• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Depresia. Ako sa jej najrýchlejšie zbaviť?

23. marca 2017 
28. mar 2012 o 16:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kornelia ja by som skor naopak, chcela pribrať, lebo fakt už som ako roztrasená koza..a to jem jako blázon, sladké, slané, kysle, všetko dokopy.... :grinning: :grinning: :grinning: och moje nervy...odpoved platí aj pre @lialia7 ...a inak ako sa máte žienky????
28. mar 2012 o 17:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
u mna uz druhy den priserne tlaky v hlave ale neznesitelne na zblaznenie, s tym potom pridu uzkosti neskutocne a najhorsi je ten pocit, ze sa zblaznim, ze je to uz natrvalo a nik mi nepomoze...nejak som si stale fandila, ze to prejde bez liekov, teraz musim coraz castejsie siahat po xanaxe aj ked najslabsom, ale pomoze mi len z casti, jedine co mi ulavi, ked zaspim , najlsepsie spim poobede s dcerkou, ten pocit beznadeje a bezmocnosti, ked mam pri sebe este male dieta je strasny, uz som hladala nejakeho psychiatra, snad ma zajtra vezme, uz mam toho plne zuby, zaroven sa bojim, ze mi nepomoze a ze mi bude z liekov este horise, co si uz neviem predstavit, lebo to uz by ma museli asi odviest do blazninca :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
28. mar 2012 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kornelia to poznám tie chute, a hlavne na sladké, sú dni kedy sa viem ovládať ale napr. včera večer som si musela dať sladké aj slané, ´jednoducho to nešlo ignorovať. idem sa z toho zblázniť ked si nedám.
ja som pribrala po užívaní timonelu a serdolectu ale ja som toho brala viac tak asi všetko dokopy to urobilo že som nechutne pribrala hlavne do brucha. mám ho ako bubon a neviem sa toho zbaviť. :stuck_out_tongue_closed_eyes: A mám z toho tiež len depky, nie si sama
29. mar 2012 o 07:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@havja ahoj, beriem velaxin aj ja, ale ja mám opačný problém.
29. mar 2012 o 07:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marcela91 ja tie tlaky mam uz asi 4dni,ktomu navaly horucavy a kadeco ine,teraz som si musela zobrat polku lexaurinu okrem toho mam pravidelne davkovanie ale mam pocit ze to nejde k lepsiemu,na kontrolu by som mala ist o 3 tyzdne,a ked poviem ze to nieje lepsie tak som zvedava co bude robit somnou dalej,neverim ze za 3 mesiace by mi lieky nezabrali,nemavas aj ty z nicoho nic odpor k jedlu?momentalne sa len nalievam tekutinami :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
29. mar 2012 o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evagy Ahoj, áno?a koľko ho už berieš, a akú dávku???Ja pol roka, a schudla som 7 kíl..Nechutenstvo som mala iba vtedy, ked bolo zle, ale teraz posledné tri mesiace hutám ako blázen, a tiež mám chuť na sladké, koľkokrát aj v noci keď idem malej dávať mlieko niečo zjem, aj pol čokolády, a nič sa na mna nechce nalepiť..Ono to asi závisí od organizmu, a pritom ja mám ešte aj vysoký cholesterol, tak sranda :grinning: :grinning:
29. mar 2012 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@timea179 timejka ja lieky neberiem, ale napr. jest mozem az na obed, skor to nejde, rano sa mi toci hlava, mam slabost, tlaky v zaludku, potom to striedaju tie priserne tlaky v hlave, otupenost, zkratka milion vseliakych blbych prejavov..a ake lieky beries okrem laxaurinu? ako dlho?
29. mar 2012 o 10:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marcela91 Urcite chod k lekarovi a neboj pomoze, uvidis!
29. mar 2012 o 10:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marcela91 Ahoj, ja tiež trpím tlakmi v hlave, a pol roka beriem ad, a nič mi to nepomáha..Ráno ich nemávam, hned ked sa zobudím, ale až tak o dve, tri hodky, a trvajú celý den, potom sa k tomu objaví aj úzkosť, lebo sa bojím, čo mi zasa je, návaly tepla, točí sa mi hlava, a ten tlak mi vytláča oči...Akokeby mi niekto sedel na hlave, tak to cítim, je to velmi nepríjenmé..Neboj sa moja, snád ti ten lekár pomoze, aj ked ten moj to uplne ignoruje...Mne tiež najviac pomáha, ked si pospím, aj ked to sa nedá stále, ale skus piť vela tekutín, ja chodím aj na masáž, ale to mi pomože iba na chvilu, skus nejake relaxačné cvičenia, alebo ja som si stiahla od zory czoborovej, volá sa to zoralates, a vždy ked si zacvičím, uvolní mi to chrbtiocu a tým pádom zmizne aj ten tlak..Táto bolesť, teda ten tlak je úplne normálny u nás, čo máme depresiu a úzkosť všeobecne,len, čo ked je to bohovsky nepríjemné, ja niekedy ani z domu nejdem nikam, lebo sa bojím, že mi tá hlava paskne, a oči sa mi vyvalia vobn, až tak moc to cítim, až v ušiach mi hučí... :angry: :angry:
29. mar 2012 o 10:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marcela91 ja mam tiez milion telesnych priznakov,minule som bola az na pohotovosti,nadabila som na 70roc.doktora ktory ma popocuval a dal ATB,samozrejme zbytocne,ale ani som ich nevybrala.ja ked pozeram ake tu baby beru lieky,same zvucne nazvy a ja nic moc,beriem mirzaten a lexaurin a beriem to od vianoc,to ako keby som mala chripku uz 3mesiace,myslela som ze je dobre ale pridu dni ked je to o nicom,ved takto sa neda fungovat :cry: :cry:
29. mar 2012 o 11:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@havja myslim ze mame vela spolocneho :cry:
29. mar 2012 o 11:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@timea179 aj ty máš tie tlaky???hnusné, bláznivé??? :frowning2: :angry:
29. mar 2012 o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@havja a celkovo je mi zle az na zvracanie,a to palenie na hrudniku :cry: a mavas aj zimnicu?
29. mar 2012 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@havja a beries nieco pravidelne???
29. mar 2012 o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@timea179 mirzaten som dostala v lete aj ja 30 mg, brala som stvrku najprv , potom polku, ale ziadny rozdiel, ked som dala polku bolo mi este horsie ako po tej stvrtke, tak som to vysadila, brala som to asi 4 mesiace a zanevrela na lekarku co to ignorovala, aj lieky, iba som lepsie spala, inak nic, ziadne zlepsenie.. uz mam pocit, ze chytam az take zachvaty agresivity pri malej, ze si musim davat pozor , aby som sa krotila, tie tlaky v hlave, pocity na odpoadnutie a ked dieta este vvytaca do nepricetnosti, tak uz nevladzem, toto som ja nikdy nemala, ani ked som pred rokmi mala PP, ale to je tym asi, ze pri tych detoch ma clovek velmi malo psychickeho odpocinku a kludu, ktory teraz my vsety tak potrebujeme....
29. mar 2012 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marcela91 mne mirzaten pomohol pribrat,potrebovala som to ako sol,ale teraz som citala na nete ze lexaurin by sa nemal brat dlhodobo,takze teraz neberies vobec nic?
29. mar 2012 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
presne ako pisete baby, tie tlaky v hlave su hnusne, je to na zbalznenie, sa bojim, ze mi preskoci, a niekedy byva aj u mna taka zimnica, aj ked je teplo, niekedy sa zasa priserne potim, proste kazdy den mi je inak a kazdy den blbo, len sa to obmiena, raz nemozem jest, co mi je na zvracanie ked otvorim chladnicku a pritom som hladna, potom zas cosi ine...katastrofa :confounded:
29. mar 2012 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@timea179 davala som si lexaurin asi raz za tyzden najmensiu davku, ked sa ozaj nedalo vydrzat a musela som ist cosi vybavit niekam alebo tak, teraz mam frontin, to je ako xanax, ale tusim ten lexaurin bol lepsi, neviem a dala som si ho aj dnes, ale nie je mi aj tak dobre, len o malo lepsie, ale nemam aspon poict na odpadnutie, dnes prechadzka s dcerkou nadludsky ukon, som fucala jak lokomotiva a tie stavy na odpadnutie, zkratka nevladala som, esteze som sa opierala o kocik...
