Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kornelia
21. dec 2011

Zasa je tu nejake ticho, asi je kazdemu fajn, to sa tesim, idem si aj ja troska citat, nemam na to nikdy cas, ak skusim, hoci po dvoch stranach hned zaspim. 😀

monfat9
22. dec 2011

@kornelia 🙂 🙂 no máš pravdu... 🙂 o druhej sme doma... 🙂 Len do tej druhej to vyzerá ako na bežiaceom páse...niekedy nemáš čas ísť na wecko 😀 😀 😀 😀 ....všetko má svoje úskalia...ale s tým máš pravdu..dnes netreba nikoho na pracovnom trhu len manažérov, obchodných zástupcov a dealerov 😝 Je to ťažké. Aj s tými deťmi ako vravíš.....sme diskriminované, my ženy. Vlastne s dieťaťom ťa ani nezoberú do práce, iba ak máš známosť. 😢 To je dnešný svet 😒
Ohľadom toho Seroxatu....musíš tomu asi dať ešte trocha času....sestra začala pred týždňom brať Paroxetin ( to je tá istá účinná látka ako seroxat...a furt sa sťažuje, že nič...že šte nijaku zmenu nepocítila, tak jej tiež hovorím aby ešte chvíľku vydržala...viem je to ťažké 😝 tie ataky sú hrozné 😠

monfat9
22. dec 2011

@kornelia ja beriem už po druhýkrát Citalec ( to je citalopram) a mne stále zabral až po týždni, nejakých cca 6-7 dní, no u každého je to iné samozreme 😉

kubaka
22. dec 2011

Ahoj dívky staré známé i neznámé. Jsem zpět nalogovaná, neboť jako Profík musím editovat záznam firmy. Po jarním zrušení vás jdu tedy pozdravit do skalních diskusí- vidím kornelia? 🙂 zde? asi nezvládnu dočíst těch 300 stran - můžeš stručně přiblížit situaci? Ráda tě vidím. 😉

pitinko2
22. dec 2011

och bože kedy sa to všetko skončí? dnes som nemohla ani poriadne vstať z postele. ked vidím v telke tie usmievavé a veselé baby je mi z nich ešte viac zle. Kto nezažil depresiu nevie čo to je ani tí všetci doktori čo to neprežili vedia o tom h... a to má čaká ešte pôrod a bábätko. Ako to všetko zvládnem?

kornelia
23. dec 2011

@kubaka AHOOOOOOOOOOOOOOOOJ. Ani nevies ako sa tesim, ze si tu, paaaani, ani sa mi nechce verit, normalne citim, akoby som mala vianoce uz dnes, juchuuuuuu. Pisnem ti cez IP, nechcem to tu znova rozpisovat, uz to tu bolo, ale som rada, ze si tu opat, naozaj. 😀

kornelia
23. dec 2011

@pitinko2 Och moja drz sa prosim, je to tazke, hlavne, ze mas este vsetko pred sebou, urcite sa ale potrebujes normalizovat pred tehotenstvom, inac do toho ani nechod. Vyriesia to lieky viem, len tiez sama s tym bojujem, ze ich nechem opat brat, ale asi sa nevyhnem. Vsetky proti tomu bojujeme nejakym sposobom, no neda sa. Drzim palceky.

kubaka
25. dec 2011

@kornelia Ahoj, tak jsem dočetla nějakých 20 stran, abych byla trochu v obraze. Vidím, že pořád to samé vládne mezi lidem 😖 No, co už.
Co tady prosvítá pořád je - bojuji, nechci brát léky Holky, prosím vás , "nebojujte s léky", nechte je působit, nechte si pomoct, tyhle všechny stavy, co popisujete fakt patří k nemoci a nedá se to zvládnout bez medikamentů - světla, lidi, obchody, bušení, migrény, pocit že umřu, všechno možné - prostě je to individuální projev paniky, úzkostí, depresí. Na přechodnou dobu než zaberou příslušné AD je nutné brát léky na úzkosti- Lexauriny, Xanaxy atd. Jsou návykové při dlohodobém užívání, ale to dřív zaberou antidepresiva, než se tak stane. Když je budete brát měsíc vkuse, nic se nestane. Když nárazově, už se vůbec nic neděje.
A neberte jako prohru, že musíte brát léky. To není prohra, ale zodpovědnost!!! - k sobě, k dětem, k rodině. Já beru AD 10 let a vůbec neřeším, kdy se jich zbavím,. Měla jsem i druhé dítě , odkojila s Cipralexem a naprosto bez potíží, podnikám, funguju jako nikdy. Jen to dodá to, co už si tělo nedokáže zařídit samo. Doba je taková a psychika predisponovaných jedinců prostě ten okolní mumraj neustojí. A deprese nemusí mít vůbec příčiny a důvody. Vzniká také sama o sobě vlivem dispozic.

