Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sikea
4. okt 2012

@mata37
no ano bolo mi este v cera celkom dobre ale dnes sa to pobede nejako pokazilo ale to je asi tou navysenou davkou ale tak snad sa mi zase polepsi chcem byt fit konecne....si zlata a ja som sa bala si dat dalsiu polku takze si ju dam ked pojdem spat aby som mohla v klude spat a zajtra si dam pekne rano a pobede ako som si davala cez tyzden

ange_de_la_morte
4. okt 2012

@sikea: taky sem trpěla panickou poruchou, naštěstí sem to zvládala jen na konzultacích s psychologem, ale co sem otěhotněla tak se mi psychika otočila o 180 stupňů a už nechodím ani na psychologii 🙂

pingu1
5. okt 2012

@evagy fuuuha, a ta schiza sa ti ako prejavovala? too ma vzdy zaujimalo, co taky clovek citi a vnima okolie

sikea
5. okt 2012

@ange_de_la_morte ahoj tak to mas nieco podobne ako ja ....tak psycholog podla mna moc pomaha aj ja som tam zase zacala chodit a bolo mi tam velmi prijemne....tak to je dobre ze sa ti to zlepsilo vdaka tehotenstv len tak dalej....

ange_de_la_morte
5. okt 2012

@sikea: psycholog dělá divy 🙂 🙂 spoustu věcí sem si tam srovnala v hlavě a naučíla se lidi posílat do prd... když na mně sypou zbytečně svoje problémy ... no měla sem strach aby se to těhotenstvím nezhoršilo - abych se jako šíleně nebála i o miminko, ale kupodivu je mi fakt líp, i když teda týden v nemonici mi dal zabrat , tam sem to psychicky moc nedávala , pořád se mně někdo ptal jestli mně něco bolí, a to víš že mě pak bolelo uplně všechno 🙂 🙂

sikea
5. okt 2012

@ange_de_la_morte ahoj no to mas pravdu psycholog vie velmi pomoct.....tak je dobre ked sa ti takto polepsilo a verim ti ze si mala aj obavy ale je dobre ze sa citis fajn a hej ked clovek je v nemocnici tam je to take deprimujce lepsie je domka....

ange_de_la_morte
5. okt 2012

@sikea: tak tak, doma je mnohem líp 🙂 🙂 a hlavně když příjdou špatné myšlenky tak to člověk zažene prací , a aspoň trošku mi to pomůže ... a jak dneska, už je líp ?

sikea
6. okt 2012

@ange_de_la_morte ahoj veru mas pravdu domace prostredie je uplne super....ved hej ked clovek nieco robi pride na ine myslienky.....no v cera sa to dalo a dnes z rana ma hlava boli a neviem som nejaka bez nalady a co ty ako sa mas?

ange_de_la_morte
6. okt 2012

@sikea: tak se rychle do něčeho pusť ať rozmrzelost přejde 🙂 🙂 mě ráno vzbudilo sluníčko - je u nás nádherně, vypustila sem koně na výběh a teď si hezky snídám - docela pěkně mi ten den začal, akorát manžl je zas na celý víkend pryč tak je mi doma trošku smutno, sice přijela segra za mnou ale s není to ono -s manželem se teĎ skoro nevídájme - je teď furt v práci, já jsem jezdívala s ním, alke teď mám rizikové těhotenství a klidový režim

sikea
6. okt 2012

@ange_de_la_morte ved hej mala by som ist varit len musim ist do obchodu....aj u nas svieti slniecko je krasna jesen.....vy mate kone to je krasa....tak to ti verim ze ti manzel chyba a je ti smutno ale aspon srstricka ta trochu rozveseli.....to mi je luto ze sa s manzelom tak malo vidite...tak pekne oddychuj nech tehotenstvo prebieha v klude a v kolkom si vlastne mesiaci?

sikea
6. okt 2012

ahojte holky ako sa mate ja som nejaka unavena.....eliceu beriem uz 11 den a som zvedava kedy sa mi konencne ulavy stale to nieje bohvieco ide to vazne pomalicky esteze mam ten neurol dost mi pomaha .....

ange_de_la_morte
6. okt 2012

@sikea: je potřeba si užít posledních krásných dní , protože za chvíli tu máme depresivní propršený podzim a zimu :/ z toho mám malinko obavy ... máme spoustu zvířát, mimo jiné koně, tak dřív sem vždycky vyrazila do polí a musím říct že na koni sem nikdy neměla čas myslet na nic jiného, teď ale nejezdím , ale už se moc těším až budu mít po šestinedělí 🙂 Za pár dní začínám 7. měsíc - neskutečně to letí 🙂

sikea
6. okt 2012

@ange_de_la_morte tak to ano mas pravdu aj ja mam obavy z toho aka bude este jesen a zimu teda naozaj nemusim je to take deprimujuce......tak to je super ked mate kopec zvieratiek ale chce sa o to aj dost starat vsak?ja som na koni este nesedela musi to byt zazitok......tak to ano ked uz si v siedmom to rychlo ubehne a pojdes rodit a aj vies co budete mat?

