu si k tobě pro radu jak jsem psala mela jsem cipralex-ten nesnesu a argofan po tom mam palení celeho tela,strašne vysoky tlak atd.Dr nevi co mi prý už dá.Je ješte nejake ad na pan.ataky?A ješte se zeptam,je ma povinost nahlasit v zamestnani me psych.problemy?Chci jit na část.uvazek do prace.Doma nad tim moc přemyšlim.Byla jsem se tam ptat a daly mi dotazník který obsahuje i zdrav.dotazník ve kterém je od křeč.žil až po pan.ataky snad vše.Jde jen o dopln.zboží

filipal
20. nov 2011

@maminka001 co to citam.....musela si vysadit ten Argofan? ved ti ho 14.novembra predpisali....kedy ta zacalo palit cele telo? az toho 18.11:? si to najprv nespominala....a ako vies, ze sa ti zvysil tlak? si si ho doma merala? kolko krat za den?
pises, ze mas 3 male deti, najstarsi ma 6 rokov a je postihnuty, muz ide na dva tyzdne prec a ty chces ist do zamestnania? kolko rokov maju mladsie deti? je to tvoja vec, len ti radim, ze by si sa mala najprv zaliecit.

co sa tyka informacii do dotaznika, to som este nevidela, aby sa daval takyto podrobny dotaznik, len keby sa jednalo o velmi specificku pracu.(policia a pod). lekarsku prehliadku (nastupnu do zamestnania) ti predsa musi podpisat tvoj lekar. ten je viazany lekarskym tajomstvom. psychicke problemy, nikam zverejnit nemusis, ide o to, ci na to zamestnavatel aj tak nepride a vyhodi ta este v skusobnej dobe.

filipal
20. nov 2011

este: 17.11 si pisala, ze ti je fajn a aj si bola sama vonku.
moj nazor je taky, ze ty nevies vydrzat. jeden den ti bolo horsie a uz si volala lekarovi na mobil, samozrejme, co ti mal povedat, len ze mas vysadit. on nemoze risknut, ze sa ti nieco stane....
ked sa vsak trosku nezapries a nevydrzis ten zaciatok, nikdy sa nezaliecis. zaciatky su vzdy tazsie, ale neskor sa uz ulavi....

maminka001
20. nov 2011

@filipal Ano tlak jsem měla vysoký byla jsem u dr a dělal mi celkové vyš.Nikdy jsem takto vys.tlak neměla a to pálení je hrozné.Jinak jelikož od nas manžel odchází tak beztak do práce budu muset jít.A nejsem ten typ co hned volá dr,věř mi že jsem už vydržela dost. Jo ještě k dětem,starší chodi do spec.zš,dcera do mš a malyho budu muset dat do jeslí.

filipal
20. nov 2011

@maminka001 ako to myslis, ze muz odchazi? akoze vas opusta?

maminka001
20. nov 2011

@filipal Ano ,je už toho na něj prý moc a on na to nemá

filipal
20. nov 2011

@maminka001 takato informacia uplne meni pohlad na tvoju liecbu. potrebujes zrejme celkom ine poradenstvo.

neviem ci stojis o moje rady, ale ak ano, ja by som urobila toto.
1. dala by som sa hospitalizovat, nech mi nastavia liecbu a snazila by som sa dat dokopy. o deti nech sa stara muz. neboj, na ulici by ich nenechal. nakoniec je to jeho povinnost, su to aj jeho deti.
2. do prace by som nesla, lebo zarobis menaj nez mas teraz a stratis narok na vyzivne pre seba. ako matka na rodicovskej mas narok na vyzivne od muza aj na kazde dieta. viac by si urcite nezarobila.
ostatne je uz asi do inej temy.

maminka001
20. nov 2011

filipal@tak muž by je sám nezvládl a ještě by u soudu použil proti mě že jsem v blazinci.Za druhé já bych to bez dětí nezvládla psychicky a starší syn ten post.beze mě taky ne.Byl se mnou vždy i v porodnici.Tam byl na nadstandartu.Teda mimo dobu porodu a pak 12hod na jipce. A za třetí představa že mi dotahne do bytu slečnu kterou pry ma je hrozná.