S AD můžete vše, kromě u cytalopramů Třezalku tečkovanou - lubovník bodkovaný. Ta ruší účinky. takže bacha. Když si dáte pivo, sklenku, vůbec nic se neděje. ´Výrobky obsahující alkohol jsou zcela bezpečnů. To byste ty ústní vody musely vypít litr naráz. Dobrou chuť 😀
Teda hezký zbytek Vánoc 🙂

kornelia
26. dec 2011

@kubaka Ako vzdy,ani teraz si nesklamala,staci jeden tvoj prispevok a vies cloveku pozdvihnut naladu o 1000%.Dakujem za vsetkych.Ja som bola zvyknuta na tvoje prispevky a preto mi tak strasne chybali.V jednej vete das odpoved na to,co sa tu riesi dozadu desiatky stran.si super.

havja
27. dec 2011

@esselte Ahoj, veru som tu nebola dlho, nemala som ani poriadne čas v tom Vianočnom zhone, mne lekar znížil davku na 37,5mg, bolo mi uplne fajn, neurol som zacala brať len rano 2tabletky..objednal ma však 23.12 na kontolu, tak som tam išla, povedala mu, že mi začalo byť konečne dobre, ale on, že dávka sa musí aj tak opať zvysiť..takže som natom, načom som aj bola, užívam alventu ráno 75mg, večer 75mg, ale zasa je mi zle, dnes som dokonca mala slabší atak, včera som trikrát zvracala, mota sa mi hlava, oblieva ma opať to hnusné teplo a zle sa mi dýcha...ja už fakt neviem, čo mam robiť, mám totalne zalahnuté v ušiach, vyschnute v ustach...a to ad beriem dva mesiace..mam mu zavolať, uz si o mne pomyslí, že mi šibe..ja by som si najradšej tu alventu davala v tej nižšej davke...neviem...čo si o tom myslíš?tebe sa polepšilo???? 🙂

havja
27. dec 2011

@esselte a srdce mi ide vyskočiť, totalne mi klepe, trasie so mnou...a pri davke 37,5mg som toto bsolutne nemala...ja fakt neviem, lekar vravi, že je to normalne, ale pochopim to prve dni užívania ad, ale nie dva mesiace... ☹ a ako si sviatkovala???

kornelia
27. dec 2011

@havja ak ti je dobre pri nizsej davke bolo lepsie vyskusat to tak brat dlhsi cas co to spravi podla mna, ale zasa ja lekar nie som tak neviem. Ja len nerozumiem preco zvysovat davku, ked ti bolo lepsie. 😖

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
havja
28. dec 2011

@kornelia no ja som vyšiu dávku brala, a fakt som myslela, že dožívam...tak som k nemu išla a povedala, ako sa citim, a on mi povedal, že je to zrejme liekom, že dame nižšiu dávku...tak som užívala nižšiu a fakt mi bolo super, idem na kontrolu a on mi zahlasi, že tak či tak to treba zvýšiť, že mám užívať neurol aj 4krát denne dve tabletky, ak mi bude zle...ale potom som ako oťapená, po neurole.. baby máte skusenosť s dvojitým videním, ja som sa ráno zobudila a totalne som videla dvojmo, triasla som sa...dala som dve tabletky neurolu a je mi ako tak dobre...už som z toho zúfala, z celého doktora aj z tejto depresie ☹

