• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Depresia. Ako sa jej najrýchlejšie zbaviť?

16. októbra 2017 
@evagy ahoj myslis teda ze mi to neuskodi asi si kupim ten puskvorec na zaludok lebo mi byvca nejako divne od zaludka
21. okt 2012 o 14:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sikea podla mna ti neuškodí ja som si minule uvarila ukludnujúci čaj a dala som si na noc aj oxazepam a nič mi nebolo a lubovníkový čaj si tiež varievam.. ináč sa mám fajn. dnes som si dala len 2mg serdolectu a 50mg velaxinu a tie homeopatika.. :slight_smile:
21. okt 2012 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vadimka ahoj,, chcela by som povedat k tomu menštruačnému cyklu,,že pri týchto liekoch je to hrúza:- :angry: :angry: :angry: pol roka nemusíte vobec dostat menzes a potom to všelijako skáče..ja som už z toho na nervy,,najprv som niekolko mesiacov nedostala,,potom som dostala netušiac kedy,,a teraz mám už vyše roka problém s trvaním--trvá mi niekedy aj 3 týždne..gynekologicky je to o.k.,,ale predstavte si že máte menzes takú dlhú dobu a v lete :unamused: :unamused: .. takže treba s tým rátat,,aj ked to može byt u každej individuálne..ale poruchy sú tam určite,,,a nepravidelnost :frowning2: :frowning2: :frowning2:
21. okt 2012 o 23:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bonaqua a pingu : )

mozte mat inu skusenost, nikto vam ju neberie )
22. okt 2012 o 07:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mareksk nechapem, naco lezies do tejto skupiny ked sa ta to netyka... zatial
22. okt 2012 o 09:43  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kocky. no ako sa mate? ja sa celkom drzim az na tie tlaky a nervozitu.
22. okt 2012 o 09:43  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pingu1 ja tým že som včera zobrala len 2mg serdolectu tak myšlienky na mna už po ránu liezli a bola som nejaká podráždená, tak dnes som si hodila 4mg antipsychotík a velaxin 50 mg.. a už sa mi polepšuje, ináč dobre.
22. okt 2012 o 09:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rondicka ahojki, tak u mna to bolo napodobne, raz nedosla vyse pol roka, tak som isla na vyvolavacku, alebo aj dva,tri mesiace nic a potom kazde tri tyzdne po dva,tri dni...ale odkedy mam svojho draheho, tak sa mi to upravilo, mam teraz pravidelnu a cykly 26 - 28 dnove..takze klop, klop.. :slight_smile:
22. okt 2012 o 10:36  •  2 deti - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evagy ja ked mam dajake neprijemne myslienky, tak sa to sneazim prekonat a ono to vacsinou samo odide....neviem, ja na to neberem lieky a este som to nikomu nepovedala, ze nieco take mavam...hm.. :angry:
22. okt 2012 o 10:38  •  2 deti - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zvolsiinylogin ani ja som nebrala ale ked som sa zosypala tak bolo potrebné lebo som mala návaly myšlienok čo som nevedela ovládať. a samé negatívne. predtým som mávala a časom aj prešli. ale je lepšie ked si dám liek lebo načo sa trápiť a strpčovať si život.
22. okt 2012 o 10:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@evagy u mna to nebolo az take hrozne nikdy, len mi moj psych.povadal, ze mam hlasne myslienky, tak sa bojim, ci to niekto nepocuje - raz som doma dostala taku bitku po hlave po spankoch, ze som mala otras mozgu....no.. :angry:...tak odvtedy mam aj neprijemne aj hlasne myslienky...
22. okt 2012 o 11:08  •  2 deti - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zvolsiinylogin ale to neni v poriadku čo sa nato nepreliečiš? načo sa trápiš či to v ieš ovládnuť a neprekáža ti to? ja ked mám myšlienky t ak negatívne a všetko vidím čierno a to nie je dobre.. súvisí to trochu aj s depkou ale to je zase niečo iné..
22. okt 2012 o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pingu akosi tu rozhorcene vynasas sudy...
ty vies o mne akoze co prosim ta?,,,
22. okt 2012 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
napozaj sa necudujem pingu ze si tam kde si...
tvoj sposob zivota plny ega ta doviedol tam kde si...viem o com hovorim bol som tam tiez....
:grinning:
tak nech sa dari.... )
22. okt 2012 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mareksk a ty co vies o depresii ked mas take primitivne nazory?
22. okt 2012 o 12:58  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@evagy ty si davas lieky len ked ti je zle, alebo to uzivas dlhodobo?
22. okt 2012 o 12:59  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
co mam ti mam povedat ked si ma uz odpredu odsudila si nadranena a pises si so mnou ako z najhorsim väznom???.......
ach...
22. okt 2012 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sikea za bolestou brucha mozu byt pocity viny, vycitky svedomia a hlavne strach...
22. okt 2012 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
napisem vam moje poznanie ako som sa dostal z depresie von ako to bolo u mna - nie preto aby ste to komentovali, ale preto aby si ten kto chcel nad tym pouvazoval......)

