Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

veronka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kuradnikova
7. dec 2012

Aj ja by som sa rada pridala.

esselte
7. dec 2012

@veronka verím, že ti pomôžu, len musíš počkať najmenej 3 týždne na ich účinok, medzitým môžeš užiť napr, neurol, frontin, lexaurin,proste niečo na okamžitý účinok, prežila si toho v živote dosť, tak sa nečuduj reakcii tvojho organizmu.Ja som si tiež nemyslela, že takto ochoriem, a predsa sa to stalo.Ja som bola ako motorová myš, všetko som chcela mať ok, ale už som to nezvládala.Proste človej musí niekedy spomaliť a myslieť aj na seba, nie stále na iných...

esselte
7. dec 2012

@kuradnikova Aký máš problém?

zvolsiinylogin
7. dec 2012

@evagy olanzapin je zyprexa? tu uzivala kamoska, a v pohode,zdrave dievcatko, este aj lekarka jej vravela, ze zyprexa podporuje tehotenstvo...pracujem ako pokladnicka..

lucinka0921
7. dec 2012

@veronka
@kuradnikova
tak vitajte v nasom klube 🙂

@veronka no mali sme nieco spolocne,aj ja som sa niekedy bala chodit von,do obchodu,proste vsade.Preslo to,ale samozrejme v antidepresivami.Takze neboj nic,ked zaberu AD budes ako predtym,vsetky tvoje stavy,nalady pominu a budes stastna 🙂

@kuradnikova a ty aky mas problem?Nech vieme viac...

zvolsiinylogin
7. dec 2012

@evagy mame to veru vselijake a ja mam este takeho stareho plesniveho doktora, normalne ma odhovaral od priatela...ale aj sestricky v staciku - navstevovala som stacionar, ma odhovarali od byvaleho, myslim, ze kvoli tomu sme sa aj rozisli, normalne nam rozkazali, ze sa nemozeme bozkavat, ani si nic vzajomne kupovat...ale vlozili sa do toho aj jeho rodicia, oni ma nechceli a on posluchal rodicov a sestricky...vobec ten stacik nemusim...som stale na nich nahnevevana... ☹ radsej by som brala doktorku...a tie kontroly s doktorom,musim rozpravat , ako sa mam a citim pred otcom, lebo doktor tam chce mat aj otca.. 😢

zvolsiinylogin
7. dec 2012

@evagy berem risperdal, inekcie, ze inekcie su horsie ako lieky..

lucinka0921
7. dec 2012

@esselte ako som si vsimla,kazdy ma iny liek.Hlavne,ze nam pomahaju...Tak snad aj tebe ta cymbalta uz rychlo zaberie

veronka
7. dec 2012

@esselte ďakujem, to dúfam aj ja, že pomôžu, neviem sa dočkať kedy to bude

Ako dlho beriete lieky?

marcelka2980
7. dec 2012

ahojte dievcence,snad sa k vam mozem pridat🙂neviem ci mam depresie,neviem co to je,ale mam uz zo seba nervy,zijem v zahranici,takze pomoci velmi okrem manzela nemam a ten je cely den v praci,,mame krasneho 15 mesacneho synceka,ktoreho stale kojim a pokusam sa prestat,ale neviem ako nato,nechcem ho prestat kojit,pretoze sa mi nechce,ale nepapa mi tak ako by mal,v noci sa casto na prsnik budi,napije sa,ale bude sa aj nato,ze si ho chce len pocuckat,nedavno sme sa stahovali,dalsie nevyspate noci,cez den som podrazdena,zvysim nanho hlas a ked ma ukusi,tak mu dam na zadok a zavriem do izby a idem sa predychat,som z toho smutna,nechce sa mi ist an von ani s nikym stretnut,nikdy som takato nebola,viem sa smiat,viem sa tesit,ale akosi v poslednom obdobi to nejako nezvladam,niekedy si myslim,ze ma syncek nema rad,ked pride manzel z prace,tak sa nan vesia ako na vianocny stromcek,manzel nieje prisny ja som ta,ktora zvysi na maleho hlas,snazim sa mu vysvetlit aby aj on obcas dal malemu najavo,ze to a to nemoze a nie stale mamina je ta zla,,viem,ze su dobre a zle dni,ale chcela by som najst samu seba a pochopit,ze nemusi byt vzdy domacnost na 1.mieste,ale moj syn,ktoremu sa mam venovat,,mozno som to tu nejako doplietla,ale mamvam take stavy,kedy sa smejem a v zapeti som niekedy az agresivna,,uzivam obcas Boiron ak nan nezabudnem,ale myslim si,ze je to vsetko o psychike,nie o uzivani liekov,,,tak vsetkym vam pekny vecer a prijemny vikend,,,snad sa to zlepsi🙂a som rada,ze som tu mohla i ja prispiet,,,

