Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

barborkark
19. jan 2012

Tak zas netreba odsudzovať tých, ktorým pomohol Boh a modlitby , aj ja sa modlím, nie síce často, ale ked mi je najhoršie. No tiež mi to nikdy nepomohlo, a v tých najvacsich ťažkostiach som sa na Boha hnevala že až. Tiež mi pomohli lieky, aj ked by som bola rada keby som ich nemusela brať, ale žiť bežný život, chodiť do práce, starať sa o domácnosť a byť ak tak v pohode, by som bez liekov nezvládla!!!

@lialia7 prosím ťa aké CD to počúvaš, spomínala si nejakého Chudíka, je to nejaká hypnóza alebo? Pozriem to aj na nete, ale radšej by som počula názor a skúsenosti od teba a aj od ďalších ktoré s tým majú skúsenosti.

lialia7
19. jan 2012

@barborkark Ahoj CD sa vola Cesta k Uvolneniu, je to Chudik, ked si to zadas na youtube, tak to najdes...

filipal
19. jan 2012

@jarkazabka aj onkologickym pacientom by si dala takuto radu?
sila viery, modlitby ma len pomocny efekt v liecbe. takze pozor, aby si niekomu nechtiac neublizila...

sisinka8
19. jan 2012

@jarkazabka Ja mam podobne skusenosti veru! 🙂 je mi luto tych ktory neveria v nicom..... lebo sa ani neuzdravia veru to je pravda!bez viery je zivot tazsi....

sisinka8
19. jan 2012

@filipal liecba onkologickych pacientov je velmi narocna aj s vierou nie este bez nej!kto neveri na uzdravenie urcite zazije totalne peklo.... ☹

mimok
19. jan 2012

ahojte dievcence. dnes sa citim otrasne. cely den mam strasny strach, chvenie, je mi doplacu. mam dostat aj menzes, tak neviem ci ma aj to vplyv. prosim vas kedy mi lieky serlift zaberu?

sisinka8
19. jan 2012

@mimok ahoj!robi to aj pocasie a tvoje hormony.....ako dlho beries serlift?mas este neaky iny liek na podrzanie?to by si mala mat kym ti zaberie serlift...napr.xanax,frontin???

mimok
19. jan 2012

@sisinka8 v stredu boli dva tyzdne. mam frontin ale ten je ako neurol, tak ten si viem dat, ten neurol

filipal
19. jan 2012

@mimok stav sa naozaj zhorsuje pred ms. niektore pacientky beru v tom case aj vyssie davky. takze skus vydrzat, je to len prechodne zhorsenie. vsak si daj frontin. este zo dva tyzdne a bude ti lepsie. 😉

@sisinka8 nooo, vyliecia sa niekedy aj ateisti. 🙂 hlavne musia mat vieru vo svoje uzdravenie.

mimok
19. jan 2012

@filipal uz by som chcela byt na tom lepsie a uzivat si malu. Byt opat plna energie, usmiata, aj manzel si to priaje. Ked som s malickou sama doobedu tak je to hroza.

