Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kornelia
3. apr 2012

@luciaborisova55 Ahoj velmi velmi ti drzim palce, aby tebou lomcovali na zaciatku tehu len hormony a naozaj aby si na tie stavy zabudla, verim, ze to prekonas a bude vsetko ok. Pisem pozitivne, lebo tak aj myslim a snazim sa podla toho riadit. Nepisem ani slovo dufam, lebo to znamena, ze tomu sama neverim, takze ja ti to prajem zo srdca, aby si sa z babetka mohla naozaj tesit a uzivat si spolocny zivot. A tiez verim, ze nam tu mile damy, bude len a len lepsie 🙂 .

kornelia
4. apr 2012

U mna zasa dnes vecer blbe pocity keby som si nedala xanax, asi by to vyustilo zasa do toho hlupeho strachu a paniky, absolutne ale absolutne nerozumiem tomu, preco ked uz lieky zabrali. 😖 😖 😖
Koecne xanax zabrala je to neuveritelne dobry pocit, ze ten strach na mna nedolahol, vtedy sa citim ako vitaz, ale som aj sklamana naraz, lebo je to len vdaka lieku a nie vdaka sebe, je to tazke...a teraz akoby nepomahalo ani to pocasie, som unavena cely den, utahana akoby som zrylovala celu zahradu nejaku, proste ubita, ze by jarna unava nejaka? 😝

kornelia
4. apr 2012

Aj vy mate inak taky pocit, ze ked vas to chyti, mate naozaj smrtelny strach a na druhy den, ked to prejde, tak sa na tom dokazete smiat a neverite tomu???Zvlastne

evagy
5. apr 2012

@kornelia ano ja mávam tiež taký hlúpi neprijemný strach občas, hlavne z takých duchovných vecí, a ked začnem do toho miešať Boha tak to znamená že musím zvýšiť lieky lebo niečo nie je v poriadku. 😒 U mňa je to takto.

marcela91
5. apr 2012

Ja nechapem, ked clovek zavola konecne psychiatrovi, povie, ze potrebuje prist co najskor, anjekaka je...ta sestricka odbije s tym, ze volny termin o dva tyzdne, aj u jedneho aj u druheho a to som ziadala prednostny termin, ze si priplatim...Inak tiez slabota je to, ja mam stale take pocity, akoby mi odhnival mozog alebo co, vcera som si nemusela dat xanax, lebo ma "Iba strasne" bolela hlava a oci a nemohla som zaostrit a hucalo mi silno v usiach, to je este pohodovy stav, ja uz neviem, ci je toto vsetko ozaj ta depresia, uz mam toho plne zuby....Clovek ide aj von, vseci ludia vylezeni sa tesia, vsade to zije a mne na skapanie 😖 😖 😖

luciaborisova55
5. apr 2012

moja krsna ma tiez depresiu ma to uz od 20tich rokov a teraz to na nu zasa prislo a dr. jej povedalaze je to prelomove obdobie tak preto sa to shorsilo vraj ludia s depresiou to horsie znasaju .nechapem ako moze prist taky stav na cloveka ja som nevladala ani na zachod ist ak som to mala bala som sa vsetkeho a vsetko mi islo na nervy ,bolo to strasne ☹ a tie pocity strachu ze zomriem potom sa to striedalo tym ze som bola strasne nervozna a nechapala som s coho nemala som na to dvovod .ani rospravat som nemohla a vsade led som isla tak som sa musela premahat v tomto stave sa nedalo existovat ako by som stratila pocity s nicoho som sa nevedela tesit a mala som to 3mesiace vkuse a stale som s tych stavoch hotova ak by som to nezazila tak by som neverila ze takyto stav moze existovat drzim palce kazdemu aby nad tym svinstvom zvitazil viem aky tazky je to boj clovek zufali neveri ze to prejde ale da sa to netreba vidiet vsetko tak cierno 🙂 ja som 3mesiace nezila len som prezivala a opadlo to nejako ale stale sa bojim abi sa to nevratilo .,a ak som bola u psichologa tak ma poslal do stacionara ze mam obraz nakreslit 😀 clovek hotovi nevladze ledva som sa k nemu prinutila ist na to aby som mu obraz nakreslila 🙂

kornelia
6. apr 2012

@luciaborisova55 veru vsetko ako pises a tiez som si vsimla, ze napriek liekom co beriem, sa mi vracaju tie stavy par dni dozadu a zasa som zamlknuta, tico, zamyslena a boratena do seba, citim a vidim to a netesim sa ani zo slniecka, hoci to mam rada, nerozumiem.
A co si nakreslila? Co ti na to povedal? Prezradis?

