Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

tobasko
24. sep 2012

babulky ja sa citim uz vyse roka uplne super po laktacnej som bola za 2tt uz akoze dobre ale nebola som to ja potom prisli navali placu a vycitiek co som vsetko robila ked som bola chora a ze maly bol tyzden po porode u brata starala sa svagrina a moja mama nez ma to prejde a ja som zato velmi plakala ze nebol pri mne a potom ze som zla mama ze ho nemozem kojit vsetko mi bolo strasne luto trvala to pol roka nez som bola opet sama sebou teraz som stasta ze je vsetko super mam uuuzasneho manzela ktory to vsetko so mnou prezival a povedal ze vydrzi aj pri druhom tak tiez by chcel velmi druhe dieta vraj vydrzime 🙂 len sa bojim velmi chcem ale stale je tam ten strach ako bude a hlavne ci lieky pocas tehu by nemohli uskodit babetku atd ale aj kamaratky ma ubezpecuju ze uz je moderna technika bars ake vysetrenia vraj sa nemam bat a zas dufam ze uz budem ked to mam v zaznamoch vsetko pod kontrolou tak ze sa snazime ale nie na silu nechavame tomu volny priebeh ked pride tak pride 😵 tak ako pri prvom a mame doma krasneho synceka je starsne hyperaktivny zive dieta a rozmazlene 😀 ale tak sme radi ze je zdarvy a chcelo by to surodecna aby sa troska zmenil

tobasko
24. sep 2012

uz 2r hladam tu niaku temu kto ma podobne skusenosti a prezil si to som rada ze som, vas nasla 🙂 😵

sisinka888
24. sep 2012

@tobasko ahojte!ja som prezila cele tehu s diagnozou depresia s uzkostou.lieky som musela vysadit ,skusala som to bez nich a podarilo sa mi nabrala som silu.tazke boly hlavne prve3 mesiace.dostala som rivotril kvapky na prekonanie uzkosti.

navra86
24. sep 2012

@tobasko celé těhotenství,měla jsem těžkou depresi.Vše je ok.Psychiatr ti doporučí vhodné antidepresiva po dobu těhotenství a kojení.Je nutná konzultace a interdisciplinární spolupráce mezi lékaři.

tobasko
24. sep 2012

@navra86 no tak ta obdivujem,ze si zvladla 😉 je to asi individualne u kazdej zeny ine babenky moje strach je veliky ale tuuuzba asi vetsia

tobasko
24. sep 2012

@navra86 ak sa mozem spytat co si robila to cele tehu aske boli tie depresie?

monfat9
24. sep 2012

@havja aj ja beriem Citalec ..už cez rok...a sem-tam sa vyskytnu dva dni..ked sa mi zdá že všetko sa vracia..neboj..len skus vydržať..možno potom to prejde...ja beriem len polku 10tky tabletky rano...čiže 5 mg...a zataiľ sa mi darí ...len vravím že su stále chviľky..hlavne pred menzesom .. 😝 kedy to znova vychádza na povrch..

pingu1
24. sep 2012

@tobasko no v ziadnych antid. neodporucaju otehotniet. no ale nevyberies si.. bud to vysadis, no nerucim za nasledky, alebo nech ti to zmeni na nieco bezpecnejsie.

tobasko
24. sep 2012

@pingu1 vraj na 3mes by miu musela vysadit to sa mi ze zhorsi stav a potom nasadia niake lieky ☹ mam lekarku ktora to vobec neodporuca vraj ci chcem skoincit na psychyjatrii 😢 a ze mozem byt rada ze mam jedno zdrave dieta

pingu1
25. sep 2012

@tobasko vies co? zmen psychiatra. ja som cele tehu uzivala lieky a vsetko bolo ok. co myslis, ze by si bola sama, kt. je tehu a uziva antidepresiva? ved kazda druha ich uziva. mne psychiater povedal, ze ma mamicky, ktore aj koja. a ja budem tiez.

navra86
25. sep 2012

@tobasko No,já jsem měla hlavně dost velké stresy,studuji ještě vysokou,tak jsem chtěla dodělat zkoušky,ať to mám.Do toho jsem se stěhovala k příteli,no bylo toho dost.Ale jak říkám,asi to byly ty hormony-něco se změnilo a já si uvědomila,že to musím zvládnout.Když bylo nejhůř,brala jsem Lexaurin.Prostě jsem neměla prostor nic řešit a hlavně jsem věděla,že musím.Ale půl roku po narození dcery se to zhoršilo (zemřel mi do toho otec),asi už ten organismus nezvládl tu zátěž,tak mi nasadili mnohem silnější léky,přestala jsem kojit a nějak to zvládla.Teď je to střídavé,vždy před a po zkoušce se to zhorší,ale nejsou to už ty stavy,kdy jen ležím a nejsem schopná nic.Takže se to dalo přežít.Možná,je dobré zkusit v tom období psychoterapii,ale u mě to nikdy nezabíralo.

tobasko
25. sep 2012

@navra86 a po pol roku po porode si sa uplne zosipala?

