Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

martina1975
30. apr 2009

Ahojte holky, tak ako sa máte. Pridávam sa do tohto fóra. Liečim sa na úzkostnú depresiu od roku 2005. Beriem 1/2 tablety Citalopram actavis obdeň. Asi mesiac pociťujem únavu a bolesť v nohách. Ráno úzkosť a roztrasenosť. Andy mi poradila, aby som prešla na dávku 1/2 tablety denne. Chcem sa Vás spýtať, koľko ma budú ešte takéto stavy sprevádzať, kým lieky zaúčinkujú? Má niekto z Vás holky s tým skúsenosti? Ak áno napíšte. 🙂

dzio2
30. apr 2009

ahojte no s chlapmi sa s vami nemozem porovnavat nemyslim skusenostami lebo aj ja mam velmi skarede skusenosti s muzmi ja mam dobreho manzela zatial mame pekny vstach sme spolu 10 rokou ale manzelmi sme iba druhy rok ja si myslim ze moj manzel je moja odmena zato peklo ☹ ☹ uz 10 rokou somnou bojuje vjednej domacnosti smojou bolestou 😢 😢 😢 viete boze este stale to je tazke a hrozne to boli 😢 clovek naktoreho sa v zivote mate spoliehat ktory vam rano robyl desiatu kupoval darceky k narodeninam prebaloval vas vam ublizi tak ze stojite na kolajniciach a rozmyslate nad tym najhorsim a stale sa pokusate ale ono toneako nikdy nevinde 😔 😢 citim sa kvoli tomu hrozne spinava ponizena mam pocit ze nemampravo na tomto svete ani zit aj moja matka povedala ked som jej vykricala do oci co roby jej manzel takmi povedala ze ja zato mozem ako ved som mala iba 11 rokou tak ako moja dcera teraz ale zijem a bojujem iba kvoli dcerke manzelovy a mojmu babetku ktore cakam VIETE MOJ OTEC 😠 😒 MA SEXUALNE ZNEUZIVAL a je to von 😢 ale este stale sa ucim stym zit 😀 Kubaka mala si zaujimave povolanie uz odbocim od toho co pisem lebo uz mi je na ........ ☹ baby je mi luto ze to je takto s vasimi manzelmi ANYMAC tvoj syn je asi dobry kvietocek ale ked bez deti by bol svet taky smutny je to nasa energia a sveto ktore nas vedie dopredu idem sa vyplakat 😢 je mi strasne ale ja to zvladnem dufam

povuma
30. apr 2009

dzio, je mi luto , co sa ti stalo 😢 😢 😢 😢 😢 boooooooooozeeeeeeeeee, ja mam teraz take nervy, ako mohol 😠 😠 😠 😠 neplac...........skodis si, aj babatku 😔 bozie mlyny melu pomaly ale isto 😉 v zivote urcite zazijes este vela radosti, peklom si si uz presla, uz bude len lepsie........... 🙂 🙂

ahojte aj ostatne 😉

kejka
30. apr 2009

Dzio proboha to je mi tak moc líto 😢 ,vůbec si to nedokážu představit..............musela sis procházet peklem. ☹ Každá z nás si většinou sáhla na dno-i já a věřte,že vydrápat se zase zpátky nahoru mi dalo sakra práci,ale jde to.Nikdy na to nezapomenu,to ani nejde,Dzio ale žít se musí dál a ty jsi silná ženská,jsi tu pro svoje děti,chlapa,spoustu lidí,co tě mají rádi.Občas potřebujeme vykřičet tu svojí bolest,co ukrýváme v sobě.My jsme takové virtuální kamarádky,jestli se to tak dá říct a hlavně chápeme........... 😔
Martino ahoj.Myslím,že tak dva tři týdny než léky zaberou-vydrž holka. 😒 😒
Jinak já mám hodného chlapa-s MP jsem už 14let,zatím se teda do třetice vdávat nechci 😀 😀 ,ale možná jednou k tomu taky dojde.Má občas úlety,jako každej mužskej,ale hlavně nechlastá a to fakt vůbec,nehulí a je to takovej domácí táta.
Povuma ahojky taky tobě 😉 😉
Jináč jsem se akorát projela narvaným městem-on snad nikdo nepracuje 😀 😀 ,koukla do čekárny-úplně narváno a sanita před domem,takže jsem to zase otočila a prdím na to,půjdu až po neděli.Drogy ještě mám. 😀
Pak jsem udělala nákup tak na dva dny,páč u nás se to hned všechno sežere.Je to neuvěřitelný kolik prachů se utratí za pitomý jídlo. 😒
Holky držte se,bude líp,život je hrozně krátkej,tak ho musíme žít,co nejlíp to jde. 🙂 😉

dzio2
30. apr 2009

dakujem za vasu oporuzo srdiecka musim sa hlavne ukludnit lebo mi zacalo tvrdnut brusko ☹ a nedovolim aby som zase trpela kvoli tomu Martina tak ako ti napisala kejka musis to vydrzat moja bude to tazke ale najdi vsebe silu Povuma dakujem dakujem za tvoje slova Kejka s tym jedlom mas pravdu a ten nazovna tie liky ma rozosmial 😀 😀 😀

martina1975
30. apr 2009

kejka, dzio 2 ďakujem za podporu, veľmi mi to pomáha. dzio je mi to veľmi ľúto, čo sa Ti stalo. Ale teraz hlavne mysli na bábatko, ktoré nosíš pod srdiečkom. Ja som prvé bábo potratila, možno tá úzkostná depresia je aj z toho, nemohla som sa s tým dlho vyrovnať. Pri druhom som mala tak isto problémy, ležala som v nemocnici 3 týždne. Ale šťastne som ju donosila. Mám krásnu 7ročnú dcéru, na ktorú som nesmierne pyšná, je veľmi šikovná v škole. Je prváčka a nemám s nou čo sa týka učenia absolútny problém. Takže robím mi veľkú radosť a stojí za to už len kvôli nej bojovať. verím tomu, že lieky čoskoro zaberú a bude zasa fajn. A neboj sa na každého raz príde, aj na toho, čo Ti najviac ublížil. Drž sa, želám Ti tiež veľa síl, tak ako nám všetkým. Pa

hemi
30. apr 2009

Dzio , poznám ten pocit , na mňa to skúšal mamin frajer , keď som mala 13 , ale som sa zdvôverila priateľke a ona to povedala mojej matke a tá mi jasná vec neverila( nikdy sa o mňa nestarala - myslím po psychickej stránke , dokonca od 9 rokov som chodila na brigády a sama si kupovala veci).
Ale to je dávno za mnou , mňa to netrápi. Hlavne sa snažím , aby moje deti boli šťastné a mali sme dobrý vzťah( veru aj máme - kamarátsky ). 🙂
Martinka - bude lepšie.
Dzio2 - drž sa , na mamu kašli , aj na otca ( chrapúň jeden - dobre by som ho vyfľaskala) , to takí ľudia by sa mali liečiť. 😠

dzio2
30. apr 2009

hemi tak to ma mrzi to tie brigady to je strasne ☹ este stastie ze si sa mala komu zdvoverit a ze ti pomohol jedno neviem pochopit ako to ze mami takto vo vetsine pripadoch reaguju vet to je strasne Martina drzim ti palceky babky to je super ze si tak mozeme napisat 😉 😉 pozdravujem vsetke babenky

kubaka
30. apr 2009
hemi
30. apr 2009

Áno , myslím si , že dieťa je v Nás celý život . V detstvo veľmi vplýva na človeka , hlavne na tú psychu - myslím tým , či je človek sebavedomý , pozná svoju hodnotu .
Presne tak , aj ja som chcela dokázať , že všetko zvládnem. A teraz si už nechcem a nevládzem dokazovať , som taká aká som ( no radšej by som bola bez tých stavov ) . Ale jedno viem , že som dobrý človek a nerada ubližujem a keď nechtiac áno , nemám problém povedať prepáč. To je tá moja precitlivenosť.
Peknú noc , sladko sa vyspite . 🙂

sonoio
1. máj 2009

baby ,vy ste tu toho popisali...ja som vcera cestovala z trieste do neapolu-800 km..a este teraz sa nejak neviem dat dokopy..a to som myslela,ze vsetko je za mnou..a teraz mi je hrozneee...len sa snazim,aby svokra nic nespoznala...len sa vyhovaram,ze mi je blbo z cesty..ale co jej poviem zajtra,ak to neprejde,neviem..inac je zlata, no ale aj tak.asi sa tu len tyzden budem davat dokopy..a pojdem naspat..a zas sa dokopy davat tyzden doma. 😒
kubaka..to nemyslis vazne..ze ti je horsie..to ma mrzi..si velmi inteligentna zena,a nechas sa buzerovat nejakym muzom..nevsimaj si jeho nazory..ked je taky sikovny,nech si robi veci po svojom,a ty tiez.kejka,a ty ako?asi si moc s "kramami " neuzijes...mne prave koncia,a mam v sebe nejaku uzkost..sa mi zda,ze je to nejake cykicke,vzdy je pohoda, a ked mi skoncia kramy,ak este k tomu dojde nejaka zataz,opat ma sibne naspat.martina,ja nechapem,preco beries 1/2 davky cital.obden..ved to si vlastne poddavkovana,a ak nieco pocitis,tak urcite nie zlepsenie,ale iba vedlajsie ucinky..dokonca si myslim,ze ani 1/2 davky denne nestaci..to je iba zacinajuca davka,vzdy,aby sa dosiahol plny ucinok treba minimalnu ucinnu davku.dzio, mas hnusnu situaciu,drzim palce,ine vobec neviem,co sa da k tomu dodat.babky,budem vam vsetkym drzat palce,aby nam bolo lepsie... 😉

kejka
1. máj 2009

Zdravím holky 🙂

Tak hlásím,že Svátek práce slavíme prací.Teda spíš můj MP,páč meje okna 😀 😀 Jednou mi řekl,že nechávám kocoury,tak od tý doby ty naše výkladní skříně meje on,když to umí líp. 😀 Já jen asistuju a na parapety si dávám svoje megakytky. 😅
Jinak jsem ok,malej ještě u babičky,nějak se mu domů nechce,je tam spokojenej,ale už se začínám trochu nudit a chybí mi ten jeho ječák. 🙂
Kubaka já s mámou i tátou vycházím v pohodě.Moje máma je skvělá a byla pořád-až na nějaký výjimky,když jsem puberťačila,tak jsem byla trochu víc divoká,ale jinak je to moje milovaná maminka.Táta je táta,on celý život jezdí na lodi,takže jako dítě jsem ho moc neviděla,byl věčně v čudu a jezdí pořád,takže ani kluci si ho moc neužili,ale hodně mi pomohl-hlavně finančně,když jsem to potřebovala a i když jsou naši rozvedení od mých 16let,tak na sebe nikdy nekydali špínu a když se něco slaví,tak přijedou oba,což je skvělý. 🙂 🙂 Jinak je znovu ženatej-no s jeho ženou nevycházím 😖 .Proč to ani nevím,ona na mě hrozně žárlila,že jsem mámě podobná,že se mám dobře-což nechápu,ví co jsem si prožila.No ted ani nevím jak vypadá a malýho ještě ani neviděla. 😒 Já to nějak neřeším,k životu jí nepotřebuju. 😅
Včera jsem byla trochu rozhozená-jo Kubaka jsem machrovala a je to tady-mladýmu už se to blíží,ještě týden a má svaťák a pak matura.Už začínám mít trochu nervy,když vidím,jak je on vysmátej.Už mají i tablo-moc mu to tam sluší,ale ten jeho klid..........Jestli to posere,tak se asi zblázním 😀 😝
Sonoio ty jsi cestovatelka.Dej se do kupy,to bude dobrý. 🙂 😉 😉
Hemi jak je ti dneska?Doufám,že jsi v pohodě.
Holky zatím čauky,budu jukat,co je nového. 🙂 😉

hemi
1. máj 2009

Dík Kejka , všelijak , ale prežijem. 🙂 Aspoň sa snažím.
Krásnu noc. 🙂

sonoio
1. máj 2009

ahoj hemi,presne..nemozes byt podla predstav niekoho ineho.sme aki sme.nikto nie je dokonaly.ked to nejde,tak to nejde.netrap sa,ak robis chyby,alebo nieco nezvladas.to nevadi,dolezite je,ze sa snazis,a nic nerobis so zlym umyslom. 😉 ako si sama povedala,ze si dobry clovek. 🙂

kubaka
1. máj 2009
hemi
2. máj 2009

Kubaka , ty to zvládneš . Viem , že tie reči sa vedia dotknúť . Áno , tie lieky tlmia aj našu precitlivenosť , sme vtedy nie až tak dotknuteľné........ Ale ľudia sú takí , bohužiaľ.
Tak nech ti zaberú !!!!!!!!!!!
Poviem Vám jednu príhodu , snáď sa zasmejete:
Keď som mala tú 1 depresiu pred 3,5 rokmi , začala som chodiť ku koňom( to som tu už písala , len pre nové).
Tam som sa im prihovárala , plakala , že čo bude so mnou....( vtedy som sa dočítala , že kone liečia psych. choroby a viete ako , človek sa chytí všeličoho. Mám tie zvieratá dodnes rada.A dcéra sa tak k nim dostala , že so mnou tam chodila a ostalo jej to.
Ale ďaľej. Ako som tam stála a spytovala sa koňa , bol to ten najväčší kôň v stajni:" Čo mám robiť" a on sa mi otočil zadkom a "vysral sa" . V tej chvíli ma to pobavilo , lebo čo prvé ma napadlo: " Vyser sa na to" ( na tie stavy" 🙂 😀 A viete čo , vtedy mi to fakt pomohlo , v tú chvíľu som už neplakala , ale zasmiala. No veru čudovala, on ma fakt pochopil? 🙂

Dievčatá , dnes by som chcela žehliť , mám toho neúrekom . Bože , keby som tak bola bohatá a niekto by mi to urobil a ešte poupratoval. Ja by som si len navarila a bolo by všetko o.k.
No postupne , ako sa mi bude zvládať.
Tak pekný deň. Držte sa 🙂

kubaka
2. máj 2009

hemi 😀 😀 😀 ků'n to dhadl perfektně, tos mě teda rozesmála.

nemusíš být až tak bohatá, aby ti někdo chodil uklízet a žehlit - já mám taky paníl na úklid, protože to už bych fakt nezvládla. I tak musíme udělat kolem domácnosti všechno ostatní. Dokonce i vyžehlí - mě ale ne, já nežehlím vůbec nic. Žehličku mám, ale vytáhla jsem ji naposled před porodem 😀
Přes agenturu zaplatím za hodinu tak 100 korun (nevim, jak u vas tedy) ale nejsou to nezvládnutelné částky. U mě je 3 hodiny jednou týdně, zvládne 3+1 v udržovaném stavu a dám jí 350 korun - takže 1400 za měsíc. Což za tu ohromnou úlevu myslím stojí - mě teda určitě 🙂 A lux nemusím vytáhnout...
Když je to někdo mimo agenturu, dostanou i méně - kolem 80 korun.

zuzkafuny
2. máj 2009

Ahojte dopĺňačky mojej energie... 😉 🙂 😵
Heni 😀 😀 😀 som sa smiala až mi slzy vybehli... 😀 😀 😀
Kubaka... ach tí muži... to sú hovädá 😠 😢 také jedno mám aj ja doma ☹

martina1975
2. máj 2009

čaute babenky, ako sa máte? Dnes to u mňa nie je bohviečo. Zvýšené dávky 1/2 tablety denne citalopramu začínajú účinkovať. Nervozita, nekľud, pocit slabosti v nohách. Čo vám budem hovoriť. Mali ste niektorá pri nabiehaní na vyššie dávky takéto pocity? Ak áno, ozvite sa mi. Inak dnes počasie od veci, asi bude pršať. Tak je aj tá nálada taká ako to počasie. 😉

dzio2
2. máj 2009

ahojte hemi ta prihoda ma pobavila a mas pravdu na vela veci sa musime vysrat zasmiat sa a ist dalej 😀 aj ked co krok dopredu to novy klinec do nohy ☹ kubaka vydrz to som presvedcena ze to zvladnes ja to viem moja kubaka a vsetky babenky chcem sa spytat ked je to take tazke a smutne s vasimi manzelmi nefunguje u vas navodit neaku romanticku atmosferu vklude sa porozpravat povedat vpokoji to co vas na nich ..... 😠 tat tomu m.... najavo ze mate este stale zaujem o to manzelstvo?Ja viem ono to niekedy uz zato nestoji mna len zaujima vas nazor 😅 viem ze si mozno teraz namyslam ale dufam ze unas to tak skoro nebude treba riesit zatial je to unas ok 🙂 drzim vam vsetkym polce dakujem vsetkym za podporu 😉 dodavate mi vela energie

hemi
2. máj 2009

Vieš dzio ja sa na to pozerám po tých rokoch tak: buď si zvykneš , alebo utečieš 😀 . Jasné sú aj pekné chvíle , ale ktorá žena by nechcela mať princa na bielom koni ( ale to je len v rozprávke).
Žijeme v realite , ale ani občas zasnívať neuškodí. A zase ak zhrniem všetky pozitíva a negatíva , ktovie ak by bolo s iným chlapom. Som rada tomu čo mám(MM).Keď som bola mladšia , vlastne na začiatku Nášho vzťahu , chcela som ho velice zmeniť , podľa svojho ideálu . No došla som na to , že človek sa nedá zmeniť , ale treba sa vedieť aj prispôsobiť.
Som rada , že Vás tá príhoda s koňom pobavila.
🙂
Zajtra sa za nimi chystám ( ku koňom), možno mi zase v niečom poradia 😀 😀 😀
Pa. Ste super

Inak : Ešte som nežehlila ☹

kubaka
2. máj 2009

😀zio - určitě to funguje - jenže je děěěěsně těžké vystihnout ten moment, kdy je k něčemu takovému nakloněný. Minulý týden jsme si byli sednout sami v restauraci, bylo báječně (i pokračování doma) 😝 procházka po Praze a druhý den se chová zase jako ho..ado, fakt, takže to je nevyzpytatelné.
Párkrát se mi podařilo ho donutit bavit se opravdu věcně a upřímně a neútočit- za 20 let asi tak 3x, kdy jsme opravdu vyřešili a řekli si z hloubi duše co nás tíží, pochopili se - a na to konto jsme si taky udělali druhé dítě. Do té doby jsem fakt nevěděla, co teď s námi dvěma. Teď to začíná nanovo, jenže čím je víc on přepracovaný, tím hůř se s ním vůbec dá nějak-jakkoliv mluvit. Do poradny odmítl tentokrát jít, že problém mám já,ne on, takže a't si to řeším já sama se sebou. 😖 No, co na to říct, že... Je ukřivděný jak malé dítě - přesně jak Hemi řekla, TO dítě je v nás stále a občas v době krize vykukuje na povrch. To manželo dítě bylo ponižované, nepochopené, ušlapávané, srážené, nikdo ho nebral vážně, neměl zastání. Takže když je v krizi, chová se jako toto dítě a já jsem ten kdo mu ubližuje. Vůbec mu nedochází, že to jde z něho, ne ze mě. Já zase koukám skrze své "filtry" z dětství
Problémy nikdy nekončí.

zuzkafany - taky jedno máš doma 😀 😀 😀 - proč my na nich tak visíme, že?

martina - tohle zrovna ne, ale měla jsem přímo těhotenské nevolnosti týden a pak to zmizelo ze dne na den - mrkni do letáku do účinků, jestli tam nenajdeš tyto příznaky. Jenže takhle se spíš projevuje úzkost - to mám teď s nižší dávkou,takže čekám, až zabere vyšší - tak schválně, která dřív 😉 . Já mám Citalek, to je to samé.

andy.a
2. máj 2009

čaute 😎 🙂 😎 😎

Hemi,aj som sa dobre zasmiala na tej príhode s koňom 😝 😀 😀 ale vzala si si z toho dobré ponaučenie,to je hlavné 😝 😅 😕

Maťka,dúfam,že ti tie nežiad.účinky prejdú,10 mg denne je detská dávka,nemalo by ti to robiť až také problémy 😕 a zostaneš potom na tých 10 mg,či si dáš klasiku 20 mg ?? 😕 pre dospeláka je 10 mg viac-menej len udržovacia dávky,viete to všetky,čo tuná chodíte 😅 😉

k MM sa nevyjadrujem,ani k tomu svojmu,ani všeobecne 😀 😝 😕 tiež mám často pocit,že mozog majú o pár etáží nižšie,ako by ho mali mať 😀 😀 😀

ja som žehlila včera večer,bolo toho dosť veru 🙄 tiež by som brala nejakú slúžku,aby som sa mohla len krpcom venovať 😝,keď dojdem z práce domov 😝 😅

Kubaka,drž sa,na chlapove reči sa môžeš vyp..núť..mne MM tiež hovoril/kým som bola na MD a sťažovala sa,koľko mám roboty a tak,že som nestihla to a to.../-že si to mám lepšie zorganizovať,odložiť niečo na zajtra,nejaké práce..ale žeby sa on mal k činu a s niečím pomohol,tak to nie 🙄 😝
ale takí sú skoro všetci chlapi,takže škoda sa rozšuľovať 😖

s mamou to mám OK,varuje mi malých,bez nej by som t.č.nemohla existovať 😔 žiaľ,skôr sa môžem spoľahnúť na ňu ako na muža 😒 😖 čo sa týka detí,prirodzene 😉 🙂

andy.a
2. máj 2009

Kubaka,ten tvoj posledný príspevok akoby sám Freud písal 😀 😀 😝 😅 😅

ozaj,Julka by už mala byť doma od stredy,že ?? 😕 dúfam,že si nájde čas a ozve sa..pokiaľ má PC a net.. 😕

kejka
2. máj 2009

Ahojjjjjjjjjjj

Hemi 😀 😀 😀 zasmála jsem se od srdce.Super.
Fujjjjjjjjj žehlení to je jedna z věcí,kterou nesnášním,takže,co můžu,to nežehlím. 😅 I kdybych na to měla hodinu sedět,aby se to narovnalo 😀
Teď tu sedím,na hlavě mám naplácanou barvu-má to bejt červená měď,tak z toho vyleze hnědá.Už to tuším. 😖
Kubaka ty jsi rozená spisovatelka 🙂 😉
Tak MP dneska vyluxoval,umyl nádobí a vypral pračku-já jí pověsila.Je totiž vycvičenej,tak proč ho kazit 😀 😀 On doma fakt hodně pomáhá. 😉
Dítě ještě u babičky,ale zítra už si ho chci vzít domů,už mi je po něm smutno. 😅 Druhý den budu nadávat,že prudí. 😀 😀
Andy zdravím.Juli už by měla být doma,snad se brzo ozve.Doufám,že je v pohodě. 😉
Dzio romantika po 14letech????????Ufffffffff,už došla inspirace 😀
Zuzka 😀 😀 taky dobrá hláška.
Holky myslím na vás,ať je fajn,zatím se mějte jak prasata v žitě 😀
Jdu si smejt tu barvu,snad mi zůstanou vlasy na hlavě. 😅 🙄

martina1975
2. máj 2009

Ahoj andy, tak ja už mám požehlené aj manželovu skriňu upratanú. Využila som chvíľu, že nie je doma a urobila mu tam revíziu. Dúfam, že 10 mg čoskoro zabere a nebudem musieť prechádzať na vyššiu dávku. 🙂

Kubaka tak sme na tom rovnako, čakáme na ten zázrak spoločne, kedy lieky začnú účinkovať 😉 Samozrejme, že je to v letáku vo vedľajších účinkoch, takže zostáva len čakať. Ja myslím, že to čoskoro odzneje a bude dobre, vlastne musí byť 🙂

Tak sa majte krásne babenky ja idem pripravovať maso na zajtrajší obed. Ahojte 😵

hemi
2. máj 2009

Martinka , Kubaka - na ten zázrak ešte aj ja stále čakám : 🙂 🙂 🙂 ( nevyraďte ma) 😀 😀 😀
Už žehlím.

hemi
2. máj 2009

No skúšam sa na tom povzniesť. Niekedy sa to dá , niekedy nie.
Ozaj Kejka , super "MM" 🙂
Môj sa ma pýta :
Zlatko , kde mám toto , toto...On ani nevie aké veci má. Celých 13 rokov okrem jedných topánok si nič na seba nekúpil. Všetko ja , aj topánky ostali na mne. Ešteže mám na to oči. Nakupovanie bola jedna z mojich záľub 😀 😀 😀 však som žena.
O.k. idem ďalej žehliť , lebo je to tu neúrekom a nie je mi tak zle.
Zatiaľ čaute.

kejka
2. máj 2009

No teda holky-já zírám jak makáte 😕 😕 😕 ,ted si připadám jako líná kůže 😀
MP přiklusal ze zahrádky zplavenej-máme jí u baráku cca tři minuty s jazykem na patě-JDE HOOKEJJJJ JSEM NA NĚJ ZAPOMĚLLLL 😀 .Už je nataženej u bedny a čumí.
Hemi nakupuju taky,jen boty a džíny si kupuje sám,je dost vysokej,takže mám odhad akorát tak na mikiny a trička a i tak je někdy musím dát klukům 😲 Jinak nakupuju ráda,jako snad každá ženská. 😉
Holky držím palce,at vám to zabere co nejdřív a je vám dobře.

dzio2
2. máj 2009

baby poznate ten vtip manzelke zomrie manzel alkoholik a jeho pritel na pohrebe vravi jeho zene hej Mara ten Jozo volajako dobre vyzera a manzelka nato sak konecne ved uz 3den nechlastal 😀 😀 😀 troska radosti hemi ta to az tak?nakresli manzelovy sipky a napis mu nazov veci ako sa volaju sorry! baby tak to vam vobec nezavidim ja mam muza ok aj pomaha aj pokecame aj sa pohadame proste zatial super len ma jednu chybu je zarity flegmatik 🙂 drzkajte sa 😉