havja
28. dec 2011

@marcela91 aj pre teba platí odpoved, čo som písala kornelii 🙂

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alpany
28. dec 2011

Tak doporučila bych ti čaj z heřmánku, meduňky nebo levandule. Deprese velmi často souvisí se stresem a tlakem, které na nás působí z okolí. Tedy změnit svůj životní styl, trochu polevit, odpočívat. Dobrá je též indická masáž hlavy, doporučuji nebo čínksá energetická masáž zad-okamžitá úleva. Nedoporučuje se konzumace sladkostí (cukr totiž stavy deprese prohlubuje). Rozhodně potřebuješ pohyb, joga nebo dechová cvičení. Doporučuju online poradnu, nově rubrika Online poradna, Věštba ANO/NE zdarma, babské rady a články na www.alpany.estranky.cz, doporučuji, ale nenutím

havja
28. dec 2011

@marcela91 ale ja som bez toho neurolu nemožná, neužívam ho tak, ako mi kázal, davam podla potreby, ale vacsinou dvakrat denne ddve tabletky..a zabudla som podotknut, ze mi napisal aj hypnogen jednu tabletku pri nespavosti.. 😢 fakt zrejme zmenim doktora, lebo ja som už neni nič schopna, ani malu zodvihnuť na ruky, včera som dokonca povedala, ze ak sa mi ma cosi stať, nech sa stane, lebo ja uz dalej nevladzem, zas ma polievali smrtelne poty 😉 🙂 toto je snad horšie ako akakolvek choroba, ta slabosť, tie mdloby, zavraty, tlaky v hlave, spotena som, mastna, utrasena, a to fakt ad užívam už 9 týžden,.načo su mi take lieky??na ho.no...

esselte
28. dec 2011

@havja Ahoj, ja sa už mám relatívne celkom dobre, ešte musím niekedy zobrať neurol 0,25 ale snažím sa ho už nezobrať, uvidíme, niekedy mám pocit, že si iba namýšľam, že mi ho treba, dnes som napríklad mala prácu, tak som na to nemyslela a ani mi nebolo zle a teraz večer, keď len tak sedím mám pocit na tabletku, ale nejako to vydržím, ja mám určite slabú vôľu, ale myslím že AD už zabrali.O tebe si myslím, že máš ešte vydržať, moja lekárka vraví, že pri panike je treba možno až najvyššia dávka, to že ti lekár znížil dávku,asi nebolo správne, pretože teraz ideš odznova, vydrž to, aj mne bolo tak, keď som zvýšila dávku, ono by to malo prejsť, ak ti je veľmi zle, vezmi si neurol, alebo xanax, netráp sa, mne lakárka povedala, že keď úplne zaberú AD, nebudeš už pociťovať potrebu iných liekov.Vianoce boli fajn, až na to, že môj manžel bude 2 týždne doma, tak dúfam, že sa nepobijeme od lásky, ha, ha ,ha. Ahoj, držím ti prsty, neboj sa, zvládneš to a ozvi sa mi.

kornelia
28. dec 2011

@havja Ahoj no pre zmenu sa teraz citim pod psa aj ja.Dala som si xanax,najhorsie je,ze vzdy ked si myslim,ze je lepsie,pride dalsi takyto vecer s atakom.nenavidim to.oci sa mi uz zatvaraju,ale stale citim nepokoj a uzkost a neustale je tu to pichanie na hrudi.privadza ma to do sialenstva uz.chcem byt zdravaaaaaaa.stale sa pytam,preco ma niekto takto tresta?

jankolajko
29. dec 2011

ahoj ja som tu novy mam ties depresiu dnes som hladal pomoc lebo som mal samovrazebne sklony akurad ked vsetko zacinam vihravat nad depresiou snazim sa chodit von bola to moja nocna mora chodit von bral som lieky rivotril xanax neurol diazepam cimbaltu teras som 3 tizden od benzaku cisty a beriem chlorprothexin kolko trva ked sa clovek dostane do normy ja sa snazim ale kolko krat sa bojim ist von na ulicu a neviem preco ani chiti ma stras mam strasne velky stres ked mam ist na vecko alebo ist na skusky mam 21 rokou benzodiazepam som bral rok teras 11 mesiac som vysadil viete my niako pomoct a dat podporu aby som sa niako uz stoho dostal ??? velmy dakujem ahojte :D 😀 😀 😀 😀 🙄 😒

