Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kk77
30. sep 2012

@sikea Ahoj, zaciatky liecby su velmi velmi tazke a na to je ten neurol. Vobec sa nemusis bat neurolu, ziadny zavislak z teba nebude. Ked zacnu zaberat AD, normalne ho postupne vysadis. Ja som bola presne taka vystrasena ako ty a tiez mi radila kamaratka, ktora si tym presla. Ziadne strachy, nie si prva ani posledna s takymito problemami. Po zvyseni davky AD sa ti moze docasne zhorsit stav, ale aj to sa znormalizuje. Neboj sa neurolu, bud rada, ze ti zabera.V zaciatkoch liecby sa casto vyskytuje nespavost. Skus si posunut ti druhu tabletku 0,5 na vecer tesne pred spanim a prvu si daj cez den, podla potreby, mozes si ju aj rozdelit na dve polky, sama to na sebe pocitis, co je lepsie. Neboj sa radit so psychiatrom, kludne aj cez telefon, mne sa moj venoval a podla potreby si ma zavolal do ordinacie. je to lekar, ktory by mal byt v tomto hadam najviac so vsetkych lekarov chapavy. Nezvysuj si davku, jedine po dohode s nim. Aj ked sa ti to teraz nezda, ver mi, ze vsetko vsetko bude stale len lepsie a lepsie. Aj ja som sa mala velmi velmi zle a vyhrabala som sa z toho, vdaka rodine, lekarovi, viere a myslim, ze aj sama sebe. Drz sa!

lucinka1104
30. sep 2012

@silvia.t akoby som čítala o sebe kde to vlastne bývaš?

silvia.t
30. sep 2012

@lucinka1104 Kosice 😉

sikea
30. sep 2012

@evelin325 no pekne toto som prezivala aj ja jedine s tym rozdielom ze mne mala prespala vzdy pekne celu noc a aj rano dlho spavala uplne super ale aj cez den pekne vzdy spavala ale potom sa tak zhorsila ze som sa tiez len nervacila a tiez som sa snazila depky a uzkoti predychat a mysliet pozitivne len teraz sa mi to nejako vymklo z ruk a hop som tam kde som nechcela byt

pingu1
30. sep 2012

@evelin325
@sikea
@evagy
stalo sa vam, ze ste boli 2 mesiace s AD ok, a potom zasa na s prepacenim sracky? lebo ja sa liecim uz rok, prvy polrok bol dost "husty", ale potom akoze celkom fajn. potom som presla z depakine na plexxo /valproaty kvoli vykyvom nalad/ a zacalo sa mi to nejako horsit. najpr po mesiaci, potom po troch tyzdnoch, potom po dvoch, co je vlastne teraz ale dnes to teda bolo horsie jak na zac. liecby. volala som rychlo doktorke a ona mi povedala, ze je to len docasne.

evelin325
30. sep 2012

@sikea a máš aspoň niekoho kto ťa drží nad vodou?

sikea
30. sep 2012

@kk77 dakujem moc za rady vazim si to ale dnes som spravila tak ze rano a pobede som si dala polku neurolu a teraz pred spanim si dam asi celu 0,5 lebo v cera som velmi zle spala....ale ak ti mam pravdu povedat citim sa uz o nieco lepsie a dnes mi aj chuti jest tak uvidim ako bude zajtra a od stredy idem na celu taväbletku elicei tak som zvedava ako sa mi pohorsi ale ten neurol fakt velmi pomaha....takze este raz dakujem 🙂

sikea
30. sep 2012

@evelin325 no ak ti mam pravdu povedat ani moc nie priatel ten to moc nechape a maminu mam daleko a aspon kamosku mam co si tym presla tak s tou si o tom pisem a volam inak kazdy na mna kasle som v tom sama

evelin325
30. sep 2012

@pingu1 skús ešte k tomu tie homeopatiká čo som spomýnala, určite ti pomôžu, môžu sa úžívať aj s liekmi na predpis.

sikea
30. sep 2012

@pingu1 moja ja neviem akurat beriem eliceu piatym dnom plus neurol podla potreby a dnes sa citim o nieco lepsie ale prve dni bolo peklo hrozne peklo ale uvidim ako mi bude po navyseni davky takze ja ti moc neporadim ked som este len v zaciatkoch liecby ale drzim ti moc palce nech to je len lepsie 🙂 🙂

evelin325
30. sep 2012

@sikea veď toto, nikto to nevie pochopiť, kým si tým sám neprejde, nevie čo sú to za stavy, ja tiež keď sa s tým zdôverujem mužovi, tiež na mňa tak nechápavo pozerá, ale keď som mu povedala, že sa mi už nechce žiť, tak až potom pochopil, že je to trošku vážnejšie.

terezia1234
30. sep 2012

@pingu1 aj ja som tak bola pred rokom, brala som AD, bolo dobre tak 2 mesiace a potom hup a znova depky, tak som si dala predpisat ine AD, no po tych este horsie, tak som sa vratila k povodnym, ale zistili mi aj znizenu funkciu stitnej zlazy, zacala som brat lieky na nu, a neviem teraz ci je to tym ale citim sa uz vyse 3 mesiacov dobre, dufam ze to tak aj ostane..a este beriem aj zelezo, kedze po porode som ho mala pomenej, bolo som stale unavena, chcelo sa mi len spat...tak aj to mi asi zacalo ucinkovat...skus ist k obvodnej lekarke, nech ti vysetri aj stitnu, mozno tie vykyvy suvisia aj s nou...je to fakt pliaga, a dokoze v tele narobit riadny bordel, hlavne tie depresie...aaaaa mozno je to teraz u teba aj pocasim, predsa je zmena obdobia, ide jesen...aj ja sa jej bojim, ci sa mi nepohorsi...

pingu1
30. sep 2012

@terezia1234 no stitnu mi riesila, mam ju oki. len vies, jesen - nejesen, clovek to ma zvladat normalne, nie aby som sa zrutila tak, ze som skoro odpadla a povracala sa
a to este mam zevraj toho naj psychiatra v trnavskom kraji

sikea
30. sep 2012

@evelin325 ved prave to a este ked je sebec ze mu zalezi len na sebe a mna ma na haku plne tak o to je to horsie ked mu rozpravam ako sa citim ako ma nic nebavi a nevladzem nic robit ze ani zit ma nebavi tak len jednym uchom do vnutra a druhym von takze v nom ziadnu oporu ani nemam ale ja to zvladnem aj sama.....a este rozmyslam ze ked mi je teraz dobre ci si mam dat ten neurol ale zase mozno nezaspim tak sa neviem rozhodnut

pingu1
30. sep 2012

@sikea papaj pekne vsetko ako mas. neurol oblbuje, ja viem, ale z toho si nic nerob. to prejde

terezia1234
30. sep 2012

@pingu1 to az tak?? jooj to mi je luto, tiez si neviem vysvetlit tie moje vykyvy, aj napriek tomu ze beriem AD..to by sa mal clovek citit uz dobre, ked je lieceny..no a tie zmeny pocasia ..vela ludi na ne vplyva, nic s tym nenarobime..drzim ti palce aby ti uz bolo len lepsie a mohla sa venovat dietatku 🙂

dannaniella
30. sep 2012

my pouzivame antidepresivum feferonky ...a funguje

pingu1
30. sep 2012

@dannaniella ake feferonky? to akoze ozaj chrumete papriky?

silvia.t
30. sep 2012

@dannaniella to fakt? lebo ja presne pol roka jem feferonky (predtym mi nechutili moc) ale teraz aj kazdy den,aj na ranjaky s chlebom to jem 😀

evelin325
30. sep 2012

@sikea nedávaj si, keď ti je lepšie, povedz si, že zaspíš, tak zaspíš. S mužom si nerozumiete, aj pre to si nešťastná však?

sikea
30. sep 2012

@pingu1 ved papam vsetko ako mam a teraz uz idem spat lebo sa mi drieme a ani neurol nepotrebujem tak prajem krasnu nocku zase zajtra pokecame papa

sikea
30. sep 2012

@evelin325 ved si ho ani nedam lebo mi je fajn a ak zajtra mi bude divne zase si dam ako dnes iba polku podla potreby a hej hej nefunguje nam to ako by malo ale teraz som povedala uz sa nerozculujem budem ako on flegmos lebo keby som este cvilku taka ze si zo vsetkeho robim velku hlavu zblaznila by som sa takze musim dostat rozum

mexico_16
30. sep 2012

@terezia1234 ahoj.po akej dobe sa Ti upravilo zelezo a zacala si byt fit ?

sikea
1. okt 2012

ahojte ako sa dnes mate?ja nie moc dobre a este ma hlieny trapia v prieduskach sa tu s nimi drhnem uz nech idem tej alergologicke.....

sikea
1. okt 2012

@kk77 ahoj a keby si kupim magnesium B6 to mozem ked uzivam AD plus neurol?

evagy
1. okt 2012

@sikea ano prešla som peklom na zemi, ked som mala pocit že ma zlo diabol prenasleduje. aj ja som kadečomu rýchlo uverila ale to len preto že som hlavu nemala v poriadku. preto teraz ako skoro zdravaá na to pozerám ináč a smejem sa tomu už len, lebo oni práve to robia že nám dopletú hlavu a potom zbytočne si robíme starosti. A navyše sú iné problémy na svete, a nie také hovadiny ako veštenie. ja tomu proste už s týmto rozumom neverím.!!

evagy
1. okt 2012

@pingu1 mne sa to stále zlepšuje, ale u každého je depka iná, ťažko ti takto povedať ale aj mne sa to vracia hlavne ked sa má počasie zmenniť, vtedy sa nepriatelka depka ozve 😢

evagy
1. okt 2012

@sikea ďakujem snáď sa bábo podarí.. ináč ty nie si náhodou aj na pokeci pod nickom sikea a nie si z prievidze??

sikea
1. okt 2012

@evagy ahoj mne je teraz momentalne hrozne este len siesty den jem AD a musela som si dat 0,25 neurolu aj som chcela popratat ale nejako nemam ani silu ale pobede a vecer sa citim ovela lepsie ako rano alebo doobeda....tak vies ked sa citim dost zle preto uz mi myslienky vyrili vselikade a aj tade ci tie vestice predsa nemali pravdu ci som neni zakliata ciernou magiou a nietko nesaje zo mna energie ked som taka nevladna....nevierm ci mam zavolat doktorovi a opytat sa ho ci mi ma byt stale tak zle alebo co

sikea
1. okt 2012

@evagy tak to ma tesi ze sa ti to zlepsuje bodaj by sa to aj mne zacalo .... ale v cera ako ma kosti boleli aj s hlavou som myslela ze ma porazi tak ma to bolelo....ale aj zmena pocasia dost s ludmi narobi....