filipal
20. nov 2011

@maminka001 dobre, a ked sa zrutis, s kym budu tvoje deti? a co keby pouzil na sude, ze si v nemocnici? kazdy sudny clovek pochopi, ze ked si v takejto situacii najde muz mladu frajerku, zena skonci asi na psychiatrii.
co by sa tym zmenilo? hadam si nemyslis, ze by chcel deti do svojej starostlivosti?

ale ako som pisala, to by som urobila ja. ty sa samozrejme zariadis po svojom.... drzim ti palce a prajem vela sil.

maminka001
20. nov 2011

@filipal Děti chce do péče,začnu chodit na terapii k psych.a musim to zvládnout.Zitra pujdu k dr a uvidim co mi dá za ad.Snad i ta terapie pomuže,dr mi řekl že jen leky to stejne nepujde. Víš to je těžké. S tim argofane si pry hodne lidi na ten vysoky tlak a paleni stežuje.To mi řekl i psychiatr

monfat9
20. nov 2011

@maminka001 no tak čítam vás až teraz, ale bohužiaľ musím konštatovať, že filipal má pravdu......si v nezávidenia hodnej situácii ☹ muž odchádza, milenka, postihnuté dieťatko, k tomu ešte malé dieťa, rozpadajúca sa rodina, vôbec sa niet čo čudovať, že si tam kde si 😖
čo sa týka tých liekov, myslím že sa priveľmi sleduješ...myslím príznaky, priveľmi sa venuješ svojim pocitom, svojim telesným príznakom, nečítaj žiadne príbalové letáky k liekom, čo sa týka AD - každý z nás ti povie tu na tomto fóre, že zažil pri nasadzovaní hrôzu, je to normalne, tak si telo zvyka takýmto brutálnym spôsobom na liek 😒 nič s tým nespravíme, keby to tu nebolo písané asi milionkrát, 😲 😎 Ja osobne ked som začínala prvý týždeň bol horor, stav sa mi podstatne zhoršil, myslela som že to nevydržím, ale nič iné mi neostávalo, manžel mi vtedy povedal, ked budeš teraz volať dr. koli zmene liekov....čo si pomyslí, že sa fakt asi správaš divne, tiež som mala tisíc nežiaducich účinkov, od triašky, krčov vbruchu, hnačky, búšenie srdca, vysoký tlak, bolesti hlavy, vracanie, rozmazane videnie......myslela som že horšie už ani byť nemôže, a tak prišlo rapídne zlepšenie.....z ničoho nič, jednoducho musíš si uvedomiť, že každé AD ti zo začiatku spôsobí zmenu k horšiemu, lieky začnú zaberať niekeedy až po mesiaci, niekedy už po týždni, lenže to nemôžeš zistiť, ked si už druhé vysadila behom týždňa.... 😢 tak ak nechceš ísť do tej nemocnice, prosím ber už tie lieky čo ti predpísala, lebo tam skončíš možno aj prti svojej vôli 😝 vydrž!

monfat9
20. nov 2011

@maminka001 aa do práce by som sa nehrnula najmä v tvojom stave 😖

maminka001
20. nov 2011

monfat9@já vim že mate pravdu a zkusim to teda vydržet.Kdybych tak měla néjakou oporu kdo by mě podržel a byl se mnou.

maminka001
20. nov 2011

monfat9@víš když nepujdu do práce tak skončim na ulici,mam moc placení.

