Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lucinka0921
1. dec 2012

@waneska231 uz dnes som si zvysiála davku,nebudem cakat.Dnes som sice este nikde nebola,ale myslim,ze uz trochu lepsie,aj ked raz som mala tocaky,ale to preslo.Ale preto si myslim,ze uz nie som taka,ze by som len cely den lezala v posteli,ale dnes som uz aj sama od seba upratovala a navarila 🙂 Ale dnes u nas aj trochu slniecko svietilo,tak mozno aj preto 🙂 Ale myslela som,ze ked zvysim davku,tak mi bude trochu zle,ale v pohode... Presne,ze vela rozmyslame a este nad hlupostami 😀 Ja ked som bola sama doma a som sa bala,ze mi nieco bude,tak som si povedala,ze vsak ked nieco,tak pojdem niekde ku susedom zaklopat :D ale vonku,no neviem,mne by to asi nepomohlo,lebo mne ked je zle,tak chcem byt skor sama,alebo teda s niekym koho poznam,aby ma cudzi nevideli,aby som nieco nevhodne neurobila alebo nepovedala,proste aby som sa nestrapnila,ci ako to nazvat,neviem to velmi vysvetlit 😒

waneska231
1. dec 2012

@lucinka0921 juj ako ti tie lieky v dobrom zavidim.....uz Ti bude len lepsie🙂)))Aj ja mam taky pocit,ze keby som niekomu povedala,ze mi je zle vonku,tak by namna kukal....a ja este po anglicky kym by som to sformulovala....🙂))))Ale tiez by som asi nikomu nezaklopala,len ma ukludni fakt,ze keby nieco....🙂))))Teraz napr.rozmyslam,ze keby mi v autobuse prislo zle,ci by som tam zacala pobehovat🙂)))

esselte
1. dec 2012

@lucinka0921 My máme dnes oslavu, syn má 10 rokov, dúfam, že to všetko prežijem, koláč, už mám aj keď ho budú musieť jesť na tanieriku, lebo plnka voľajako nedrží tvar a urobila som aj smotanovú tortu s ovocím, takže dnes bude tanieriková párty, ale vôbec ma to neštve, hlavne, že som to zvládla.U nás vôbec nesvieti slnko už aspoň týždeń, takže je to hrozné, stále ako keby bola tma.

waneska231
1. dec 2012

@esselte vsetko naj k narodkam,uzite si to🙂)))))

lucinka0921
1. dec 2012

@waneska231 dnes som sa rozpravala s jednou doktorkou,sice chirurgickou,ale pekne mi vysvetlila co mam robit ak na mna pride uzkost,vysvetlila mi toé pekne po lopate,tak to skusim praktikovat,ale ja som to vedela uz davno,len som nevedela ako,tak ona mi to vysvetlila...Tak dufam,ze to budem zvladat lepsie...🙂 A povedala mi peknu a pravdivu vec,ze by som mala prestat rozmyslat .....🙂

lucinka0921
1. dec 2012

@esselte nemam rada take pocasie,ze je od rana tma,uplne deprimujuce a na spanie... Nevadi,ze nevysiel,tak ako si si ho predstavovala,hlavne,ze je chutny a syn bude mat urcite aj tak radost 🙂 A zelam vsetko najlepsie a samozrejme hlavne vela vela zdravicka 😉 Peknu oslavu prajem 🙂

waneska231
1. dec 2012

@lucinka0921 a co ti vravela ta doktorka co ms robit ked pride na Teba uzkost? Okrem toho,ze nemas rozmyslat?Mne vtedy myslienky lietaju same,hlavne tie hororove scenare......a dotoho ide okolo naschval sanitka🙂

esselte
1. dec 2012

@lucinka0921 veľmi pekne ďakujem

esselte
1. dec 2012

@waneska231 veľmi pekne ďakujem

lucinka0921
1. dec 2012

@waneska231 to poznam,presne hororove myslienky 😨 Ze si mam nejaku pesnicku spievat,pri ktorej sa citim dobre.Napriklad,ked som boma a lezim a pocuvam nejaku hudnu a ked pri nejakej pesnicke sa citim dobre,tak potom vonku ked na mna pride uzkost a si ju mam zacat spievat,samozrejme nie nahlas 😀 a predstavovat si napriklad jak som ju pocuvala doma,ze som lezala,ze ako mi bolo pri tom krasne a ze to velmi zabera.Ze aj ked male deti maju take uzkosti,tak robia to s rodicmi napriklad,ze mamicka zacne spievat svojmu dietatu a dieta sa pomaly prida a spieva si a ze vtedy jak keby podvedomie to pocuje a vybavi si ten dobry pocit a ako keby bezpecie a uzkot pominie.Neskusala som to,ale za vyskusanie nic nedam 🙂

lucinka0921
1. dec 2012

@waneska231 pisem ako madar :D malo byt ze hudbu pocuvam a ze doma,ale isto to pochopis 😉

marta1982
1. dec 2012

Ahoj holky, jsem ráda, že jsem narazila na vaši diskuzi... nečetla jsem vše, jen pár posledních stránek namátkou a našla jsem v tom přesně svoje pocity... trvá to u mě asi 3 měsíce... závratě, slabost, třepání jakoby uvnitř a strach ze smrti nebo spíše, že se mi něco stane a hlavně zrovna, když třeba budu sama s dětmi (mám dvě maličké děti 2 roky a 1 rok) a že budou bezprizorní... hrůza... dvakrát jsem byla ve stavu, že jsem nedokázala s tím naložit, tak jsem jela jednou na metodu RUŠ, odblokování, terapie cca 4 hodiny, ale strašně mi pomohla.. aspoň na čas (asi na 2 měsíce). Teď se mi stav vráti, jela jsem na psychiatrickou ambulanci, tam jsem si povídala s doktorem a ulevilo se mi... pro ten večer.. nicméně stavy se vracely...měla jsem je skoro každý den, i když ne tak silné, stačila špatná zpráva a bohužel jich poslední dobou bylo víc než dost...došlo to do fáze, že jsem se nemohla dívat ani na zprávy a vidět hrůzy, co se dějí jiným lidem. Hned se mi zamotala hlava a začla jsem se uvnitř tak podivně třepat... jsem obecně proti lékům, tak to zkouším řešit jinak, byla jsem u psycholožky, muzikoterapie a teď mám novinku - kineziologie, která mi myslím pomáhá... poslední 4 dny jsem byla "v pohodě" (bez toho stavu)... až dnes jsem zas jakási "naměkko" manžel odjel s jedním z kluků ve čtvrtek pryč až do neděle, a dnes mám divný pocit, takový i strach, že jsem sama doma (bydlíme v novém domku, stěhovali jsme se nedávno, který předchozím majitelům vykradli, tak mě napadají katastrofické scénáře).. Tak si sama se sebou furt povídám, snažím se vzpomenout na chvilky, kdy mi bylo krásně a jakoby znovu cítit, to co jsem cítila v těch chvílích.. Ale ještě se chci zeptat.. někdy třeba jedu autem s dětma a vidím na ulici maminku třeba s dítětem nebo dvěma a napadají mě myšlenky jako "ježiš, ona je s nima sama, co kdyby se jí něco stalo, co ty děti)" apod... měly jste to taky? ať je vám líp !!! a doufám, že to nebude znít blbě, ale jsem ráda, že v tom nejsem sama, že je nás víc 🙂

marta1982
1. dec 2012

Holky ještě vám chci poradit...znáte dokument Tajemství (v originále Secret...)... pokud ne, zkuste si koupit, stáhnout, půjčit... opravdu to člověku pomůže!!!

lucinka0921
2. dec 2012

@marta1982 ahoj 🙂 Nie si v tom sama,je nas hodne... aj ja som mala take pocity a myslienky,aj teraz obcas,ale uz je to lepsie.... Ja som nikdy neverila na odblokovanie,no vcera boli u nas jedny znamy co sa tym zaoberaju a musim povedat,ze mi to asi pomohlo,tak som zvedava na ako dlho.Ale beriem aj AD,no nie dlho....Chcem sa ta este opytat,ked si bola u toho psychiatra,tak co ti on povedal na to co ti je?Nedal ti ziadne lieky,nepovedal ziadnu diagnozu?A o tom filme,ja som ho videla,aj knihu som citala,myslim,ze mi tak trochu pomohla.A ked pises,ze aj tebe,tak by si mozno mala zase si pozriet ten film a zaoberat sa inymi myslienka a nie takymi hrozostrasnymi.Viem,v tej chvili sa to tazko robi,dobre sa to hovori.Viem to podla seba....Ale mozno keby si ho zase videla,tak by to mozno slo lahsie.A ja som tiez mala take obdobie,ze som nemohla pozerat na spravy,niekedy som pozerala aj 112 a vtedy som mala hrozne stavy.Mne nie ani z toho,ze mi ich bolo luto,ale skor z toho,ze mna hned napadalo,ze co ak sa to stane mne.... Tak sa skus zamestnavat niecim co ta bavi,aby si nemyslela na nieco zle,proste svoje zle myslienky nevnimat alebo teda stale mysliet pozitivne a na nieco krasne.Zaciatky su tazke,viem.A ked to nepojde tak myslim,ze by bolo dobre nasadit AD