Nakolko si kontrolujem svoje myslienky, automaticky si s nimi kontrolujem svoje pocity.. Uz nevedu pocity mna, ale ja si kontrolujem ich. Jasne ze 99% casu sa citim SUPER.
Moja depresia, úzkosť, panika a strach neboli prejavy slabosti. Sú to len príliš dlhé pokusy byť silným cez charakterove nedostatky a nevybudovane charakterove vlastnosti - dnes po styroch rokoch prace na sebe cez 12. krokovy program vidim ze za kazdym problemom ktory mam je minimalne jedna moja nezdrava vlastnost, ktora ho sposobila, a ktoru potrebujem len nahradit zdravou....kym som ju nezacal otacat, nezmenilo sa nic, len sa vsetko nabalovalo - je to ochorenie a to je progresivne....Nikdy neprestane, ale mam dve moznosti: byt sucastou riesenia, alebo sucastou problemu....zlata stredna cesta neexistuje, aspon u mna nie..
Nespracovane charakterove vlastnosti ktore som dostal najmä vychovou sposobuju nedospely nedozrety zivot plny mizerie, hnevu, nestasita.... Mal som nenaplneny nestastny zivot. Bol som nestastny!
Dnes som stastny. a som za to nesmierne vdacny.) Opak toho? Dnes by som bol zarucene zatvoreny na ps....
prisiel som este na dve veci:
1. pred sebou neutecies, (ani do liekov)....
2. kym zivot nebolel viac ako zmena, nemenil som nic...
p.s.: raz mi znama hovori: mam skveleho psychiatra - predpisal mi teraz skvele lieky!..... spytal som sa jej ci to je skvely psychyiater ktory predpise lieky.....
..ale mozte mat inu skusenost a uhol pohladu, ja pisem lkamen o sebe,,,

majte sa )
22. okt 2012 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte,potrebovala by som trocha poradit ohladne mojej kamaratky.Ona to tu nepozna a ja som si spomenula,ze tu je neaka takato tema,tak jej chcem trocha pomoct.Ide o to,ze prvykrat zasla za psychiatrom kvoli socialnej fobii a nervozite z dietata.Dostala lieky paretin,najprv len 1/4 tablety rano.Po tyzdni 1/2 talblety rano a po dalsom tyzdni 1tabletu rano.Okem toho iba na 2tyzdne xanax dvakrat polku tablety a vecer celu tabletu.A potom este magneb6 na vecer.Berie to len druhy den,ale ma problemy s hnackou.Ako hovori,takuto hnacku nemala ani po krystyre,uplne z nej tecie.Aj sa cudujem,ked tie davky su male (aspon teda podla mna).Doktorka ju sice upozornila,ze jej moze byt nevolno aj dva tri tyzdne,ale vraj si nevie predstavit tak dlho mat hnacku,aby neschudla.A ci to vobec je v poriadku?No a ako som tak citala par stran dozadu o tych problemoch s menstruaciou,tak to jej radsej ani nepoviem lebo ju rachne.
22. okt 2012 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pingu1 užívam dlhodobo už pomaly päť rokov.
22. okt 2012 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mareksk niečo môžeme ovplyvniť myslením ale ked je to už v takom pokročilom štádiu treba na to lieky.. :unamused:
22. okt 2012 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
videl som ako moj znamy po rokoch prestal s liekmi - potreboval si okrem ineho spracovat aj zavislost na liekoch nakolko je to k tomu automaticky pridruzene....psychyiatri len krutili hlavami... ale ako som pisal mozes mat inu skusenost, nikto ti ju neberie )
ak je to vsak tak, je lepsie tomu predist.... ludia casto upadnu do hlbokych d. lebo uz nevedia kam uniknut z tych tlakov mizerneho zivota...
najlahsia cesta je cesta popierania....

trapenie je na vyber... )
22. okt 2012 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tu je zlozitea komplikovane takto o tom takto pisat, - ved staci ze clovek napise nieco co nie je v "skatulke" a je automaticky sudeny...
...vies, mne je to jedno, ja som stastny, ... kto chce zmenu, pomoc najde..
22. okt 2012 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mareksk ahoj a vies ze mozes mat nakoniec aj pravdu
22. okt 2012 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mareksk dobre, daj recept ako sa nemáme trápiť?? len nepíš zmeniť život, lebo to nie je lahké..
22. okt 2012 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
evagy ked to budes chciet naozaj ozvi sa )
22. okt 2012 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sikea pisem len svoju skusenost )
22. okt 2012 o 17:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mareksk podla mna si obycajny vymyvac mozgov, si stastny, si pozitivny, vsetko je krasne, zivot je krasny. Ako povedal profesor Plzak (ak bol profesor) iba blbec vie byt neustale stastny.My nepiseme o zlych naladach o negativnych pocitoch, o zlych ranach a nevydarenych dnoch. My piseme o stavoch plnych desivych snov, samovrazednych myslienok, milionkrat za minutu sa opakujucich obsedatnych myslienkach, ostudenom pote, strasnych triaskach, o desivom studenom pote, o absolutnej neschopnosti fungovat, mysliet,citat, pozerat telku, umyvat si vlasy, vediet aky je den, ako bude zajtra a ako mi bude o hodinu. Chod prosim Ta prec z tejto skupiny, neobtazuj nas svojimi psychosrackami, uraza nas to a ponizuje.
22. okt 2012 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@mareksk SUHLASIM stebou marek.lieky nepomozu azdaa nacas a je to iba barlicka,teba zacat robit sam so sebou a ta cesta je tazsia ako si dat tabletku na utlmenie!ja som na tejto ceste ,je to tazke ale mam svoj ciel byt slobodna bez liekov.odpovede su v nas a aj vyliecit sa vie kazdy sam aj ked s pomocou ale nie iba lieky!mne sa to vzdy len vratilo aj ked som uzivala lieky7 rokov!!!
23. okt 2012 o 06:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok