Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lilinka111
5. jan 2013

@jahudka80 hlavne aby nám pomohli a bolo nám dobre,,,,,,,,

brisalek
5. jan 2013

@filipal dekuji za odpoved, doufala jsem, ze na tloustnusti nedojde☹. Od te doby co jsem prestala kojit před 26 měsíci jsem přibrala už 6 kg (před těhu jsem hodně málo jedla a při kojení se ten větší příjem asi vyrovnal tím kojcícm výdejem🙂 ) a víc jsem už pibrat nechtěla za žádnou cenu☹.

adnil1927
5. jan 2013

@filipal Prvy tyzden som brala pol tabletky a druhy uz celu, takze na buduci tyzden idem za nim.

filipal
5. jan 2013

@simka1111 viem, ze vyslo cd s Chudikom, Psychobalzam. je to nahovorena relaxacia, alebo autogenny trening. pomahaju aj jogove cvicenia. daju sa zohnat rôzne skoly jogy. kazdemu vyhovuje nieco ine. pri hathajoge sa pohyby vykonavaju pomaly v sulade s dychom, uci sa plny jogovy dych a to vsetko pôsobi upokojojuco. skus si nejake cd zohnat a vyskusaj. 🙂

simka1111
5. jan 2013

@filipal Dakujem velmi pekne za rady. Urcite daco z toho vyskusam 🙂 a poviem , aaky to malo uzitok

filipal
5. jan 2013

@brisalek ved to! uplne chapem. ja mam podobne problemy, hoci mam uz velkeho syna. je to uz asi aj vekom, ako som sa zacala blizit k styridsiatke, ovela tazsie sa mi udrziavala hmotnost.
nemyslim si, ze u teba je to tymi liekmi. skôr pôsobi to, ze si sa upokojila a mas asi mensi vydaj energie....a pomalsi metabolizmus ako kedysi. ☹
uz sa nic neda robit, len bojovat. 😝 hlavne neprestan jest. najviac zabera pravidelne jedenie v mensich davkach. vsak asi vies, ak si pozerala vasu dr. Katerinu. 😅

filipal
5. jan 2013

@jahudka80 ja som to zubarke vôbec nehovorila. ale asi treba sebavedomo zahlasit beriem ad a hotovo! 🙂 ved su to lekari, tak ti by prvi nemali mat predsudky.

natalka28
5. jan 2013

@filipal děkuju strašně moc za tvoji odpověď. Ráda by jsem se někomu vypovídala, ale myslím, že tady by jsem tím spoustu lidí otravovala. Každopádně ještě jednou strašně moc děkuju, jsi moc hodná!

natalka28
5. jan 2013

@afrika ahoj, já si nedokážu pomoci sama se sebou, natož s někým koho jsi popsala, ale myslím, že ten přítel ma opravdu problémy, ale ty za ně v žádném případě nemůžeš! Asi nebude tak snadné to pochopit, bůhví co se v něm pere, co cítí , jak mu je... určitě je dobře, že jsi jej objednala k dr., já bych takové postrceni taky potřebovala. Pokud ty k němu cítíš jen přátelství a teď lítost, určitě se mu nesnaz pomoci tak, že budeš dělat že i ty jej miluješ. On se musí dat dohromady a pak se uvidí. Ale třeba to jen vše je jeho zamilovanost k tobě, která odmítnutím brzo pomine a bude zase dobře. Ráda bych pomohla, ale nevím jak.

filipal
5. jan 2013

@natalka28 nemyslim si, ze by si otravovovala! pozri, kto nechce citat, tak preskoci. mysli viac na seba, nie na to, co druhi...to je tiez typicke pre uzkostnych ludi.
kludne sa rozpis. a k tomu psychologovi, alebo psychiatrovi nepôjdes?

