Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kornelia
28. jan 2012

@filipal uz som sa tam dostala dik,davno si tu nebola, ako sa mas?

filipal
29. jan 2012

@kornelia dakujem, dobre 🙂
zda sa, ze si v tej sukromnej teme, to je dobre, urcite si budete moct volnejsie pokecat. drz sa! 🙂

kornelia
29. jan 2012

@filipal dakujem, ja som nadalej aj tu, tu mi je to zatial blizsie a som tu rada, tam je nas len par ale je dobre, ze je uzatvorena. Aj tu by sa mohlo viac prispievat. Dnes vecer je taky nijaky, mam miernu uzkost, ale to asi len zo zajtrajska, mam prve stretnutie s uctovnickou a mam obavy ci som vsetko robila spravne, snazim sa zo vsetkych sil, ale neda mi to kym mi to neodsuhlasi, tak citim taky nepokoj, dufam, ze je to len pocit z niecoho noveho a ze bude vsetko ok.Snazim sa byt vo vsetko najlepsia a poskytovat dobre vysledky, niekedy mam sama k sebe vysoke naroky, a podla mna sa zbytocne tym stresujem.
Horsie je, ze sa neviem dokopa konecne uz k tej joge,masazi a citaniu.....strasne,s trasne strasne a pritom to velmi chcem, ale stale to odkladam, musim to napravit.

lenkastar
30. jan 2012

@janulkama ahoj, no ja od dnes tiez uziwam sertralin 50mg, Dr mi kazala rano polku. tak mam wsebe prwu dawku, no pocit nic moc ☹ uz aby to teda zacalo ucinkowat a ja som bola znowa ´normalna´ a zila ziwot naplno...tie moje pocity su strasne ☹

sofa296
30. jan 2012

Ahojte, rada by som sa pridala, som skoro 10 mesiacov po porode a prepukla u mna depresia,ale nie taka ze mam stres, ze nestiham.Vsetok cas venujem malej, ked mam chut uvarim, ked mam naladu ozehlim, upracem, pre toto sa netrapim. Mam depresiu zo samoty....... pred tym som mala pracu kde som bola stale medzi ludmi mam vela priatelov chodila som stale von, potom som si nasla manzela a otehotnela, a uz nechodim vlastne nikam sem tam na kavu s kamoskou na hodinku ale s malou...a toto ma neskutocne ubija...mate toto niektora?

sona_123
30. jan 2012

caute baby, este som zabudla povedat, ze som otehotnela neplanovane. sama neviem, ako sa to stalo, ale prislo to. ak by som nad tym uvazovla, ci zostat tehotna a brat antidepresiva, tak by som radsej vyckala, kym sa dam do poriadku. ja som vlastne nemala na vyber, bud interupcia, ku ktorej sa absolutne nepriklanam, alebo pokracovat v liecbe a porodit babatko. verim, ze bude vsetko v poriadku. zatial som bez komlikacii, vsetko prebieha v absolutnom poriadku. na babatko sa tesime, sem tam ma vsak prepadne vycitka, ze ak by nebolo nieco v poriadku, je to vdaka mojej nezodpovednosti. ale snazim sa nato nemysliet 🙂 🙂 drzim Vam vsetky palce, viem ake je to tazke

daniela1974
30. jan 2012

@lenkastar prosim Ta velmi pekne, nepis namiesto v dvojite w, pripomina mi to smsky mojich malych deti... ak by Ti to nevadilo, mne to pride nechutne infantilne 😉 😉 😉 😉 😉

daniela1974
30. jan 2012

@sisinka8 jezis ne zlato, nie iba liekmi - este chodim do lesa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ja teraz len liekmi a este sijem, chcete dalsi moj vytvor vidiet???

kornelia
31. jan 2012

@daniela1974 😀 😀 😀 Mozem pridat aj ja svoj novy vytvor? mozno to tu spestri zivot, ale ako sa sem vkladaju obrazky???? hm

kornelia
31. jan 2012

Skusam

kornelia
31. jan 2012

aha, som si myslela, ze budu vacsie tie obrazky, no nic skusila som, pekny dnik, idem pracovat

evagy
31. jan 2012

@kornelia krásný výtvor, si velmi šikovná

inkinka
31. jan 2012

@kornelia ked sa na ne klikne, su velke 😉 velmi pekne, taku krabicku na sitie by som prijala 🙂

kornelia
31. jan 2012

@evagy
@inkinka dakujem, tak toto je moja praca aj relax v jednom 🙂

daniela1974
31. jan 2012

@kornelia pekne to je co je to skrinka????

sisinka8
31. jan 2012

@daniela1974 no jasneeeeeeeeeeeeeeeeee! 😉

sisinka8
31. jan 2012

@sona_123 ahoj!ked si pod lekarskym dohladom ked beries lieky je ok!lekari azda vedia co nam predpisuju tehulkam 😖 co beries vlastne?

evagy
31. jan 2012

@sona_123 ahoj, a aké lieky užívaš počas tehu?

evagy
31. jan 2012

@kornelia pekný koníček, ja sa venujem hlavne práci, ja som účtovníčka, ale ani ručné práce nie sú zlé, ja som sa im dlhé roky venovala tiež, a napr. nedávno som chodila na keramiku a tá mi aj po psych. stránke pomohla. Určite sa k nej ešte v živote vrátím, je to príjemné dotýkať sa hliny a tvoriť podla vlastnej fantázie.

viva13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daniela1974
31. jan 2012

@sisinka8 a ako to vyrabas???

kornelia
31. jan 2012

@daniela1974 no komu sa ako paci, sperkovnica, ale ma vyberatelne priecinky, takze moze byt pouzita na viac ucelov. 😉

kornelia
31. jan 2012

@daniela1974 to bola otazka mne?

kornelia
31. jan 2012

@evagy tiez som studovala ekonomiu uctovnictvo, ale straaaaasne ma to nebavi, ba aj by bavilo, ale ta tarcha zodpovednosti to nie je pre mna, a od malicka som bola umelecky zalozena, tak sa mi splnil sen, ze mojou pracou sa stal moj konicek. 😉

daniela1974
31. jan 2012

@kornelia 😀 😀 😀 😀 😀 som to doplietla, jasne Tebe o sperkovnici.
@sisinka mi odpovedala na moju odpoved, ze bojujem liekmi a sitim dečiek 🙂 tu mam nove veci

evagy
1. feb 2012

@kornelia mňa to baví ale ta zodpovednosť to je fakt ta ma ničí, ale teraz mám docela pohodu v práci tak sa to dá, ale ináč práca je to na nervy. Práve som si zariadila pracovnu doma aj program na účto som objednala, chcela by som to doma robiť, mám jednoho klienta, zatial stačí ale niekedy to chcem doma rozbehnúť.

kornelia
1. feb 2012

@evagy to mas super,drzim palce

kornelia
1. feb 2012

@daniela1974 myslela som si, ze to bolo adresovane mne, ze ako to robim na to sa neda odpovedat, je to rozne, rozne techniky a materialy, vzdy obmienam a skusam,s tale nieco nove. 🙂

sona_123
3. feb 2012

@evagy ahojky uzivam TRITICO. ja v tomto plne doverujem mojmu psychiatrovi.

sona_123
3. feb 2012

@sisinka8 ahojky, priznam sa, ze plne doverujem svojmu psychiatrovi. beriem TRITICO, tu najmensiu davku