waneska231
2. dec 2012

@marta1982 ahoj,vitam v klube🙂))))aj ja mam d ve deticky a pocity,ze ked som s nimi doma a sa mi nieco stane dobre poznam,no ja vtedy radsej idem nieco robit a pocity pominu.Na zaciatku to bolo tahsie....stale som sa triasla.Mne velmi pomohla moja psychiatricka,lieky plus psychoterapie.....Bolo to pred 11 rokmi cca.Aj ja som najprv skusala bez liekov,bala som sa zavislosti,ale po navstevach psychiatricky som pochopila,ze to nepojde inak.Ved naco sa trapit.O kineziologii som pocula no neskusala som ,urcite pomoze ked si myslis.A ako si pisala,ze vidis mamicky s detmi,ze co ked sa im nieco stane....ja zase rozmyslam nad tym,ako niektore zeny si chodia same po svete,nepoznajuc nase pocity.... 😨

waneska231
2. dec 2012

@lucinka0921 tak aj ja vyskusam tie pesnicky,teraz si pocuvam vianocne hity 🙂Takze zajtra ako pojdem deti odniest do skoly tak si zaspievam Taslera:najkrajsie vianoce🙂Panika urcite nebude🙂Inak dnes som smutna,lebo dalej od nas som mohla mat celkom dobry kseft,ale panika a strach mi v tom zabranili,no rozmyslajte hodinu by som musela ist s autom sama.A pritom keby som teraz brala lieky tak by to bola uplna pohodicka:(

waneska231
2. dec 2012

@marta1982 a secret som videla a mam ho stale stiahnuty a ulozeny v notbooku,budem musiet pozerat kazdy den,inak to parkovanie sa mi stale podari 😎

lucinka0921
2. dec 2012

@waneska231 ja som dostala aj nejake cd,ze su to nejake mantry ci co,neviem,nevyznam sa v tom,takze viac povedat neviem,len viem ze to je nejaka hudba,este som to nepocuvala a ze z toho si mam vybrat nejaku pesnicku ktora mi najviac sadne...Ale povedala mi aj,ze je jedno aku pesniacku si budem spievat,hlavne taku pri ktorej sa citim dobre.... Ja som dnes nejaka unavena,ale to bude asi z toho pocasia,vobec nic sa mi nechce,najradsej by som lahla a spala.... 😒 To poznam s tou pracou,ja som mala tiez vela ponuk a velmi dobrych,ale len nejakych cca 30 km odo mna,co nie je daleko,ale mam obavy z cesty a tak...Takze sedim doma na riti ☹

waneska231
2. dec 2012

@lucinka0921 dnes je aj u nas pocasie na figu,doma cely den,vecer na jojke srdce pre deti,taze zase bude smutno.... tak prajem pekny vecer,nech nas panika obchadza 😝

lucinka0921
2. dec 2012

@waneska231 u nas zacalo konecne snezit,tak mam aspon trosku radost 😀 ja jojku nemam,ale na prime dnes ide komedia Noc v muzeu 2.Jednotku dom videla a bola skvela,tak sa tesim,sa aspon trochu zasmejem 😀 Aj tebe pekny vecer 😉

marta1982
2. dec 2012

Holky, děkuji za podporu 🙂 to mi taky pomáhá, dělat něco jiného a myšlenky většinou odejdou... hudba mi taky pomáhá... nevím, jednou jsem strašně pozitivní, euforická, a bum najednou je vše jinak... ale věřím a hlavně chci, aby to bylo dobrý 🙂 ve čtvrtek jedeme s manželem sami na celý den pryč, těším se jak malé dítě, poprvé po dlouhé době sami bez dětí jen my dva, snad to ještě umíme 🙂)) hezký večer a myslete pozitivně 🙂

marta1982
2. dec 2012

@lucinka0921 promiň, zapomněla jsem odpovědět na tvůj dotaz ohledně toho psychiatra tenkrát večer... on mi řekl, že mu neustále opakuji, že musím být silná, že jsem vždycky byla a o to víc jsem zaskočená těmito stavy... říkal, že je potřeba si přiznat, že už je toho na mě moc, že už melu z posledního a brát to tak, že mi tělo vysílá signál... a taky se mě ptal na zajímavou věc: co cítím ve chvíli,kdy to na mě přijde..jakože co bych chtěla... načež jsem mu odpověděla, že toužím si odpočinout (nemyslím spát, ale relaxovat, pustit myšlenky z hlavy).. řekl mi, ať se vrátím ke sportu, že to strašně pomáhá (potvrzuji, moc to pomáhá) a že se mám připravit, že to nebude přes noc... taky říkal, že si myslí, že to není nějaká rýsující se porucha zatím a že mi nebude zatím dávat léky. Poradil mi dýchací relaxační cvičení a moje psycholožka mi potom ještě poradila jedno relaxační cvičení pomocí pěti smyslů.

sikea
3. dec 2012

ahojte uz som tu zas ..... od v cera mi je zle tak skor od zaludka ale mam aj pred menzesom a dnes rano som sla do skolky a velmi som sa potila to nieje nic neobvikle ale prisla som domov a ostalo mi tak zle az na odpadnutie neviem co to moze byt je to hnusne baby aj vy sa tak citite pred menzesom?

lucinka0921
3. dec 2012

@marta1982 aha.Tak uvidis ako to ide,mozno naozaj nebudes potrebovat lieky.Drzim palce a daj vediet,ci to zvladas a zvladnes celkovo bez liekov 🙂
@sikea Ahoj.Mne niekedy bolo tiez zle od zaludka a aj stavy na odpadnutie,ale to som mavala este uplne na zaciatku,to som este nevedela,ze co mi je,tak kazdy vravel,ze som tehotna 🙂 A nebolo to preto...Ale ked som zacala brat AD,tak to zmizlo.Tak neviem,ale myslim,ze je to mozne.Uvidis,mozno ti niekto odpise,ze tiez mal take stavy.

sikea
3. dec 2012

@lucinka0921 ahojik a dakujem za odpoved ja uzivam AD uz vyse dvoch mesiacov ale takto blbo od zaludka mi je vzdy len pred mz ...... ale po mz to vzdy prejde a je zase dobre .... ved pojdem teraz v decembri na kontrolu tak uvidim co mi povie pan doktor....

aurolea
3. dec 2012

@lucinka0921
Depresia je závažná afektívna porucha, ktorej príčiny možno nájsť v genetických predispozíciách, ale môže vzniknúť aj vplyvom negatívnych podnetov z prostredia. Charakteristickým znakom je depresívna nálada pretrvávajúca počas celého dňa, strata radosti zo života, nezáujem o vykonávanie záľub. Bolesť duše, akým je depresia často označovaná, môže byť zodpovedná aj za vážne poruchy spánku, zvýšenú podráždenosť, zlú schopnosť koncentrácie.

Neuvazovali ste vyskusat mitochondrialnu medicinu alebo biorezonancnu diagnostiku? V nasom centre spolupracujeme s teamom lekarov, ktori sa zaoberaju prave touto medicinou a verim, ze by Vam vedeli pomoct. Najdete nas aj tu na MK: https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/aurolea/, kde sa docitate viacej aj o tomto type mediciny aj o vysetreni a diagnostike.

sandra2308
3. dec 2012

@sikea ahoj,no ja som mala stale take stavy,potenie,brutalna nervozita.....ale od kedy mam lieky,sa to trochu upravilo,tiez mam momentalne par dni pred a citim to,hlavne ta nervozita a potenie,mne sa aj toci hlava,no je to velmi neprijemne,vtedy ked nemusim,tak radsej nikam nejdem.Tak oddychuj,nech ti to coskoro prejde

sikea
3. dec 2012

@sandra2308 ved aj mne sa to upravilo ale pred mz je mi priserne ale tak nejako to vydrzim ved sme bojovnicky predsa.....aj mne sa hlava tocievala ale ja to mozem mat aj z krcnej chrbtice zajtra idem na rehabilitaciu....

marta1982
3. dec 2012

Holky a pomáhají teda ty léky nebo nepomáhají??? jak se cítíte, když je berete? odezní deprese uplně? díky

lucinka0921
3. dec 2012

@sikea no tak,ked to mas stale pred mz a potom to prejde,tak si myslim,ze to bude tym.Ale presne,opytaj sa este doktora,on ti povie 🙂