Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lucinka0921
11. dec 2012

@katarinkaj ahoj,jasne,ze ta vezmeme k sebe.Tak vitaj medzi nami 🙂 Ako dlho beries uz lieky?Aku mas diagnozu?Ty sa s tym chces naucit zit???Prepac,ale to nie je dobry postoj.S tym sa podla mna naucit zit neda....Alebo mozno aj ano,ja neviem,ja s tym bojujem,chcem sa toho zbavit. 2 roky som bola uplne v pohode,a teraz sa mi to vratilo,a bola som 9 mesiacov bez liekov.Takze nechci sa s tym naucit zit,bojuj s tym a prekonas to,uvidis....Ja pocas tych dvoch rokov,co mi bolo skvele,som pomaly aj nabudla na to co mi bolo predtym a ako som sa citila....

pn9ie9nt
11. dec 2012

Dievčatá, ďakujem, že ste ma prijali medzi seba. Luci, budem rada keď budem môcť byť v súkromke s Vami. Vrátila som sa od dr. Vraj o mesiac kontrola. Ja len kvôli práci som sa pýtala, lebo oni ma musia zastupovať, stále vyvolávajú čo dačo nevedia a stále sa pýtajú čo mi je, keď som tak dlho doma.
Sandra mne to pred rokmi presne tak začalo, že prišlo mi v práci v jedálni zle, bolo leto nedalo sa tam dýchať, som myslela, že odpadnem., Potom som na obedy dobrý rok nechodila. No a teraz ma to chytilo pred dvoma týždňami v obchode, nedalo sa mi nadýchnuť, srdce bilo ako splašené, ešte som si to musela odšoférovať domov. Odvtedy som sa bála ísť sama aj doktorovi, do obchodu tiež sama ani zasvet a aj to mi celý čas bilo srdce, rýchlo nakúpila a pálila domov. A o šoférovaní ani reč. Od piatku už chodím aj do obchodu, aj šoférujem, ale keď cítim, že to nie je ono tak radšej ostanem doma. Alebo napríklad po ulici som išla, točila sa mi hlava a chodila som ako opitá. Mňa môj dr. vykazuje ako depresívnu, ale ja skôr mám úzkosť, alebo paniku. A luci aj mne to pomáhalo, keď som Vás čítala, síce som neprispievala a teraz keď píšem tak to zo mňa opadá. A chcem sa spýtať Vaši blízky o Vašej chorobe vedia, ako sa tvária, chovajú?

lucinka0921
11. dec 2012

@marcela91 ahoj.Nelamem si nad tym hlavu,co vsetko mi diagnostikovali,to je uz za mnou,ja to uz beriem celkom v pohode.Beriem lieky a viem,ze tie mi pomozu.A ano mas pravdu,mam strach,strach,ze sa mi nieco stane....Viem,mam to v hlave,ale ked to neviem dat von z hlavy,tak viem,ze lieky pomozu.... Raz mi uz pomohli a viem,ze mi pomozu aj teraz..... Pekne si napisala,ze je to len strach,ten to cele robi...Ale takyto strach sa neda len tak "odstranit".... Viem to z vlastnej skusenosti.... Ja som u psych. nebola uz asi rol a pol.Komunikujem s nim len cez telefon a aj to iba vtedy ked nieco potrebujem.... 🙂

ssussie
11. dec 2012

@marcela91 no waw, som netusila, ze to vsetko ma svoje nazvy ... ale u mna to pred rokmi aj inak nazvali - stavy panickych atakov - no a rok a pol som na sebe pracovala, prestala som uzivat lieky a teraz aj ked sa mi to vratilo uz nechcem ist opat na prasky ... bojujem opat a opakujem si to, co mi kedysi psychiatricka povedala ... dostala som sa z toho vtedy, dostanem sa aj teraz a basta!

ssussie
11. dec 2012

@pn9ie9nt ako sa chovaju? nezazijes - nepochopis - takze, ktori mali tieito stavy su v poho, ktori nemali - cumia 😀

ssussie
11. dec 2012

... a ked uz tu prispievam - mozem ist do partie?

katarinkaj
11. dec 2012

Lieky beriem tri a pol mesiaca, pred dvoma rokmi som ich ale uz brala cca rok a rok bolo vsetko ok, ale nejako sa to zasa zosypalo na mna, najprv to zacalo problemami s travenim a po vsetkych vysetreniach sme prisli na to, ze je to stara dobra uzkost. Nebyt tychto problemov, tak by sme sa s priatelom uz snazili o babatko...ale teraz budeme musiet vydrzat. Ja som skor myslela, ci nie je dolezite zmierit sa s tymito problemami a pomocou terapie a pristupu k zivotu sa snazit naucit ako na ake stavy 🙂 Ozaj a s psychologmi a relaxacnymi technikami mate ake skusenosti?

lucinka0921
11. dec 2012

@pn9ie9nt presne to co si zazila som ja zazila pred 4 rokmi.Mne prvy krat prislo zle v obchode,som z obchodu vystrelila ani neviem ako.... A tak som sama nikam nechodila,stale musel so mnou niekto ist....Potom skoro dva roky mi bolo dobre,aj sama som chodila v pohode a teraz sa to zase vratilo.Dnes som rano konecne sama zvladla ist vonku...Tak neviem ci je to depresia,ja mam uzkostnu poruchu a myslim,ze sme na tom podobne... A mna napr. prvy psych neliecil spravne a potom ked som ho vymenila,hned sa vsetko pohlo k lepsiemu...
A presne ako pises,pomaha to citat,ale ked sa zapojis,hned sa citis lepsie,opadne to z teba.... 🙂
No u nas to beru uz v pohode,zaciatky boli tazke,ale pochopili to.To nie v dnesnej dobe nic zvlastne a velmi ma podporuju a pomahaju...Ale tvaria sa a chovaju normalne,ako keby mi nic nebolo,nelutuju ma,oni mi pomahaju prekonavat prekazky a tak.A u teba to je ako?Ako to berie rodina?

kburgerin
11. dec 2012

ahojte aj ja chodim psichiatrovi dal mi lieky niekedy mi je dobre a niekedy nie mam atarax zoleptil a alventu a dal mi aj diazepan

lucinka0921
11. dec 2012

@ssussie jasne,tu je kazdy vitany.... 🙂
@katarinkaj 3 a pol mesiaca a stale to nie je este ok?A psych. co na to?Viem,lieky dlhsie zaberaju,ale neviem ci az tak dlho to trva... Takto,ja som sa tiez naucila ako zvladat tie stavy,ale mna nebavilo sa tak dlho trapit a ziadne vysledky,ja by som s tym zit nemohla.... Preto ja to beriem tak,ze ja s tym bojujem a vyhram to a viem,ze o par tyzdnov mi uz bude skvele a tak to aj ostane.... (Aspon na nejaky cas...) Ja som na zaciatku chodila k psychologovi,ale bola som u neho asi 4 krat a potom uz som to nezvladala.Takze mne osobne to nepomohlo.Ale vraj ked uz mas AD + psycholog,ze to pomaha,ja som vtedy este AD nebrala.A relaxacne techniky?Nemam ziadne skusenosti,mna tak maximalne naucili dychat....

lucinka0921
11. dec 2012

@kburgerin ahoj.A co ti je?Uz dlho beries lieky?

kburgerin
11. dec 2012

ano dlho beriem lieky mam diagnozu f 25 depresivnu uzkostne

evagy
11. dec 2012

@zvolsiinylogin dnes som už bola akosi podráždená a hned cítim že hlavu nemám ok, tak som si dala 37,5mg venlafaxinu.. a nebudem špekulovať od januára idem na pn 😖

ssussie
11. dec 2012

@lucinka0921 ejha, no ja som predtym mala opacny problem ja som nechcela byt doma - vtedy som studovala a po skole som dva mesiace byvala u segry lebo som nemohla vlastnu izbu ani vidiet 😀 a teraz sa zas bojim vyjst von, lebo sa bojim o maleho, ze daco schyta - nejaky bakteriofob sa zo mna stal ... ale to asi preto, ze som musela dvadsat tyzdnov lezat doma a potom som mala narocny porod ukonceny akutnou sekciou ... manzel pri mne nebol a sestra sa mi vykaslala na hlavu ... minula som tam vsetky psychicke zasoby a teraz mi opat sibe ... ale makam na sebe a ked sa mi daco podari urobit spravne (cim povazujem aj to, ze pridu na navsetvu potencialni bacilonosici) tak sa odmenim - kupim daco malemu alebo sebe ... alebo cely den nepratam 😀 a vtedy som brala xanax a seroxat a este daco s francuzskym nazvom a sem tam som chodila aj na injekcie 🙂 a teraz uz ked je bars zle vezmem magnezium a nahucim si do hlavy, ze mi pomoze :-P

lucinka0921
11. dec 2012

@kburgerin a nie je ti horsie iba ked mas mz?Ci aj inokedy?

ssussie
11. dec 2012

@lucinka0921 jaj a ja som chodila k dr. Caisovej - pozna ju cele Slovensko - sem tam so mnou boli v cakarni aj uchylaci (lebo ona je najma sexuologicka) a hovorili mi co im je ... bolo veselo 🙂 nepr. jeden mi povedal, ze si to rad robi do kelimku (toho bieleho plastoveho pohara) 😀 ... to na odlahcenie :-P

kburgerin
11. dec 2012

@lucinka0921 od tych liekov aj dva mesiace nemam menzes

lucinka0921
11. dec 2012

@ssussie aj ja sa takto odmenujem 😀 Ale tak to ta obdivujem,ze to takto super zvladas,ked ti iba megnezium staci 😨 🙂

lucinka0921
11. dec 2012

@kburgerin a to tak moze byt?Ja neviem,ja som mala stale pravidelny....

kburgerin
11. dec 2012

@lucinka0921 mas lieky od psichiatra

lucinka0921
11. dec 2012

@kburgerin ano ja beriem sertralin

lucinka0921
11. dec 2012

@ssussie pekne,tak si aspon nebola nervozna,ked ti take ich chutky rozpravali 😀

katarinkaj
11. dec 2012

@lucinka0921 No moj lekar tvrdi, ze je normalne, ze to skace, "ze aj ludia, ktori sa liecia na vysoky tlak ho obcas maju vysoky"... ale uprimne povedane, nepaci sa mi to, uvazovala som nad zmenou lekara, len sa tu v BA musim po nejakom poobzerat. Na druhej strane prezivam teraz celkovo nie velmi dobre obdobie...ale na stastie mam uzasneho muza po svojom boku.

lucinka0921
11. dec 2012

@katarinkaj no neviem ako to je,ale mne ked uplne zabrali lieky,tak mi bolo uz iba dobre.Ja som naozaj za ten cas aj skoro zabudla co mi bolo.Tak neviem.... Ked ta potom veronka prida k nam do sukromnej,tak tam si piseme vsetky navzajom,tak tam ti tiez mozno poradia.A mame tam medzi sebou jednu skvelu bau,ktora vie toho dost vela,tak ona ti mozno skor na to odpovie,ci je to normalne.Len ona pise len do sukromnej,do verejnej uz nie.Ale tak v BA ich musi byt hodne psychiatrov,tak urcite nejake by si nasla.A je aj tu dost z BA,tak mozno by ti tu mohol niekto nejakeho dobreho odporucit....No naozaj,este ze mame takych uzasnych partnerov a manzelov....

katarinkaj
11. dec 2012

@lucinka0921 Tak ma prosim pridajte 🙂 dakujem 🙂

lucinka0921
11. dec 2012

@katarinkaj uz som pisala veronke,len neviem kedy sa tu objavi.Tak potom ti napisem ked uz budes moct ist k nam do sukromky

katarinkaj
11. dec 2012

@lucinka0921 OK, dakujem.

lucinka0921
11. dec 2012

@katarinkaj
@pn9ie9nt
@sandra2308
baby,uz ste v sukromke,tak sup k nam 😉

esselte
11. dec 2012

@lucinka0921 Oxazepamu sa neboj, po lexaurine nie som oťapená a ja ho beriem večer, takže v podstate je to jedno, pretože už idem spať , ale mojej mame ho lekár predpísal, pretože máme problémy s babkou a povedal jej, že ho kľudne môže zobrať ránoa aona berie 3 mg, ja iba 1,5 mg.Dávku lieku si zvýš, ja som brala hne´d najvyššiu, pretože to nie sú prvé AD.

lucinka0921
11. dec 2012

@esselte vcera som citala jeden slanok,ze AD a benzodiazepiny ci ako sa to vola 😀 ze nie je dobre kombinovat.....Tam bolo napisane aj preco,a nasla som to.Takze toto tam je napisane: Benzodiazepiny a antidepresiva sa nesmu kombinovat. Benzodiazepiny su utlmujuce, antidepresiva su stimulujuce, teda bol by tu zavazny konflikt.
Tak preco je tak napisane,ked skoro kazdy berie nejake ine lieky este k AD na zaciatku?