Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sonoio
10. apr 2009

zuzka,keby bola odpoved na tvoju otazku taka jednoducha- velmi by to pri liecbe depresie a podob.stavoch prospelo...je to strasne individualne..niekomu zaberu ihned,niekomu neskor,niekomu vobec,niekomu treba zmenit sposob liecby..a nemyslim,ze existuje sposob,ako hned zahnat depresiu-tu pravu.snad zmiernit-ale zahnat...depresia dlho vznika,tym padom sa aj dlho lieci...
😒 😉

miss
10. apr 2009

ute - mozno si este chvilku mala vydrzat pri serlifte-zolofte, mne osobne tiez zacala ucinkovat auz po mesiaci az dvoch dovtedy des, ale potom som normalne zila aj chodila do prace, vysadila som kvoli tehotenstvu a uz som sa k nemu nevratila, keby mi nesposoboval nespavost, brala by som ho aj teraz

kubaka
10. apr 2009

zuzka je funny - že, ta pilule nepotřebuje, naštěstí 😀 . Jak to technicky je ví nejlíp Andy, proč to zabírá dlouho.
Myslím, že účinek jetakový obrácený mechanismus - deprese taky leze na člověka pomalu a plíživě pár týdnů, měsíců , ta chemie v mozku a těle se pomaloučku boří, až přijde ta poslední kapka a člověk zkolabuje. Takže než se toto zase otočí do normálu, týdny to trvá. AD podporují přirozenou tvorbu serotoninu v těle, ta je při depresi narušená, takže tahle přirozená mašinérie hormonů a biochemie se zase musí rozběhnout správně. Což při té komplikovanosti (jako jsou lidská tělíčka a hlavičky ) asi nejde hned. Když už jednou překročíte tu tenkou hranici, mnohem hůř se před ní zase vrací.

Angína se rozvine během pár hodin a za pár hodin zaberou antibiotika.. - řekla bych, že je to taková přímá úměra v těch chorobách. A duševní nemoc je někde hodně vysoko na žebříčku složitosti a zdlouhavosti... 😔
tož tak tomu rozumím já, ale mluvím jen tak obecně, Andy nám to vysvětlí konkrétně.

andy.a
10. apr 2009

..áno..je to všetko dosť komplikované..mediátory..receptory..prenos vzruchov..atď..
treba určitý čas,aby sa dosiahla nejaká tá terapeutická hladina v organizme,aby liek začal účinkovať 😕 😝

u venlafaxínu sú štúdie,že účinok je priemerne už za 7 dni..dokonca u Cymbalty-5 dní..Cipralex-priemerne 8 dní..atď...ale to je všeobecné,štúdie z tisícok odliečených ľudí a spriemernené výsledky 😕 😝

a v tejto diskusii ste sa zišli kočky tuším samé výnimky 😅 😕 😝 potvrdzujúce pravidlo 😕 😅 😔

ale vďaka ,že máme teraz takéto lieky,lebo AD 1.generácie-napr.Amitriptylin a podobné "oblbováky" vykazujú účinok až za 6-8 týždňov priemerne 🙄 a nehovorím o nežiad.účinkoch,fakt to boli "oblbováky"..ale nič lepšie nebolo..na ťažké depresie ešte elektrošoky/ktoré sa však ešte stále používajú 😔 😔 😔 /..

andy.a
10. apr 2009

písala som ešte jeden prísepvok,ale zasa mi to neodoslalo 😠 😠 😠
tak sa lúčim,dobre sa vyspite a zajtra žiadne depresie 🙂 😉 😵

mikike
10. apr 2009

ahoj andy, dlho som tu nebola, teraz som vstala, a je mi zle... neviem co mam robit. so sebou, tazko sa mi dycha, bojim sa ze zas pride to iste....nic sa neudialo, tak preco zrazu...? co mam robit, samozrejme ziadne lieky doma nemam, iba Mg, ten som si uz dala....

andy.a
10. apr 2009

Mikike,ide na teba panická úzkosť ?? Zober si sáčik a dýchaj do neho ,malo by to pomôcť 😕
a otvor si okno,snaž sa to predýchať,ale dýchaj najskôr do toho sáčika 😕

andy.a
10. apr 2009

dúfam,že ti je už lepšie 😕

ja sa už naozaj lúčim,želám všetkým dobrú noc 😔 😉

mikike
10. apr 2009

uz mi je lepsie. ahoj...

zuzkafuny
11. apr 2009

Kubaka 😵
ani by ste neverili, koľko síl mi dodávate vašimi príspevkami 😉 🙂 hoci vy tej sily potrebujete asi 100krát viac...

ute
11. apr 2009

Ahoj andy (vidím, že si tykáte, ak to nie je tak, tak sa omlúvam). Nemám sa na koho obrátiť s mojim aktuálnym problémom a omlúvam sa aj z rušenie v tomto sviatočnom období. Teraz k môjmu problému.