tobasko
25. sep 2012

@pingu1 a od kial si?nevies mi poradit naikeho ineho?uz som rozmyslala nad tym len nemam zatial za koho a bojim sa tej mojej jej to oznamit

terezia1234
25. sep 2012

@tobasko inak ja nechapem, preco este stale beries AD, ked sa citis uz tak dlho dobre..ved tie lieky sa nemusia teraz brat cely zivot.. skusala si ich aj vysadit?? mozno by sa ti vobec nepohorsilo a bola by si uz vlastne vyliecena 🙂)

navra86
25. sep 2012

Ne úplně,ale zase jsem měla stavy šílené úzkosti,bylo mi strašně zle,nebyla jsem schopna něco dělat....prostě se to zhoršilo,ale léky zabraly a dobrý,ty co jsem brala byly kvůli těhu slabší.Tak jsme jen vyměnili

maruska24
25. sep 2012

máte niektorá skúsenosť s nejakou online psychologickou poradňou?

vadimka
25. sep 2012

@pingu1 prepac, ale silne pochybujem, ze kazda druha tehotna berie AD....myslim, ze riadne zlahcujes danu problematiku...ved tu uz nejde iba o nas, ale o noveho cloviecika...
Ja nie som ani tehotna a mesiac som zvazovala, ci vobec zacnem brat AD...zacala som, pretoze si sama neviem dat rady...no keby som bola tehotna, ci chcem otehotniet, tak urcite by som to do seba nepchala..aspon nie prve 3-4mesiace...to, ze tebe sa zda, ze dietatku sa nic nestalo, este nemusi byt pravda...dakedy az neskor moze prist problem...a uz vobec by som s AD nekojila...mozno existuju aj slabsie lieky, ale predsa stale su to drogy, tak to uz radsej potom nekojit vobec...AD nie su lentilky, zialbohu......

zajaciq
25. sep 2012

@maruska24 a v com sa chces radit online? hladas poradnu , kde by ti len dali nejaku radu na dany problem, alebo mas skor zaujem o psychoterapiu, kde by sa slo na koren problemov? ja si osobne myslim, ze pokial absentuje priamy kontakt s terapeutom, tak to nema velmi vyznam. zostanes len v imaginarnej/iluzornej rovine, kedze toho cloveka neuvidis a terapeuticky ucinok sa nema ako dostavit. 😉

vadimka
25. sep 2012

@tobasko ahoj, ak neveris svojej psychiatricke, bolo by dobre spytat sa na nazor aj inych dr.....no z druhej strany asi ta tvoja vie, preco ti to neodporuca....je na tebe ako sa citis....100per garanciu ti nikto neda...moze sa ti pocas tehotenstva ako polepsit tak aj pohorsit....a ty aj teraz beries AD ked sa snazite o babatko????

tobasko
25. sep 2012

@terezia1234 ja saa bojim vysadit ze co ak nahodou tiez nmechapem naco to este beriem

tobasko
25. sep 2012

@vadimka ano beriem este stale ale len min davky vecer 1 zipwel tritico2/3 a teraz na spanok uz tyzden 1rivotril preco????ja vysadim lieky az ked budem tehu na 3mes a potom mi da niake slabe myslis ze uz teraz to skodi???dievcata tu pisu ze otehotneli tiez s AD

tobasko
25. sep 2012

@vadimka ja by som uz asi kojit nemohla by mi hned zastavili laktaciu ako pri malom tyzden po porode ☹

verbalinka
25. sep 2012

Ahoj, pročetla jsem si část diskuze a měla bych na vás dotaz. Poslední dobou se potýkám asi s depresí (dle mého laického názoru), nerada bych se tady moc rozepisovala (může to číst kdokoli). K dr jsem zatím nešla, ale našla jsem přírodní ad saframyl. Máte s tím některá zkušenost? Kojím, ale nepíšou žádnou kontraindikaci, jen poznámku, že se máme poradit s dr (což je pro ně jen pojistka, stejně jako na normálním paralenu apod.). Nevím, jestli to brát nebo ne... ale necítím se nejlíp, i když docela zvládám, ale nevím, jak dlouho... Chtěla jsem to zkusit a pak kdyžtak zajít k dr.

pingu1
25. sep 2012

@tobasko ja chodim do tt. doktor Sec. je super. moc toho nenahovori, ale je super odbornik

pingu1
25. sep 2012

@vadimka no to asi nemas moc "silne" stavy, ze by si dokazala vysadit antidep. ja bohuzel nemozem bez nich byt

tobasko
25. sep 2012

baby berietie niektora zipsilan alebo zipwel???

tobasko
25. sep 2012

citala som teraz letaky zipwel by sa asi nemal uzivat ani ked chcem otehotniet ☹ zajtra idem k dokine pre lieky a kontrolu uz teraz mam z nej stresy 🙄 chcela by som sa jej spytat na to ze teda planujeme ale ja sa jej strasne bojim jak bude zas nadavat baby myslite na mna neviem ci naberiem odvahu sa spytat 😀 zajtra dam info

majuskacechova
25. sep 2012

@tobasko myslim si ze by si mala zmenit dr. a AD sa predsa nemozu vysadit len tak zo dna na den ale postupne. aspon u mna to tak bolo... tiez nechapem tvoju dr, ze ked ti je dobre preco ti ich nevysadi???? tak vela stastia zajtra

majuskacechova
25. sep 2012

ked som ja brala AD tak mi lekarka vravela ze nesmiem v ziadnom pripade otehotniet.... tak ti zelam tpozitivne myslenie. to pomoze 🙂

tobasko
25. sep 2012

@majuskacechova no ved raz som sa jej to pytala znadala mi a poitom mi povedala ze budemew riesit take veci az ked budem