Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

povuma
11. okt 2012

@rondicka ber to z tej pozitívnej stránky, proste vieš čo ti je, sú na to lieky- predstav si že by neboli 😖 - ludia majú aj tažšie choroby, nemajú zrak, ruky, nohy, ...aj cukrovkár berie lieky celý život,aj chorí na štítnu zlazu..... ale ked ti tie lieky pomáhajú a vieš vdaka nim fungovat, tak ich ber....aj celý život... 😉 treba sa postavit pred hotovú vec a reálne si povedat- som chorá, tak sa liečim...možno to raz pojde bez liekov, možno nie....ale aj horšie veci sa v živote stávaju 😉

povuma
11. okt 2012

@vadimka ja som brala neurol pol roka, síce sporadicky, ale brala, inak som nevedela fungovat...potom som ho pomaly vysadila 😒

eebee
11. okt 2012

baby prosim vas brali ste niektora lieky pocas tehotenstva a kojenia? ja beriem serlift, ale teraz som ho vysadila, bo rozmyslame nad babom, ale citim,ze nie som ok. doktor ma utesuje,ze sa to moze, ale fakt sa bojim. mam uzkosti. diki

vadimka
11. okt 2012

@eebee ahoj...poradit ti sice neviem...co som sa docitala, je malo vyskumov..dr. samotny maju na to rozne nazory....ale ak ti ma byt zle tak asi si ho davat len znizit davkovanie...zas ked tvoj dr. s tym suhlasi...my nie sme mudrejsi

evagy
11. okt 2012

@ellizabeth určite neváhaj a radšej zvol tabletku, nestojí to za to zase bežať na pohotovosť alebo ešte horšie zhoršiť si zdrav. stav.. a skús si na papier napísať pocity ako sa cítiš a to jej potom prečitaš na sedení

evagy
11. okt 2012

@mamiedi ja som zamestnaná, ja musím stále niečo robiť ale teraz rozmýšlam že sa tak o mesiac hodím na mesačné pn lebo znižujem lieky a potrebujem klud..

evagy
11. okt 2012

@rondicka ah jaj to umieranie je mi povedomé a máš pravdu - pocit že bez liekov už nedokážeme fungovať normálne je hrozný a mne to tiež dlho trvalo než som si zvykla a zmierila sa s tým.. ale treba to zobrať tak že sú lieky ktoré nám pomáhajú a umožňujú existovať a tešiť sa !!

sikea
11. okt 2012

@vadimka ahojik tak tvoja dcerka to mala tiez a z toho zapal pluc tak to by som nechcela len viem ze ta mykoplazma mi robi sarapatu a budem rada ked uz budem mat s tym pokoj a vsetko v poriadku.....takze ty to mas uplne naopak mne je najhorsie rano a navecer uz uplne super nechapem preco ty to mas naopak....a ja neberiem ATB ale to su len kvapky do nosa antibioticke sedem dni si ich mavam davat 5 krat denne to asi netreba brat probiotika si myslim.....inak ja mam s mandlami problemi uz dlhe roky a mandle uz mali byt davno vonku lenze ja som nato nejako kaslala ale teraz ich chcem mat co najskor vonku lebo chcem mat uz pokoj

mamiedi
11. okt 2012

@evickapooh Áno, chodím ku Katonovej, ale ja som s ňou spokojná! 🙂 Počula som, že aj k Suttoovej chodi vela ludi a ze je dobra, ale v podstate je to jedno, kym ma nezacnu pachat vseliakymi sprostostami.. Ved uzdravenie zavisi hlavne na nas! 😉

mamiedi
11. okt 2012

@evagy No vidíš, ja som s tým bola tak a zrazu pauza a to ma dalo dole.. ☹ Preto si myslím, že by bola pre mňa taká práca dobrá, kde musím vždy niečo robiť a behať.. Veď kým som nezostala chorá, som ročne prešla 20.000-25.000 km. 😲

vadimka
11. okt 2012

@sikea a tebe tu mykoplazmu zistili z vyterov z nosa? kedze beries len kvapky, tak asi ano...nasej malej brali krv na protilatky a mala to vysoke....inak ked je to uz v tele, velmi tazko sa to lieci, beru sa ATB aj mesiac...nie vsetko zabera...je to hrozny bacil, vraj sa vie tak tvarit, ze uz nie je a potom to znova vypukne...nieco ako vsi 😀 ...akoze zlikvidujes dospele a potom po dakom case sa vyliahnu nove....preto treba brat atb dlho a nie hocijake..tak ti prajem aby si sa tej pliagy zbavila..tiez si matne spominam, ze moze sposobovat vseobecne psychicky diskomfort....

