Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

mimok
5. jan 2012

@kornelia a ake vedlajsie ucinky mava?

kornelia
5. jan 2012

@mimok je toho viac,u kazdeho inak,ale skoro u kazdeho sa objavi nejaka sexualna disfunkcia,u mnohych,aj u mnato bolo chvala bohu prechodne a po par mesiacoch,cca 3,to vymyzlo. Takze len toho sa obavam ci to zasa bude len prechodne,velmi v to dufam. Len kvoli tomu mam zatial tie obavy,ale mozno su ludia,ktorym sa to neobjavi,neviem ci aj take moze byt.

kornelia
5. jan 2012

Ozaj ake by mate skusenosti ohladne vyssie spomimanych vedlajsich ucinkov?

daniela1974
5. jan 2012

@mimok ahoj, ja som mala popordnu depresiu. Potrebujes poradit?

mimok
6. jan 2012

@daniela1974 ahoj co si uzivala a ako si sa z toho dostala?

mimok
6. jan 2012

ahojte uzivala ste niektora serlift a ak nao mali ste vedlajsie ucinky a co ked ste chceli vysadit? po akej dobe vam zabral?

kornelia
6. jan 2012

Neviem ci sa tu mozu davat linky na youtube, ale toto si pozrite, je to krasne a cloveku to zahreje pri srdiecku, staci len tak malo a svet je hned krajsi a usmev je na tvari.

https://www.youtube.com/watch?v=Qc8ZbVcdHpg


🙂 🙂 🙂

kornelia
6. jan 2012

Tuto vetu som dnes tiez nasla na FB, citujem:
Jaky by byl svet bez muzu? - Plny stastnych a tlustych zen. 😀 😀 😀

Zeby na tom nieco bolo??? 😝 😝 😝

bonduel
6. jan 2012

ahojte viete my povedat mam jeden problem beriem liek ale strasne my je stale na umretie mam take pocity ako by sa malo nieco stat vie my niekdo poradit ??? 😢

daniela1974
6. jan 2012

@mimok escitil a oxazepam. Dostala aj nedostala. 😉 😉 😉 😉 Dost mi pomohol moj muz, ja sama, nasla som si uniky ako varenie a sitie, vylety a podobne ale tu skutocnu fazu som si pretrpela ako kon. Tam by mi nejake to sitie prd pomohlo. Preco sa pytas? Je ti blbo? Mas pocit ze mas poporodnu depresiu?

mimok
6. jan 2012

@daniela1974 hej asi mam. mala som taky strach, uzkost, v noci som nespala, bala som sa samoty. v stredu som bola upsychiatra a predpisal mi serlift ale bojim sa ich brat, ale nasadila som siich. rodicia si myslia, zeich neberiem. ale dnes ked som siich teraz ver dala tak som taka zmatena, tak fakt neviem. porad mi ci ichmam brat a potom sa toupravi

lubenka01
6. jan 2012

@mimok ja tiež užívam serflit, lekárka mi povedala že to treba užívať dlhodobo, najrpv som užívala celú tabl. asi jeden týžden a teraz užívam len pol tabl. ráno. Učinok sa dostavil tak asi po týždni. 🙂

mimok
6. jan 2012

@lubenka01 a mala si nejake vedlajsie ucinky? clovek ked si ich precital tak ma strach a urcite nechcem aby sanieco stalo

lubenka01
6. jan 2012

@mimok ja som si ich pre istou ani nečítala. Ten týžden bol dosť náročný, ale vydržala som to. Ešte sa niekedy stane že mám strach a trasiem sa ale snažím sa to predýchať alebo si dám tab. na upokojenie.

mimok
6. jan 2012

@lubenka01 aha tak ja si ich citala. verim, ze po tyzdni to uz bude lepsie. a spis dobre? a aku tabletku na upokojenie?

lubenka01
6. jan 2012

@mimok no ako kedy, ked sa malá budí častejšie tak ani nie, neviem potom zaspať- rozmýšlam nad všetkým možným aj nemožným. Niekedy si pustím v mobile rádio a tak sa mi podarí zaspať. Zatial nechcem lieky na spanie.