maminka001
20. nov 2011

@monfat9 a i psychiatr mi řekl že byto mohla byt změna k lepšimu jit do práce.Mezi lidi,nemyslet tolik na problémy

filipal
20. nov 2011

@maminka001 chodis aj k psychologovi? rada psychiatra aby si sla robit od polrocneho babatka je neprofesionalna. nevravim, ked bude mat 2 roky...dajme tomu. ja ti poviem, preco ta posiela do prace, lebo si mysli, ze si svoje problemy namyslas. psychiater urcuje medikamentoznu liecbu, ale ty potrebujes na ujasnenie si svojich problemov aj psychologa.
stale dokola tocis o dlhoch, splatkach, peniazoch...ale kym si na materskej si od tohoto oslobodena. vsetky zakony su na tvojej strane. dlhy a splatky bude platit tvoj muz. porad sa na socialke, tam ti vysvetlia na co mas narok.

maminka001
20. nov 2011

@filipal asi takhle já si taky myslim že přijít mezi lidi by neuškodilo.Syn mi dává hodne zabrat,to myslím toho staršího.On mi psychiatr řekl jen že mam stř.težkou depresi po porodu,nasadil leky a tim to končí.Sama jsem si našla psycholožku a ta mi řekla že se neni čemu divit že jsem na tom takto.Zná totiž naši rodinu i post.syna.Zítra k ní jdu na první terapii.Snad to pomuže.Já už zažila 2popor.deprese,kdy jsem mela halucinace atd.ale ty se sami srovnaly bez léků.byla jsem ok a ted zase po porodu tohle.

maminka001
20. nov 2011

@filipal a muj psychiatr mi řekl že to je tim že s placentou odchazí hodně hormonu a tělo takto reaguje.Psychol.je zase nazoru že by to zkusila nejdřiv terapii a přirodnimi ad a pak teprve když to nezabere tak nasadit ad.

filipal
20. nov 2011

@maminka001 no ano, ale tvoj akutny problem je, ze sa ti rozpada rodina...odchod tvojho muza neprisiel zrejme zo dna na den...u vas muselo zriect nieco dlhsie...
tebe by mozno nezaskodilo ist medzi ludi, ale preco si teda planovala tretie dieta? ono ma tiez narok na maminku, nie len najstarsi syn, nie?
prepac, ale cele tvoje uvazovanie ma dost irituje, snad ti pomoze ta terapia...

maminka001
20. nov 2011

@filipal už jsem psala že do práce musim i kvuli kč.těžko vysvětlovat.Manžel odchází,protože post.syna neunese,našel si mladší ,bezdětnou,bez závazků.To se bohužel stává.Pro me je lepší dat synka na 4hod do jeslí a přivydělat si než skončit pod mostem.To nepochopíš pokud nezažiješ.Nebo by bylo lepší byt s malym doma a bud nemít na najem nebo jídlo?Promin ale v dnešní době se od malych děti chodí běžne do zamestnání.U nas jsou jesle narvané

filipal
20. nov 2011

@maminka001 o.k.
ja uz nemam viac co dodat.

monfat9
20. nov 2011

@maminka001 noo ja neviem ..... nepoznám vaše zákony...v CR....ale u nás je to tak, že by ti manžel musel na prežitie platiť, keď sa s tebou rozvedie 😒 aj z posledného 😒 tak nejako .........fakt sa v tom nevyznám. Vieš, ked potrebuješ sociálny kontakt, to ešte nemusí znamenať hneď utekať do práce... Neviem v takomto stave akom sa nachádzaš.....rozvod, polročné dieťatko v jasliach....ráno behačky hore dole, deti bývajú v jasliach permanentne choré...lebo prichádzajú do nového prostredia a cvičia imunitu 😒 zamestnanie, nová práca...stres že si nováčik, problémy, zrazu ti volajú z jaslí pridte po syna..lebo má hnačku..druhýkrat sople.... 😢 a čo dalšie deti? to tiež nie je prechádzka ružovou záhradou, píšeš že nemáš nikoho...rodinu? budeš musieť brať stále očrky? alebo? Nuž ja nechcem ťa odhovárať...to určite nie, ak chceš choď do toho, ale zdieľam názor filipal 😒 nechem aby si sa zosypala...pod mostom nemôžeš skončiť, máte predsa legislatívu, súdy...ktoré o tom rozhodujú pri rozvode.. 😢 joooj dievkaaa čo s tebou 😝