kornelia
6. apr 2012

Teraz citam po sebe a same preklepy, pisala som rychlo, sorry
😝

sidus
6. apr 2012

Ahojte, máte niektorá skúsenosti s vysádzaním Mollome? Užívam 75 mg ráno, ale keď ju vynechám, už poobede mi je zle tak, že musím dávku užiť. Tým zle myslím fyzicky. A inak, všetkým pekné sviatky🙂

robert1982
7. apr 2012

ahojte 🙂 chcem sa spýtať kto berie Venlafaxín....v akých dávkach? berie niekto 150mg naraz v jednej dávke? ja beriem 75mg raz denne ráno....už rok....a chcem zvíšit ale chcem naraz ráno 150mg lebo ak by som si dal poobede alebo večer dalšiu 75mg tak večer neviem zaspat

havja
8. apr 2012

@robert1982 Ahoj🙂 tak ja beriem 150mg každé ráno.. 🙂 ešte si neskúšal zvýšiť??

robert1982
8. apr 2012

@havja ahoj 🙂 skúšal asi pred pol rokom ale strašne ma bolela hlava a cítil som strašne silu toho lieku :P po troch dnoch som to vzdal no idem to prekonat.....lebo stojím na jednom bode už dlho :P díky 🙂

havja
8. apr 2012

@robert1982 ja ti verííím, aj ja som stála na jednom bode, ale musím ti povedať, vydrž, vydrž, vydrž!!Bude ti všeliako, viem zo skúsenosti, budeš mať chuť sa na to vykašlať,ale to ti nepomôže..Aj keď ja mám niekedy pocit, že tie lieky sú mi na nič, chvíľu je dobre a potom na prd...veď to poznáš...a si spokojný s venlafaxínom?A aký liek užívaš???Myslím, že sme si o tom už písali, ale som si nezapamätala ☹

mexico_16
8. apr 2012

Baby aku antikoncepciu beriete pri AD ? Dik

robert1982
9. apr 2012

@havja beriem Mollome...zatial najlepšie čo som skúšal....bral som Coaxil, Citalopram, Cipralex, to bolo úplne zlé :P Mollome je v pohode z psychickej stránky som úplne v pohode.....len mám telesné príznaky bolesti atd....a to sa nemení už dlho :P už som to zvíšil uvidím čo bude.....tento liek nevymením nikdy aj keby čo bolo! a tebe je fajn?

mimok
11. apr 2012

ahojte dievcence. Tak uz mi bolo lepsie a opat mi je od minuleho piatka otrasne. Totalne chvenie, mravcenie, strach, nechutenstvo, uzkost. Mam aj menzes tak ma uz treti den boli strasne hlava. Uz sa tak tesila, ze je to lepsie a opat. Cim to je?

havja
11. apr 2012

@robert1982 No mne je stále na prdku, ale tak čo už, ja neviem, či je to z choroby, alebo mám nežiadúce účinky na tie lieky 😀 😀 skúsim ešte vydržať...a ty daj vedieť,a 😉 ko sa ti darí, keď si zvýšil, dobre?Držím palce

evagy
11. apr 2012

@havja
@robert1982 tiež berem velaxin 220 mg za den, 75mg ráno a na obed 150 mg + serdolect 12mg antipsychotiká..
s velaxinom som docela spokojná, len už by som chcela nižšie dávky ale nedarí sa mi to znížiť. len čo trochu ponížim cítim depresiu.

marcela91
11. apr 2012

@evagy naco beries antipsychotika? znie to desivo, sak nemas schizofreniu....

@mimok podla mna tie lieky ti nesedia, uz je to velmi dlho co ich beries, nemalo by sa ti to takto vracat....

marcela91
11. apr 2012

@mimok necakaj, utekaj zajtra k lekarke, ani jej nevolaj, lebo ta odbije...

mimok
11. apr 2012

@marcela91 ale ja mam malu dcerku. Ved aj baby tu pisu ze sa im stavy zhorsuju aj. Ja mam mileho lekara, on aj hovoril, ze vidi, ze je to uz lepsie, ale nie este uplne

mimok
11. apr 2012

@marcela91 mne sa tvori aj mlieko, sice nekojim, lebo beriem lieky na zapal zaludka a nemozem na ne kojit, ale stale sa mi tvori. Nemoze aj to vplyvat na to?

evagy
11. apr 2012

@marcela91 mám schizoafektívnu poruchu, a to sa vtedy berú antipsychotiká 😒

marcela91
11. apr 2012

@evagy aha, to som este nepocula, neviem ani co to je, ale snad lieky pomahaju....
@mimok inak ja nekojim uz 2 roky a stale pri stlaceni prsnika mi nieco vychadza, tekutina nejaka,
niekedy viac, niekedy menej, je to zvyseny prolaktin, vraj to ma vela zien, zevraj to nic nie je vazne,
povedal gyndos, ale neviem, mozno to ma s tym suvis, chcela som si nechat urobit hormonalny profil
kompletny, ale tvrdil, ze ked pozeral sono, vsetko je v poriadku, ovulacia funguje, ze to nema vyznam,
ja uz ozaj neviem. Raz mi jeden liecitel poradil, ze na zastavenie mliekotvorby staci
potriet bradavky stavou z vytlaceneho listu skorocela, musim skusit, ked bude rast...

mimok
11. apr 2012

@marcela91 ani ja uz neviem, mam aj hucanie v usiach a sem tam aj hmlisto pred ocami, kurna uz chcem byt stale ok

timea179
13. apr 2012

zienky ked mate tie hnusne telesne priznaky,proste ked uz je uplne zle,beriete nieco aby to hned zabralo alebo utekate 😀 na pohotovost???

