Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

evuna
19. júl 2012

@mata37 a co mu mám jako říkat?léky brát nechci...už to mám za sebou...neměla jsem pak o nic zájem...

evuna
19. júl 2012

@mata37 a co tomu dr řeknu?napíše mi antidepresiva,které nemohu kvůli kojení...měla jsem homeo SEPII..bylo to trochu lepší,ale sport mě vrátil do lepších hladin....což intenzivně nemůžu

mata37
19. júl 2012

@evuna aha ty ešte kojíš bábatko? Možno už existujú aj také AD, ktoré sa môžu pri kojení, neviem, v tomto nie som odborník. Tak potom zostáva len jedno, aby muž dostal rozum, a vážil si to, aké hodnoty má doma a nehľadať ich u iných.... 😉 😉 😉 😉

laily
20. júl 2012

Ahojte tak aj ja som uz s5 z dovolenky bolo mi tam skvele ani raz mi nebolo zle uplna pohodicka a to sme brali na dovolenku mojich fotrovcov a aj svokru!! 😀 Az posledny den moja mala dostala take silne horucky, ze v nedelu po navrate domov sme hned skoncili v spitali a nanestastie som tam ochorela aj ja takze dnes ma poslali domov, vystriedala ma svokra... Takze ja si pekne horuckujem doma teraz :/

mata37
20. júl 2012

@laily TAk Ti prajem skoré uzdravenie......... držte sa holky 🙂 🙂 🙂

zuzulienka1973
20. júl 2012

@laily Ahoj.Ja ho beriem.Mne sadol perfektne,bez vedlajsich ucinkov.Beries ho aj ty?

laily
20. júl 2012

@zuzulienka1973 myslis Paroxetin? No prvy tyzden som myslela, ze zomriem ako mi bolo zle ale potom sa to ustalilo a zatial v pohode, minimalne aspon to , ze nemam stavy uzkosti a PP uz vobec nie, len som taka nejaka ako by, ze mam vsetko na haku 😀 ... Ale zatial este niesom na celej terapeutickej davke (20) Beriem rano polku a vecer stvrtku uvidime co bude ked sa to zvysi, viem ze mi bude den dva spatne ale uz nie ak ako na zaciatku... Je super, ze ti zabral a bez velajsich ucinkov 😉

zuzulienka1973
20. júl 2012

@laily ano paroxetin.A to ti bolo zle od neho?

lelkesova
20. júl 2012

Caute baby,párkrát som sem písala,potrebujem od vás radu a povzbudenie 🙂 Stvrty rok sa liecim na PP,mám 6 ročného syna,moj problém je v tom že v poslednej dobe strasne tuzim po druhom dietatku 🙂 Aj pri prvom som uzivala AD Fevarin,vsetko bolo ok.Teraz sa bojim len toho ze aké by bolo tehu,ako by som to znasala a tak 😒

alenuk
20. júl 2012

Ahojte vsetci, tak sa mi konecne podarilo po par tyzdnoch docitat vsetkych 398 stran 🙂 Brala som 10 rokov Fevarin na PP.Rozhodla som sa lieky postupne vysadit a vyskusat prirodne AD, lubovnik v kapsuliach a 5HTP.Na ucinok lubovnika som cakal 7 tyzdnov, bolo to peklo,nezabral, 5HTP nepomohlo taktiez, k mojej PP sa pridruzili uzkosti a depresia ,vedela som, ze musim spät na lieky. Zacala som znova brat Fevarin,ale ten mi uz nezabral.Teraz beriem stvrty tyzden Escitil 20 mg, Xanax 0,25 mg 3 krat denne.Panicke ataky ,uzkosti uz nemam,depresia je skoro celkom prec, ale stale mam tie myslienky rano, ako sa budem citit, stale sa pozorujem a musim sa nutit co cinnosti, najradsej som doma...Odzneje aj to?

bonaqua111
20. júl 2012

@evuna jezisi neviem ci je horsie mat depresiu alebo muza debila. Podla mna to druhe 😔 😔 😔 😔 . Kazda rada dobra. Predpise si mozno AD co mozes aj pri kojeni ale vylieci to Tvojho debila zo zaujmu o inu zenu?
Drzim palceky, nech vsetko dobre dopadne.
Ako by si to chcela riesit? A ako by to rad riesil pan domaci?

blahova_andrea
20. júl 2012

Já měla náběh na poporodní deprese chvíli po příchodu z porodnice. U nás bylo vše asi únavou a nedařícím se kojením. Jakmile jsem přešli plně na flašku a přestali se oba trápit tím kojením, tak se to postupně zlepšovalo.

bonaqua111
20. júl 2012

baby pocuvajte co sa mi dnes stalo. Aj Vy mate problem s rozhodovanim? Sledujem to na sebe uz dlhsie.
Isla som von, ze potrebujem ist na postu, kupit kasu pre malu a plienky. Najprv, ze idem peso s kocikom. Potom ked som bola zbalena som sa rozhodla, ze idem autom. Nezobrala som tie veci na postu ani penazenku.
Hodila som malu a kocik do auta nastartovala ale zavolala dcere starsej ci nejde somnou, nechcela. Tak ze idem sama ale uz som bola nervozna a uzkostna.
Isla som autom po koniec ulice a tam som sa otocila, ze idem inde lebo tadial mi bude zle. Isla som inak a aj tak som sa vratila, isla som do polky mesta ale zasa som sa vratila, no des a hroza, nevedela som sa nikam dostat. Potom som zasa sla domov, co som sa vozila jak debila po sto mestroch vsetkymi svetovymi stranami, uzkost a des ako svina.
Vratila som sa pre tie veci na postu a zistovala, ci svokra nejde somnou, ked je somnou dospely clovek v aute ci vonku, uzkost az taku necitim. Nesla.
Tak som znova brala malu kocik a sla. Najprv do teska. Tam som plienky nekupila, lebo som nevedela ake a za aku cenu. Nekupila som si ani melon, nevedela som sa rozhodnut. Kupila som len maso a kasicku.
Potom som sla do kauflandu, ze tam kupim melon marhule broskyne a plienky. Melon ani broskyne ani marhule som nekupila, lebo som sa nevedela rozhodnut ci ano alebo nie. Stala som 10 minut pri salatoch cerstvych ani tie som si nekupila.
Pri plienkach som stala pol hodinu kadzu jednu lustila, co stoji a kolko ich je v baleni. Pritom podotykam, peniaze teraz mame, moj muz robi v zahranici, kazdy tyzden pondelok mi posiela na ucet 200 € svojich mam 300 este mesacne vlastnych, takze fakt o peniaze ist nemohlo, toto ma nici, nikdy sa neviem dobre rychlo rozhodnut pri kupe topanok a oblecenia ale vyberat pecivo 20 minut a salamu 10, byt v obchode hodinu a minut 9,09 € mna toto zabija. A este problem s rozhodovanim do ktoreho obchodu a ci peso s malou bez malej autom a ktorou cestou?????

xlucia
20. júl 2012

@bonaqua111 nie. tento problem nemam a nemam ani auto.som velmi uzkostny clovek. riesim to tak, ze kym vecer zaspim tieto veci ci rozmyslym. co mam varit, co nakupi a kde a co na druhy den stihnut a az potom kludne zaspim

laily
20. júl 2012

@bonaqua111 nooo mas to aspon pestre 😀 ... Ale nie... Aj ja som strasne nerozhodna a tiez obvykle nekupim to co som chcela... Mam nejaku vec v ruke a niekedy ani neviem nad cim rozmyslam, ci je to cena , ci inde neuvidim lepsie, ci je mi to vobec treba a tych ci je vela.... Ide to riadne na nervy, 😀

evuna
20. júl 2012

@bonaqua111 se mnou je to skoro to samé..naprosto ti rozumím...kolikrát radši zůstanu doma...a ještě tu moji náladu schytávají moji blízcí a mě to pak mrzí..

bonaqua111
20. júl 2012

@evuna
@laily
vsak to ako s tym melonom dnes - drzala som ho v ruke (pritom melony milujem) a hovorim si ci je dost cerveny, ci nema moc makku kozu, ci nema biele zrniecka, ci vonia, potom ze ci sa musim po veceroch ladovat melonmi, ved budem chodit furt curat, budem tucna a podobne, ci si nekupim radcej 4 broskyne a tak som ho nevzala. Potom som mala v ruke este jednu 1/4 druheho melona ale scenar ten isty.

evuna
20. júl 2012

stává se mi zrovna,že nemůžu usnout...oči mě bolí...čučím tady do koníka ..práce mi stojí...a tooolik bych spala...a přitom přemýšlím nad tím jak pochopit chlapa...proč se tohle děje..a proč zrovna já...proč nemůžu mít pohodový život...
mám takových starostí,že nevím co dřív ...děkuju za tuhle debatu...aspoň trochu ventil...jdu něco dělat..dobrou

zitaje
20. júl 2012

@bonaqua111 to pises o mne? Nie nie, ja nesoferujem, to je jediny rozdiel.
Ja sa zato aj 3x prezleciem, kym vyjdem z domu (aby mi nebolo zima ani teplo, potom nemozem ist von v teplakoch v ktorych chodim doma, potom toto sa mi nehodi k sandalom atd atd.) a este sa 2x po nieco vratim. Nakupujem vecnost, ci mam peniaze ci nie a ked nemusim, nevychadzam vobec...
A ked niekto nema pochopenie pre moje stavy, mam nervy a kricim (na deti 😖 ).
Nastastie nie vzdy, ale mam pocit, ze v poslednej dobe stale castejsie 😒
Co s tym robite?

bonaqua111
20. júl 2012

@zitaje nic s tym nerobim, stve ma to a trapim sa tym, uvazujem, premyslam a nici ma to.
Akurat mam uplne okno v premyslani a hlave, takze idem sa na to vyspat a rano napisem nejaku perlu 😵 😵 😵 😵 . Bru baby.

zitaje
20. júl 2012

@bonaqua111 tesim sa na perlu 😀
To okno je dalsi sprievodny jav? 😖 Lebo aj s tym mam problem obcas - udrzat myslienku. A to teda este ani zdaleka nie som v dochodkovom veku 😒

marcela91
21. júl 2012

@zitaje v podstate este mladice, neudrzime myslienku, neskor ani moc a do osemdesiatky taaak daleko, jak ten zivot dostojne dozit ?? 😖 😖 😖

evuna
21. júl 2012

@zitaje čo s tím robíme?.....já s tím nerobím nič....😀
člověk se snaží,ale nejde to ...potřebuju k tomu svůj řád..jak není..hysterčím...a ještě dodatek k tomu jak se pořád pro něco vracíš..úplně se vidím..dělám to samé🙂a do toho ještě na záchod😀....
@bonaqua111 už skorem po poledni a žádná perla?😀
to že si teď nerozumím s chlapem už víte...tak jsem se upjala na děti...a jak mi je bere...řvuuuuuuu...a říkám,že to jsou moje děti....
@marcela91 a to o tý moči...holka ač jsem mladice celkem tak vzhledem ke svému zdr.stavu mě to obtěžuje..jsem totiž po porodu a ke všemu po hysterektomii..takže můj milý močák si tam brouzdá po tom břiše a dělá si tam co chce😀

marcela91
21. júl 2012

@evuna nechcela som sa k tomu priznavat, ale po porode som s tym mala aj ja este tyzdne problemy 🤐 🤐 🤐

zitaje
21. júl 2012

@marcela91
@evuna
fuha, nejak sa to vsetko sklbuje, ja s tym wc mam tiez obcas problem, napr. by som si tak rada zaskakala na trampoline, ale to mozem len s ochrannymi opatreniami.
A nemoze to nejak spolu suvisiet?

marcela91
21. júl 2012

@zitaje myslis, ze akoze najprv neudrzime moc, potom psychika?? netusim, ale hromony vedia narobit vela sarapaty v tele a tehotenstvo, porod, laktacia su dost rizikove faktory, k tomu unava, nevyspanost, zmena zivota, uzavretost pri babatku...S tym udrzanim mocu uz nemam problem, lebo uz mam takmer 3 roky od porodu, ale aj tak citim, ze to tam dole uz nefunguje vsetko ako pred porodom, je to take povolene, keby som to vedela, by som sla rovno na cisarak, mala som blby porod asi 20 stichov pocitam, ked kuknem dole a porovnam ako to bolo pred porodom, citim sa zmrzacena, lekari to pos..., ale hlavne ze je mala v poradku, co tam uz po mne 🙂

zitaje
21. júl 2012

@marcela91 ja som to myslela skor opacne, ci psychicke problemy nemozu zhorsovat inkontinenciu 😒 . ALe to je len taky napad, nicim nepodlozeny.
Inak ja mam 4 roky od porodu a mam pocit, ze po porode to bolo lepsie, ale ja mam aj dost slusnu nadvahu 😠

laily
21. júl 2012

No ja by som si tiez zaskakala na trampoline, mam ju doma na zahrade ale keby som si skocila tak s tym močom by mi vypadla aj maternica 😀 tak to radsej neriskujem 🙂)))

marcela91
21. júl 2012

@laily uplne som zabudla a prave pred chvilou sa mi to stalo, ze ked si kychnem v stoji casto sa mi stane, ze mi "ujde"....Strasne...Este neviem, co by urobil zachvat smiechu, taky az k slzam, to uz by som sa asi pocikala, ale to sa mi uz roky nestalo, ale stalo by to zato, kaslat na ten unik mocu 😀 😀 😀

bonaqua111
21. júl 2012

@zitaje to okno nebolo sprievodny jav ale unava 😵 😵 😵 😵 .