Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

mimikyky
8. jan 2012

@barborkark ja si naplánujem večer,,,,,,,,,,,a už ráno je to celé fuč 😠

filipal
8. jan 2012

@mimok serlift je vyborne znasany liek a mozu ho uzivat aj dojciace zeny. preco tajis uzivanie liekov pred rodicmi? odhovaraju ta od nich? tieto lieky, len od ineho vyrobcu brala aj moja sestra na poporodnu depresiu. tiez mala jej dcerka vtedy mesiac - dva. tak isto mala strach, uzkost. po par tyzdnoch uzivania sa jej stav velmi zlepsil.
neboj sa, nijako ti neublizia, rano ich uzivaj po ranajkach, potom sa trochu prejdi po byte.

filipal
8. jan 2012

@svija jeeeej, blahozelam!!! 🙂 🙂 🙂 🙂
to je krasna sprava!
velmi ti to prajem, obcas nam zreferuj, ako sa citis. 🙂

mimok
8. jan 2012

@filipal hej odhovarali ale uz vedie ze ich beriem. dnes mi je ale otrasne, asi nejaka reakcia na ne. kedy zacali tvojej sestre ucinkovat?

filipal
8. jan 2012

asi o tri tyzdne. prve dni su najhorsie. musis vydrzat. stav sa ti moze aj zhorsit, ale potom sa zacne pomalicky zlepsovat. uvidis. aku davku beries? po tyzdni mas davku zvysit?

mimok
8. jan 2012

@filipal zhorsit ako este? ja sa musim starat o malicku. beriem teraz polku a od stredy celu

mimok
8. jan 2012

@daniela1974 hej asi mam. mala som taky strach, uzkost, v noci som nespala, bala som sa samoty. v stredu som bola upsychiatra a predpisal mi serlift ale bojim sa ich brat, ale nasadila som siich. rodicia si myslia, zeich neberiem. ale dnes ked som siich teraz ver dala tak som taka zmatena, tak fakt neviem. porad mi ci ichmam brat a potom sa toupravi

daniela1974
8. jan 2012

@mimok tusim si zmatena lebo toto si mi napisala uz 4 x 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mimok
8. jan 2012

@daniela1974 prepac, uz som ukazovala aj manzelovi ze blbne ipad, ze ked som na inej stranke, tak mi posle niekedy spravu

filipal
8. jan 2012

@mimok zhorsit som myslela asi tak, ako sa citis teraz. neboj, uz sa ti o chvilku bude zlepsovat. od stredy mas celu, ale aku gramaz? 50 mg?

mimok
8. jan 2012

@filipal tak dufam ze to nebude uz horsie. od stredy by som mala mat 50 mg. tvoje sestra uz neberie tie lieky?

filipal
8. jan 2012

@mimok este ti bude lekarka zvysovat davku, lebo zvycajne sa uziva aspon 100 mg.
sestra sa liecila pred 5 rokmi, teraz ma jej dcerka uz 6 rokov. lieky brala asi rok a potom pomalicky vysadzovala. pekne sa vyliecila, odvtedy uz lieky nemusela brat.

mimok
8. jan 2012

@filipal dufam ze mi sadnu a sa z toho dostanem

mimok
8. jan 2012

@filipal mne doktor predpisal este frontin ale ten podla potreby, este si ho nedavala lebo je navykovy tak mam obavy

filipal
8. jan 2012

@mimok ten frontin mas na to, aby ti pomohol preklenut obdobie kym ti zaberu antidepresiva. neboj, za mesiac sa nestanes na nom zavisla. uzivaj ho, ked ho potrebujes, doveruj svojej lekarke, lieci ta dobre.

mimok
8. jan 2012

@filipal ale po nom je clovek ospaly, tak nechcem, aby som pri malej zaspala

filipal
8. jan 2012

@mimok tak si daj len polku vtedy ked ide spat aj mala. na noc, popoludni a pod....

mimok
8. jan 2012

@filipal no uvidim, po nej by som necitila ani takmic tiezle stavy?

filipal
8. jan 2012

@mimok sjus si dat frontin na noc, uvidis ako budes reagovat. tazko povedat, lebo kazdy to vnima inac....zrejme budes utlmena. aspon si trochu pospis.