..neviem, ja sa rano sice vzdy zobudim s takou nerozitou, ale treba mi nachystat deti do skoly, proste frmol,potom ja rychlo bezim do prace, tak asi nemam cas nad tym rozmyslat a je mi lepsie....no nechcem to zakriknut, lebo donedavna som ten lexarin musela si dat aj 2-3x denne...ale posledne dni mi staci vecer..aby som sa aspon vyspala..ale aj tak sa casto budim...staci ze niekto ide na wc, som hore...najhorsie ze sa vzdy strhnem....som takmer vzdy v pohotovostnom rezime, akoby ma na mna kzdu chvilu niekto zautocit...dufam, ze to skoro uplne odznie....potom ja beriem ucinnu latku ten paroxetin ty inu...asi aj zato iny ucinok...ja si to davam rano a ty?

sikea
11. okt 2012

@vadimka mne tu mykoplazmu zistili v krvi ked som mala ist ku alergologicke len ja to mam len mierne zvysene takze neviem dnes mi brali zase krv tak o tyzden budem mudrejsia a vobec ani neviem poriadne ze co to je ale ze vraj z toho sa mi mozu stale vytvarat hlieny v krku mam ich hlavne rano je to otravne a unavuje ma to....ved uvidim ako dopadnem a este aj na to krcne musim ist tak aj nato som zvedava....aj ja som sa dnes zobudila nervozna inak niesom stale rano nervozna iba obcas.....ja si davam neurol dva krat denne zatial ale chcem si to znizit na polku.....tak ja som doma cele doobedie sama ale uz sa to da vydrzat akurat ze sa mi nic nechce robit musim sa vzdy prinutit....a pobede uz je lepsie a vecer mi je snad najlespie aj dobre spim takze my to mame naopak a ja beriem AD kazde rano eliceu 10 mg

evagy
11. okt 2012

@mamiedi a ja by som privítala trochu kludu a byť doma ale je pravda byť medzi ludmi je tiež fajn.

rondicka
11. okt 2012

@vadimka
presne to,čo píšeš asi prežil na začiatku každý..ja ked som začala tie lieky užívat,,nemohla som zaspat po tme,,musela som mať zapatú telku a takisto objímat manžela..ono tie stavy sú strašne nepríjemné,,pocit ako keby ste mali zošaliet alebo čo...postupom času sa to zlepší,,aj ked nikdy nestrati,,lebo vraj je to doživotné,,a lieky len zmiernujú ataky a ten hrozný strach..samozrejme čítala som už aj o výnimkách,,ktorým sa to podarilo prekonat,, ale zasa je možná neskoršia recidíva..

vadimka
11. okt 2012

@rondicka
a na psychoterapiu si nechodila?????
...no ja velmi chcem, aby mi to uplne vymizlo, tie stavy..viem ze to same od seba nepojde, musim na sebe pracovat....mna napriklad vie deprimovat telka, hlavne spravy a vselikake krimi...tak to vobec nepozeram...niekedy mam dojem, akoby media narocky ludi zastrasovali, pretoze kym som sa ja nestretla s touto chorobou nemala som tusenia kolko ludi tym trpi....dnes mam dojem ze kazdy druhy clovek ma dajaky dusevny problem.....

pingu1
11. okt 2012

@vadimka ahoj, ja som na psychoterapiu chodila rok, a nemozem veru povedat, ze by mi to pomohlo. ked sme mali skupinovu, tak ma jedna psychologicka nazvala slabosku, lebo ze uzkosti a panika nie su veci, co sa maju liecit, ze to je len vymysel 😖 😖 😖 😖

pingu1
11. okt 2012

@evagy ja sa tesim, ze beriem lieky. najprv som bola z toho na nervy, ale ked som zistila, ze bez nich nemozem existovat, tak som stastna ze existuje takato liecba

pingu1
11. okt 2012

@eebee ahoj, ja som brala pocas tehu a vsetko bolo ok. ku koncu tehu som to vysadila, aby som mohla kojit... ale druhe tehu si s tym aj odkojim. nebudem riskovat zasa taky pad dolu. psychiater mi povedal, ze ma mamicky, kt. koja aj s liekmi. ze ked to ide cez placentu, tak preco nie cez mlieko

mamiedi
11. okt 2012

@evagy Vymenime sa 😉 Vymyslime novu relaciu, ako je zamena manzeliek, my vymyslime zamenu prace 😀 Inak kde vlastne pracujes?