mimok
6. jan 2012

@lubenka01 ja teraz citim taku zmatenost a uzkost, dufam ze to prejde

lubenka01
6. jan 2012

@mimok no presne ja som taká bola, stále len strach, bála som sa chodiť do obchodu, po meste mala som pocit že odpadnem. No ešte ma to niekedy pochytí, ale snažím sa to predýchať. Dúfam že nám už bude len a len lepšie. 🙂

mimok
6. jan 2012

@lubenka01 ty si mala poporodnu depresiu?

lubenka01
6. jan 2012

@mimok ano, mne to začalo cca mesiac po pôrode.

mimok
6. jan 2012

@lubenka01 ja mam strach aby som aj nieco malej neurobila. dnes cezden sa dalo ale na večer ked si dala ten serlift, tak som taka zmatena, ked sa postavim, bojim sa ze odpadnem a mam zimomriavky

mimok
6. jan 2012

@daniela1974 hej asi mam. mala som taky strach, uzkost, v noci som nespala, bala som sa samoty. v stredu som bola upsychiatra a predpisal mi serlift ale bojim sa ich brat, ale nasadila som siich. rodicia si myslia, zeich neberiem. ale dnes ked som siich teraz ver dala tak som taka zmatena, tak fakt neviem. porad mi ci ichmam brat a potom sa toupravi

nektarinkaxxx
6. jan 2012

@mimok - ahoj, ja by som tie lieky brala- precitaj si neziaduce ucinky- ono to 1-2 tyzdne moze vyvolat mozno zmatocne stavy- ale malo by to popravde trvat 2-3 dni- ak mas doma podporu, tak to prelez, a vyckaj- je vikend.. Ak by ti bolo fakt zle este i po vikende, zavolaj svojej lekarke a ona ti poradi. Ja keby som nebola blba a isla k lekarovi skor, tak som sa nemusela cele tie roky trapit- som s liekmi s inou kvalitou zivota / nikdy som sa necitila tak dobre, vyrovnane / - a to, ze ich beriem vedia len 4 ludia/ vratane mojej lekarky a mna len moje 2 kamosky/- zial, este medzi nami prevladaju predsudky a radsej sa im vyhnem, ako mam niekomu nieco vysvetlovat. A hlavne v praci .Ja som dokonca obisla i mojho obvod. lekara a chodim psychiatricke do uplne ineho mesta. DAva mi razitko bez specializacie- je velmi korektna a v praci im staci, ze je na razitku MuDr.- odborny lekar a meno. Uzdrav sa a drzim palce. Ja som z modreho konika trochu hin- chodim sem malo- a ked som videla 4 spravy, tak som nevedela, kde rychlo kliknut :D. Ahoj . nektarinka