Dnes ráno som za zobudila nielen so strašnou depresiou a začalo mi byť veľmi nevoľno, čo mi doteraz nebolo. V pondelok budú už 3 týždne, čo beriem ten Paretin a doteraz som nemala túto nevoľnosť. To isté bolo už pri užívaní Cipralexu, že nevoľnosť sa mi objavila až po 3 možno 4 týždňoch (bolo to pred vyše rokom, tak si úplne presne nepamätám). Pokiaľ viem, niektoré antidepresíva vyvolávajú nevoľnosť u niektorých práve prvé týždne a potom táto pravdepodobne prestane. Žiaľ u mňa je to opačne. Okrem toho sa mi na čele a jednom očnom víčku objavili také červené flaky. Pritom nie som alergik, resp. doteraz som nebola. Žiaľ teraz počas sviatkov sa nemôžem so svojim psychiatrom spojiť. On mi síce už tento týždeň, myslím vo štvrtok, keď som s nim telefonovala a povedala mu, že depresia sa mi prehlbuje - povedal, nech znížim na pol, t.j. 10 mg, ale ja som mu potom napísala
sms, že predsa som skúsila pokračovať tými 20 mg. Ten 15 mg Mirzaten mi pomáha celkom dobre spať. Tak ako som už písala, v minulosti som brala dokonca originálny Remeron až 45 mg a až na to, že som strašne pribrala a spala, na tie depresie mi nepomohol. Samozrejme, aj teraz som veľmi pribrala, lebo mne cez deň nechutí a najlepšie mi je večer a potom už jem, čo viem, že nie je vhodné.

Čo hovoríš na to, že mi prišla táto nevoľnosť až po 3 týždňoch?! Ja myslím, že tieto SSRI asi nie sú pre mňa vhodné, keď podľa mňa, tak netypicky na nich reagujem - depresia sa prehlbuje a nevoľnosti prichádzajú až po dlhšom užívaní. Som už zúfalá, lebo okrem depresie mám aj úzkostné stavy. Nie som schopná žiadnej činnosti, lebo každá vyvoláva vo mne úzkosť. Na ktorú žiaľ užívam tie anxiolitiká. Ešte, že žijem sama, čo je o to ťažšie. Lebo žiaľ celú rodinu mám mimo. A ako to býva, tí mi neveria, resp.to nechápu. Veď mi nič nechýba a
mohla by som si život konečne užívať.

Tak Ťa pozdravujem a vopred ďakujem za odpoveď.

kubaka
11. apr 2009

zuzka - 🙂 😎 to je fajn,...
hezký víkend - je tam tak nádherně - jdu sít mrkvev na svou malou zahrádku 😅

kejka
11. apr 2009

Ahoj holky 🙂 🙂

Jdu vás jen v rychlosti pozdravit-jako Kubaka-jdeme na zahradu.Nakoupila jsem kytky,tak to tam jdu naházet.Snad z toho něco vyroste. 😅 😅 Je tam fakt nádherně.
🙂
🙂 Ute to je mi líto,že je ti zle,snad to přejde,co nejdřív. 😖
Holky taky mi moc pomáháte,že se tu můžu vykecat,nejsem zrovna moc sdílná,co se tohodle týče,jak bylo psáno,kdo to nezažil,tak špatně chápe,jak hrozně může člověku být.Tady jsou spřízněné duše,zaplat za to. 😉
Zuzko to je dobře
🙂 🙂
Miki fajn,že je ti líp. 🙂 🙂
Jinak hlásím,že u mě stav setrvalý-je mi fajn,spím jako dřevo-cel.noc.Esprital mi fakt sedí.
Užívejte sluníčka a hezký den všem
🙂

andy.a
11. apr 2009

Ahojte 😎 😎 😎

Kočky,tak to vám závidím,že chodíte na záhradu 😕 😝 my bývame v paneláku 😖

Ute,možno naozaj by bolo pre teba vhodnejšie neserotonínové AD,resp.duálne..napr.venlafaxaxín,alebo milnacipran/Ixel/..alebo tá Cymbalta..všetky okrem Ixelu sa berú raz denne-sú stimulujúce 😕

po Paretine tak neskoro by nemali byť nežiad.účinky ako vyrážky a fľaky,ale možno si citlivá a vznikla u teba oneskorená alergická reakcia..ešte som sa ale s tým nestretla 😕 😕 😕
tá nevoľnosť je hádam len taká prechodná,skús ešte trocha vydržať 😕 a až potom meniť raňajšie o AD 😝

ty žiješ sama,nemáš deti a manžela ?? 😕

ešte-tuším sonoio/Katka/-ten spánok-u teba je problém,že po,lieku zaspíš,ale budíš sa cca po 2 hod.. 😕 😒 a berieš na spanie samé návykové lieky..čo tak skússiť nejaký Prothazin alebo Calmaben-to sú antihistaminiká,berú sa aj na alergie,riziko závislosti nie je také veľké a mala by si prespať celú noc 😕 alebo starý známy Chlorpr othixen najnižšia dávka 15 mg-to by malo stačiť,je to starší liek,ale keď iné nepomáha,tak by mohol byť OK 😉
..a ten problém s úzkosťami by som riešila až po úprave spánku 😕

..s tou večernou,resp.nočnou "pažravosťou"-tak na to sa sťažuje veľa ľudí,čo berú mirtazapín 😖 😕 ale zasa je to veľmi dobrý liek pre anorektičky 😝 😝 😅

kubaka
11. apr 2009

andy - he he - my žijeme taky na sídlišti v paneláku v Praze, ale koupili jsme si kousek od nás v kolonii zahrádku a to je moje 280 metrů krychlových oáza zeleně a relaxu. Tu jsem si vydupala a je to moje potěšení. Tam chodím jako čuně, hrabu se rukama v hlíně, seju, sázím a ohromně se u toho odreaguju. Přišli jsme večer, já vyčistila jahody - to teda nesnáším - na mrkev dojde až zítra --- a náš malý se konečně zabavil na pískovišti a na plastové klouzačce a už nám neutíkal ze zahrádky jako celé loňské léto. 🙂 Tak už se s ním dá normálně na zahradě pracovat. Loni je zdrhal různě k sousedům.

po mirtazapinu jsem byla taky večer pažravá -i v deset večer jsem šla mlsat - následky se teda dostavily, ale pak už jsem to nějak ukočírovala.

sonoio
12. apr 2009

ahojte baby,tiez vam zavidim tie zahradky..ja som vlastne z dediny,oravy,sama zelen..a tu-sam panelak,auta..vsetko "sive"..a ja zboznujem lesy,prechadzky v nich a tak..ked chcem ist na nejaku prechadzku lesom,tak musim autom aspon 5km..
andy dik za radu..mozno sa opytam lekara,co mi na to povie.ja neviem,ci problem je spanok,alebo uzkost,ale myslim,ze ta uzkost je prave to,co mi sposobuje nespavost takehoto charakteru.teraz som uz druhy den zvysila ten escitalopram z 10 na 15,tak tr.citim vedl.ucinky,aj zvysenie uzkosti sem-tam, ale vecer,ak som kludna,ma "lame "uz o 22.00,tak si dam ten halcion,a zdrvi ma hned,ale o takej 2.20 som hore.a ak nezaspim-co nezaspim,si nieco musim dat-dnes som skusila,ako si poradila,lorazepam,ale aj tak,potom este na take 2-3 hod.zaspim,ale nadranom mam strasnu uzkost,take vnutorne vibracie,napatie,vzdy ma z toho natiahne,len co vstanem..a musim pooomaly ranajkovat,aby som nevyvratila.ah jo..dufam,ze zvysenie davky skutocne pomoze..po akej dobe by sa mal zlepsit stav,nevies? a este som sa chcela opytat,nemoze mi to vlastne sposobovat aj liek? uz zacinam mat strach,ci nemam nejaku maniu,alebo co,ved ked nedokazem spat po tabl,na spanie,kt mojho mazela (raz si musel zobrat) uspi ako kona???ci nemam nejaku vaznu psych.diagnozu..
ostatne dievcata,aj vy ste mali problem s nespavostou?ako dlho vam to asi trvalo??
kubaka..ty ,zda sa,si nanestastie vyskusala toho velmi vela-ako to?
najhorsie je,uz ma to prestava bavit,kazdy den cakat,ci sa nieco zmeni..liecim sa v podst.od februara,a neviem,ci mam este cakat..ci je to normalne..niekedy mam pocit,ze mi bolo lepsie na zac.liecby,ako teraz..ale neostava mi nic,len zverit sa do ruk psychiatra,a verit,ze je kompetenty...on ma stale presviedca,ked zabralo prvy krat,zaberie aj druhy...ale ja som prvy krat nemala problem s nespavostou..akurat okolo menzesu..
uz chcem byt konecne z toho von.
🙄 🙄

kubaka
12. apr 2009

sonoio - nebylo toho moc - zezačátku jsem brala 2 roky Remeron - Esprital (mirtazapin), pak mi na pár měsíců přidal Citalec a nakonec jsem Remeron zrušila a žiju jen na něm. Mezitím jsem obojí zkoušela s optimismem různě vysazovat - s hroznými následky, kdy mi zase 3 neděle trvalo, než opět AD zabraly, (zhubla jsem z té úzkosti to, co jsem z Remeronu předtím nabrala) Vysadila jsem po 4 letech až po zjištění těhotenství a až do porodu jsem byla v pohodě. Po porodu jsem se ale musela rychle vrátit na Citalec, protože ty stavy byly až nebezpečné - byla jsem zoufalá, převálcovaná, měla jsem panické záchvaty, že to nemohu zvládnout a zlá na miminko a to jsem nechtěla dopustit. Do měsíce mi ten Citalec zase zabral a já byla klidná matka s nadhledem 😉

Takže vlastně jsem zkusila jen dvoje AD - než mi je nasadili, tak jsem ale bezúspěšně 4 měsíce fungovala na Lexaurinu a Xanaxu. S terapeutkou jsem usoudili, že to ale nikam nevede, tak mě poslala na psychiatrii.
Jak vás čtu, tak jsem měla štěstí, že co mi dal doktor na poprvé, to mi zabralo jak mělo. Ten spací efekt se dostavil po Remeronu okamžitě, byla jsem po něm taky hodně utlumená, ale nevadilo mi to, protože po těch měsících vnitřního vypětí, kdy jsem se až třásla a nespala, mi to přišlo dost vhod. Mohla jsem odpočívat a propadnout se do klidu.
Až Citalec mi myslím ale dopomohl k úplné normalizaci těch nálad a energie a radosti. teď potřebuji už jen SSRI.

kejka
12. apr 2009

Andy mi máme taky byt nad městem v cihláku-vypadá to jako panelák.Přímo naproti jsou zahrádky,takže vloni jsme měli štěstí a jednu si pronajali-zatím na pět let,máme to asi tři minuty od bytu.Až bude čas tak vyfotím.Není to tady přímo panelový sídliště,ale všude samá zeleň a les. 🙂 🙂 🙂
Nespavostí jsem trpěla celou dobu-i v těhu,trpím i ted.Brala jsem diazepam. 😒 Pak to nemělo cenu,malej se budil na kojo,byl hroznej hladovec.Do roka a půl jsem se nevyspala. 😒 Ted spím dobře,dneska teda fakt rekord-chlap je doma,takže jsem spala v kuse deset hodin. 😀 😀 Jsem sova-můžu čumákovat do noci a pak bych spala jak to jen jde.Mám to štěstí,že mladší synátor přes víkend vaří-baví ho to,takže nemusím. 🙂 🙂 Dneska br.kaše a hovězí na česneku.Je fakt šikovnej.Na oběd přijde i nejstarší kluk,tak už se na něj těším,týden jsem ho neviděla.
Kubaka už jsem taky matka s nadhledem,žádný vytáčení kvůli kravinám,nějak mě jen tak nic nerozhodí.
To žraní je hrůza,ale zatím to jde.Držím se na těch 6kg navíc,začínám vypadat jako ženská. 😀 😀
Moc vás zdravím,hezké Velikonoce přeju,bohatou pomlázku a užívejte sluníčka a hlavně,buďte ok.To je nejdůležitější. 😉 😉 😉
Odpoledne se jdeme hodit na zahradu.Už se těším. 😉

sonoio
14. apr 2009

ahojte dievcence,no dufam,ze ste vysibane,vyoblievane,ako sa na Velkonocne obdobie patri,a teraz budete len zdrave a krasne 😵 😵 My tu v Trieste sme mali pekny vikend,tiez sme vybehli "do prirody",na plaz,k moru,piknik ,slnko, romantika... 😅 musim sa vam pochvalit, neviem,ci je to tym,ze som zvysila davku escitalopramu,od piatku,ale od soboty-akoby "bicom praskol",mi je o dost lepsie,uzkost sa ,zda sa,uplne zminimalizovala,dokonca zmizla nauzea,tenzia,a aj na jedlo mozem mysliet bez toho,aby mi prislo na vracanie,dokonca sa najem s chutou, a vecer zaspim "iba" s lorazep.,bez toho,aby som sa opat zobudila,a musela si dat nieco ine,a ziadne ranne pesimum,takze je mi celkom fajn..nechcem to moc vychvalovat,aby som to nezakrikla,ale nakoniec to asi predsa zacina ucinkovat.hmmm..mozno to moze "inspirovat" aj ostatne dievcence,ktore zacinaju liecbu,a tiez nemaju hned zlepseny stav,ze treba asi vydrzat,mozno zmenit davku a nie hned zmeni liecbu.. 😎 😵 . tak vam prajem pekny zaciatok tyzdna,tu bol vikend dost horuci, keby bolo teple more,den by sa dal v pohode strabit na plazi..no a urcite ste poculi o meste Abruzzo,zasiahnute zemetrasenim,tam ich este aj postihlo nahle ochladenie,a maju co robit,aby v tych stanoch v noci nezamrzli. ☹ 😒 este raz prijemny den)))

andy.a
14. apr 2009

Katka,super,tak vidíš..som rada,ťe je to lepšie 🙂 😉 😵 drž sa 😉
aj ostatné,dúfam,že ste OK,hádam to jarné počasie všetkým zlepší náladu 🙂 😎 😎

samozrejme,o tej oblasti Talianska postihn.zemetrasením dávajú u nás často v správach 😒 ☹ 😔 chudáci ľudia 😒 ☹

Kati,ako si dávaš teraz ten Cipr. ? už si išla na 2 celé laebo si na 1,5 tbl ?? 😕 😉

Tak papá,majte sa krásne a užívajte si slniečka 🙂 😎 😎 !!

sonoio
14. apr 2009

ahoj andy, ten cipr. mam zatial 1,5)) trosku som sa bala naraz uzit oba,ale klop,ani pri tom miernom zvyseni,som nepocitila ziadne vedl.uc. Dnes som volala psychiatrovi, kt.mi povedal,ze teda mam skusit pockat na tejto davke,a uvidime,mozno 15 mg bude stacit.Ale fakt,vsetko sa zlepsilo,hlavne uzkost-ktora neda spat,jest atd.lekar tiez povedal,ze teda ak uz nebudem pocitovat uzkost,zacnem vysadzat,minimalizovat davky lorazepamu.
a ostatne dievcence,ako??ute-daj vediet..
andy mas krasne "bambini".
prijemny vecer vsetky))) 😉

kejka
15. apr 2009

🙂 🙂 🙂 Ahoj holky

Hlásím,že u mě stav setrvalý.Je mi pořád fajn.Zatím žádná změna,cítím se dobře.Asi to sluníčko mi fakt dělá dobře a taky jsme celý dny venku.Domů vlastně chodíme jen spát. 😉 😉
Sonoio to je skvělá zpráva,že je ti líp.Moc ti to přeju. 🙂 🙂
Andy zdravím.
Holky jak je vám ostatním??????????

