Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sikea
31. okt 2012

ahojte takze dnes som bola u alergologicky a mam dalsie lieky .... zenaro a broncho-vaxom ako fakt parada a este uzivam AD elicea , liv52 na pecen a nasonas sprej do nosa a este pribioticke pastilky BOI GAIA .... a vy co ako sa mate nejako nepisete....

vadimka
31. okt 2012

@sikea ahoj...no mas toho riadne...ja som sa naposledy zabudla spytat mojej dr. ze ked nahodou ochoriem ake lieky mozem s AD...mna casto boli aj hlava, ci ked mam kramy tak brucho...no ale uz som 2x hodila aj ibalgin a nic zvlastne,len som bola ospala...
teraz v pondelok idem na kontrolu tak sa spytam, ak nezabudnem...

sikea
31. okt 2012

@vadimka no ahoj konecne si sem prisla....no ano mam ale aspon som sa tej zvysenej mykoplazmi zbavila....tak co ked musim tak musim ale bojim sa vedlajsich ucinkov toho zenaru 5 mg.... a este aj ten broncho-vaxomu 7 mg ach jaj aj s liekmi a ozaj neurol uz vobec neberiem a ako je tebe?

vadimka
31. okt 2012

@sikea ahoj...mam sa celkom o.k....aj ked nervozita je..no tiez sa pochvalim, od piatka min. tyzden som nemala lexaurin.... 😉

sikea
31. okt 2012

@vadimka aj ja sa mam ok .....tak asi nam uz tie AD zaberaju.....ale nervozitu mavam aj ja sem tam

vadimka
31. okt 2012

@sikea jaj velmi si zelam aby to uz na 100per.zabralo.....

sikea
31. okt 2012

@vadimka tak toto si aj ja velmi zelam .... inak velmi mi chuti takto vecer jest hehe este priberiem

sikea
31. okt 2012

@sikea aj si citala ale lieky este zacnem od zajtra brat?

vadimka
31. okt 2012

@sikea no citala ale netusim ake vedlajsie ucinky mozu mat..napis

sikea
31. okt 2012

@vadimka jaaaaaaj ved si kukni ak sa ti chce na nete volaju sa zenaro a tie druhe broncho-vaxom

vadimka
31. okt 2012

@sikea no a dr. ktora ti ich prepdisala jej si vravela ake AD beries?

marianax
31. okt 2012

Ahojte stale sa chystam ze pridam i ja svoj prispevok chcela by som poradit ci to co mavam ja je depresia ....aj asi pred hodinou som sla lahnut a uz som citila ze cosi na mna ide neviem to popisat jednoducho sa mi zrychly tep a zacnem sa triast niekedy mi aj srdce busi musim vziat lexaurin a potom prejde akoze mam aj problemy so srdcom no lekari vravia ze toto nie je z toho uz boli par krat pri mne zachranari a ta lekarka ktora byva blizko mojich rodicov uz moj zdravotny stav pozna a vravi ze je to psychyka ale mozu to byt aj hormony tak stale rozmyslam naozaj je pravda ze napr.pocas tehu som taketo stavy nemavala bola som kludna a citila som sa naozaj v pohode no teraz mam takmer 5mesacneho synceka kojim cize o spanok mi chyba plus domacnost lebo mm je vecsinou v praci v cechach aj ked pride domov je zlaty a vela pomaha tak ak mate niektora nejake take skusenosti budem rada ak mi napisete 🙂 dakujem 🙂

sikea
1. nov 2012

@vadimka ahoj a ano vie ze ake AD beriem

sikea
1. nov 2012

@marianax ahoj a vitaj medzi nami....tak to co si popisala je isto psychika mas to z toho ze sa nevyspis poriadne teda si vycerpana a si nato doma sama kedze mas muza v praci....ale aspon ked pride ti pomaha a to je dobre mne ten moj nepomaha skoro vobec.....tiez som mavala take stavy ako ty ze rychlo mi srdce bilo triasla som sa ale nie vela a az nakoniec to vypuklo vto ze som zacala mat depresie a to tak ze uz som do seba nemohla nic dostat nechutilo mi jest nic ma nebavilo to co ma pred tym bavilo stracala som uplne energiu a uz mi byvalo tak zle ze som myslela na najhorsie ako horor

marianax
1. nov 2012

@sikea dakujem moja za privitanie 🙂 no vies co tak isto som do toho vpadla i ja zacali zdravotne problemy a psychyka uz pracovala riadne teda ale pred dvomi rokmi som mala take depky fuu vies co som vtedy robila aby som sa nezblaznila? bola zima a vsetky deti stale doma jeden kolobeh upratovanie varenie pranie nakupy triast sa nad kazdou korunou ....no zacala som malovat detsku izbu nakreslila som po stenach ze kvietocky a motyle a take len detske veci ja neviem kreslit takze len tak to mi dost pomohlo lebo nieco som robit musela a teraz sa na to moj maly syncek kuka a ja som na seba aj pysna ake je to podla mna pekne pestre 😀 snazim sa nejak nieco robit som stastna ze mam maleho lebo nemam cas mysliet na negativa ale problemy stale nejake pridu takze asi tak 🙂 ty si to tiez teda nemala lahke a teraz si ako na tom?