sona_123
19. jan 2012

ahojky, rada sa vyjadrim k tejto teme ktoru velmi dobre poznam. u mna sa tiez objavila obrovska poporodna depresia. stale som plakala, nevedela som sa z maleho tesit a obycajne veci/upratovanie a varenie/ boli obrovskym problemom. stale som si vravela, ze to tak nieje, ze zajtra bude lepsie... zila som v takychto stavoch asi rok a pol. a stale som si nechcela priznat, ze mam vazny problem. na vonok som hrala divadlo, aby som tym zbytocne ,,nezatazovala najblissich,,. stale som mala pred ocami moju babku, ktora sa pravidelne liecila na psychiatrii, otca alkoholika, ktora nas trapil cely zivot a nevyrovnanu sestru, ktora nas neustale citovo vydierla, ze si siahne na zivot. nechcela som byt dalsia v poradi v nasej rodine, ktora ma psychicke problemy. az jedneho skoreho rana, mi preplo a utiekla som z domu v pyzame, bez vsetkych dokladov a penazi. bola som uplne mimo, nahadzala som do seba kvantum liekov a zaspala som v lese. nasli ma po 38hod. podchladenu a supli ma do nemocnice. stravila som tam 3 mesiace zivota a dnes viem, keby som sa nebola hrala na pevnu a vyhladala pomoc, nic z toho sa nemuselo stat. som stastna, ze ma zachranili, velmi si to vazim dakujem bohu, ze moj syn tomu vsetkemu nerozumel. samozrejme, ze na psychiatrii som protestovala, ale odstupom casu viem, ze mi naozaj pomohli. trvalo to sice dlho, kym mi nasli tie spravne lieky, ale dnes som v absolutnom poriadku. kazdemu, kto ma taketo depresivne stavy, mozem naozaj zo srdca odporucit navstevu psychiatra. ani ja som netusila, ze to moze zajst tak daleko...

mimok
19. jan 2012

@sona_123 tak ja som bola u doktora a verim ze sa mi to bude uz len zlepsovat

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimok
19. jan 2012

@marcela91 akoze si reagovala na vyssie davky?

kornelia
19. jan 2012

@jarkazabka Tiez si myslim, nie v zlom samzrejme, ale ked ma niekto uz stavy, ktore ho obmedzuju v kazdodennom zivote, nie je mozne, aby mu z vyliecenia pomohol zazrak. Jednoducho to tak nie je, neda sa. Velmi vela pomaha v liecbe, ak clovek v cokolvek veri, urcite to pomaha.....

A nemyslim si, ze ti je uplne fajn, ked sa stale budis na pocity uzkosti, ja som sa na uzkost nikdy nebudila, skor nevedela zaspat, takze to nie je vobec normalne, tiez mas stale ten problem. 😖

Tiez som odhodlana zmenit svoj zivot a vyskusat nieco nove a verit, ale k tomu, aby som mala cisty pohlad na vec, sa potrebujem dostat do normalu a vnimat veci tak ako sa maju, nie v nejakych hlupych stavoch, kedy som ovladnuta strachom.

nektarinkaxxx
20. jan 2012

@mimok, skus vydrzat- bude ti lepsie, uvidis. Ak mas ten neurol, tak si daj este ten, alebo co mas od lekarky- ja som pri escitaloprame mala aj neurol, lebo na ten som bola zvyknuta a postupne sme ho vysadzali so zvysenim davok escitalopramu. Ale ked citim, ze nie som OK, tak si kludne ten neurol este prisupnem. sice malu davku, lebo uz som si odvykla, nech nie som cez den otapena. Dievcence pisu, ze sa im ataky vracaju- lieky sa maju brat dlhodobo a vysadzovat az po dohovore s lekarom postupne- ja by som si nejaku zasobu pre istotu nechala- skusala som i ja postupne vysadzovat po dohode s lekarkou z 2 tbl po polke postupne na nic, ale zistila som, ze tak som este nie OK- tak som na 1 tbl.- a s tou som OK- citim sa vnutorne vyrovnana a poskytuje mi to uplne inu kvalitu zivota. Toto je beh na dlhe trate, a urcite to nie je pol, alebo rocna zalezitost. 😎 😎 😎

sisinka8
20. jan 2012

@mimok este vyydrz!drzim palce! 😉

sisinka8
20. jan 2012

@sona_123 AHOJ!teraz beries lieky?

sisinka8
20. jan 2012

@filipal sulasim!viera niej iba viera v boh aako taka ale viera globalne na uzdravenie 🙂 a ta viera plati aj pri depresii!

mimok
20. jan 2012

ahojte dievcence. prosim vas mali ste niekedy taky stav, ze uz ste nevladali? jabyuz chcela byt v poriadku a uzivat si naplno zivot

