Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

vadimka
18. okt 2012

@pingu1 no aku preboha diagnozu novu ti povedal????? 😒
tak som zvedava ako dopadnes dnes, sa ozvi potom.

vadimka
18. okt 2012

@sikea cau, tak ako bolo na kurze??? a ako sa mas dnes?

vadimka
18. okt 2012

@didi19 ahoj,

no sama vies co robis a kolko vydrzis...pomsta neviem ci je dobry napad, kazdy mame svoj osud..neviem ci by som ja vydrzala trpiet dakeho tyrana kym deti budu velke...ako sa poznam by som skoncila na psychiatrii...moj muz zdaleka nie je taky zly a niekedy uz mam dost...tak sa drz, nech sa ti dari co si prajes,,, 😉

vadimka
18. okt 2012

@esselte no to teda nic moc. snad je to len prechodne a skoro sa ti znovu polepsi...inak aku mas diagnozu?

vadimka
18. okt 2012

@evagy ahoj, ja pijem len medovku, ale to necitim nic..tak vyskusam tvoju bylinku...potom este magnezium, ale dakedy mi ten sumivy zle padne na zaludok...pekny den.

vadimka
18. okt 2012

baby, mne sa uz druhu noc toci hlava v posteli..ked si lahnem, pride to za par sekund...toci sa mi cela izba, az ma obleje horuci pot...potom ked otocim hlavu dolava tak isto alebo pozriem hore..po case to prejde.no ked sa otocim napriklad na brucho zasa citim zavrate....aj ked si sadnem...no ked stojim a chodim tak nie...co to moze byt???? myslim, ze to nesuvisi s liekom paroxetin..lebo raz sa mi uz stalo pred tym nez som brala lieky, ze som lezala a citala knizku potom som sa vytocila k tv a tiez tocaky....len ci sa z vas niekto s niecim takymto nestretol....
.som z toho vedla, este toto, akoby toho nebolo malo.... 😝

evagy
18. okt 2012

@vadimka tie točáky to je záhada, tiež ma to občas lapne, to neznášam, lebo celý den som taká mátoha.. 😝 a pritom kávy vypijem aj 4 šálky za den a aj tak, či z liekov ťažko povedať. ako často to mávaš?

sikea
18. okt 2012

ahojte ja mam zase problem z kostami stale ma pobolievaju a ked to poviem doktorke tak mi povedala ze mozu reagovat na chlad ale mna boília tak casto aj teraz hlavne nohy ma bolia aaaaaaaau

didi19
18. okt 2012

@vadimka Nemôžeš sa trápiť ,všetko zlé je na niečo dobré-každá bájka ná svoje poučenie-asi hladám silu vo veciach ako iný ludia nie,neviem-bájky,disniovky so synom,kamarátky-slno-kvety-kone,všetko mi dáva silu kludu,vyhýbam sa komfliktom-aj polovičke(on ani nieje velmi doma) a na tie ostatné veci si každý najde čas-s deťmi.Skus dieťaťu vyčarovať úsmev-aké je to antidepresívum(zahraj mu divadielko-komentuj rozprávku-dobro zlo...)

sikea
18. okt 2012

@vadimka ahoj moja takze na kurz miesto osmich sme prisli len tri a ani lektorka neprisla tak sme sa dohodlik na utorok takzed som zvedava zbytocne sme sa prehnali....a v cera som sa mala celkom dobre a dnes ma dost bolia kosti hlavne v nohach a este som aj menzes dostala tak aj brucho ma boli a ty sa mas ako?

sikea
18. okt 2012

@evagy no sranda kolko som sa toho caju napisal ale toto som vazne nevedela tak dobre vediet teda asi ho aj ja zacnem pit ale neviem ci mozem ked mi doky zakazal pit bylinkove caje na AD 🙂 a ako sa inak mas?

didi19
18. okt 2012

@vadimka No neviem moja,také stavi som mala ked som to prehnala s pitím-a ty si to očividne prehnala s liekmi,alebo máš strašne nízky-vravý sa tomu "tichý zabiják"-odpadneš a bez pomoci,môžeš aj zomrieť-stalo sa mi niečo podobné,alebo extra vysoký,ale tam sú búšenie srd.-ťažké dych,a pod. KÁVA-upravujem tlak tak vysad lieky na pár dní..a skús si pred spaním robiť kávu-nie zabiják-takú normálnu,ked nie chod. k lekárovy.

sikea
18. okt 2012

@mamiedi to vazne treti mesiac a ja ich uzivam asi mesiac len podla potreby teraz si ho davam len raz za den 0,5 a ty kolko mg uzivas cez den?az mas iba 0,25 tak preto ti uz nezaberaju kedze su navykove telo si na ne zvykne a stale potrebujes vacsiu davku....ja som sa ich bala jest kedze su navykove

vadimka
18. okt 2012

@didi19 vobec nepijem akohol a s liekmi som to tiez neprehnala...

sikea
18. okt 2012

@vadimka moja a co nejdes s tym ku doktorke ked sa titak tocieva hlava?to nieje dobre nenechaj si to len tak len pekne bezkaj este aj teraz ak sa ti da ja by som sla keby mam taky problem .... mozno mas moc nizky tlak alebo co

vadimka
18. okt 2012

@sikea no mam sa tak, ako som pisala vyssie..tocaky...inak ujde

..no to si teda dopadla na tom kurze...to mas organizovane z uradu prace?

sikea
18. okt 2012

@vadimka ozaj chcela som sa ta opytat ci si aj na fb ze by sme tak pokecali aj blizsie hmm co ty nato?

vadimka
18. okt 2012

@sikea no nemozem teraz, ono sa mi toci len ked lezim po case to prejde..teraz som o.k....ale pojdem na bud. tyzden ked to neprejde...

sikea
18. okt 2012

@vadimka hmmmm viem citala som o tych tocakach mozno mas iba velmi nizky tlak... a to mi hovor akoze tie baby su bohovske najprv sa prihlasia a potom nepridu

vadimka
18. okt 2012

@evagy a stava sa ti to iba ked lezis?? alebo aj ked chodis??

som citala na nete ze by to mohla byt porucha vestibularneho systemu..menierov syndrom ci tak dajako...

vadimka
18. okt 2012

@sikea na fb nie som ale na skype ano...moze byt?

pingu1
18. okt 2012

@vadimka no povedal, ze mam asi depresiu. ze tie lieky co som uzivala su na baze ssri / spatne vychytavanie serotoninu/ a ja potrebujem nieco na baze venlafaxinu... takze uvidim co mi povie

sikea
18. okt 2012

@vadimka ahaaaaaaaa ked len lezis ja ze stale tak je to na tebe kedy pojdes ale aj tak to treba povedat dokymu

sikea
18. okt 2012

@vadimka ahaaaaaaaaaaa tak ja skype nemam neviem si to ani len stiahnut takze neviem keby mi to mal kto ukazat aspon

vadimka
18. okt 2012

@pingu1 najlepsie je to asi 😝
vsak uvidis co povie nova dr...ale skus si teraz napisat na papier poznamky ako ti je, ako sa citis..je to dolezite...tam u nej to mozes zabudnut...

vadimka
18. okt 2012

@sikea no mne to muz nastavil, ja tiez netusim ako sa to...skus dakoho poprosit...

urcite pojdem k dr. len teraz fakt nemozem...

sikea
18. okt 2012

@vadimka veru hej musim to dakomu dat ...ved hej ked sa ti neda tak sa neda

vadimka
18. okt 2012

@sikea som ti poslala spravu do IP..dostala si?

sikea
18. okt 2012

@vadimka jasnacka dostala som a aj odpisala dakujem si zlata 😉

evagy
18. okt 2012

@sikea ja sa mám super, doobeda perfektne, na obed slabá depka, velmi slabunká, a navečer dobre, len som unavená vzhladom k tomu že skoro ráno o 5 tej vstávam a to je pre mna zabijak. a myslím ani na psychiku mi neprospieva. ale čo už do konca roka doklepem a po novom roku chcem isť na pn- ku dlhodobejšiu, leob je to moje obdobie 😝 a nechcem brať vela práškov lebo chceme to bábo.