kiwinka21
8. jan 2012

zdravim..neviem ci som v tejto teme spravne.🙂 ale mam tu poporodnu depresiu a beriem escitil no myslim ze je to na prd..ma s tym niekto skusenosti?? dakujem,

asined333
8. jan 2012

Ahojte baby, som tu nova aj ked vase príspevky si čítam už dlhsie a som rada ze je nas viacej s rovnakými problemami a dozviem sa tu veľa vecí. Ja sa liečim na PP a úzkosti asi 4 roky. Beriem Cipralex a Mirzaten a citim po nich skutočne ako pred tým ako som ochorela teda dobre konecne po niekolkých rokoch. Moj problem spočíva v tom, že by sme s priatelom chceli bábetko. Nakoľko som nechcela brat lieky v tehotenstve tak som sa s psychiatrom dohodla ze zacnem postupne vysadzovať hlavne teda Mirzaten lebo ze ten by sa v tehotenstve brat nemal. Ukazalo sa vsak ze to nepojde. Bez cipralexu to ide ale bez mirzatenu nie. Tak som sa tým zmierila ze to budem musiet vyskusat s liekmi len neviem s akými nakoľko cipralex mi sam neestací a mirzaten by som v tehotenstve nemala. Psychiater mi navrhol miesto mirzatenu Fevarin ale toho sa bojim tiez nakoľko sa na internete píše ze patri skôr k starším antidepresívam a bojím sa aby to bábetku neuskodilo. Chcela by som vedieť ci tu niektorá má skusenosti s favarinom v tehotenstve, alebo aké AD by ste mi odporucili v tehotenstve ( AD s účinnou látkou citalopram mi nepomáhaju skôr ma drzi ten mizaten ). Bojim sa ist do tehotenstva s AD ale Vaše príspevky mi dávaju nadej ze to bude v pohode.

kornelia
8. jan 2012

@nektarinkaxxx Dakujem dakujem dakujem. Ako vzdy tvoj prispevok vo mne navadza pokoj a vidinu, ze vsetko sa vyriesi a bude dobre. Dakujem ti za to! Naozaj zo srdca! 🙂 Ten xanax beriem preto tak zriedka, lebo sa strasne bojim navyknutia, len kvoli tomu, veri, ze by som si ho supla kazdy den, ale nechcem, a tie stavy prichadzaju cca v tom intervale kazdy treti stvrty den vecer. No cez tyzden uz konecne skocim k lekarke, tak uvidime.
Na psychoterapiu sa chystam samozrejme prvkrat, chem to vyskusat, a prave hladam kontakt, opytam sa aj lekarky ci vie niekoho odporucit. Celkom a na to tesim, lebo konecne sa porozpravam s clovekom, ktora je bezstranny a bude vidiet moj problem z nadhladu. 😝
Nebyt dokonalou, nie je pre mna lahke, aj moja mama je taka a aj starka bola superstarka, hoci na nej, som nikdy necitila, ze by ju to nejak premahlo, jednoducho bola taka od prirodzenia a milovala som ju. Stratila som ju ked som mala 15 a boli to dodnes. Z rodiny som stratila uz dvoch ludi, aj teraz nedavno, ale ani jedno neboli tak, ako to, co sa stalo pred 15 mi rokmi. Velmi mi chyba!
Dobru priatelku mam veru, len nemame casu sa stretavat, aj keby sa cas nasiel, jej deti su castokrat chore a nechcem k nim dovtedy chodit, aby som nic nedoviezla nasim domov, tak musim vzdy pockat kym sa vyliecia. Velmi dobre si rozumieme a vieme sa dobre vykecat, vzdy je potom lepsie nam obom, len je toho malo.
Na zumbu ma nahovara uz pol roka, len som si vzdy nasla nejaku vyhovorku, ale som odhodlana ist s nou uz konecne a vyskackat sa, davnejsie som bola dvakrat vyskusat inde a bolo to super, sama neviem, preco s neviem dokopat, preco tam nechcem ist. 😖 😖 😒
Problemy s chrbticou mam od 21 rokov, takze tie cvicenia budu dobre aj na tuto diagnozu. Naozaj som odhodlana, kedze pracujem doma, ze budem tu jogu cvicit pravidelne a hned rano, aby ma to nastartovalo, tolko si snad mozem dovolit, tu polhodinku denne len pre seba. 😉

Razne riesenie zivota, to mi este chyba odvaha, ale zbieram ju a dufam, ze coskoro jej bude tolko, aby som vyrukovala dosla veci na koren, preto aj dufam, ze v tom mi pomoze psycholog. Snad sa dozviem z ktorej strany na vec, xi. Dakujem ti este raz nektarinka.

