Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

vadimka
25. okt 2012

@lia09 ahoj,
a preco nepise kamaratka sama za seba????? 😉 myslim, ze sama vie najlepsie ako sa citi...

neziaduce ucinky lieku ako hnacka,nevolno,zvracanie,zavrate atd atd mozu trvat aj 3 tyzdne aj viac, kym si telo nezvykne...kedze pises, ze ma len slabu socialnu fobiu, neviem naco berie lieky potom...ja by som to vobec nebrala...tu by mozno stacili bylinky ci homeopatika....

..co sa tyka napr.poharika vina, neviem ale moc ani toto neodporucam, vtedy sa neziaduce ucinky lieku este zvyraznia....
..mne je aj po jednom pohariku ako by som vypila liter, tak ja vobec nepijem...

nech sa teda kamoska drzi a radsej ozve sama. 🙂

vadimka
25. okt 2012

@pingu1 ahoj, ako sa mas???? hlavne som zvedava, ked ti zvysila davku, ako sa citis..ci to nie je moc....nechala ti este aj nejaky iny liek???

vadimka
25. okt 2012

@sikea cauko moja, tak ako dnes????/

lia09
25. okt 2012

@vadimka no lebo ona sem vobec nechodi,ani to tu nepozna.Kedze je to moja kamaratka,ona je doma s dietatom a moje je uz v skolke a mam kopu casu,tak som sa rozhodla jej troska pomoct a pozistovat.Mne to problem nerobi 😀 .No a co sa tyka tych liekov,tak ako som spominala ona uz vyskusala asi vsetko mozne,co sa tyka byliniek,aromaterapie,homeopatie,hypnozy,psychoterapie,energoterapie,one brain metode,kbt terapie.Takze toto sa rozhodla uz ako poslednu moznost po desiatich rokoch "trapenia"A inak sama som jej navrhla,nech si tu vytvori nick a moze tu pokecat s vami,poradit sa.Ale ako ona povedala,nema cas ist ani zachod,nie este si vypisovat 😒 Tak dufam ze nevadi,ze pisem za nu?

vadimka
25. okt 2012

@lia09 nie nevadi, len mi je vzdy cudne ked niekto pise za druhu osobu...keby mne bolo velmi zle urcite by som si nasla par minutiek sa poradit ale si co to precitat..ale v poho..je to kazdeho vec....

len k tym liekom moze jej byt zle dost dlho..niekto sa dokonca stabilizuje aj 2 mesiace.....

vadimka
25. okt 2012

@rondicka no to mi ani nehovor, s tymy kramamy 😲 ma picne....
a aky si mala cyklus predtym nez si zacala brat lieky?????

pingu1
25. okt 2012

@vadimka ahoj, no pomaaaaaly sa to zlepsuje. je mi stale divne, som taka utlmena, ale hadam sa to zlepsi. mam seroxat a kventiax

lia09
25. okt 2012

@vadimka jasnacka,aj mne to je vacsinou cudne.Asi vyzeram ako schizofrenik 😀

sikea
25. okt 2012

@vadimka ahojik tak dnes sa celkom da a co ty?

sikea
26. okt 2012

ahojte moje krasne tak v cera som bola na kontrole u psychiatra a dal mi eliceu na dalsie dva mesiace 10 mg rano....a o tie dva mesiace aj na kontrolu a neurol mi neodporucil kedze je navykovy ze elicea obsahuje to iste co neurol takze som bez neurolu aj mi chyba ale co uz musim si poradit aj bez neho a vy sa ako mate ?

lelkesova
26. okt 2012

Ahojte,mne je dnes na figu,čakám kedy odpadnem,od rána len ležím ☹ Nič sa mi nechce,predtym som bola plná elánu,a teraz,sa musím doslovne premáhať ☹ Som aj anemická,možno mi aj to pridáva k tymto stavom 😒

vadimka
26. okt 2012

@lelkesova ked lezis urcite neodpadnes 😉

mozno to bude aj pocasim,drz sa.

vadimka
26. okt 2012

baby, ja sa mam dnes celkom schopne....a vy ostatne?

sikea
26. okt 2012

@vadimka ahoj tak ty sa mas teda ja som si musela dat polku neurolu bo som sa citila divne

sikea
26. okt 2012

baby mozte mi niektora poradit?beriem eliceu presne mesiac 10 mg....a v cera som bola na kontrole u psychiatra len neurol mi nechcel predpisat ale ja sa astale este necitim fit tak neviem ci si teda moze dat este neurol zopar tabletiek este doma mam dnes som si dala polku neurolu ale bola som zvyknuta na cely

lelkesova
26. okt 2012

@sikea Podla mna v pohode si daj,ja si zvyknem dat Xanax ak sa necitim ok,a to sa liecim uz 5 rokov 😒

lelkesova
26. okt 2012

@vadimka 🙂

sikea
26. okt 2012

@lelkesova ahoj a dakujem ked mne to v cera psychiater vysvetloval ze si mam dat neurol az ked sa budem citit na umretie a aj to len polku tak ja vazne neviem

vadimka
26. okt 2012

@sikea kludne si daj...psych.ma teda zmysel pre humor, ze az ked sa budes citis, ze umieras 😒 ....ja sa teda nikdy necitim, ze umieram...ale zato mi je hrooooooooooooooooozne....podla mna pan dr. to trosku pritiahol za vlasy...cakat az ked budes na hranici medzi smrtou a zivotom aj ked len subjektivne...
teraz sa mas ako?

pingu1
27. okt 2012

ahojte ako? ja posledne dva dni zle. musim sa dopovat lexaurinom, lebo trasiem sa a mam pocit, ze explodujem. hadam to prejde

sikea
27. okt 2012

@vadimka ahoj ale ked mi to vravel tvaril sa dost vazne a ja som nechapala hehe ale tak vravel ze neurol moze vyvolat zavislost tak preto si ho nemam davat ale ja som si v cera dala pobede polku a aj vecer polku lebo mi bolo nejako divne a predtym den som ho nemala vobec ale zle som spala ale aj tuto noc som nejako horsie spala ..... a dnes mi je tak celkom dobre aj som cely byt popratala len akurat mi nejako jest nechuti a to som hladna ale ked si dam neurol hned som hladna a aj sa najem....a ty sa mas ako?

sikea
27. okt 2012

@pingu1 ahojik to ti je az tak zle preboha mne az tak nebyvalo ze by som sa triasla vobec ti nezavidim teda

vadimka
27. okt 2012

@pingu1 podla mna je to kvoli tej vysokej davke...vsak si zo dna na den presla z 20mg na 60 😝 to je aj na kona vela...podla mna sa malo zvysovat postupne aspon kazde 4 dni navysit o 10 mg...tak sa to dokonca pise aj v letakoch a moja dr. mi to vravela...teraz ze ta trasie je teda neprijemna reakcia organizmu...aspon ti to dr. vravela preco ti to zvysila az na 60mg....?????????????? ja sosobne by som to zo dna na den takto nenavysila...sak to je 3-nasobok...pritom ti dala aj ten druhy liek, co som pozerala je na liecbu schizofrenie, coz tiez nechapem ked mas iba PP 😲.....
..AKO ja mam pocit, ze si jak vyskumny kralik pre dr...sak aj ten predtym ti dal na liecbu epilepsie....ak mas pochybnosti zavolaj svojej dr....ako neziaduce ucinky mozu byt aj ja ich mavam ale zas da sa to vydrzat....

tak nech ti je lepsie.

vadimka
27. okt 2012

@sikea ahoj moja....no mam sa celkom dobre, zatial nemusim nasadit lexaurin...ano, ja chapem toho dr. aj moja vravela, ze ten lexaurin brat tak 3 tyzdne a potom ale znizovt a nie zrazu nedavat...mohol ti dat aspon jednu krabicku, co by si si potom davala polku a neskor stvrtku...mozno jeto viac psychika...
.ja som si upratala uz vcera...sme dlho spali,,,, len teraz som dovarila obed... 😉 vonku prska, tak pekne teple ponozky, horuci cajik, knizka do ruky ci len tak lenosit....drzkaj sa, vsetko bude dobre 😵

sikea
27. okt 2012

@vadimka ahojik ..... tak je dobre ked sa mas fajn aj ja sa mam dnes fajn celkom tiez bez neurolu a ja som ten neurol nebrala vobec pravidelne davala som si ho iba podla potreby takze nemam zase az taky problem snim prestat ..... no pocasie je na figu od rana stale leje a leje jak blbe.....no nam mala spala u babky a dedka potom sme boli s priatelom v pbchode a pozriet malu a este stale je u starych rodicov aj tam pekne pobede zaspala a potom ze vraj nam ju donesu ved byvaju len vedla vo vchode......inak dnes som spravila kopec roboty sa cudjem kde sa vo mne zobralo tolko energie a navarene som mala od v cera takze varim az zajtra.....neviem ci nepijdem pozehlit ale este si na chvilku polenosim a ty co ako ti je teraz podvecer?

pingu1
28. okt 2012

@vadimka ja som zvysovala postupne. nebolo to zo dna na den. no zostava mi len vydrzat

sikea
28. okt 2012

@pingu1 ahojik a ako sa dnes mas?mne je dnes nejako nanic

sikea
28. okt 2012

ahojte baby kde ste vsetky?

pingu1
28. okt 2012

@sikea ahoj no posledne dni to neni buh vi co... hadam to bude lepsie, lebo uz ma to naozaj nebavi

sikea
28. okt 2012

no ani mne nieje najlepsie teraz mam krce v bruchu neurol som este dnes nemala ale v cera som si musela pred spanim polku dat .... a tebe vobec nezavidim a ake mas pocity?