Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lucinka0921
8. dec 2012

Ahojte baby.Ja som sa tak tesila,ze tak rychlo mi zabrali lieky a teraz som sla do obchodu a v obchode som myslela,ze odpadnem.Strasny pocit...Som sa musela otocit a odist domov,som myslela,ze ani domov nedojdem a este teraz mam taky divny pocit,som velmi unavena,az oci sa mi zatvaraju a take slabe tocaky... ☹ Ale mam mz,tak mozno z toho.Aj ked ja som nikdy nemala nejake väcsie problemy pri mz a mam uz mz uz od vcera a vcera mi bolo super,tak nechapem....Normalne ma to vykolajilo....Idem si na chvilu pospat,dufam,ze ma to prejde.....

waneska231
8. dec 2012

@lucinka0921 hlavne sa znaz na to rychlo zabudnut,urcite to bolo mz,kvoli jednemu dnu predsa nebudeme v depke nie? 🙂 mysli viac na to,ze posledne dni Ti bolo dobre

mata37
8. dec 2012

@veronka tak ja nepijem skoro vôbec, keď tak pohárik malý piva a to je všetko. Ale na tie lieky by sa ani piť nemalo, takže by som to na Tvojom mieste ani neskúšala...

veronka
8. dec 2012

@mata37 ja nepijem vobec 🙂 ani vino, ani nic

veronka
8. dec 2012

baby, ste za tú SÚKROMKU či nie? myslím, že potom by nás do skupiny určite viac prispievalo a častejšie

semancikova
8. dec 2012

@lucinka0921 no už to bude 2roky,znicoho nič to tak prišlo,nikdy mi tak nebolo,a tie čo vy beriete tak to sú čo za tabletky,ja musím niečo brať lebo niekedy sa to nedá vydržať,psychiater mi predpisal neurol ale povedal že ked mi je niekedy dobre tak to nemám brať,neberiem to len ked niekam idem ale aj tak to nepomáha,

semancikova
8. dec 2012

@semancikova aj psychiater mi odporučil ísť na krv tak som bola všetko mám v poriadku,tiež sa má pýtal o menzes že aký mám.

marcelka2980
8. dec 2012

@waneska231 a kde presne si v uk,nehovor si tak,ze sa budes trapit,nemozme to dovolit,mame zdrave deticky a to nas musi drzat nad nejakeymi hlupimy depkamy,ktore mozno ani niesu take hrozne,len my si vela pripustame a vsetko si berieme k srdcu🙂

lucinka0921
8. dec 2012

@semancikova to je presne ako u mna.Tiez mi dal na zaciatku len neurol a to som mala brat iba ked som niekam sla,alebo mi fakt bolo zle.Ale nijak sa moj stav nezlepsoval.Nakoniec mi dal serlift,ale potom sa prestali vyrabat,tak mi dal sertralin,to je to iste,ale brala len len tu najnizsiu davku 2 a pol roka,co bolo zle..A tak som sa dostala este do horsieho stavu.Z jedndej diagnozy som mala tri... Takze odporucim sa bud porozpravat s tym psychiatrom nech da normalne antideprsiva alebo zmenit psychiatra.Ja som napokon tiez zmenila a velmi mi pomohol.Takze ja beriem sertralin teraz 50 mg a budem zvysovat na 100mg.Takze ja by som asi zmenila psychiatra na vasom mieste.Mmozem sa opytat kolko mate rokov?A testy na stitnu zlazu vam robili?Lebo take stavy mozu byt aj zo stitnej zlazy.Ja som tiez bola na vysetrenia a nic sa nezistilo.Ked som zmenila psychiatra,tak hned mi robil testy na stitnu zlazu.Myslim si,ze by ste mali zacat brat antidepresiva,ked uz tak dlho to trva...

lucinka0921
8. dec 2012

@veronka ja som za sukromnu 🙂

semancikova
8. dec 2012

Mám iba32rokov,no tie testy na stitnu žľazu si dám spraviť,a vy koľko máte rokov?mám jedno dieťa a planujeme ďalšie len sa bojím že či to zvládnem keď mám ten stres.

lucinka0921
8. dec 2012

@semancikova no tak by sme si mohli tykat,ja mam 25,ale tu si kazdy s kazdym tyka 🙂 Aha,tak to neviem,lebo ja som este bezdetna,takze to by si sa mozno mala poradit s psychiatrom,ale ked uz tak dlho to trva,tak si myslim,ze by si mala brat antidepresiva....Viem,ze su aj take,ktore sa mozu brat pocas tehotenstva,ale ja s tym nemam skusenosti.Len neviem ako by to bolo keby si otehotnela a mas taketo stavy,lebo predsa len pocas tehotenstva su hormony "nevyspytatelne"....

pingu1
8. dec 2012

ahojte kocky, ako sa mate? ja dnes nejak pokulhavam...

lucinka0921
8. dec 2012

este sa vas chcem opytat,ci niektora z vas brala aj oxazepan?Lebo ja mam oxazepan,nikdy som ho nevzala,ale teraz som sla vonku s psom a ked som vysla z vchodu,tak nohy ako keby mmi zdreveneli,obliala ma horucka,hrca v hrdle a taky pocit jak na odpadnutie.Som nemohla urobit ani krok,hrozne.A to som este telefonovala so sestrou,som myslela,ze ma to prejde a nic.Tak som dala psa bratovi nech s nim ide vonku a ja som sa bala ist sama aj spät domov...Vobec tomu nechapem....A este ked ste zvysovali na zaciatku davky,tak ako rychlo?Neviem ci uz mozem zvysit na 100 alebo nie.Brala som 3 dni 25mg a 7 dni beriem 50 mg,tak neviem ci uz mozem zvysit na 100.Neviete mi nahodou poradit?

veronka
8. dec 2012

BABY,
zalozila som sukromnu diskusiu, napiste mi koho mam pridat.
a tuto potóm dame zamknut

tu je nova

lucinka0921
8. dec 2012

@veronka mnaaa 🙂

waneska231
8. dec 2012

@veronka aj mnaaaaaa

veronka
8. dec 2012

@lucinka0921 ty si uz tam, len mi este porad koho 😅

veronka
8. dec 2012

@waneska231 aj ty si tam 🙂

veronka
8. dec 2012

@lucinka0921 @waneska231 ide vam ju otvorit?

lucinka0921
8. dec 2012

@veronka mne ano,uz som tam aj napisala 🙂 Neviem este koho,aby sme na niekoho nezabudli 🙂 Aj ked sa bude chciet niekto ku nam pridat,tak aj neskor ho mozes pridat.Reklamu si uz urobila,ze je nova sukromna 🙂 Treba mozno popozerat s kym sa pisalo a tak pridat,lebo ja si uz velmi nepamätam,je nas dost 🙂 Ci si piseme stale tie iste? 😀

semancikova
8. dec 2012

@lucinka0921 Bola som aj na gynekologii a vravela som to doktorovi tak vieš čo mi povedal že to sú hormóny ako ty vravis,ja neviem,to mi nieje stále tak teraz mi je perfektne.

lucinka0921
8. dec 2012

@semancikova hormony,ale ked nie si tehotna a nemas mz,tak myslis,ze je to hormonmi?No neviem no,ja nie som odbornik,ale podla toho co si popisovala,tak aj ja som mala na zaciatku taketo stavy,ale potom sa mi to zhorsilo....Tak to ti zavidim,len v dobrom,ze ti je perfektne,mne dnes hrozne bolo....

semancikova
8. dec 2012

@lucinka0921 no mne tak povedal že to sú hormóny,emailnemáš môžme si písať aspoň nikto nebude naše správy čítať.

filipal
8. dec 2012

@veronka tuto temu nedavaj zamknut, sluzi tu uz roky pre zeny trpiace depresiami. najdu si tu aj v starsich prispevkoch dobre rady. 😉

veronka
8. dec 2012

@filipal pochybujem, ze sa niekomu bude chciet citat viac ako 400 stran, mne sa teda nechcelo

lucinka0921
8. dec 2012

@semancikova mam email mozes mi napisat na lucinka0921@gmail.com alebo sa mozes pridat aj k nam do sukromnej skupiny tam je nas zatial asi sest

mata37
9. dec 2012

@lucinka0921 aj ja sa pridávam holky 🙂

lucinka0921
9. dec 2012

@mata37 ty si uz pridana k nam do sukromnej,tu mas link tu nas najdes 🙂

semancikova
9. dec 2012

Ok.diki.