Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kornelia
28. mar 2012

@lialia7 presne

havja
28. mar 2012

@kornelia ja by som skor naopak, chcela pribrať, lebo fakt už som ako roztrasená koza..a to jem jako blázon, sladké, slané, kysle, všetko dokopy.... 😀 😀 😀 och moje nervy...odpoved platí aj pre @lialia7 ...a inak ako sa máte žienky????

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evagy
29. mar 2012

@kornelia to poznám tie chute, a hlavne na sladké, sú dni kedy sa viem ovládať ale napr. včera večer som si musela dať sladké aj slané, ´jednoducho to nešlo ignorovať. idem sa z toho zblázniť ked si nedám.
ja som pribrala po užívaní timonelu a serdolectu ale ja som toho brala viac tak asi všetko dokopy to urobilo že som nechutne pribrala hlavne do brucha. mám ho ako bubon a neviem sa toho zbaviť. 😝 A mám z toho tiež len depky, nie si sama

evagy
29. mar 2012

@havja ahoj, beriem velaxin aj ja, ale ja mám opačný problém.

timea179
29. mar 2012

@marcela91 ja tie tlaky mam uz asi 4dni,ktomu navaly horucavy a kadeco ine,teraz som si musela zobrat polku lexaurinu okrem toho mam pravidelne davkovanie ale mam pocit ze to nejde k lepsiemu,na kontrolu by som mala ist o 3 tyzdne,a ked poviem ze to nieje lepsie tak som zvedava co bude robit somnou dalej,neverim ze za 3 mesiace by mi lieky nezabrali,nemavas aj ty z nicoho nic odpor k jedlu?momentalne sa len nalievam tekutinami ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

havja
29. mar 2012

@evagy Ahoj, áno?a koľko ho už berieš, a akú dávku???Ja pol roka, a schudla som 7 kíl..Nechutenstvo som mala iba vtedy, ked bolo zle, ale teraz posledné tri mesiace hutám ako blázen, a tiež mám chuť na sladké, koľkokrát aj v noci keď idem malej dávať mlieko niečo zjem, aj pol čokolády, a nič sa na mna nechce nalepiť..Ono to asi závisí od organizmu, a pritom ja mám ešte aj vysoký cholesterol, tak sranda 😀 😀

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kornelia
29. mar 2012

@marcela91 Urcite chod k lekarovi a neboj pomoze, uvidis!

havja
29. mar 2012

@marcela91 Ahoj, ja tiež trpím tlakmi v hlave, a pol roka beriem ad, a nič mi to nepomáha..Ráno ich nemávam, hned ked sa zobudím, ale až tak o dve, tri hodky, a trvajú celý den, potom sa k tomu objaví aj úzkosť, lebo sa bojím, čo mi zasa je, návaly tepla, točí sa mi hlava, a ten tlak mi vytláča oči...Akokeby mi niekto sedel na hlave, tak to cítim, je to velmi nepríjenmé..Neboj sa moja, snád ti ten lekár pomoze, aj ked ten moj to uplne ignoruje...Mne tiež najviac pomáha, ked si pospím, aj ked to sa nedá stále, ale skus piť vela tekutín, ja chodím aj na masáž, ale to mi pomože iba na chvilu, skus nejake relaxačné cvičenia, alebo ja som si stiahla od zory czoborovej, volá sa to zoralates, a vždy ked si zacvičím, uvolní mi to chrbtiocu a tým pádom zmizne aj ten tlak..Táto bolesť, teda ten tlak je úplne normálny u nás, čo máme depresiu a úzkosť všeobecne,len, čo ked je to bohovsky nepríjemné, ja niekedy ani z domu nejdem nikam, lebo sa bojím, že mi tá hlava paskne, a oči sa mi vyvalia vobn, až tak moc to cítim, až v ušiach mi hučí... 😠 😠

timea179
29. mar 2012

@marcela91 ja mam tiez milion telesnych priznakov,minule som bola az na pohotovosti,nadabila som na 70roc.doktora ktory ma popocuval a dal ATB,samozrejme zbytocne,ale ani som ich nevybrala.ja ked pozeram ake tu baby beru lieky,same zvucne nazvy a ja nic moc,beriem mirzaten a lexaurin a beriem to od vianoc,to ako keby som mala chripku uz 3mesiace,myslela som ze je dobre ale pridu dni ked je to o nicom,ved takto sa neda fungovat 😢 😢

timea179
29. mar 2012

@havja myslim ze mame vela spolocneho 😢

havja
29. mar 2012

@timea179 aj ty máš tie tlaky???hnusné, bláznivé??? ☹ 😠

timea179
29. mar 2012

@havja a celkovo je mi zle az na zvracanie,a to palenie na hrudniku 😢 a mavas aj zimnicu?

timea179
29. mar 2012

@havja a beries nieco pravidelne???

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
timea179
29. mar 2012

@marcela91 mne mirzaten pomohol pribrat,potrebovala som to ako sol,ale teraz som citala na nete ze lexaurin by sa nemal brat dlhodobo,takze teraz neberies vobec nic?

marcela91
29. mar 2012

presne ako pisete baby, tie tlaky v hlave su hnusne, je to na zbalznenie, sa bojim, ze mi preskoci, a niekedy byva aj u mna taka zimnica, aj ked je teplo, niekedy sa zasa priserne potim, proste kazdy den mi je inak a kazdy den blbo, len sa to obmiena, raz nemozem jest, co mi je na zvracanie ked otvorim chladnicku a pritom som hladna, potom zas cosi ine...katastrofa 😖

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
timea179
29. mar 2012

@marcela91 a chodis pravidelne na kontroly?beries len frontin co je len na uzkost?mne sa nikam von nechce chodit,ani na nakupy ani s malou von,niekedy sa premaham ved nemoze sediet cely den zavreta doma,asi sa nastvem a zmenim lekara,ved s nim aj tak nieje ziadna rec,

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimok
29. mar 2012

dievcence aj ja mam teraz opat stavy strachu a uzkosti, az takechvenie a mravcenie po tele a jemi ajdoplacu, ked sa takbojim. tak som bola rada, ze uz dva a pol tyzdna bolo dobre a teraz toto. Moze to byt aj tym, ze buduci tyzden mam mat menzes?

timea179
29. mar 2012

@marcela91 ja praveze o tych liekoch neviem ani makke f,a rozhodnuta som na 100%ze menim doktora,len tam je dlhsia cakacia doba na objednanie,a k tomu maju do konca tyzdna dovolenku,tak super,este keby sa dalo aj prednostne tak som ochotna zacvakat nejake eurace,myslim za prednostne vysetrenie,lebo moja liecba mi uz fakt ide na nervy,raz som hore a raz dolu 😒

timea179
29. mar 2012

@mimok ak sa mozem opytat co konkretne beries?mne konci menzes,a myslim si ze moje priznaky s nim nic spolocne nemaju,ale neviem moze byt ze to u teba tak vplyva

mimok
29. mar 2012

@timea179 beriem serlift dvakrat denne

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
timea179
29. mar 2012

@marcela91 nedam sa odbit,len neviem ako do pondelka vydrzim 😢

havja
29. mar 2012

@timea179 áno mávam často zimnicu, a potom na zmenu návaly tepla, u man sa to strieda, raz je mi zima, a raz som spotená, ako kon...A mávam stále studené hohy, a ruky, triašky, tlaky na hrudníku, ti už ani nevnímam... 😀 páli ma chrbat, čelo, hlava, a ešte aj ten mizerný tlak...áno ja beriem AD Alventu, a neurol, podla potreby... 😀 niekedy si dám neurol aj trikrát denne, ked je totalne zle, a niekedy ho ani dva dni nevidím, a alventu beriem pravidelne 150mg rano...