Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lialia7
13. jan 2012

S tym Xanaxom, tiez si mam davat polku v pripade potreby 🙂

monfat9
13. jan 2012

dievčatá môžte aj štvrtiť 😀 😀 😀 ked nechcete poliť 😀

lialia7
13. jan 2012

Kornelia dik za odpovede. Sama som zvedava co ti povedia, lebo ty si ako moje siamske dvojca co sa tyka priznakov atd...
K Seroxatu, tak ja z neho nepriberam, uzivam ho sice len 5 mesiacov, ale stale jem normalne alebo, skor mam az nechut jest viac. Lenze chodievam behavat, takze ak aj nieco zjem (cez sviatky sa na cloveka lepi aj na toho co neberie ad), tak to vypotim 🙂 Vy ste baby pribrali zo Seroxatu vsetky?
Ja nemam ziadny problem ani pri sexe, ani s naberanim, ale je pravda, ze uzivam len 10 mg/ den.

Pekny den

lialia7
13. jan 2012
monfat9
13. jan 2012

no ja neviem...v čase ked som brala hormanálnu antikoncepciu...každý vravel že sa po nej priberá a ja som od nej rapídne chudla, až som musela prestať. 🙂 A teraz beriem Citalec a jem niekedy ako nepríčetná 😀 a furt som nepribrala ani deko....ale mám iný problém, ja vážim 49 kíl...a mám hrozne vysoký cholesterol, že vraj dedičný...tak ani dietu nemožem držať, len jesť ale iba varené, dusené a taak....PS: ale moj manžel sa hnevá, minule po dlhom čase som si spravila plný tanier hranoliek s tatarskou a kečupom....nemusím vám snád pripomínať aké euforické pocity som zažívala 😀 😀 😀 ....a on že ved ako to môžem jesť, pri takom vysokom cholesterole...a ja mu na to, že : Prvoradé je moje duševné zdravie....vieš koľko serotoninu sa mi teraz vylučuje?? 😀 😀 😀

kornelia
13. jan 2012

@filipal Je rozdiel medzi xanaxom a xanaxom SR tam bude pes zakopany, ten s tym pozvolnym uvolnovanim sa len nema polit, ten druhy sa moze.

kornelia
13. jan 2012

@sisinka8 Vies ale ona nas tu nechala uz pred 15 rokmi, ked som mala 15, to najcitlivejsie obdobie asi a ja to doteraz nviem spracovat a tiez ani moja mamina. Ma to velky dopad na nasu psychiku si myslim. Druhu starku som pustila, bolelo to, ale nikdy sme namali taky blizky vztah ako s touto, tak asi preto. A teraz do toho aj smrt mojej krstnej mamy, ktoru som tiez milovala a bola tak mlada, len 52 rokov, prislo to nahle, tak to ma polozilo uz vonkoncom. Ale v tomto pripade mam pocit tiez ze to cas zahoji, jedine s tou mojou starku sa neviem zmierit uz roky rokuce, hm. 😖 ☹

kornelia
13. jan 2012

@sisinka8 No pocuvaj, ty mi citas myslienky. Ja som chodila pravidelne na masaz k jednej pani tu v DS a veeeeeelmi sa mi to pacilo, tiez pozitivne naladena a vzdy spravila take pokojne prostredie so svieckami, ze sa mi od nej nechcelo odist, strasne dobre sa mi s nou rozpravalo, ona dakedy zacinala ako kozmeticka az potom presla na maserstvo - pracovala aj v nemocnici v Lehniciach ako maserka, no a kedze pocas masirovania sa nema rozpravat, tak som si vzdy vymyslala nech mi robi depilaciu, fuziky ci obocie upravi, alebo reflexnu masaz, len kvoli tomu, aby som bola u nej dlhsie a dlho sa vedela rozpravat, taky dobry pocit som z nej mala. No od leta som nechodila, lebo my stale vela dovolenkujeme a take rozbehane leto mavame, tak som nesla a teraz som jej volala cislo neexistuje, nikto o nej nic nevie, pocula som aj ze predavala byt, tak som tam ani zajst nechcela, co ked tam uz byva iny, proste akoby sa prepadla zem pod nou, tak ked ju nenajdem, prosim ta das mi kontakt na tu pani do IP? dakujem

kornelia
13. jan 2012

@filipal este tolko tiez som sa cudovala najprv a nemyslela som si ze je to zle, ale k tomu SR to pisala aj andy raz, to si pamatam. 🙂

marcela91
13. jan 2012

@sisinka8 a to uz preco? Ja si polim aj lexaurin, ked mam pocit, zeby mi mohla stacit polka, z celej som strasne ospala a apaticka...

kornelia
13. jan 2012

@monfat9 Vyyyyyyyyyborne moja, tiez som dnes dobre naladena, ale pred chvilou tu bola taka fujavica 5 minut a teaz nic, poprchava, xixi. Drzte sa.

kornelia
13. jan 2012

@lialia7 To mas dobre, tiez som zacala priberat az neskor, ale potom to slo, ani som si nevsimla, ale tiez beham uz a inak sa stravujem, tak snad ma to obide. 😝

kornelia
13. jan 2012

@monfat9 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kornelia
13. jan 2012

@marcela91 Lexaurin sa moze, ten nie je SR - pomale uvolnovanie.

lialia7
13. jan 2012

@monfat9 Fuu to mas dobre, ze nepriberas. A tie hranolky su mnamka, tu by som si dala 🙂 . Ja mam 55 kil a 173cm, tak aj keby som pribrala tych 6 kil ,tak ma to nejako nezabije 🙂

@kornelia Ale neskor si pribrala asi preto, ze si sa ukludnila a zacalo ti chutit, nie? Podla mna je to o tom, ze ked ma clovek na prd psychiku, tak nema chut jest, a ked je v pohodicke, tak uz sa napchava, vymysla a aj sladkosti viac chutia..
Inak ja chodim na masaze kazdy tyzden a spolu s tymi relaxacnymi Cd je to uplne perfektny balzam na dusu.
Esté beham kazdy druhy den so psikom, dost sa hybem - kazdy den dlhe prechadzky a to je najlepsie - pohyb.

sisinka8
13. jan 2012

@filipal polit sa nesmie iba xanax sr!

evagy
13. jan 2012

s tou kryokomorou žiadna z vás nemá skúsenosti?????????

sisinka8
13. jan 2012

@marcela91 lexaurin sa da kludne polit iba xanax sr nie.

sisinka8
13. jan 2012

@kornelia moja mama ma tu nechala ked som mala3 mesiace!!!!a otca som nikdy nepoznala.... 😒

kornelia
13. jan 2012

@lialia7 Ano bude to ako si pisala urcite! Preto si teraz uz davam velky pozor. 😉

kornelia
13. jan 2012

@evagy pocula som o tom, ale nemam skusenosti, zaujimalo by to aj mna co je to vlastne za cudo a ako funugje, malicko som o tom citala len.

kornelia
13. jan 2012

@sisinka8 To je mi luto moja! ☹

kornelia
13. jan 2012

@sisinka8 posles mi blizsie info o tej maserke prosim ta? Dik.

sisinka8
13. jan 2012

@kornelia vzdy si treba vazit to co mame a nie smutit za tym co sme uz stratily...minulost uz nevieme zmenit len nasu buducnost....a to nasimi myslienkami a potom cinmi.kazdy clovek je ina dimenzia.niekto je hyper citlivy a aj preto depresivny viac ako iny....to asi nezmenime....treba vzdy hladat nove sposoby liecenia (alternativne)a nevzdavat sa.mozno ze sa vynajdu aj nove lieky ,ucinnejsie...ale vlastne ja som presvedcena ze tato doba to vsetko prinasa vlastne to je hlavna pricina.

inkinka
13. jan 2012

@sisinka8 myslim, ze mas pravdu, tabletky retard, ked sa ucinna latka uvolnuje postupne, byvaju potiahnute gelom, rozpolenim sa ochranna vrstva v mieste rozpolenia porusi a efekt uz nie je taky, aky by mal byt.

sisinka8
13. jan 2012

@inkinka viem,ze mam pravdu.dakujem.mam neake skusenosti uz co sa tyka aj liekov aj choroby aj liecenia. 😵

viva13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monfat9
13. jan 2012

@evagy nemám skúsenosti s kryokomorou...hoci som o tom počula...ale u nás to veľmi nie je dostupné, keby si náhodou išla, tak potom daj sem nejake info 🙂 aj my by sme išli....mam pocit že jedna päťminutovka stojí cez 20 eur..to je dosť.. 😖

kornelia
13. jan 2012

@inkinka tento xanax je rovnaky ako ten normalny ale inak ucinkuje, nie je gelovy, vyzera normalne ako tabletka

kornelia
13. jan 2012

@monfat9 niekedy byva akcia na kryokomoru na zlavomate