jankatinka
1. nov 2012

ahojte dievčatá, ako môj ocino ochorel, moja psychika je ko. bolieva ma žalúdok, trošku viac v lavo, nie je to neznesitelná bolesť, skôr taká tupá... môže to byť nejaká psychická neuroza? lebo ja si už všeličo nahováram.

sikea
1. nov 2012

@marianax ahoj a nemas zaco ..... no to mas pravdu ked ma clovek depky je dobre nieco robit a nemysliet nato lebo vtedy ked su depky mozog uvazuje dost negativne....ved aj ja som bola v jednom kole materska stale bolo co robit a tak ale ako zacala mala chodit do skolky tak depky mi zacali ale poriadne to som uz nevladala nic ani zit ale uz je to lepsie len akurat ma hneva ako zacala mala chodit do skolky stale je chora a aj ja som od neh ochorela tak som ako zbity pes....tak ja beriem AD uz vyse mesiaca a musim si zaklopat je to ovela lepsie 😉

sikea
1. nov 2012

@jankatinka ahojik tak mozes to mat aj psychickeho razu ale chod radsej ku doktorke nech ta vysetri 😉

marianax
1. nov 2012

@sikea aha ja ked mam taky stav tak vezmem lexaurin ten mi pomoze no kojim teraz tak neviem ale tesne pred porodom (sekcia) som brala aj kazdy den mohla som tak som si dala a pomohlo to

sikea
1. nov 2012

@marianax ved hej ale ja beriem AD tak uz ani mi netreba neurol ale na zaciatku liecby mi vemi pomahal.....a ked som bola po mesiaci na kontrole u psychiatra tak mi ani neurol predpisal nechcel lebo je navykovy

marianax
1. nov 2012

@sikea AD to su antidepresiva ze? ja ten lexaurin beriem velmi zriedkavo napr.raz za mesiac niekedy aj neskor ......som rada ze nemusis brat ten neurol neviem ci to nemam zdedene aj po otcovi on jedneho casu ked bol priblizne v mojom veku braval diazepam a ten je navykovy tiez dost ale nejak sa z toho dostal ved vela ludi preziva depresie taka je aj doba velmi rychla a same tlaky z kazdej strany 😖

sikea
1. nov 2012

@marianax ano AD su anti depresiva ..... takze ked ho beries zriedkavo tak je dobre aj ja som si davala neurol iba podla potreby bala som sa ho brat pravidelne....jaaaaaaaj tak hej mohla si to zdedit a aj ja si myslim.....a mas pravdu je hrozna doba .....a ty mas kolko vlastne deticiek ja mam tri 🙂

sikea
1. nov 2012

baby mozem zazvorovy caj ked uzivam AD?

sikea
3. nov 2012

ahojte tak mne zistili ze mam miernu boreliozu a este som k tomu riadne nachladnuta ako parada.....nejako to tu spi kde ste vsetky?

vadimka
3. nov 2012

@sikea ahoj moja...s tym cajom myslim ze by nemal byt problem...sak si ho sprav slabsi...ako sa mas????

ja, no da sa, len ma hlava boliiiiiiiii...tiez uvazujem ci si dat ibalgin....

sikea
3. nov 2012

@vadimka ahooooooooooooj konecne si tu......no som poprechladana a dost ma dusi kasel tak ma skriabe v krku a natcha stale vypluvam sople ..... takze super mam doma koren zazvora tak si spravim taky slabsi teda snad mi pomoze a este som si spravila cibulovy sirup.....no a ako sa mam tak som bez neurolu takze je to lepsie len som chora a ako som pisala tak mam miernu boleriozu tak mam doktorke v pondelok zavolat ze sa dohoneme co dalej a ty sa mas ako?

vadimka
3. nov 2012

no ja som tiez bez lexaurinu, len dake nervicky su, neviem co to....ako normalne fungujem, ale daka vnutorna nervozita...boze, este aj boleriozu ti nasli...mas toho teda dost..to ti zistili ako???? no asi plati, ze ked raz zacneme chodit po dr. tak najdu vselico....
ten cajik si kludne daj

sikea
3. nov 2012

@vadimka aj ty tak aspon ze to zvladame bez tych liekov na zavislost......no ja som len niekedy nervozna viac som kludna ako nervozna....hej hej nasli ale ze vraj je mierna ze nic vazne.....tak to mas pravdu ja po doktorach casto beham....jasne pojdem si ho uvarit len este neviem ako pojdem kuk na net 🙂

vadimka
3. nov 2012

@sikea ja si zvyknem postruhat maly kusok, lebo je dost silny a zaliat...mne velmi pekne vonia, mm ho zas neznasa....

v pondelok idem na kontrolu, zatial mi staci asi ta davka 20mg...tak som zvedava co dr.povie, asi sa potesi, ze uz som tyzden bez lexaurinu....

sikea
3. nov 2012

@vadimka a ozaj ako mi tu boleriozu nasli ja som sa uz viacej krat goktorke stazovala ze ma bolia kosti klby a potom ked som jej povedala ze ma uz bolia skoro stale tak mi dala zobrat krv na reumu a boleriozu a reumuu to som mala negativne a noleriozu mirne zvysenu takze v pondelok sa dohodneme ze co dalej