Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

daniela1974
5. mar 2012

@savanna
@marcela91
@kornelia
vychova je 30%, rodina je 30% a zvysok je socialne prostredie. Iny vzorec nepoznam ani inemu neverim, ale @kornelia Ja si skor myslim, ze ten perfecionalizmus je vysledkom choroby a nie pricinou alebo skor teda je sprievodnym javom.
Ja som jak Betty MacDonaldova, raz si otocim ponozky na cistu stranu a idem v nich von a raz upratujem tak ze spendlikom vyberam spinu z dierky v stene po klinci. Chapes? Alebo raz operiem navela navela spodne pradlo a oblecenie deti a raz periem dokonca satocky 20 rokov starej babiky 😉 😉 😉 😉 😉 😉 .
Krasne ranko baby, ja mam uz 4 kila dole z tej mojej slonej vahy 🙂 . Este 20 a bude to vidno 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

mimok
5. mar 2012

ahoj dievcence. tak beriem lieky, cez vikend to uz bolo lepsie a dnes som sama s malou doma a rano ma chytil taky strach, uzkost, chvenie. Nikdy som nemala strach byt sama doma, cele tehu som bola, lebo bolo rizikove. Teraz hroza, potim sa riadne a je mi z toho doplacu

lialia7
5. mar 2012

Havja: Ja mavam bolest akoby trojklanneho nervu, neviem to presne definovat, ale tak isto mi trpla tvar a ked som napr jedla nieco teple tak ten nerv ma vyslovene bolel, akoby v hrdle az do hlavy..

lialia7
5. mar 2012

Inak mate s tym niektora skusenost - s dietou pri antidepresivach. Ja som uz nabrala 10 kil za 3 mesiace.. Ale skor by som sa asi mala zacat hybat, lebo naozaj vela nejem, len ranajky a obed a vecer uz iba zeleninka.. Len tie sladkosti medzi tym :P

kornelia
5. mar 2012

@savanna "uspechy skor boli brane ako samozrejmost a to, co mi v skole neslo, mi vzdy vycitali.

toto si vystihla presne, vzdy som bola ziacka, ktora mala same jednotky aj na strednej, ale tato veta prezradi vsetko, ano rodicia boli pysny, ale brali to ako samozrejmost a ked som priniesla dvojku, tak bol ohen na streche a hovorilo sa o tom dlhsie, tak ked syn donesie raz za pol roka 1/2 z citania tak mu poviem, no stava sa co uz, nabuduce si to opravis a on sa tak snazi, ze naozaj, nijak mu to nevycitam a sama mu stale hovorim, ze ked mu neide kreslenie, nevadi to, je vynikajuci v matematike a pocita ako stvtak piatak, tak nemozem chciet aby bol vyborny aj z kreslenia a to mu aj poviem, nech sa snazi, ale nic sa nestane, ak nebude vediet pekne kreslit napriklad. Podporujem ho v tom, co ma rada a co mu ide, co mu neide v tom mu pomaham, ale netlacim.

daniela1974
5. mar 2012

@mimok joj moja zlata keby som Ti vedela pomoct, ale viem ako sa citis presne to viem, mala som to v lete presne tento pocit, moj muz aj o pracu dosiel, lebo furt musel behat domov ked som ho atakovala smskami ze mi je zleeeeeeeeeee.
Fakt Ti nezaberie nejaky oxazepam??? Vies ake by to bolo vyslobodenie pre Teba.

daniela1974
5. mar 2012

@lialia7 musis davat zavinac @ pred nick ked niekomu pises, inak si to nenajde 😵 😵 😵 joj diety diety.

mimok
5. mar 2012

@daniela1974 take az nechcem, verim ze mi serlift zaberie, len treba este cas. Nechcem byt zavisla

lialia7
5. mar 2012

@kornelia Jo ja som bola tiez bifloska, aj na vysokej som bola vzdy dokladne pripravena na skusky, nikdy som nemala tahaky, vzdy som mala 2x prestudovanu celu knihu 🙂 Takze nieco na tom bude..
Inak som hrozny pako na upratovanie.. V nedelu som vyhadzala kumbal, liezlo mi na nervy ze je tam tolko prachu.. Ako chapete, su tam veci co sme asi 3 roky nepotrebovali a ja som vsetky umyla.. Plus tie babiky ako tu niekto pisal.. Tak vcera som prave prala saticky :P Prave som zistila vcera ze pri tom upratovani sa mi najviac toci hlava - asi to bude nejaka mania :P

lialia7
5. mar 2012

@daniela1974 A ako sa ti podarilo schudnut?

monfat9
5. mar 2012

@antoine no presne podobne je to aj u mňa.... 😉 tiež chcem ísť vždy na 100 % ale časom som si už uvedomila, že to neide....nič a nikto nie je 100 percentný 😝 čo ja viem..mne AD pomohli...tiež som na nich nechcela isť...maš podľa mňa ľahkú depresiu...ktorá by podľa mňa mohla zlepšiť nejakými prírodnými produktami ... homeopatika PC sedastiv...alebo výťažky z ľubovníka bodkovaného Persen....Deprim 😀

kk77
5. mar 2012

@kornelia moja psychologicka mi odporucila cesku knihu J. Vymetal: Uzkost a strach u deti. momentalne ju s manzelom zhaname lebo je vypredana. skus zohnat po svojej linii.

daniela1974
5. mar 2012

@mimok no neviem ci ja som zavisla kazdopadne viem, ze nemam sialene stavy strachu a uzkosti.

mimok
5. mar 2012

@daniela1974 a to ti dal doktor alebo ty si mu povedala?

daniela1974
5. mar 2012

@mimok dali mi to na pohotovosti ked mala Emka 2 mesiace a mala som strasne uzkosti, navaly potu, studeneho potu, strach a sielene myslienky a potom mi to dala hned aj moja doktorka a mam to len v pripade potreby, co je pre mna hlavne ked som sama vonku v meste s kocikom.
Inak ja som zasa doma v pohode ale vonku je to pre mna pohroma. A kojim s tym doteraz a Emka ma 9 mesiacov.

havja
6. mar 2012

@marcela91 óóó presne taaaak, toto sadlo na mna...Ja som tiež typ, ktorý musí mať navarené, uprataé, všetko musí byť vždy 100% dohodnuté, musím mať vždy dobré vlasy, nechty, všetko musí klapať..v 100% otáčkach..a potom sa nestíha, potom sa stresuje, a nervačí, potom miznú všetky sily, je zle, a zle a horšie a potom horšom už iba totálka.. 😀 A ja mám ešte aj problém s tm, že sa o všetko a všetkých bojím...mám predstavy, napr.ked ise mladší brta na diskotéku, že sa mu niečo stane, keď dám malú rodičom v hlave robím katastrofálne scenáre, že čo keď.... 😠 😠 baby, poznáte sa v tomto niektorá??alebo som výnimka? 😲 😲

havja
6. mar 2012

@lialia7 presne, ako keby bolel trojklanný nerv 🙂 🙂

havja
6. mar 2012

ešte som sa vás chcela spýtať, užívam venlafaxín už pol roka, najskôr som užívala 37,5, potom 75 a teraz 150mg denne..Ale ja naozaj nebadám to polepšenie..Niekedy je mi dobre, ale potom prídu dni, kedy nevládzem ani chodiť a som naneurole...Včera som bola u doktora, a povedal, že mám čakať..ale dokedy?? ☹ Neviem či je to skutočne venlafaxínom, ale odkedy to užívam, mám problem s očami, točí sa mi hlava, zahmlieva sa mi pred nimi a mám tlak, a mám v nich tlak, ako keby mi mali každú chvílu vypadnúť 😀 😀 či je to depkou??? 😨

evagy
6. mar 2012

@havja ahoj, aj ja užívam velaxin, a mala som tie isté vedlajšie účinky. podla mna to sú vedlajšie účinky, to prejde , mne to trvalo dlho než som si na nich úplne zvykla. aj mesiace. skús vydržať.

timea179
6. mar 2012

@havja ja neuzivam venlafaxin a s ocami mam taky problem ako ty,a zienky ako dlho ste brali lexaurin kym vam zacal ucinkovat???tusim mi nic nezabera alebo sa doktor zasa netrafil do tych spravnych 😒

daniela1974
6. mar 2012

@lialia7 ja chudnem cely zivot s tymi liekmi v podstate, chodila som do Komplimentu stale cvicit, to je take studio v BA, je aj v TN tusim aj v KE.
A stale som si strazila vahu.
Teraz som sa strasne urvala pri tretej dcere a mam stale 20 kilo navyse od porodu ale neviem ci je to liekmi, ci jedlom, ci kojenim, tehotenstvom, necvicenim,nefajcenim.

daniela1974
6. mar 2012

@timea179 lexaurin hodinka a ucinkoval.

mimok
6. mar 2012

ahojte dievcence. Buduci tyzden mam mat menzes a dnes rano hroza, taka uzkost, strach. Moze to byt menzesom? Stve ma ze raz mi je lepsie a raz otras. Najblizsie ked pojdem lekarovi, tak mu uz poviem ze kedy sa to uplne upravi alebo nech mi da nieco ine

lialia7
6. mar 2012

@havja A co ti na to povedali? Su to len predrazdene nervy?

lialia7
6. mar 2012

@daniela1974 Musim kuk ten kompliment v BA. Alebo zacat este viac behat 🙂
Teraz som stiahla jesenku, ale ked mam taku chut, co sa zabijem? :P

havja
6. mar 2012

@lialia7 kde myslíš, čo mi povedali? 😉

daniela1974
6. mar 2012

@lialia7 Kompliment je drahy ako svina 😵 😵 😵 😵 este za koruny stal 12000,- Sk a teraz min podla mna cca 400-500€ bude stat.
Ale vsetky sme tam boli tlsťošky a zeny a upachtene sme cvicili ako take slonice nie ako v posilovni cice mice prsate bez zadku co vyzeraju ako teplomer v tip top obleceni prezentacia drahych sportovych outfitov bleeeeeee to nemam rada.

kornelia
6. mar 2012

@kk77 dakujem, pozriem sa urcite, chcem sa tomu vyhnut nakolko sa len bude dat 🙂 Myslim pozitivne, tak sa snad podari, xixi

kornelia
6. mar 2012

@havja presne presne presne, ale prave v tomto pomaha to pozitivne myslenie, ja sa uz ucim, Hayesova - precitaj si niektoru z jej knih, napriklad miluj svoj zivot-.......

Bohuzial co si velakrat predstavujeme a nahovarame to sa aj stane, ucim sa to a poviem, vam naozaj to zabera! Vyskusajte.

lialia7
7. mar 2012

@havja Som myslela, ze si to hovorila dr. Ja som to hovorila, povedala ze to je nervova drazdivost.. Preto ma to zaujimalo 🙂