jankolajko
29. dec 2011

@kornelia ahoj ako to chces prekonat tak ako ja tak mysli uplne ale uplne uplne na nieco krasne a urob si rezim dna pichot na hrdniku je uskost nepadaj do uskosti sama si to prvolas a potom mas strach zo zachvatu paniky a stym sa to spusti cela uskost drzim palce dufam ze sa to naucis cmuk a HLAVNE DJTE VSECI HLAVU HORE 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

filipal
29. dec 2011

@jankolajko ahoj 🙂 .
z tvojho prispevku mi nie je jasne, ci beries antidepresiva. z toho co pises - uzival si Cymbaltu. uzivas ju stale?
si v sledovani nejakeho psychiatra?
v jednom slede uvadzas benzodiazepiny s antidepresivom. ide o to, ze benzodiazepiny su iba pomocne lieky, kym ti AD nezacnu ucinkovat. ak ti Cymbalta nezabrala, mal psychiater vyskusat dalsie.

anait
29. dec 2011

@havja prebohaživého, to je strašné, čo ten doktor do teba cpe! koľkátku neurol ti predpísal? bez váhania by som ho zmenila a určite by som si tú dávku znížila na tú, ktorá ti vyhovovala... lekár je tiež len človek, nie boh... my s mojou doktorkou fungujeme tak, že si dávku upravujem sama ako cítim...aj keď mi zvýšila, tak mi vždy povedala, že ak budem mať pocit, že to je priveľa, že nie je dobre, tak zase znížiť...a teraz keď sa snažím nejako vysadiť, tak zase si to regulujem sama...samozrejme sme to popredu prebrali, že ako asi to budem robiť...

jankolajko
29. dec 2011

no bol som na benzodiazepane tak asi rok chodim k psychiatrovy ale benzaky som vysadil pred troma tižnamy z dvovodu zavislosti teras mam vlasne naordinovane chlorprotixen 15 , 3 krat dene a aj pocas uzivania mam zlu naladu a strasne velky stres bol som zavysli na benzaku mam uskost depresiu ale strasnu pocas benzaku som ju nemal len miernu ale vedel som sa hybat vonku teras ma strasne dusi a padam do paniky aj ked mam ist niekde do opchodu moze to byt z vysadenia benzaku ?? a cimbaltu uz neberiem

jankolajko
29. dec 2011

tak 2009 som zacal uzivat metan fetamin takzvane piko pervitin v roku 2010 som prestal 21,10,2010 ked som prestal zacal som pit tvrde kazdi den vela velmy vela potom som dostal abstaky a isiel som k cernanovy a on my predpisal XANAX 0,5 mg uzival som ho a pocas uzivania som na neho aj pil a po mesiaci som prestal pit skoncil som na psychiatrii tam my nasadily rivotril bral som ho 8-9 mesiacov isiel som na detox po 8-9 mesiacoch a dostal som chlorprotexin moje stavy boli zle ked som zacal uzivat lieky sa zacali hrozne uskosti depresie panikaril som ale neviem ci to nahodou nebolo aj abstak z latok ktore som uzival neviem mam strasne taskosti vist von na ulicu strasne uskost ma chiti beriem teras chlorprothexin 15 ,,,,3krat dene mam strasne myslienky a strasne skloni toto som este nemal moze to byt aj z visadenia ieku benzodiazepanov ?,, neviem ako mam pokracovat ale neviem vobec fungovat ale vobec je to katastrofa ako som sa teras zas ponoril do strasnej depresie dakujem za super odpovede budem sa snazit aby som sa dostal z toho vsetkeho

kornelia
29. dec 2011

@jankolajko Ahoj, tu najdes pomoc, ale tiez nerozumiem presne co pises, je to troska zmatene, prepac, pis ale kludne je nas tu viac a pomahame si. 🙂

kornelia
29. dec 2011

@jankolajko No teda nezavidim ti, toto vsetko je pre mna nezname chvala bohu a preco si s tym vsetkym vobec zacal vies povedat?

jankolajko
29. dec 2011

@kornelia Asi my nieco v zivote chynalo asi dostat ces hubu poriadne takouto formou ... 😢 😢 😢 😢 😢 😢