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evagy
20. jan 2012

@mimok ano mali sme také stavy, ja napr. aj rok aj vyše než ma nastavili na správnu liečbu, ale dnes by som už nedopustila aby ma nechal niekto trápiť sa tak dlho a otravovala by som lekárov dokola nech mi už dajú správny liek!

mimok
20. jan 2012

@evagy a mali ste niekedy strach,ze sa nieco stane,aby vam nepreplo a nieco si neurobili?

evagy
20. jan 2012

@mimok to ani nie, ja som mala strach hlavne z boha že sa na mňa hnevá a také, a že napr. je zlé počasie kvôli mne, alebo ked sa niečo stalo tak že to kvôli mne

evagy
20. jan 2012

@mimok teda ked mi bolo už dlho na nič tak som mala strach trošku aby som si neublížila, ale to už ked to trvalo dlho a už to bolo fakt dosť na palicu, zo začiatku nie

monfat9
20. jan 2012

😉 čautee 😉 🙂
@mimok viem že už by si chcela mať svet farebný 🙂 ale neboj sa už to dlho nepotrvá 🙂 🙂 a bude 🙂 po tom..

Depresia ... 😖
Neviem vám povedať či sa z toho raz nadobro dostanem, hoci veľmi chcem...ale viem vám s určitosťou povedať jedno...a to, že na sto percent sa s tým raz naučím žiť. 😉

sona_123
20. jan 2012

baby moje, viem presne o com hovorite. zit s depresiou je naozaj hrozne, ja nelutujem ten pobyt na psychiatrii. nasadili mi liek/TRITTICO/ a beriem ho v mensich davkach aj pocas tehotenstva. som castejsie sledovana a nepripustam si, ze mojmu babatku nieco bude. lekarka mi vysvetlila, ze pre mna je ovela mensie riziko brat lieky pocas tehotenstva ako byt bez nich. preplo mi naozaj hrozne, neviem kedy nastal ten zlom. bolo to z minuty na minutu a bola som fuc z domu. nechcem to viac zazit!!! citim, ze je to spravne, ze ich uzivam a vela som si aj nastudovala ako vplyvaju antidepresiva na plod. vsade je uvedene, ze sa odporucaju len vo vynimocnych pripadoch a ked sa nad tym zamyslam, spadam do tejto kategorie. este chcem upozornit nato, ze prve tyzdne ani mne nebolo lepsie, tiez som mala pocit, ze ich beriem zbytocne a ze mi uz nic nepomoze. som rada, ze som toto prechodne obdobie stravila v nemocnici, stale ma uistovali, ze neziaduce ucinky/malatnost, naladovost/ su len docastne a postupne zmiznu. do mesiaca a pol to tak naozaj bolo. zmizla mi ta obrovska uzkost /u mna sa prejavovala pocitom, ze sa nemozem nadychnut, na prsiach ma nieco hrozne bolelo a tazilo/, zacala som spavat a zaujimat sa o svet okolo. po tom dlhom case, to bolo ako keby som sa znovu narodila 🙂 preto si stojim za tym, ze lieky naozaj funguju, len treba najst ten spravny prave pre Vas. depresia je choroba duse a do tej nam nik niakym vysetrenim nevie nahliadnut. je to ovela tahsie ako pri beznych ochoreniach a preto treba byt trpezlive.drzim vam vsetkym palce, zivot je naozaj nadherny a ani jeden den sa nam nevrati spat. preto si ho treba uzit na plno a vobec nezalezi, ci su za tym antidepresiva. teda aspon ja to tak citim...

evagy
21. jan 2012

@sona_123 soni, bereš iba to trittico, to som brala aj ja ale teraz som na velaxine 225 mg ale zaujímalo by ma konkrétne to trittico, lebo plánujem otehotnieť.

evagy
21. jan 2012

@sona_123 ináč si to pekne napísala, radšej brať lieky a vychutnávať život ako cítiť bolesť, strach a márnosť