marcela91
13. apr 2012

Babule ja som sa vcera strasne vytocila, lebo je to uplna banalita a normalne by ma toto nevytocilo ale v tychto stavoch to strasne zle znasam stres a nedokazem to prekusnut, preco ludia vedia tak ublizovat...Celu noc som koli tomu nespala, stale mi to virilo v hlave a ta uzkost, dnes sme s rodinkou na welnes pobyte /po 100 rokoch kdesi/ na vikende a mne je strasne, bojim sa, ze zas nebudem spat, myslela som, ze si do hotela zavolam zachranku, dala som si aj xanax, mam ten najslabsi, ale aj tak je to des, ja uz chcem byt v poriadku, asi musim co najskor vyhladat psychiatra, tie priserne tlaky neuroticke v hlave , akoby mi prudila telom a hlavne hlavou elektrika, uplne v krci a nedalo sa to predychat ani prechadzka, nic nepomahalo, su to strasne stavy a clovek by si tak rad uzil. Pri tejto hnusnej chorobe clovek zisti, ze nie je dolezite cim je, kolko ma penazi, kde zije a ako vyzera , ale ako sa citi, aky ma pohlad na svet, hlavne je , ze je spokojny a zdravy... Mohla by som vyhrat milion a cestu okolo sveta a ja by som namiesto radosi dostala uzkost a paniku, ved toto nie je zivot..Vzdy som tuzila cestovat, spoznavat ludi a teraz mam problem vyjst aj z domu....Som sa potrebovala troska vykecat, drzte sa babule, snad bude raz lespie...

monfat9
13. apr 2012

@mimok pane bože dlho som tu nebola....ale tebe ešte vždy nie je dobre??? ☹ tak to potom asi nezaberaju vobec tie lieky....doktorka neuvažuje o zmene? 😒

monfat9
13. apr 2012

@timea179 Pokiaľ beriem ADčka......nestáva sa mi to vobec....ked už ich neberiem..postupne vysadim....vždy mi je zle.... 😒 tak čo už si mam o tom všetkom myslieť...skušala som to už dva krat...to mi ta moja sprosta hlava vobec nenabehne....sama bez liekov...? to už som stratený prípad? 😎 hrozneee......ja sa to snažim predychať...najprv...ono su to štyri veci, ktoré musím v jednej chvíli sklbiť dohromady....tak :
1. dýchanie ( dýchať branicou.....nie vrchom, hrudným košom, ale tak aby sa ti brucho dvíhalo...v pravidelných intervaloch....nádych na 4 doby...a výdych na 8 dôb..)
2. správanie ( musíš zmeniť svoje spravanie...normalne je pri týchto stavoch ťa chytí panika....prvé či ti napadne...sanitku! preboha! umrem! voaljte sanitku...alebo mamu...rychlo kde je telefon....preboha..čo bude s deťmi...!....ale ty musíš svoje správanie zmeniť...hovor si nič to nie je len panicky záchvat....nebudem sa báť...mala som to sto krat...nič sa mi nemože stať...trva to nanajvýš 20 minut...to decka prežiju...tu si ľahnem aprečkam to..kým to prejde ...o chvíľu už bude fajn....atd...)
3. myšlienky ( treba zmeniť myšlienky...a ked treba opakovať si jednu a tu istu vetu dokolečka.....ale tu vetu si musiš sama zostaviť..podľa tvojho vnutra....napriklad nič sa mi nemože stať..a o deti bude dobre postaraneee)
4. telesné príznaky ( trasenie..pocit dusenia sa....zle o džaludka...mravenčenie....všetky tie telesné príznaky by mali ustupiť....má to svoje logické medicinske zdovodnenie.... 😀 ( dýchaš bruchom..branicou spomali sa tep...srdcová frekvencia...maš nezabezpečovacie spravanie...ukľudní sa svalstvo...a tad....) všetky tieto 4 veci sa vzájom,ne strašne ovplyvňujú----- 😠 zober si to spatne.....čo sa deje pri panickom ataku.....začneš zle dýchať...nato....začnu blbé myšlienky....nato pride zabezpečovacie správanie...( že treba konať..volať sanitku..) ....a nato vyvrcholia telesné príznaky....🙂
tak vážené dámy....toť všetko teoria 😀 😀 😀 a horko ťažko sa aplikuje....ale kto to dokáže raz...navždy sa zbaví strachu z paniky....a viete čo to znamená..? že prekonal chorobu 😉 mne sa to zatiaľ ešte stále nepodarilo doviesť do konca...lebo cesta je ťažka trnistá....a zákerná....ale ja som asi naivka...verim..že raz to dokážem... 🙂 a čo vy?

timea179
14. apr 2012

uz to tu urcite bolo spominane,ale neviem kde 😖 doktor mi povedal ze dychat do sacka,velmi som mu v tej chvili nerozumela,takze potom aj vdychovat ten nadychany vzduch???a este jedno,ktoru z vas poslali lekari aj ku psychologicke a ci to nieco pomohlo 😀