Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sikea
1. okt 2012

@evagy nemas zac tak ja tito babo moc prajem....a ano som tak aj na pokeci a hej som z prievidze 🙂 🙂

evagy
1. okt 2012

@sikea tak to zase som ja z pokecu čo sme sa mali v Bojniciach stretnúť predvlani ešte.. neviem či sa pamatáš, na pokeci som pod nickom harmonia.. pozri nerob si hlavu hlavne z blbostí ako nejaké veštice, nie si posadnutá čiernou magio ani bielou.. veštice nevedia čo povedať tak trepú hlúposti aby im ludia uverili a následne zaplatili nemalé peniaze. potrebuješ sa liečiť, a nemôžeš chcieť aby ti za 6 dní bolo dobre.. skús vydržať aspon mesiac dva na tých liekoch a potom už budeš vedieť posúdiť či zabrali. ja som si včera večer nedala antipsychotika, teraz som trochu rozklepaná, vieš ked si zvyknutá n a svoju dávku a zrazu nie je. chcem však vydržať do večera ale je to nepríjemné neviem sa ani tak sústrediť.

sikea
1. okt 2012

@evagy mna slahne to si ty ale som ta vobec na fotke nepoznala si sa potom pekne zmenila ale som rada ze sme sa znova nasli.....ved hej mas pravdu kaslem sa na cele vestice ..... a mas pravdu kolke to vazne len koli peniazom robia aby dobre zarobili na nevinnych ludoch..... ved hej aj s panom psychiatrom som dnes volala a ma trosku upokojil a povedal mi ze az tak mozno o dva tyzdne zbadam trosku ulavu tak uvidim....tak toto ti ale nezavidim a to su vlastne co tie antipsychotika?nepoznam nieco take.....a vobec ti nezavidim ze sa tak citis ale ja ti drzim palce nech to vydrzkas

mata37
1. okt 2012

@sikea moja pekná veľa si zameraná na seba, nemôžeš sa tak pozorovať. Kľudne si daj celý nič sa Ti nestane, ja to užívam koľké roky a pečeňové testy mám vyborne klop, klop. Chodíš aj do práce?

mata37
1. okt 2012

@silvia.t evagy Ti radí dobre, nedaj na slová veštcov, je to len vyťahovanie peňazí z ľudí, ty len ver svojmu lekárovi a dodržuj jeho rady a pokyny. Uvidíš, za mesiac sem už ani nebudeš potrebu mať ísť, čo sa budeš tak fajn cítiť

sikea
1. okt 2012

@mata37 tak to mas pravdu a toto ma dlzi dlhe roky moc sa pozorujem a bojim sa o seba a aj z toho som mozno ochorela ved ja som rodeny hypochonder tak snad sa z toho dostanem lebo je to na hlavu to moje uvazovanie.... dnes som si dala len polku a sa mi zda ze aj polka pomaha....len vies ja som este pred tymito liekmi uzivala antibiotika podla mna moja pecienka dostava zabrat a aj cele telo

sikea
1. okt 2012

@mata37 a nie nie nechodim do prace chcem si spravit kurz aranzersky ale zatial cakam nieje dost zaujemkyn ze vraj a chcela bys som chodit aj do fitka ale pokial niesom v poriadku tak nemozem

mata37
1. okt 2012

@sikea pokiaľ sa necítiš fit s tým fitkom ešte počkaj, lebo ťa to bude zbytočne vyčerpávať. Treba si nájsť nejaký koníček, niečo čo ťa baví a si schopná to v tomto stave vykonávať. Neboj, je to beh na dlhé trate, tiež som si prešla všeličím, viem ťa pochopiť. Môj manžel to tiež nechápe, rodičia len trocha, to vieš, kto nezažil nepochopí. Fyzická bolesť je iná tá pominie za týždeň dva, ale toto je o inom. Len buď trpezlivá, jedno ráno sa zobudíš a zistíš, aký je svet krásny. Ja mám teraz pred menzesom, tiež to so mnou hádže, ale dám si polku neurolu a fungujem. P.S. v pondelok som mala ísť po pol roku na kontrolu a sestrička mi volá, že v pondelok nepracujú, tak idem až 25.10.

terezia1234
1. okt 2012

@mexico_16 zelezo uzivam asi 4 mesiace, ale citim sa lepsie asi uz od 2.mesiaca co som ho zacala brat..neviem ci je to nim, ale bola som uplne unavena, stale ma tahalo len do spanku..teraz je to uz lepsie..

sikea
1. okt 2012

nie nie do fitka pojdem az ked sa budem citit dobre to je samozrejma vec ze tam teraz chodit nebudem....no ale mna nic nebavi asi len pc je jedine co ma teraz bavi a hudba este....tak ale neviem ci tu dlhu trat zvladnem netesim sa vobec nato....si zlata ked ma chapes aspon niekto....ved to ze kto to nezazil nepochopi co su to za stavy tie depky a uzkostne stavy.....aj ja som si zacala davat len polku neurolu ale davala som si jeden krat za den cely ale to som sa po nom citila taka divna ako opita nohy som mala take lahke hehe to bolo po polke to tak necitim.....no pekne takze si pockas ja idem 27.10 na kontrolu po mesiaci....tak som zvedava ako mi tie AD zaberu 😉 😉

evagy
1. okt 2012

@sikea podla názvu som tipovala že to budeš ty. škoda že sme sa nestretli pred tými dvomi rokmi, možno som ti už mala vtedy vysvetliť čo je to depresia a necítila by si sa tak nahovno teraz ale to ťažko radiť aj niekomu že sa musí liečiť. ten chorý sám si neuvedomuje že potrebuje lieky a ked už je velmi zle tak už nemá na výber a ide k psychiatrovi. potom sa len čudujeme kolko práškov musíme za den prehltnúť a stále nám len zvyšuje lekár a zvyšuje dávky.. a pacient sa cíti aj tak na hovno.. s prepáčením.. a až po dlhých predlhých dnoch, mesiacoch ba aj rokoch človek pocíti konečne úľavu.
dva týždne by mali lieky zabrať ak máš vhodný liekf, pokial nezabere na tvoju dg. tak ti dajú iný .. držím palce..

sikea
1. okt 2012

@mata37 ten prispevok je pre teba len som zabudla stalcit na odpovedat

evagy
1. okt 2012

@sikea do fitka teraz nechoď, venuj sa teda PC a hudbe... čo ťa baví, alebo bavilo, nájdi si nové koníčky čo si chcela niekedy vyskúšať a robiť, ja som napr. chodila na keramiku vlani a pomohlo mi to, tak ti zbehne čas tými koníčkami.. a keramika dobre pôsobí na dušu.. alebo aj to aranžovanie je fajn.. proste začni tvoriť, alebo skús upiecť tortu a vyzdobiť čokolvek čo by ťa bavilo..

sikea
1. okt 2012

@evagy tak si si dobre tipla som to ja ale teba podla foto som vobec nepoznala si sa vazne nejako zmenila......tak hej mali sme sa stretnut len vtedy som natom este nebola az tak zle ako som teraz.....ja vela liekov nemam mam len tu lpolk elicei a ten nerol to je vsetko co mam a som zvedava ako mi po dvoch tyzdnoch bude bodaj by lepsie

evagy
1. okt 2012

@sikea dobré sú aj dlhšie prechádzky alebo beh, ja som bohužial toto nemohla lebo mám telesné postihnutie. ale vraj to vyplavuje endorfíny. tak skús.

evagy
1. okt 2012

@sikea ja viem že vtedy by si sa nedala na liečbu, to by si tvrdila že to nepotrebuješ že nie si na hlavu a nepatríš k psychošovi. ale vtedy by si tomuto zabránila.

sikea
1. okt 2012

@evagy nie nepojdem do fitka....hehe ja som uz asi na pc zavisla a hudbu tu milujem od malicka.....no ved tento tyzden by som mala zacat chodit na ten kurz tak sa aj tesim ale aj desim aby mi nebolo zle....inak dakujem za super rady 😖

evagy
1. okt 2012

@sikea tu na tejto fotke som o niečo mladšia než na fotke z pokecu. len tam mám rozpustené a nafarbené vlasy.

evagy
1. okt 2012

@sikea správne, ten kurz ti pomôže.. uvidíš, hlavne v tom ti pomôže že myšlienkami ak sa bude dať budeš pri tom čo budeš robiť a ide ti čas.. u nás hraje úlohu čas..

sikea
1. okt 2012

@evagy a to mozem aj teraz behat ked som taka slaba nemam moc energie ale tak behanie by ma bavilo,,,,a prechadzam sa velmi rada

evagy
1. okt 2012

@sikea a teraz si ako vlastne na tom, myslíš na hlúposti čo povedala ta veštica a máš aj depky? a akú ti vlastne dali diagnozu? nebereš toho vela, ale možno ti bude trochu zvyšovať.

evagy
1. okt 2012

@sikea ked si slabá tak radšej nebehaj, radšej choď na prechádzku, ale len takú kratšiu ked si zoslabnutá

sikea
1. okt 2012

@evagy tak hej mozno vtedy by som nesla ku psychosovi ale ku psychologicke som minuly rok chodila a ta mi tvrdila ze som zatial len na zaciatku lebo ja som mavala len uzkostne stavy a z tych som sa nejako rychlo vyhrabala ale potom sa mi sem tam vratli ale len na kratku dobu no len teraz som sa dostala do poriadnych depiek proste nic ma nebavilo nechutilo mi jest a velmi zle som sa citli a stale mi kolisala teplota

sikea
1. okt 2012

@evagy ved hej mas pravdu a preto som sa na ten kurz prihlasila a chcem sa niecomu venovat a zamestnat mozog,,,,a je to aj jedna z veci co milujem kvety a farby kvetov a vonu

sikea
1. okt 2012

viesci v cera som nadtym premyslal ze ci niesom zacarovana ked mi je tak zle ale potom ma to preslo nejako a teraz tak trosku mysli ja sa moc kontrolujem ale snazim sa nato nemysliet a co mam panicku uzkost plus depresia a som este aj hypochonder a beriem len jeden liek eliceu polku a od stredy celuuuu

sikea
1. okt 2012

@evagy vsak hej aj v cera sme boli na prechadzke dost daleko ale uz som mlela z posledneho ti poviem som rada ze vobec pre malu dokdem do skolky

evagy
1. okt 2012

@sikea neboj, dostaneš sa z toho, je dobré byť aj v kontakte s takými čo majú podobné problémy, navzájom sa povzbudzovať a poradiť. dobre že si sa tu zaregistrovala. pomôže ti aj to. a neboj sa zvyšovania liekov ak ti lekár tak urči len ich ber podla toho ako poradí.. trochu si aj sama musíš zisťovať kedy v ktorom čase sa u teba prejavuje viac depka, ja som si tak sama nastavila prášky aby som sa predišla depky, prehodila som si nejaký lieky na poobede a ráno menej som si dávala. brala som až 6 liekov a teraz som pri dvoch.. ale zase ten čas 4,5 rokov čo sa liečim ☹

evagy
1. okt 2012

@sikea to je normálne že sa sleduješ , každý človek čo má psychiku v prdeli sa len kontroluje a sleduje svoje myšlienky. a to že si začarovaná sa ti len zdá lebo teraz uvažuješ trošku aj nereálne, aj mne sa vírili v hlave myšlienky na diabla a zlo, že skončím v pekle po smrti, a boha som sa bála a také somariny ked ja som viac menej ateistka. 😒
a povedala si psychiatričke že aké máš myšlienky, vieš to kvôli diagnostike aby ti dala čo najsprávnejšiu dg. a tiež k tomu správne lieky.

evagy
1. okt 2012

@sikea tak ked si teraz taká slabá tak len po tú škôlku pre malú chod.

mata37
1. okt 2012

@sikea OKI