kornelia
8. jan 2012

@mimok vydrz, lieky zaberu, nebojm, hlavne navzdavat hned po trtom dni!

kornelia
8. jan 2012

@anait aku jogu praktizujes a ako casto, kedy cvicis?

kornelia
8. jan 2012

@andy.a Ahoj, dufam, ze si pamatas aj na mna, zopar sprav sme si vymenili a vzdy si poradila dobre. Dakujeme ti aj za to malicko co tu pobudnes a pomozes. Som velmi rada, ze si tu opat. 🙂

Hned na zaciatok sa ta chcem opytat co si myslis o nespavosti v mojom pripade, uzkost, PP. Trpim tak naozaj par mesiacov dozadu. Idem pravdepodobne druhykrat na Seroxat, nechcela som si ho po druhykrat nasadzovat sama, este mi zostal v zasobe doma, ale pockam na Dr. ako sa vyjadri, ci ho mozem opat brat, ale trapi ma hrozna nespavost. Chcem sa ta opytat ci si myslis, ze ten problem s nespavostou sa vyriesi ked zacnem brat Seroxat, alebo bude nutne pridruzit nieco na spanie? Lieky na spanie su navykove? Asi hej. Nerada by som nieco take brala, i ked mi lekarka predpise teraz, nedam si ho hned, ale pockam najprv na ucinok Seroxatu a potom uvidim, no takto sa to uz neda, ze som rano do stvrtej hore kazdy den. Zajtra uz zacina kolobeh s detmi a dnes rano som tiez nepocula budik nastaveny na 7,30, zobudila som sa o 9,00, hrozne. A to som chcela len masko supnut do rury vcas. Dufam, ze neprespim skolu a skolku, xixi. tym ze v noci nespim, samozrejme rano by som vedela spat, ale neda sa, tak musim to poriesit nejak. 😖

kornelia
8. jan 2012

No zasa tu vediem monolog sama so sebou, ale som rada, ze je nas tu opat viac. Idem citat a dufam, ze dnes zaspim do tej jednej konecne uz. pa

babulka1978
9. jan 2012

@filipal To, ze som isla od 6 mesacneho dietatka, hlavne po takom problematickom tehotenstve si neviem odpustit, ale musela som, lebo by som prisla o celkom dobre platenu pracu a o poziciu, o ktoru som sa snazila roky.....inac sa nedalo.....odvtedy, co som nastupila do prace len stale chudnem, mam zaludocne neurozy, a tie bolesti zaludka sa niekady nedaju vydrzat....bez bylinkovych cajov by som nedokazala fungovat.....so svokrou som nevychadzala, ale teraz je to uz extrem.....sice som s nou cez tyzden skoro neni, ale mam hrozu z kazdeho vikendu, lebo si vobec neoddychnem.....

filipal
9. jan 2012

@asined333
http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf...
davam sem tabulku medikamentov, znasajucich sa pri gravidite a dojceni.
je to link od Andy - psychiatricky. skus si pozriet, ci sa doporucenia tvojho lekara zhoduju....

@babulka1978 ved to je to, ze v zivote to byva tak, ze dobre platena, zaujimava praca prichadza naraz s dietatkom...tak ako aj ine veci prichadzaju naraz.
ked dostaneme zaujimavu pozvanku na vernisaz, zarucene mame v ten isty vecer aj rodinnu oslavu ktora sa neda odmietnut.
vtedy nam nezostava nic ine len sa rozhodnut, co je pre nas dolezitejsie. ty si si vybrala pracu a platis za to.
ja ta neodsudzujem, ani nemam pravo, len konstatujem....ze tam kde si, ako zijes je tvoje rozhodnutie.
keby si ho raz chcela zmenit, mozes predsa zostat na rodicovskom, v klude sa venovat babätku, dat sa fyzicky i psychicky do poriadku, svokru poslat domov...a plno dalsich inych veci....

asined333
9. jan 2012

@filipal dakujem idem to pozriet 🙂

kornelia
9. jan 2012

@babulka1978 ziadna praca nie je hodna toho, aby ti bolo tak zle, praca je praca, viem, ze treba z niecoho zit, ale davaj si pozor, mas dieta a ono ta potrebuje, ak sa ti pokazi zdravie, myslim tu na zaludok, bude to ovela horsie a budes lutovat, ze si radsej nesla pracovat za menej penazi, ale v klude. 😖