Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

dzio2
17. máj 2009

ahoj kocky kubaka normalne nepoznam tvojho chlapa a jeho nazory ma vytocili 😠 urcite obciansky preukaz vlastnis lebo si inteligentna zena tak co je jeho dotoho ako travis volni cas?Moj manzel je normalne rad ked ma vydi pri PS lebo vie ze mi to pomoze po psych stranke no mas to fakt taske moja nechcem ti dotoho hovorit je to tvoj manzel ale je mi ta luto moja lebo ono to je tazke ked nemas pochopenie v manzelovy kubaka teploty mam preto lebo v tele mam neaky zapal mam vysoke CRP povolena hodnota je 5 .6 a ja mam100.2 takze som tak psych rozhodena ze keby niekto teraz prisiel zamnou s AD tak si ich hned dam bojim sa o babo tak ako som sa po poslednom pokuse o nieco zaprisahala ze uz vzivote nevezmem tabletky tak teraz by som to aj znenila Deborach tak toto snad nieje pravda.vies kam posli svagrinu a vsetkych povedz im to co si myslis neboj sa ich v prvom rade si ty tvoja rodina na ostatnych sa vykasli ani ta nezivia ani ti neplatia ucty a ani na nich nepoberas rodinne pridavky zi si svoj zivot a buduj si svoje stastie manzel ta taraz potrebuje a ty jeho nedovolte aby vam niekto rozbijal vstach neboj sa manzel bude ok ty sa nestresuj lebo tvoje deti ta potrebuju usmievavu moja drzim ti palce zprav razny krok tak ako ti radili aj ine kocky drzim palce kubaka kde si ?halo aha ty asi zase behas co? 😀 😀 😀 😀 pod kunam kasli na bech tak sa este ozvem pa

dzio2
17. máj 2009

kejka zrobila som preklep posledne veti patria tebe 😀 😀 ale mna to nehodilo na poslednu stranku tak som ta tu nevidela 😀 😀 prepac a ty si tu no super tak ta zdravim no vydite tak navas myslim ze si vas uz aj pletiem 😉

dzio2
18. máj 2009

no co ?kde ste? nespite

kejka
18. máj 2009

Ahoj holky
kde jste kdo?
Dzio 😀 😀 ,tu poslední větu jsem pochopila. 😉
MP už v práci,malej u mámy,Míla už byl na zahájení maturit-teď se učí.Ani se mi nezdá moc nervní.Se mnou to zítra bude horší.Asi zkolabuju 😝 😝 😝
Jak se všechny máte,co děláte??????????????

martina1975
18. máj 2009

Ahojte babenky kejka, dzio2, ako sa máte? 😉
Ja nič moc, včera som malú odvelila do školy v prírode, tak mi je smutno, chýba mi. 😢
Zobudila som sa akási nervá, lieky na štáítnu žľazu pôsobia a k tomu ešte PMS. Ak ti to niečo hovorí. Ja asom pred tým strašne nervná. Neviem, či máš podobné skúsenosti aj ty. Idem sa niečím zamestnanť, lebo ma picne. Tak sa majte babenky a píšte. 🙂

kejka
18. máj 2009

Marti ahoj,docela to jde.Ty stavy před MS moc dobře znám,před jsem jako nevybuchlá sopka a pak dva dny totálně nepoužitá a je mi zle. 😖 😖 Takže ti rozumím.
O malou se neboj,užije si to 😉 🙂 ,na jak dlouho jela?

martina1975
18. máj 2009

Ahoj Kejka, v piatok ju mám doma. Ale vieš, ešte viac ako 3 dni odo mňa nebola, tak to asi intenzívnejšie prežívam. Ja som tiež ako sopka, muž mi včera hovorí, no s Tebou nie je reči. No čo sa zabijem. 😉 Tým našim chlapom, by som to dopriala jeden mesiac, nech si tie stavy vyskúšajú. Idem zatelefonovať učiteľke, ako včera prišli, a či poslúcha tá naša drnda. Počasie im dúfam vyjde ukazuje sa krásne. A tie zázvorníky, neviem to preložiť, muž to pozeral aj na Nete, ale sme to nenašli. