Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

zvolsiinylogin
1. okt 2012

@evagy si na facebooku? chcela by som si ta pridat..

tobasko
1. okt 2012

@zvolsiinylogin ahoj ja mam uplne ten isty problem ako ty tiez mi doki neodporuca uz dalsie dieta ☹ ale uz od stredy som po 2r vysadila lieky zostalo mi len triticco lebo ja chcem druhe dieta aj ked na vlastne riziko .zatial sa citim super len dufam,ze sa stav nezhorsi ako ma strasi dokina 😖 myslim pozitivne a dufam,ze coskoro budem tehu 😵

evelin325
1. okt 2012

@sikea tak mi to nedalo, pozerala som na nete, tak ak ju nenájdeš v obchode, tak tu je link http://www.martinus.sk/?uItem=41039, ja mám presne túto, v češtine.Pekný večer 🙂

sikea
1. okt 2012

baby mne je vecer tak fajn najhorsie su pre mna rana a doobedia ale potom je to uz o nieco lepsie

sikea
1. okt 2012

@evelin325
dakujem si velmi mila a aj tebe krasny vecer 🙂

evelin325
1. okt 2012

nie je za čo 🙂

sikea
1. okt 2012

@evelin325 ale je moc dakujem

evelin325
1. okt 2012

@sikea ako sa cítiš?

evagy
2. okt 2012

@zvolsiinylogin ano som aj na fb, chodím k nemenovanej dr. v Bratislave, ale nič moc tiež, to s tým tehotenstvom je ťažké pri týchto diagnozach, určite treba znížiť lieky. My s mužom sme boli na umelom oplodnení, lebo mám aj genetické ochorenie ktoré je dedičné na 50%. Bohužial podarilo sa len 1 embryo aj to odumreloo na 4deň ☹ To znamená, že pravdepodobne lieky mi bránia v oplodnení vajíčka. Proste to robí šarapatu tam. Aspoň dúfam v tom je len problém. Ale lekári sú druhá vec, ja som bola aj za farmakologičkou a toto mi ani náznakom nespomenula. Až potom som jej volala a vravela že je to možné. Chcem tým povedať, že samotné lieky už ked pri oplodnení bránia, tak aké sú silné, že môžu vyvolať aj potraty a pod. Takže ked otehotnieť tak použiť inú alernatívu čo sa ponúka. Ja som teraz zvolila alternatívnu medicínu. Možno sú slabšie než chemické medikamenty, ale môžu sa užívať aj v tehotenstve. Dokonca moja homeopatička tvrdí že pomohli aj ťažkým prípadom s psych. problémami. No každopádne lieky užívam týždeň, zatial som sa odvážila vysadiť antipsychotika ale mám stále po ruke farmak. lieky, keby bolo treba si dať, a AD postupne znižujem.

evagy
2. okt 2012

@zvolsiinylogin neviem psychicky ako si na tom, či sa cítiš dobre, čo ti presne je? ak sa cítiš lepšie nevidím problém v znižovaní liekov, vidíš sama že lieky spôsobujú potrat, treba skúsiť aj tu alternatívnu medicínu, keď tak.

sikea
2. okt 2012

dobre ranko no dnes rano mi je strasne zle ledva som do skolky presla ... velmi sa potim a je mi priserne a dnes si idem dat siedmi den eliceum polku a od zajtra celu a ak mi ma byt po navyseni davky poriadne zle tak to ma netesi ved teraz sa citim hrozne zle ale zaujimave je ze ku veceru je mi vzdy lepsie....

mata37
2. okt 2012

@sikea neboj nič, navýšiš, zvykneš si na vyššiu dávku a bude Ti len a len lepšie. Ja odchádzam zachvíľu do práce do 18 hod. Ale sa mi nechce. Včera som chodila po bankách, telefon som malej brala, lebo v sobotu má meniny, tak som jej ho slúbila, bola som jej kúpiť zimné topánky, mikinu, tričko a kopu peňazí otrieskala. Tiež mi nie je do skoku, lebo mám pred menzesom, dala som si polku neurolu a musím sa od toho odosobniť, že je to predmenzesový syndróm a ide sa ďalej. Neboj bude lepšie. Len vydrž a nevysadzuj hlavne..... 🙂

sikea
2. okt 2012

@mata37 dobre ranko.....tak hej zvyknem len keby mi tak zle rano nebyvalo potom uz je lepsie a ku veceru asi najlepsie a hlavne ze sa uz cez den najem lebo citm ze zladnem uz aj popratat...dnes idem nieco uvarit tak snad to zvladnem mam aj priatela doma tak ho zapojim nech pomaha....len som nepochopila ze preco mi dnes bolo tak rano zle ved pretym mi az tak nebolo tak som sa zlakla....teraz som si dala este polku elicei a od zajtra celu takze drz palce....inak mas toho dost tolko behaciek a este aj praca ta obdivujem si sikulka a hlavne dakujem za podporu ... pekny dnik 🙂

pingu1
2. okt 2012

ahojte kocky, tak ako dnes? ja zle. aj vcera zle, aj predvcerom zle.... bola som u psychiatra vcera a trochu mi pomenil liecbu.
mate niektora diagnozu PANICKA PORUCHA, RESP. UZKOSTNE STAVY?
ak ano, tak cim sa liecite?

sikea
2. okt 2012

@pingu1 ahoj a to ti je zle cely den ci kedy konkretne a ako dlho sa liecis?ja sa leicim eliceou len siedmi den ale dnes rano mi bolo pekne zle a od zajtra idem na celu tabletku tak sa bojim toho...a uzivas aj neurol?inak ja mavam panicku poruchu a uzkost a este som aj hypochonder

pingu1
2. okt 2012

@sikea no ja sa liecim uz rok. necitila som sa uplne fit ani po rocnej liecbe. je mi blbo cely den.
to ze ti je zle, sa neboj, to slapu lieky, neboj, bude ti dobre, ja ked som sa liecila 1x pred 5. rokmi, tak prve tri tyzdne to bolo desneeee. ja som mala rozmazane videnie, od zaludka zle, triaska, zvysena teplota.... a vela vela dalsich neziaducich ucinkov. potom to odoznelo a bolo mi hej 😉
teraz mi to zrecidivovalo, boh vie preco, asi zmenim doktora

evagy
2. okt 2012

@sikea nemôžeš chcieť aby ti bolo super po týždni, teraz sa nastavuješ na liečbu a to obnáša takéto nežiaduce vedlajšie účinky.

sikea
2. okt 2012

@pingu1 coze rok sa necitis dobre a to mas ake AD prosim ta ?ale keby mi malo byt blbo cely den tak neviem a davas si neurol ked ti je tak?boze toti tak az bolo ked si sa zacinala liecit pred piatimi rokmi?tak ja take stavy az nemam .... myslis si ze doktor ti neurcil dobru diagnozu ked ho chces zmenit?

sikea
2. okt 2012

@evagy ved hej mas pravdu ale bolo vazne rano priserne fuuuuuuuuuj ..... a zajtra idem na celu a rano psychologicke tak sa bojim ako mi bude

pingu1
2. okt 2012

@sikea ne, ja som sa 5 rokov liecila, bolo fajn... potom som prestala, lebo som bola z toho vonku, ale len na 10 mesiacov. potom praaaask a nanovo... je od toho nieco cez rok.. prvy polrok to bolo dost "huste"... potom uz fajn a od soboty na hovno s prepacenim.

evagy
2. okt 2012

@sikea bohužial psych. problémy sú takéto, že sa môžu kedykoľvek vrátiť a je to mnohokrát celoživotná choroba. 😢

sikea
2. okt 2012

@pingu1 jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj tak potom si asi nemala skoncit s tou liecbouu si myslim asi budes lieky potrebovat nastalo alebo ako.....a teraz mas ine lieky ako si mala predtym?

sikea
2. okt 2012

@evagy no pekne ach jaj co sme komu urobili ze musime takto trpiet

pingu1
2. okt 2012

@sikea mam ine,pretoze na hentie som zostala alergicka

klaudia001
2. okt 2012

ahojte, ja nemám žiadne depresie ani nič podobného.....ale nechápem prečo vám lekár zakazuje pri liekoch na depresiu otehotniet ?????? mám dost kamošiek , ktoré brali hocijaké lieky na depresiu a normálne otehotneli a užívali ich celé tehotenstvo, síce len polovičnu dávku ale užívali. akurát ich prestali brat mesiac pred porodom. a detičky mali zdravé....a boli po 30-tke všetky.......takže nechápem

klaudia001
2. okt 2012

@pingu1 ahoj, toto má moja kamarátka, a berie citalec, polovicu tabletky ráno. Ale povedala mi, žše kolkokrát ho aj zabudla brat 😀

pingu1
2. okt 2012

@klaudia001 doktori si nechcu brat nic na svedomie. vies? v tom je ten problem...
a kamoske je dobre?

sikea
2. okt 2012

@pingu1 ako alergicka coze sa ti po nich prejavovalo?

klaudia001
2. okt 2012

nechápem tomu, ked ich brali celé tehotenstvá.....áno všetkým kamoškám je dobre, funguju ako maminky skvele a aj ako kamarátky, ved otehotniet s antidepresívami nie je problém....máte to pomýlené nejako, potom zmenšit dávku, a niektoré to nepotrebovali celé tehotenstvo, hormány si urobili svoje....

pingu1
2. okt 2012

mala som strasne svrbenie