anymac
15. apr 2009

uff, to mi teda trvalo, pokiaľ som prešla 3 strany príspevkov od Vás všetkých, ktoré mi ušli , kým som nebola na nete. Musím uznať, že ste sa rozpísali. 😅 Takže hlásim, cítim sa stabilizovane, ale nie je to nič moc. Ciže nie je mi zle, ale ani " hurá " 😀 To znamená u mňa bude už tuším stav trvalý . 😢 Keď sa snažím, smejem sa aj vyzerám že je všetko ok, lenže akonáhle sa pozabudnem, každý sa ma pýta, prečo som smutná, hlavne syn často, ak si pred ním nedávam pozor. Nuž čo, možno bude aj lepšie, len neviem kedy 😖
Kiež by sa depka dala rozchodiť. Sviatky boli fajn, dokonca nás / moju mamu, dcéru a mňa/ moj 67 ročný tatko vyoblieval vodnou pištoľou, ktorú zobral od môjho syna. Bola psina 😀, naštastie sme ho včas spacifikovali, pokiaľ nenapáchal veľa škody 😀

sonoio
18. apr 2009

ahojte dievcence,tak ako pokracujete??asi si vsetky vychutnavate prichod jari,pekne pocasie..a dufam,ze ste vsetky v pohode 🙂 🙂 ja uz tyzden fugujem na plne obratky,dnes ma sice pobolieva trochu hlava,a som taka otapena,ale to bude asi zmena pocasia..sa tu trosken ochladilo,zvysena vlhkost vzduchu-more,dazd,tlak,nejak sa "tazko " dycha 😉 ale inac vsjo v pohode.napiste,co a ako..kubaka,andy,ako?co nove..nelamte si hlavu iba Freudom.Ja uz pol roka citam o jeho hypnozach,a akurat ma desi,coho je ludska psychika schopna 🙄 kejka,vsetko ok?ani ute sa neozvala((hm,dufam,ze najde spravne riesenie.a miss,ty nie si nahodou aj na mimibazare 😉 😵 😵 🤐 dievcence,prajem vam prijemny den.anymac,posielam veeela pusiniek))))nech najdes trosku pokoja))) 🙂

monca4ever
18. apr 2009

Držím všetkým palce život je aj pekný a musíme ochutnať aj jeho sladkú aj trpkú chuť aby sme mohli ovedať že naozaj žijeme !!!

kejka
18. apr 2009

🙂 🙂 Holky ahojjjjjj
Sonoio díky za optání.Je mi zatím furt ok.Taky se mi hůř dýchá 😒 ,určitě je to změnou počasí,ale dá se to ustát,psychicky i fyzicky jsem v pohodě.
Počásko se trochu zhoršilo,docela kláda,ale prý bude líp.Tak už aby to bylo. 😉
Anymac jak je??????
A ostatní????????Doufám,že jste všechny v pořádku. 😉
Taky přeju hezký víkend a hlavně to zdravíčko. 😉

kubaka
19. apr 2009

ahoj holky, sonoio (paráda, že už je ti líp, úleva,co??) a spol - hlásím jarní práce na zahradě a nemám vůbec čas sem ani kouknout. Také má živnost s příchodem prvních paprsků zaznamenala takový nárůst, že mě to až vyděsilo a musela jsem stáhnout pár inzerátů 😉 Přes zimu jsem dělala tak dobré promo 😝 že teď se mi to vymstilo a skoro nezvládám uspokojit poptávku 😀 Takže jsem řešila výpomoce, administrativní zjednodušení (manža mi vymyslel tist štítků s adresama - aleluja a tisknou se mi i podací archy. takže už žádné psaní každé adresy dvojmo) atd.
Krizi jsem ale přestála stále na 10 mg, nezvedla jsem dávku, ani když jsem cítila nervozitu a úzkost a v noci mi to nedalo spát - říkala jsem si, že loni jsem při začínání zažila totéž a pak si to nějak sedlo a ustálilo se, takže teď to bude obdobné. Už je to lepší.
Naše batole chytilo období vzdoru, takže roztomile trucuje a okázale demonstruje uraženost a chce být prošeno a přemlouváno, což se jeví většinou jako roztomilé, a bereme to skoro jako hru - občas mi ale dojde pára 😅
Dnes už je zase krásně, takže hurá na zahradu - k moři - do lesa - kam to která máme nejblíž - já zrovna k šicímu stroji 😀 a odpoledne konečně sít tu mrkev 😅 😅 😅
všechny zdravím