29. mar 2012 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
najlepsie ked spim aj poobede s malou, vtedy sa tie nervy upokoja a mozog konecne vypina, len ked vstanem a tazko sa preberam, tak tie tlaky su tu znova. Kedysi , ked som mala zly sen a zobudila sa vydesena a cela stuhnuta strachom, som si hovorila, boze chvalabohu to bol len sen a usmiala sa na svet a tesila sa a teraz sa zobudim a poviem si, no vitaj v tejto zasranej realite spat.... :unamused:
29. mar 2012 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marcela91 a chodis pravidelne na kontroly?beries len frontin co je len na uzkost?mne sa nikam von nechce chodit,ani na nakupy ani s malou von,niekedy sa premaham ved nemoze sediet cely den zavreta doma,asi sa nastvem a zmenim lekara,ved s nim aj tak nieje ziadna rec,
29. mar 2012 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@timea179 nechodim k ziadnej lekarke, som tam prestala chodit a vysadila si ten mirzaten, ved som jej po 2,5 mesiaci v jeseni vravela, ze mi nezabera, ze mi je stale zle a ona ma ignorovala a vytiahla dalsie balenie, to som si povedala ze zbohom ty krava, chvlilu som to brala este a potom pomalinky vysadzala...podla mna je dobry tak na spanie, ako tu uz raz aj psychiatricka andy pisala, ze sa obvykle dava k tomu este nieco na den, co som citala najlepsie znasane su AD s obsahom citalopramu, ako Citalec, Citalon, Citalopram...Neviem, treba vyskusat, Seroxat parti vraj medzi najsilnejsie AD, ked toto nezabera, boze ved uz mam o tych liekoch tolko nacitane, zeby som ich mohla sama predpisovat :slight_smile:
29. mar 2012 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@timea179 too lekara zmen, 3 mesiace sa mi zda uz dost dlho, vseobecne pisu, ze AD zaberaju 2-4 tyzdne, kym nastane postupne zlepsenie, asi mas lekarku ako som mala ja, ani nekukne, len tuka do stroja a vytahuje pirulky zo supla..ano, beriem teraz frontin, lebo uz mi od leta dosli zasoby od neurologa, kamosovi co robi v spitali som si to dala predpisat, tato psychiatricka mi nechcela dat inak nic okrem mirzatenu, lebo vraj je to navykove a ked som spomenula v rodinnej anamneze , ked sa vypytovala, ze otec mal problemy s alkoholom,, este mi povedala, ze uz tym duplom, ze mozem mat sklony k zavislosti, co ma neskutocne urazilo, lebo som vazny odporca drog, liekov, len ked je to ozaj nevyhnutne , nepijem ziadny alkohol, nejde mi na chut vobec a ona toto povie...a este ma posielala na zumbu v tazkej depresii, ked som tam prisla prvykrat a uz 2 tyzdne nespala a ledva stala na nohach, co mi muz pomahal , sama by som tam nedosla...
29. mar 2012 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievcence aj ja mam teraz opat stavy strachu a uzkosti, az takechvenie a mravcenie po tele a jemi ajdoplacu, ked sa takbojim. tak som bola rada, ze uz dva a pol tyzdna bolo dobre a teraz toto. Moze to byt aj tym, ze buduci tyzden mam mat menzes?
29. mar 2012 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marcela91 ja praveze o tych liekoch neviem ani makke f,a rozhodnuta som na 100%ze menim doktora,len tam je dlhsia cakacia doba na objednanie,a k tomu maju do konca tyzdna dovolenku,tak super,este keby sa dalo aj prednostne tak som ochotna zacvakat nejake eurace,myslim za prednostne vysetrenie,lebo moja liecba mi uz fakt ide na nervy,raz som hore a raz dolu :unamused:
29. mar 2012 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimok ak sa mozem opytat co konkretne beries?mne konci menzes,a myslim si ze moje priznaky s nim nic spolocne nemaju,ale neviem moze byt ze to u teba tak vplyva
29. mar 2012 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@timea179 beriem serlift dvakrat denne
29. mar 2012 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@timea179 tak sa odvolaj, ze nemozes cakat, ze ti je moc zle , ze ta nemozu nechat len tak bez pomoci cakat, nastoj si na svojom , nedaj sa odbit..ja ked som dostala pre siestimi rokmi prvykrat PP, jednoducho som tam prisla s muzom zaklopala a povedali, ze termin o mesiac, tak som povedala, ze potrebujem hned pomoc, aj muz tam hundral sestricke, ze mi je moc zle a musia ma vziat dnes, a hned som aj sla dovnutra, mali prazdnu cakaren, tak naco robia hentake dolezite ovacie okolo toho, asi ked clovek vyhlada psychiatra, potrebuje hned nieco brat, lebo uz je v ozaj v koncoch, inak tam ludia nepridu, ked sa to da vydrzat, ved uz by to sami mohli vediet z vlastnej skusenosti, ze to neni sranda a mesiac cakania na nejaky blby termin je nekonecna doba pre takehoto cloveka, nechapem ten zkurv...ny birokraticky system nasho zdravotnictva, ako aj ludia s nadormi, co potrebuju operaciu a cakaju pol roka, ani sa jej chudaci nedockaju, ked niekoho dobre nepodplatia :angry:
29. mar 2012 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marcela91 nedam sa odbit,len neviem ako do pondelka vydrzim :cry:
29. mar 2012 o 16:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@timea179 áno mávam často zimnicu, a potom na zmenu návaly tepla, u man sa to strieda, raz je mi zima, a raz som spotená, ako kon...A mávam stále studené hohy, a ruky, triašky, tlaky na hrudníku, ti už ani nevnímam... :grinning: páli ma chrbat, čelo, hlava, a ešte aj ten mizerný tlak...áno ja beriem AD Alventu, a neurol, podla potreby... :grinning: niekedy si dám neurol aj trikrát denne, ked je totalne zle, a niekedy ho ani dva dni nevidím, a alventu beriem pravidelne 150mg rano...
29. mar 2012 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok