Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

nikolko154
23. aug 2012

Ja teda netrpim depresiami.ale na energiu a nabratie sil mi pomaha VITALITY. Vraj je to aj na depresiu.tak pisem.a je to prirodny produkt takze to mozu vsetci.precitajte si... http://www.dobryshop.eu/lenka

mata37
27. aug 2012

@marcela91 ahoj moja, aj mne bolo už dva týždne super, ale akosi sa mi to tiež vracia, je mi blbo od žalúdka, neviem, či to môže byť aj počasím už som z toho blbá fakt. som z toho totál na nervy, už nech mi je dobre a nič ma nebolí. A ty ako moja? Ozvi sa....

lan123
27. aug 2012

Dojčím s lexaurinom. užívam však len1,5 mg. denne. Mám hrozne stavy, ale pre malu sa obetujem. Bojím sa aj tak
že to môže malej ublížiť. Prosím o radu.

barborkark
27. aug 2012

ahojte kočky, dlhšie som tu nebola, lebo asi to poznáte aj sami, ze ked sa polepsi tak to cloveka uz sem tak neťahá, ale chcela by som sa opýtať, či popri AD by som mohla užívať napr. Magne B6, som teraz dosť v práci vyťažená psychicky aj fyzicky a spánok nemám ktovie aký, niekedy cítim také trpnutie alebo sklbanie v tvári a myslím ze to magne B6 by mi mohlo pomoct, len neviem ci to mozem kombinovat s AD. Chcela by som si dať takú 3 mesačnú kúru, Magne B6,
3 Omega kapsule a vit.C. Len neviem, či sa to nejak medzi sebou nebije tie vitamíny, a kedy ich užívať či ráno, či kedy, ked popri tom este aj AD užívam.
Inak nemá niekto skusenosti s Rudotelom? Je to liek na upokojenie, podobny diazepamu ale nie je taky silny. A odkedy som prestala uzivat Citalec, som schudla asi 3-4kg a upravila sa mi pleť. Teraz beriem ten Magrilan (je to nieco ako Prozac) plus ten Rudotel. Aj to Trittico uz beriem pomenej, niekedy si este aj tu tretinku delím na polovice. Snažím sa myslieť pozitívne, chodím teraz viac plávať cez leto, plávanie mi robí strašne dobre som zistila. Keby som nebola taká lenivá, mohla by som robiť aj viac športov 🙂)

janeckovalenka
28. aug 2012

ahoj, ja s tým bojujem už druhý rok ale dá sa to. Treba žiť a to mám pre koho. Dobrého manžela a neuveriteľné, takmer dvojročného syna. Mne to začalo v tehotenstve, denne som spala tak hodinu dokopy, no nechcem na to už myslieť. Čo bolo, to bolo. Treba sa radovať z prítomnosti, neplánovať budúcnosť a nevracať sa do minulosti. Veľa zdaru. 🙂

monika6e
28. aug 2012

na depresi je skvělá aromaterapie - a bulharská růže. Je sice děsně drahá, ale funguje 100% i u nejtěžších depresí. Na ty lehčí bohatě stačí obyč. růže. Fakt funguje, zkuste 🙂

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bonaqua111
2. sep 2012

@monika6e ??? uz si mala "najtazsiu depresiu"??? a pomohla Ti vonavka? Nezlahcuj to prosim.

bonaqua111
2. sep 2012

@lan123 aj ja som dojcila s oxazepamom a nemoze to ublizit. Dojcila som rok. Mala nebola ospala. Podla studii do mlieka prejde tak male mnozstvo lieciva ze nema sancu co kolvek ovplyvnit u dietatka. Zbytocne sa stresujes. Na Slovensku su psychiatri, ktori lieky tehotnej a kojacej nedaju, par km za BA uz nie je problem.
Fakt sa neboj.

monika6e
2. sep 2012

@bonaqua111 já ne, ale moje máma. O aromaterapii víš asi velký prd, když tohle dokážeš napsat. Bulharská růže je to nejsilnější, co na depresi existuje. A pomáhá. Jestli jsem Tě svojí snahou o radu urazila, tak teda promiň. Máš pravdu, radši podpoř farmaceutický průmysl. Kdybys znala ty vedlejší účinky některých antidepresiv, možná bys tu přírodní léčbu zkusila. Bulharská růže pomohla už hodně lidem. Proto stojí tisíce!

nikolka2
2. sep 2012

@monika6e ahoj moja ,,a olej z ruzi mi pomoze ? ci len tie lupene ? a co s nimi ked mi ich donesu ? mozes mi poradit dakujem 🙂

monika6e
3. sep 2012

@nikolka2 bulharská růže je jeden z nejúčinnějších éterických olejů. Opravdu pomáhá na silný deprese (psychický problémy, dokonce při schizofrenii, paranoie...) je jen ta bulharská růže - jedině pravá silice. Každý aromaterapeut Ti řekne, i když dneska už o ní ví i spoustu lékařů. Znám mudr., která ji s úspěchem používá jako doplněk ve své praxi. Bulharsko je touhle růží známé... Obyčejná růže pak pomáhá na takový ty klasický "chmury" - špatná nálada, lehká "depka atd. Jen ten cenový rozdíl je dost značný... Jen proboha nechci vypadat, že někomu radím, ať si každý dělá co chce. Mám s ní osobní zkušenost, myslím že stojí za vyzkoušení a kdyby měla pomoct jedné z vás, co to čtou... tož tak...

nikolka2
3. sep 2012

@monika6e ahoj dakujem krasne a nevies kupim to aj na Slovensku ? stoji to vela tisic ?

monika6e
3. sep 2012

@nikolka2 popravdě, radši se domluv s nějakým aromaterapeutem, který ví co se kde prodává. Nevím, co tam máte. U nás jsem něco málo našla, ale ne všecho mi přišlo "důvěryhodný". Musí to být čistá bulharská růže (ideálně si ji koupit přímo v Bulharsku 🙂 ) 1ml stojí cca 1000,- .

nikolka2
3. sep 2012

@monika6e dakujem krasne za pomoc ,,,idem vo štvrtok ku lekarke tak sa jej na to opytam ,,,nemam nikoho v bulharsku skoda by som to cez znameho nejakeho riesila ,,,napisem ti potom co mi lekarka povedala ,,,dakujem este raz 😉

monika6e
4. sep 2012

@nikolka2 není zač. A držím pěsti! 🙂

babulka1978
7. sep 2012

Baby prosím poraďte, lebo som úplne na dne. Neviete náhodou, či prerusenie brania antikoncepcie moze sposobit depresie?? Antikoncepciu som nikdy nechcela brat, lebo viem, ake je to svinstvo, a este som mala v mladosti onkologicky problem.....pred rokom sa mi objavila na vajecniku dost velka cysta,ktoru sme sa snazili s gynekologickou znicit najprv injekciami tyaminu, co nepomohlo, a nakoniec ma prehovorila na antikoncepciu vraj s mansim obsahom hormonov, s priaznivym ucinkom na vajecniky (Softinel), brala som ho vyse pol roka. Teraz pred dvoma tyzdnami som dobrala poslednu davku, lebo cysta nezmizla, tak idem na laparoskopiu, co mi teda na psychike moc nepridava, lebo sa tej operacie velmi velmi bojim. Mam otrasne bolesti hlavy, migreny, na ktore uz nezabera asi ziadna tabletka, boli ma chrbtica, klby, proste des..a okrem toho mam strasne depresie, a katastroficke scenare z tej operacie...boze uz sa mi o tom aj sniva....ze mi zlyhalo pri operacii srdce, ze mi museli zobrat aj maternicu (chceme este jedno babo)..a k tomu ta neuveritelna unava....sa citim ako plaziaca sa dazdovka.....som si myslela, ze som vycerpana....pred tyzdnom sme boli na relax vikende s manzelom...pocas neho bolo lepsie...ale po navrate je to este horsie.....

