Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sikea
9. dec 2012

ahojte aj ja sa chcem kvam pridat

terezia1234
9. dec 2012

@lucinka0921 aj mna tam pridajte baby, dakujem 🙂

lucinka0921
9. dec 2012

@sikea
@terezia1234
jasne,pridame aj vas,len to musi Veronka,lebo ona zakladala sukromnu skupinu.Napisem jej a vam potom napisem kedy tam budete,lebo neviem kedy sa tu objavi Veronka 🙂

evagy
9. dec 2012

@zvolsiinylogin ano myslím aj zyprexa obsahjuje olanzapín. ja som dostala tuto látku pod iným názvom lieku ani neviem niečo na arklamyl.. ano? to si ma potešila, že má zdravé bábo.

evagy
9. dec 2012

@zvolsiinylogin to je trochu čudné že ťa odhovárajú od priatela?? nechápem prečo

evagy
9. dec 2012

@zvolsiinylogin no a ešte stále nemôžeš prejsť na lieky? kolko si na tých injekciách. si predstav včera ani dnes som si nedala antipsychotika ani len 2mg čo je minimum polovica z malého lieku.. a antidepresíva som si dala včera len 37,5 mg dnes som si z toho odhryzla polovicu 🙂 🙂 a cítim zatial ok.. samozrejme berem homeopatiká, ale je víkend a vtedy som oddýchnutá aj hlava je oddýchnutá, ale ked som v robote a skoro vstávam tak ma hlava pobolieva od únavy.. :( takže ešt euvidím cez sviatky byť bez liekov..

lucinka0921
10. dec 2012

@sikea
@terezia1234
@semancikova
baby,uz ste u nas v sukromnej skupine,tak sup sup,pisat tam 🙂 tu mate link,aby ste to nemuseli hladat 🙂

zvolsiinylogin
10. dec 2012

@evagy to nie je u nas jednoduche prejst na lieky,otec nesuhlasi a on tam chodi ku nemu so mnou...tak nic nevybavim, hned by sa do toho zastaral a povedal, ze on nechce, aby som isla na lieky, ale ostala na inekciach...neviem, preco ma odhovaraju, oni su taki, asi preto, ze som len pacient a oni zdravi, im je to jedno, ako sa citim, hlavne, ze sa liecim...

zvolsiinylogin
10. dec 2012

@evagy to je super, ze sa citis vynikajuco, len tak dalej..aj ja som niekedy unavena, vcera ma bolela hlava, tak som si dala acylpirin a isla spat, ked som sa zobudila, bolo o.k....ked som v praci, tak vydrzim robit, aledoma idem ihned spat, aspon hodinku, ked robim doma, davam si prestavky, ze si zapalim alebo vypijem kavu, take priblizne polhodinove...chcem zatlacit konecne vo stvrtok na psych., ze aby mi dal uz najnizsiu davku z tych inekcii....ked to doberem tuto najnizsiu davku, tak mi uplne vraj vysadi lieky, ale aj pritel hovori, ze mu nemam az tak doverovat, ze on na jednej strane povie, ale potom si na to nespomenie.. 😢

evagy
10. dec 2012

@zvolsiinylogin tak to nemáš lahké ked ti do toho otec kafre.. on nemôže vedieť čo cítiš, ja by som na tvojom mieste hladala nového psychiatra a bez tatínka, však si dospelá sebestačná žena

evagy
10. dec 2012

@zvolsiinylogin hej cítim sa dobre a snažím sa také veci robiť čo ma tešia.. a to velmi pomáhá, je pravda ked niekto má takéto psych. problémy musí robiť to čo ho baví nenutiť sa do vecí čo nechce robiť to je velmi dôležitéé

vadimka
10. dec 2012

@lucinka0921
aj ja chcem do sukromky...som pisala veronke, len neviem ci ma cas...ak nie pridaj ma prosim,,,dikes

lucinka0921
10. dec 2012

@vadimka ahoj.Ja ta nemozem pridat,lebo to veronka zakladala sukromnku,takze to musi ona....Ked sa tu ukaze,tak ta hned urcite prida....

vadimka
10. dec 2012
zvolsiinylogin
10. dec 2012

@veronka no ja by som nebola za zamknutie, pretoze vy ste iba depresie, ale ja hladam aj ludi, ktori maju aj ini typ choroby...takze...a da sa obratit aj na ine starsie prispevky, to nie je dobry napad dat to tu zamknut..

lucinka0921
10. dec 2012

@zvolsiinylogin nie vsetky mame depresiu,ja mam napriklad uzkostu poruchu a agorafobiu a PP.... Ale jasne,ze nie je dobre zamknut,lebo zamknutu nove nenajdu a tak aspon tu mozu pisat....A ja chodim aj tu,ci sa tu niekto neobjavi s tym co mam ja.....Takze zamykat sa nebude 🙂

esselte
10. dec 2012

@lucinka0921 Aj ja sa k vám pridávam na súkromnú.A ináč ako sa máš? Skús si už zvýšiť lieky a oxazepam je niečo podobné ako lexaurin, kľudne ho môžeš vziať. mne pomáhal.

esselte
10. dec 2012

@veronka Aj ja chcem ísť na súkromnú, díky

lucinka0921
10. dec 2012

@esselte a ty uz si u nas 🙂 niekde vyzsie je link,tak chod k nam,tak popiseme 🙂 uz som ti aj napisala v sukromnej,tak v upozorneniach to budes mat a hned nas najdes 🙂

lucinka0921
10. dec 2012

@esselte a nebola si z toho lexaurinu nejaka otapena,alebo nieco?Ja sa toho bojim.... Inak sa mam ako tak celkom fajn....A asi by som mozno aj mala zvysit,len ja sa bojim zvysovat,ked som sama doma ☹ Ale mozno zajtra uz zvysim,asi to bude najlepsie...A toho oxazepanu sa bojim.... ☹

sandra2308
10. dec 2012

Ahojte,rada sa k vam pridam,ak mozem

lucinka0921
10. dec 2012

@sandra2308 ahoj,samozrejme,ze ano.Vitaj 🙂 A chces ist aj k nam do sukromnej skupiny alebo chces byt len tu vo verejnej?

pn9ie9nt
11. dec 2012

Ahojte, ja si Vás už dlhšie čítam, len nemala som odvahu napísať. Ja sa liečim už tretí krát na PP spojenú s depresiou. Prvý krát som mala lieky citalec a xanax -liečila som sa asi rok potom som postupne vysádzala, druhý krát sa mi to vrátilo v roku 2009, tiež tie isté lieky , hneď zabrali a tiež som sa liečila asi rok. Teraz už od apríla som sa necítila svoja, ale dalo sa. Mala som vysoký tep, stres v práci až nakoniec som skončila u psychiatra pred dvoma týždňami. Lieky mi oveľa pomalšie zaberajú, beriem cipralex 3 denne 5 mg+lexaurin a keďže som nemohla pomaly dva týždne v noci spať viac ako 3 hod aj xanax najprv 0,25 a teraz 0,5. Nikdy predtým som nebola na PNke, dalo sa mi ako tak chodiť do práce. Teraz som na PN a pravdepodobne až po novom roku pôjdem do práce. Chcem sa spýtať, ak niektorá ste na PN ke, čo ste povedali v práci prečo marodujete? Lebo mne stále volajú, pýtajú sa čo mi je, ja že mám problémy z tlakom a tepom/čo som aj mala/. Ďakujem ak mi dakto odpovie 🙂 Práve idem na kontrolu a som dosť nervozna. Ozaj a šoférujete auto? Lebo mne keď je fajn hej, ale keď mi je nie dobre tak radšej nie. A kedy Vám zabrali lieky? Dada

vadimka
11. dec 2012

@pn9ie9nt
v praci vobec nemusis vysvetlovat co ti je...povedz ze sa citis zle a chodis po dr...pripadne, ze ti je na omdletie....nikoho do toho nic...ja beriem paroxetin len 3 mesiac a tak ti poradit neviem, ale citam, ze vela dievcatam sa to vracia...ak chces da sa ist do sukromnej temy, vytvorila ju veronka, skus ju poprosit, nech ta tam prihlasi.....

sandra2308
11. dec 2012

@lucinka0921 Ahoj,dakujem,rada sa pridam k vam do sukromnej skupiny

lucinka0921
11. dec 2012

@sandra2308 sukromku zalozila veronka,tak jej napisem nech ta prida k nam.Len neviem kedy sa tu ukaze,tak potom ti napisem,kedy uz budes moct ist k nam.... A zatial si mozme aj tu poopisat,ze co ti a a vsetko okolo 🙂
@pn9ie9nt tak vitaj medzi nami 🙂 Dobre,ze si napisala,mne osobne velmi pomaha,ked si tu pisem s ostatnymi.... Ja sice na PN-ke nie som,takze ti v tomto neporadim,ale tiez si myslim,ze ich do toho nic nie je.Potvrdenie od lekara mas,takze ich to nemusi zaujimat,ze co ti je,si myslim.....Predsa len,je to nasa sukromna vec...A napisala som veronke,aby aj teba pridala k nam do sukromky 🙂

sandra2308
11. dec 2012

Diky Luci,tak potom daj vediet.Ja takisto ako vacsina z vas trpim PP,vlastne lekarka vravi,ze je to lahsia forma depresie,ale tiez som sa skor nasla v PP,lieky beriem od konca septembra-elicea,zaciatky hruza,no teraz mi je relativne dobre.Nie zeby super,ale urcite ovela ovela lepsie ako ked som lieky nebrala.Uz nemam problem ist medzi ludi,do obchodov,dokonca som zacala chodit do skoly,najprv som sa bala,ako to zvladnem,ale aj ta skola mi dost pomaha,nemam cas na pochmurne myslienky.Som rada,ze ste tu dievcata a ze sa mozme navzajom podporit,mne to velmi pomaha

lucinka0921
11. dec 2012

@sandra2308 si mala problem chodit medzi ludi,do obchodou?Ja tiez,ale ja som sa bala chodit aj vonku vobec....Mne pred cca 4 rokmi diagnostikovali generalizovanu uzkostnu poruchu a prvy psychiater ma zle liecil,tak nakoniec som mala este PP a agorafobiu.... Ja som predtym bola na tom dost zle,ja som niekolko mesacov nevychadzala z bytu,som sa bala ist aj na wc,do sprchy.... Potom som zmenila psych. a hned ked mi nasadila spravnu davku,mi bolo lepsie.Bola som aj 9 mesiacov bez liekov,ale teraz som sa musela k nim vratit... Ja beriem sertralin.Aj mne pomaha si tu pisat,lebo inak som väcsinou sama doma a by som sa len sama utapala v mojich myslienkach.... Takze ja tu travim velmi vela casu....

katarinkaj
11. dec 2012

Ahojte, vezmete ma k sebe? Ked mi bolo najhorsie, citala som si tuto diskusiu (precitala som ju takmer celu) a velmi mi pomohla... rada by som bola v kontakte s ludmi, ktori maju podobne problemy ako ja. Teraz beriem ecitalopram 10 mg denne, ale mam pocit, ze mi to strasne skace a vyvedie ma z rovnovahy aj malickost. Rada by som to prekonala, zacala som aj s terapiou, ale este stale "tma" u mna... Da sa s tym naucit zit?

marcela91
11. dec 2012

@lucinka0921 ahoj, uz sem moc nechodim do diskusie, ale obcas nakuknem, co nove, ja ked toto citam, co vsetko su schopni ti psychiatri diagnostikovat, je mi zle, zkratka jedneho dna pride na cloveka neopisatelny, strach, uzkost, ani sam nevie z coho a boji sa toho, vsetkeho, sameho seba...ked to pretrvava len sa to zhorsuje , mas problem vobec niekam vyjst do obchodu /a hned mas socialnu fobiu/, je to tak zle, ze mas problem ist aj von /a hned mas agarofobiu/, si z toho zmatana, je ti zle, ze si neschopna, nevladzes, places /hned mas depresiu / a este aj tu uzkostnu poruchu..Mas pocit, ze ti z toho uz hrabe nacisto, nevyznas sa v sebe /hned ti k tomu diagnostikuju aj schizoafektivnu poruchu/, vyjdes od psychiatra a mas 5 diagnoz a plno krabiciek liekov....Takze kaslite na to, co vam nejaka "mudra " hlava podla tabuliek diagnostikoval a vedzte, ze vsetko ma len jeden nazov a to je strach, ten to cele robi...Len som chcela povzbudit, aly si si nelamala hlavu nad tym, co ti akoze "diagnostikovali " vsetko, nato sa vykasli 🙂 🙂 🙂