lucinka0921
7. dec 2012

@marcelka2980 ahoj a vitaj 🙂 Uz dlho mas taketo stavy?A mas pravdu,vsetko je o psychike,ale niekedy sa psychika a ako vidim aj tu,tak dost casto sa bez liekov neda "zvladnut".... Kazdy ma iny nazor,ale my uz mame odskusane a ja tiez,ze keby som nebrala lieky,tak by som mozno skoncila aj na psychiatrii... Nie vzdy sa daju taketo stavy odstranit bez liekov....Ale drzim palce nech to cim skor pominie 🙂

veronka
7. dec 2012

@lucinka0921 @marcelka2980 @esselte ja som obcas uzivala aj hypnox antistress od firmy barnys, a z tych vsetkych liekov na prirodnej baze bol tento najlepsi, naozaj mi zaberal, ale ked uz som nevedela co so sebou, proste vedela som, ze mi nieco je, ale vobec som nevedela co, tak som povedala neurologovi, ked som k nemu chodila s hlavou a ten mi dal teraz tie AD, tak uvidime co bude a ako bude.....mam 21 rokov a nikdy by som nepovedala, ze budem mat taketo problemy

lucinka0921
7. dec 2012

@veronka ja nemam skusenosti s liekmi na prirodnej baze,takze neviem ako zaberaju.Ale AD zaberaju spolahlivo,takze musis sice este vydrzat kym zaberu,ale ver mi,budes coskoro fit.... Nic si z toho nerob,ja mam 25 a ked som to dostala alebo neviem ako to mam nazvat,tak som tiez mala 21 rokov.A predtym som bola uplne ina,zivot som si uzivala,bola som stastna...A tiez neviem preco prave ja to mam z akeho dovodu,to vela z nas nevie....Takze hlavu hore,tym sa netrap co ti je,hlavne,ze uz mas AD a ked zaberu,tak uvidis,ze ti bude dobre.Ja som bola teraz 9 mesiacov bez AD a za ten cas som skoro aj zabudla,ze ako a co mi bolo....

marcelka2980
7. dec 2012

@lucinka0921 odkedy sa maly narodil,3 tyzdne som v kuse nespala,mamina bola tu v Uk primne a to som uz rozpravala zo sna s otvorenymi ocami,,,xiix,neviem asi kazda mamina si takymto niecim prechadza,,sice moja sestra ma 5 deticiek a nikdy som ju nepocula stazovat sa,ale urcite v kutiku srdca preziva nieco podobne,,,dakujem za rady🙂)))

lucinka0921
7. dec 2012

@marcelka2980 no to ja neviem,mamicka este nie som 🙂 Tak sa drz a podavaj info,ako sa citis,ci to prechadza 🙂

veronka
7. dec 2012

@lucinka0921 ked si bola bez nich, tak ti bolo dobre? Nevratili sa ti tie stavy?

lucinka0921
7. dec 2012

@veronka ked som bola bez nich,bolo mi dobre,ale pred cca 3 tyzdnami sa mi to vratilo a zase som musela nasadit AD....Predtym som brala AD asi 4 roky,9 mesiacov som mala pauzu a teraz zase ich musim brat....

veronka
7. dec 2012

@marcelka2980 ja to poznam, po nociach som nespala a cez den som velmi nervozna

veronka
7. dec 2012

@lucinka0921 musela si ich vysadit, ci ti lekar kazal?

veronka
7. dec 2012

baby mám navrh, nespravime s verejnej diskusie sukromnu, nech vsetci nevedia o nasich problemoch? a dievcata, ktore by mali zaujem, by sa mohli potom pridavat....co vy na to?

semancikova
7. dec 2012

Prosím o neake tabletky čo by mi pomohli,beriem neurol ale myslím že mi ani moc nepomáha.ked mám niekam ísť či k doktorke alebo niekam autobusom tak mám stres,začnú ma nohy bolieť som úplne slabá,ale už keď to mám za sebou je mi dobre a niekedy to mám len chvíľkové.ďakujem.

veronka
7. dec 2012

@semancikova kup si v lekarni od firmy barnys tabletky hypnox antistress, su na prirodnej baze a naozaj zaberaju super proti stresu, ja som si ho prezila velmi vela......urcite ti pomozu

lucinka0921
7. dec 2012

@veronka musela nemusela,neviem.Proste mi uz bolo dobre,tak mi dr. povedal,ze mam pomaly vysadzat.Mne uz predtym bolo dobre,asi rok aj nieco,ale ze rok sa musia brat aj ked ti je uz dobre a potom sa moze vysadit.Tak som ich vysadila.Ale ja som si myslela,ze raz niekedy ich mozno budem potrebovat,lebo viem,ze vo väcsine pripadoch sa to vrati spät...Ale ja som stale tvrdila,ze radsej s liekmi a je mi dobre,ako bez liekov a trapit sa sama.A nechcem byt tam kde predtym,takze ja radsej budem brat lieky a viem,ze mi pomozu...

lucinka0921
7. dec 2012

@semancikova ahoj.Ja som niekedy mala strach ist niekam,ci k lekarovi,ci do obchodu,autobusom to uz vobec nie.Teda nevedela som,ze je to strach.Presne ako popisujes,boleli ma nohy,mala som ich ako keby slabe,no casom som mala aj tocaky a zle videnie a vela dalsieho,ale to bolo casom.Tiez som brala najprv iba neurol,ale to iba ked som niekam mala ist.A tiez si myslim,ze to nejak velmi nezaberalo.Presne ked uz bolo po vsetkom,tak uz aj mne bolo dobre.... Ale potom sa mi to len zhorsovalo a musela som zacat brat AD.Ako dlho mas take stavy?A nemyslis,ze by mozno bolo dobre navstivit psychiatra alebo aspon psychologa?Mozes to samozrejme skusit aj s liekmi na prirodnej baze,ale s tymto ja skusenosti nemam...

mata37
8. dec 2012

@veronka neboj moja, určite pomôžu. Ja som brala Citalopram Merck, myslím, že je to podobné, ako tieto, čo Tebe nasadili. Ale po 5 rokoch mi prestali účinkovať, tak sme nasadili Eliceu, beriem ju zatiaľ cca tretí týždeň, ale už sa cítim celkom fajn. Tak sa drž a neboj chce to trpezlivosť, budeš taká ako pred tehotenstvom. Len vydržať. Bojuj. Držím všetky palce. pa
🙂

veronka
8. dec 2012

@mata37 ďakujem pekne

este sa spytam,ako ste sa citili po tom ako ste si vypili, myslim niekde na oslave, grilovacke? ja ked vypijem zo 4 stamprliky, tak sa z toho davam dokopy aj mesiac, citim sa ako keby som ani nevnimala, chodin ako namesacna, rozmyslat sa mi poriadne neda...........stalo sa mi to 2 krat, odvtedy som nevypila ani poharik, nicoho, lebo sa bojim, ze sa do toho stavu dostanem znova a zase bude trvat dlho kym z toho vylezem

waneska231
8. dec 2012

@marcelka2980 ahoj,ja som tiez v UK,si myslim ,ze tie stavy sa mi vratili,lebo som daleko zo slovenska.....lekar mi tu ani nechce predpisat antidepresiva........viem,ze bez liekov sa budem trapit.......

waneska231
8. dec 2012

@veronka ja si dam obcas vinko,ale bala by som si vypit viac,lebo potom ti to paniku zvysi........raz som si na trhu v madarsku dala dve pohariky silnej palenky a som myslela,ze naspet do Kosic ani nedojdem.....takze mam odvtedy respekt......

waneska231
8. dec 2012

@veronka aj ja som za sukromku.......