sal80
7. sep 2012

@babulka1978 Ahoj. Koukám, že jsi si toho také prošla moc ☹ Vím jak Ti je, ale neboj, samo se vše zlepší. Operace dopadne dobře a bude po problému 😉 Slibuju 😉 Pak se uklidníš a odezní i Tvé kvazi-deprese. Budu na Tebe moc myslet a držet všechno, co jen jde 😉 A...často budu držet palce i na SK 😉

babulka1978
7. sep 2012

@sal80 no, mám z nej fakt des....uz som jednu podobnu operaciu mala kvoli mimomat. tehu....vtedy sa tiez nieco "pokaslalo" a kvoli tazkemu vnutornemu krvacaniu mi museli zobrat vajickovod.....vtedy mi povedali ze dieta uz je pre mna asi nerealne....vrhla som sa na robotu a "karieru"....a po 4 rokoch....bum....ze cakate babo....najskor zmiesane pocity, ale potom sme boli najstastnejsi pod slnkom....potom som skoncila v nemocnici a na rizikovom....aj to som prezila..len aby bolo babulke dobre.....a teraz by sme chceli druhe.......ale najskor musim ist na tu hnusnu operaciu......dakujem za podporu 🙂

sal80
7. sep 2012

@babulka1978 Co bychom nevydržely pro druhé miminko? 😉 My čekali 11 let a teď čekám holčičku. A operací mám za sebou bezpočet. Bude dobře, uvidíš 🙂

relisyska
9. sep 2012

já som sa chcela len spýtať či niekto bral serlift na depresiu beriem ho mesiac a mám slabé videnie vidím tak zahmleno

terezia1234
9. sep 2012

@relisyska ahoj, ja ho beriem uz dlhodobo, no nic take nemam, ale kym mi zacal ucinkovat poriadne, som mala tiez niekedy divne pocity...to sa upravi

babulka1978
10. sep 2012

@sal80 jeeeej 🙂 gratulujem a strašne držím palčeky 🙂 bože.....11 rokov čakania 😲 ...už si zaslúžite len nekonečné šťastíčko 😀

sal80
10. sep 2012

@babulka1978 Jsi zlatá, děkuju. Jen jsem chtěla říct, že fakt bude líp 😉 Někdy je to těžké, ale je potřeba doufat a vydržet 🙂
@relisyska Jak píše @terezia1234 někdy to dělat může...než se udělá v těle hladina a pak to ustane. Pokud ne, řekni to svému MUDr., aby Ti změnil léčbu za podobný lék.

evagy
10. sep 2012

ahojte po dlhšom čase som tu opäť, medzitým som bola na stimulácii vajíčok v iscare, oplodnenie sa nepodarilo, teda len 1 embryjko sa podarila ale nerozvíja sa tak ako má. podla dr. môžu za to antidepresíva a tiež antipsychotiká ktoré užívam. neviem čo mám robiť, nepoznáte v BA naozaj dobrú dr. psychiatričku ktorá by ma nastavila na dobré a menej škodlivé lieky. ?? máte niekto s týmto skúsenosti? ja užívam serdolect, venlafaxin mylan

anait
10. sep 2012

Dievčatá, otehotneli ste aj s antidepresívami?

lelkesova
11. sep 2012

@anait Ano 🙂

evagy
11. sep 2012

A niekto kto užíva antidepresíva a aj antipsychotiká a otehotnel?

depka1
16. sep 2012

Ahojte, ja som tu nova a od 28.8 mi dr. stanovila stredne tazku depresiu a nasadila Trittico AC150. Zatial 50 mg ako startovaciu davku. Mate s tym niekto skusenost. Ja mam rozmazane videnie sem tam a tiez neskutocne tocaky v hlave a obcas myslim, ze ma hodi bud na lavu stranu alebo na pravu. Momentalne som v zahranici, a tazko sa mi to tu zistuje. Prosim poradte, ze ci to je normalne alebo co robit. Dakujem 🙂

maruska24
18. sep 2012

neviete ako to je, kebyže navštívim psychologa a poviem mu o depresii, značí sa to do zdravotnej karty? môže to mať prípadný vplyv pre zamestnávateľa?