lucinka0921
5. jan 2013

@jahudka80 ja ked idem,tak vravim.Nehanbim sa za to,ze beriem AD.V dnesnej dobre,je to uz normalne.A to nevravis normalnym,obycajnym ludom,ale lekarom....Takze nemusis mat obavy,ze si budu mysliet,ze si blazon...

lucinka0921
5. jan 2013

@natalka28 Ahoj.Neotravovala by si tu nikoho....Len sa pekne rozpis a uvidis,ze ti to pomoze a my ta len pochopime,mozno poradime,podporime....🙂

jahudka80
5. jan 2013

@lilinka111 snad ano hlavně si musím vyřešit spoustu věcí pak už bude určitě lépe 😉

jahudka80
5. jan 2013

@filipal no jo no mám pocit že v naší republice bude brát AD zachvíli každý....
@lucinka0921 potřebuji překlenout těžké období.. tak snad bude líp

lucinka0921
5. jan 2013

@jahudka80 ale neboj,urcite bude dobre,treba mysliet pozitivne 😉

lilinka111
5. jan 2013

čo sa týka toho p.Chudika,odporúčam,ja ked mam tlaky tak si to pustim,niekedy sa mi stane ze dokonca zaspim pri tom
vrele odporúčam,,,,,,

adnil1927
6. jan 2013

Chcem sa opytat, ci ste niektora pocas liecby depresie cvicila jogu a ci to pomaha?

filipal
7. jan 2013

@adnil1927 ano, joga je vyborna!

terezia1234
7. jan 2013

ahojte baby, prosim o radu, info..v piatok mi bol muz pre lieky AD, beriem Serlift, no doniesol mi Sertralin Actavis...hmm...dnes som bola v lekarni ze ich vymenim, no hovorili mi ze je to to iste, len iny vyrobca..tak neviem, nemusim sa bat?? mala som uz aj ine AD --- Cipralex, len ten mi nerobil dobre, tak sa bojim ine lieky davat, no vravela v lekarni ze cipralex a serlift je rozdiel, ale tieto Sertralin Act. je to iste ako Serlfit...poradte... dakujem

megy
7. jan 2013

@terezia1234 jj, neboj, sertralin, serflift, seropram jmá úplně stejnou účinnou látku, jen je otázka, zda ty další látky jsou stejné, protože ty pomocné látky, ve kterých je účinková látka se mohou lišit a ne každému to dělá dobře, ale účinná látka je stejná proti depresím

lucinka0921
7. jan 2013

@terezia1234 ahoj.Ja som niekedy davno brala tiez serlift a potom mi ho vymenil za sertralin actavis,lebo ze vraj serlift prestali vyrabat.A je to naozaj to iste len iny vyrobca,nemusis sa bat...Ja to mam odskusane 🙂 Takze naozaj sa neboj 🙂

terezia1234
8. jan 2013

@megy
@lucinka0921 dakujem babenky to mi odlahlo...inak ja to s tymi AD stale nejak nechapem..som myslela ze vsetky su to iste, netusila som ze kazde ma nejaku inu ucinnu latku...ved depresia ako depresia, nie?? cloveku proste chyba akysi hormon ktory to sposobuje...som asi teda fakt blba....ale este mi to nikto nevysvetlil...a inak ani nechapem ako mozem po par rokoch vysadit AD, ved ked potrebujem lieky je vobec mozne ze sa mi to casom upravi a nie su uz nutne?? to sa vo vnutri v tele potom nejak upravi tymi liekmi??? ak sa v tom viacej vyznate, vysvetlite mi to prosim strucne...dakujeeeem.. a prajem krasny dnik vsetkym vam 🙂

megy
8. jan 2013

@terezia1234 tak já mám s tímto bohatou zkušenost, teď 8,5m od porodu už léky neberu, ani při těhu jsem nebrala a to jsem užívala AD cca 8 let :-/ asi nemám tak čas myslet na sebe ,jako dřív 🙂 no jedná se o tzv. serotonin, který je něco jako přenašeč mezi nervovými buňkami. když je ho málo nebo je v nerovnováze, tak prostě dochází k depresím, úzkostem a podobně. je však více látek, které depresi ovlivňuje a proto se musí i někdy zkoušet více léků, než některý sedne a zabere 🙂 je důležité i hodně změnit životní styl, protože je moc jednoduché být na lécích a nic pro zlepšení dělat, je určitě možné, že se ti to upraví, tak jako mě, ale je to individuální

terezia1234
8. jan 2013

@megy tak moj pripad je zas ten, ze ja AD beriem praveze od porodu..neviem ci ten stres alebo co mi to spustilo, ale proste som mala po porode strasne uzkosti, nespavost, depresie...mozno to bola len ta poporodna depresia, neviem, ale nasadili mi AD...brala som ich asi rok ale stale som mala vykyvy..tak som nevedela co to je..ale potom mi zistili znizenu funkciu stitnej zlazy tak beriem teraz lieky aj na nu, a musim povedat ze az teraz sa citim lepsie, ovela...takze mozno uz ani AD nepotrebujem...len sa ich bojm dat vysadit...aj zelezo si davam, tiez od porodu som mala znizene, som bola stale unavena, bez nalady..stale by som len spala...pred ani pocas tehu mi vobec nic nebolo...mohol byt porod spustacom tohto vsetkeho???

lucinka0921
8. jan 2013

@terezia1234 na 21 strane je prispevok ohladne rozdelenia AD,pisala ho andy.a.Mozes si to pozriet.A inak ja som brala AD cca4 roky,no z toho 2 a pol roka som bola zle liecena a vymene psychiatra som sa konecne z toho dostala.9 mesiacov som bola bez liekov,no teraz sa mi to vratilo a zase beriem lieky nieco cez mesiac....A inak ty si to mohla mat sposobene tou stitnou zlazou.Lebo aj pri stitnej zlaze su taketo stavy,uzkosti,depresie atd..... Mne hned na zaciatku brali krv na stitnu zlazu,ci to nemam z toho,ale nepotvrdilo sa to....

simka1111
8. jan 2013

Baby chcem sa Vás este spytat, ci ma niektora z Vas skusenosti s uzivanim omega 3 mastnych kyselin pri uzivani Ad ???? Lebo som citala ze to ma velmi pozitivny vplyv na nervovu sustavu . A kedze ja nejem ryby, pretoze mi nechutia, pricom omega 3 mastne kyseliny obsahuju rybi tuk, tak preto by som to chcela zacat uzivat

lilinka111
8. jan 2013

ahojte kočky,uspešne hlasim že som dnes bola u tej zubarky,povedala som jej že beriem Ad kvoli injekcii,no nakoniec injekciu mi nedala a vydržala som to,,,,,je to skvelá doktorka,,,,,vždy zahovorí aby som prisla na iné myslienky,,,,,,,,,,čo sa tyka AD zatial to znášam dobre,vdaka Vám,a dakujem,,,,,,,

adnil1927
8. jan 2013

@simka1111 Ja tiez uzivam AD a plus Magne B6.

lucinka0921
9. jan 2013

@lilinka111 nedala ti injekciu?Kvoli AD?No ale vidis,super,vydrzala si to,sikovna 🙂

stanka28
9. jan 2013

Ahojte, ja sa tiež pridavam k Vam, neviem či trpim depresiou, ale tiež mam problemy, ktore su mi čoraz viac ovplyvnuju život, čitala som skoro celu diskusiu o tejto chorobe, predtým som mala uplne iny pocit z psychiatrov a liekov,teraz z toho nejak nemam strach a chcem to riešit. Mam malu dcerku, pre ktoru chcem byt v pohode, takže v najbližšej dobe navštivim psychiatričku a uvidim, dufam, že bude lepšie. Ja som sa za to velmi hambila, ale vidim, že v dnešnej dobe je mnoho takýchto ľudí, krorí maju podobné problemy, dakujem pekne za tuto diskusiu.