rondicka
11. okt 2012

@vadimka no to aj ja ,,nerobí mi to dobre tie správy a krimi,, takisto ani Housa nemožem pozerat a filmy z lekárskeho prostredia,,lebo hned mám všetky diagnozy 😀 ja by som velmi chcela sa toho tiež zbavit ,,momentállne je to jediná vec,,ktorá ma trápi..a velmi sa bojím toho,,že mi to nikdy neprejde 😒 ☹ ja som tiež nevedela,,kolko ludí trpí všelijakými psycho poruchami ,,až ked som u dr. videla,,kolko mladých ludí sedí v čakárni a aj na všelijakých diskusiách...utešilo ma to aspoň,,žže nie som jediná...je to smutné,,že takéto všelijaké choroby existujú akolkokrát vravím,,že je to ešte horšie ako fyzická choroba 😠 😠 čo sa týka psychoterapie,,asi 2 TýžDNE nad tým uvaujem aj som písala jednej psychologičke,,ale neviem,,či to finančne nebude náročné..pretože normálna hodina sedenia ako je zadarmo,,ale psychoterapia stojí cca 20-30eur,,ako mi písala a nie je to len raz do týdna,,tak neviem..

zvolsiinylogin
11. okt 2012

@pingu1 ahojki, mozno som trosku prehliadla...ake lieky uzivas, ze sa mozu v tehu? su to antidepresiva, alebo antiupsychotika? nejako som prehliadla tuto info od teba..

zvolsiinylogin
11. okt 2012

inac baby, aj ked je strasne zit s liekmi, este tazsie je bez nich, ked clovek citi, ze nieco mu je, ze je na dne...kazda choroba sa da liecit, takze hlavu hore....len lutujem, ze som nezacala sa liecit skor, ja som so svojou chorou dusou zila bez pomoci 7 rokov, a je to 7 stratenych rokov...ani vztah som si nemohla najst....uz som mohla byt zdrava a bez liekov teraz...keby som si mala vybrat, tak urcite vyberem lieky a zdravie, mozem vlastne fungovat...a myslim, ze nastavaju casy, ze ich ani raz nebudem potrebovat...

pingu1
12. okt 2012

@zvolsiinylogin ja som uzivala cele tehu velaxin. to su antidepresiva

vadimka
12. okt 2012

@pingu1 no to bola riadne trafena psychologicka....z druhej strany ked nad tym rozmyslam, mozno ti to povedala schvalne aby ta vyburcovala "bojovat"....raz jedna zena co sa liecia na protialkoholickom tiez spominala ako ju psychiatricka na sedeni zhodila, nadavala je do slabochov...ze ju najprv nenavidela, ale neskor vdaka nej, si povedala ze to dokaze a bude bojovat...sa vyliecila...tak neviem teraz...urcite tato metoda nezabera na kazdeho a dobry psycholog, ktorych je podla mna malo, by to mal vediet aj odhadnut s kym a ako moze si dovolit "manipulovat".....ja mam napriklad velmi dobru psychiatricku...podla mna na nasu diagnozu je psycholog uz kratky....

vadimka
12. okt 2012

@rondicka ja som tiez pozerala cennik....no podla mna si sama urcis ako casto tam budes chodit...mozno by stacilo raz do mesiaca...moja psychiatricka sa zaobera aj terapiou, len jej to vraj nechce preplacat poistovna a tak 50min. sedenie stoji 20 eur..ale mi hovorila, ze ked chcem, tak mi da kontakt na jednu psychoterapeutku, ktorej to poistovna preplaca a teda bolo by to zadarmo...sa chystam tam zavolat a objednat sa...zas ktohovie, mozno nebudem spokojna s nou, v tom pripade si radsej zaplatim 20 eur raz mesacne a dam svojej psychiatricke....takze urcite su aj bezplatny len treba hladat..neviem preco to jednym preplacaju a inym nie....

vadimka
12. okt 2012

@zvolsiinylogin ahoj, ja som sa trapila iba rok a uplne s tebou suhlasim..je to strateny cas....

vadimka
12. okt 2012

@sikea
ahoj, ako sa dnes mas???? ja celkom v pohode, stacil mi vcera vecer len jeden lexaurin 🙂

evagy
12. okt 2012

@mamiedi robím účtovníctvo v jednej firme, ale dnes mám dovolenku tak si to užívam. a som aj dáka unavená. neviem či to je aj s znižovaním liekov.

evagy
12. okt 2012

@pingu1 ano je to tak čo narobíme ked sme na to odkázané. ináč aké prášky ty bereš že s tým aj kojiť chceš.

mamiedi
12. okt 2012

@evagy To je dobrá práca, však? Ja som akurát tiež mimo, snažím sa upútať si myšlienky. Inak ja strašne vycítim zmenu počasia. Takže teraz predpovedám, že tu bude pršať, len keby už!!! Vtedy ma to potom už prejde!