megy
19. apr 2009

zdravím všechny bojovnice,

s depresivně-úzkostnou formou bojuju už od 19-ti tudíže nějakých 6 let. To, co tady většina popisujete je jak z výkladní skřínky - jelikož všechny ty pocity velmi dobře znám.
Vše začalo studiem a přehnanou ctižádovostí. Začala jsem mít prekolapsové stavy, bušení srdce, strach ze strachu, strach, že umřu, zvýšené pocení. ABsolvovala jsem všelijaká vyšetření od EKG počínaje a MR mozku konče. Výsledek žádný. Těmito stavy jsem se probojovala a nastoupila do zaměstnání,. kde se to po velkém náporu opakovalo, zůstala jsem zdruba 8 měsíců na nemocenské, které mi připadaly jako jeden týden. Pořádná únava, nervozita, vnitřní třes, nátlak ze strany rodiny tomu taky nepomohl, bylo to ještě horší. Pak mě poslali k psychologovi, kterého jsem si taky vybojovala, jelikož jsem měla hodně těžké období a ten mě po dvou návštěvách poslal k psychiatrovi. ten mi nasadil AD, ale po nějaké době jsem byla nahromadě stejně. AD jsem začala užívat po poslední kontrole na neurologii, jelikož to uznali za nejlepší možnou léčbu. Chvíli to zabíralo, ale pak sjem měla pocit, stejně jako posléze od psyhiatra, že jím lentilky. Vystřídala jsem Sertralin, Lexaurin, Neurol, hořčík ( ten jím dote%d jen když na mě jde nějaké vnitřní pnutí ) , a nyní jsem na Ixelu.
Bohužel jsem nyní v takovém stavu, že jsem necelých 14 dnů na nemocenské s opět stejnými problémy a navíc rozvod, stěhování, problémy v práci pramenící z hlouposti, takže holky, nezbývá nám nic jiného než bojovat. Ikdyž je venku krásně a všechno, stejně mám kolikrát pocit, že nic nezvládám, ale bojuji.

kejka
20. apr 2009

Ahoj všem

Megy to je mi líto,co prožíváš.Byla jsem s nervama na neschopence půl roku 😒 ,tak vím jaký to je.Ty pocity,že nic nezvládám a nestojím za nic,jsem jen na obtíž,proč se mi to všechno muselo stát atd. znám velice dobře.Věřím,že to překonáš,podle toho jak píšeš jsi bojovnice.Moc ti držím palce. 🙂 🙂

Kubaka tak jak ti šlape zahrada??????????????Pěstuješ??????????

U mě stav setrvalý,žádná změna,ani k lepšímu-je to zatím dobrý,ani k horšímu,což je super.
Dneska je zase pěkně,takže jdu rejt-čerstvej vzduch dělá divy. 😉
Malej si včera udělal parádního moncla,ještě si sedřel nos,dneska se mu to super vybarvilo.Vypadá,jak když jsem ho táhla obličejem po asfaltu. 😀 😀 Ještě mi ho seberou. 🙂 🙂
Včera dobrý story-povlíkala jsem mu postel,pomáhal.Prý uklidím špinavý peřiny.Tak mu říkám-jo vem je a hoď do kýble-místo do koše.No a večer nesu do kýble odpadky a co tam je?Povlečení. 😀 😀 To se mu fakt povedlo.Alespoň je vidět,že poslouchá maminku na slovo. 😀 😀
Holky přeju hezký den,ať je vám ok.

anymac
20. apr 2009

ahojte dievčatá, prajem pekný podvečer 🙂
kejka, som na tom rovnako ako ty, žiadna zmena, stále rovnako. Niekedy už mám pocit, že bude fajn a čerta rohatého, stále do toho niečo príde. Teraz mám starosti o dcéru, má depresie tiež, no už len toto mi bolo treba. 😢 Začalo to síce už po chemoterapii / liečila sa na onkolóogii/ ale pripisovala som to liečbe . Lenže aj tak to neprešlo, vlastne ja som ju poslala za lekárom, lebo som videla, že to nie je len obyčajný smútok.Tak sa budeme odo dnes liečiť obe, no fajn. 🙄
Sa síce hovorí, že nikdy nebolo tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie 😠 Ale idem to brať pozitívne, aspoň jej budem vedieť vysvetliť a poradiť, veď ja sa brodím depkou už 10 rokov.
Sonoio díky za pusinky 🙂
Megy, držím palce 🙂