ange_de_la_morte
6. okt 2012

@sikea: Nějak to snad zvládneme i když bude venku škaredě 🙂 ... zvířáta sice vezmou docela dost starostí, ale ta radost za to stojí , navíc manžela koně živí a mně tak trošku taky, takže je to vlastně práce 🙂 Budeme mít chlapečka- doufám že se doktoři nepletou protože máme všechno modré 🙂 A ty máš nějaké děti ?

sikea
6. okt 2012

@ange_de_la_morte tak hej snad to zvladneme....tak to verim ze zvieratka zoberu dost vela starosti ale su moc mile....takze vas to zivi super teda .....tak to gratuulujem teda ja mam tri deti nikolka 17nast palko 13nast a ninka 3 roky

ange_de_la_morte
6. okt 2012

@sikea: nenadarmo se říká že zvířata jsou lepší přátelé než lidi 🙂 🙂 jéé tak to už jsi zasloužila maminka 🙂 🙂 a ještě jsi na mateřské, nebo už ses vrátila do práce ? a jak jsi to zvládala na mateřské ? mám strach z toho že budu v sociální izolaci a nebude mi to dělat dobře

sikea
6. okt 2012

@ange_de_la_morte tak to mas uplnu pravdu zvieratka su mile a vedia dat vela lasky......no tak to ano maminka pred 40kou...nie nie ja som bola na materskej do 17teho septembra a poviem ti ze materska mi dala zabrat nezvladala som to dobre stale som bola nervozna a v strese.....ved uvidis mozno to bude na mnaterskej zvladat na jednicku , ale ved uvidis 🙂

sikea
6. okt 2012

baby mne je dnes cely den nanic neviem preco ale ako keby mi ani neurol nezabral dala som si 0,25 ach jaj kedy toto trapenie skonci a hlava ma dnes od rena vkuse boli

mata37
6. okt 2012

@sikea neboj bude dobre moja, aj bolesti hlavy pominú, ešte vydrž a bojuj........ Ty to zvládneš, ešte týždeň-dva zatni zuby a musíš........ to dotiahnuť do zdrarného konca. Ja som prišla z práce, idem si asi ľahnúť, dostávam menzes, tak tiež mi je blbo, ale to prejde. Pa večer sa ozvem---- 🙂

sikea
6. okt 2012

@mata37 ahoj bodaj by ved mi uz bolo lepsie ach jaj neviem ci toho neurolu neberiem malo lebo rano som si dala len 0,25 a mala som pocit ako keby mi ani nezabral ale ja som sa uz rano zobudila nejaka nanic nic sa mi nechcelo nasilu som varila priatel ten moc pomahat nechcel a teraz isiel na futbal ma ma na haku....tak len si oddychni a verim ti ze ti je nanic a zavolame si vecer rada by som ta pocula 🙂

sikea
6. okt 2012

baby ja tomu nechapem dala som si okolo ppol druhej polku neurolu a stale mam nejaku uzkost divno sa citim nepaci sa mi to ze by bola pre mna ta polka malo?

sikea
6. okt 2012

ani jedna mi neporadite?kde ste vsteky?

kk77
6. okt 2012

@sikea kludne si daj aj celu 0,5ku a ta ti zaberie neboj. drzkaj sa! A uzivaj aj to Magne B6, lebo teraz sa ti mina velmi horcik, ked prezivas tazke chvile. Urcite to zvladnes, este par dni a budes sa citit ovela lepsie.

mata37
6. okt 2012

@sikea vidíš moja daj si celú, aj ostatné holky Ti tak radia. 🙂

sikea
6. okt 2012

@kk77 dakujem a kolko denne mozem ten neurol 0,5?a z magne B6 nebudem mat moc nizky tlak ked ma teraz bolieva hlava stale?
tak ja sa uz chcem konecne citit fajn lebo toto je peklo

sikea
6. okt 2012

@mata37 ved hej tak si dam ale dufam ze mi to neublizi

kk77
6. okt 2012

@sikea kludne 3krat 0,5 za den mozes, napr. dvakrat cez den a jednu na noc. To Magne si teda radsej davaj na noc, bude sa ti aj lepsie spat. ta bolest hlavy je asi skor vedlajsi ucinok liekov, to prejde. Skus robit to co ta bavi, co ta tesi aspon tychto par dni sa rozmaznavaj co najviac, aj ked je to tazke.drz sa.

mata37
6. okt 2012

@kk77 toto sú moje slová tiež, ako keby som sa počulaako jej radím.

sikea
7. okt 2012

@kk77 ahoj dakujem za rady.....ale uz mam toho neurolu velmi malinko neviem ci mi ho predpise obvodna alebo mam ist radsej za psychiatrom....tak to magne kupim a vyskusam....inak dnes uz jem eliceu 12ty den snad sa to bude uz len zlepsovat....tak to ano je to tazke a moc nejako sa nemozem premoct nieco robit ked mi je zle ale ked mi uz bolo lepsie robila som a dakujem za povzbudenie 🙂 🙂

sikea
7. okt 2012

ahojte kde ste vsetky?ako sa dnes mate?