kornelia
6. jan 2012

@nektarinkaxxx vitaj opat, tvoj prispevok vzdy potesi. Ja neviem mne je dnes zasa blbo, uz je to vlastne kazdy druhy den, co sa citim zle a uz to prechadza aj na den, nie len na vecer, hoci vecer je to najhorsie. Teraz momentalne zasa trpim tym hlupym dychanim. Strasne sa mi zle dycha, vzdy hlboko vydychnem a potom akoby som sa zabudla nadychnut tak naplno, hrozne a ten tlak stale na hrudi. Dnes sme boli cely den v Madarsku, nic mi nebolo, vsimla som si, ze ked som zamestnan niecim a nemam cas sa sladovat, tak je vsetko fajn, ale akonahle si sadnem alebo nic nerobim - co je ale velmi zriedka, lebo ja ked aj sedim, tak aspon skladam ponozky ci spodne pradlo, proste ja len tak nesedim pre nic za nic nikdy.....Akonahle mam myslienky pre seba, pridu tie stavy znova. V utorok by som chcela zajst k lekarke, mam pocit ze po sviatkoch ked pride prvykrat, tak v pondelok nemam sancu sa tam dostat. Neviem sa dosckat, bude to pre mna asi vykupenie.
Neustale mam pulz na 90. Kardiologicka povedala ze je to vela a doporucila endokrinologa, takze pojdem sa pre istotu ukazat, lebo chcem vediet, ci ta uzkost sa objavila opat kvoli stitnej zlaze, alebo vsetky tie priznaky produkuje ta uzkost. Mam vsak pocit, ze to druhe bude pravda, kedze v rodine sa nik neliecil na stitnu zlazu. Ale pre istotu sa dam skontrolovat, uvidime.
Vecer sme boli u nasich, hoci sa ratam skoro za abstinenta, kedze s manzelom nepijeme vobec, max dva trikrat do roka velmi malo, za poharik vinka, nepijeme kavu,nefajcime, prsoste nic zdraviu neprospesne, predsa nam dnes otec ponukol cervene vinko s colou. Chcem sa opytat ak som vipila jeden pohar, t. j. cca deci vinka s colou mozem uzit xanax? Ja sa strasne bojim neznasanlivosti lieku s alkoholom, nemam s tym nastastie skusensot, ale teraz ze som vypila ten poharik, tak mam strach, ze ked mi bude horsie este dnes, nemozem si dat liek na upokojenie. Ale veru ani nechcem, lebo zatial ho beriem lenkazdy treti stvrty den, ked je uz velmi zle.
Jedinym mojim utesenim ste tu vy.
Chcem sa opytat praktizuje tu niekto jogu. Kupila som si tri dvd cka, nejak sa s tym zacinam priatelit, myslite, ze by to mohlo pomoct odreeagovat sa a nabrat nove sily a mysel? Skusali ste to? Dik opat za rady.

bonduel
6. jan 2012

vie aj niekdo mne pomoct??

kornelia
7. jan 2012

@bonduel popis blizsie co beries odkedy, co ti je, ako sa citis, z jednej vety bohuzial tazko odhaduje clovek, ako ti je v skutocnosti. potom sa tu iste najde clovek, ktora ti rad poradi...

kornelia
7. jan 2012

Ja stale nespim,tukam do mobilu a nic,hrozne.Este ze vas tu mam.

filipal
7. jan 2012

@bonduel ake presne lieky beries? ako dlho? od kedy sa citis tak zle?

filipal
7. jan 2012

@babulka1978 prepac, budem uprimna, ale pri citani tvojich prispevkov mam pocit, ze si celkovo zle zacala.
urobila si par chyb. opisujes, aky bol zly tvoj zdravotny stav pocas gravidity (dokonca zlyhavanie obliciek atd...) a predsa si sla od 6 mesacneho dietata do prace? vynosila si ho s takymi problemami, ale nechavas ho 11 hodin s kym? ( so svokrou, s ktorou mas zle vztahy?)
asi napises, ze si sla pracovat kvoli peniazom. ale predsa materska a rodicovsky prispevok su tiez nejake peniazky na preklenutie tohoto obdobia.
uvedom si, ze zdravie si za peniaze nekupis.
dalej: suhlasila si s pristahovanim svokry. vtedy si spravila dalsiu chybu. precitaj si na koniku skusenosti inych mamiciek so spoluzitim so svokrami. velmi malokedy sa da v jednej domacnosti dobre vychadzat. ja by som do toho nesla za ziadnych okolnosti.
preco ti to pisem? aby si si uvedomila, ze kym ty nezmenis pristup k zivotu, k sebe a nebudes k sebe lepsia, nebude k tebe lepsie ani okolie. neviem, kde je pricina, ze si k sebe taka prisna, ale doporucujem psychologa.

kornelia
7. jan 2012

@filipal mas pravdu, tiez som to takto citila z jej prispevkov, inac vacsinou vsetky co sme tu trpime tou istou chybou, ze sme moc prisne na seba a ocakavama od SEBA velmi vela, treba povolit a netrapit sa tym, aby sme boli prve, najlepsie a najsikovnejsie - viem, je to tazke, lebo sama to neviem zmenit, teda nie tak rychlo ako by som chcela, ale viem, ze vacsina problemy kotvia niekde tu! 😠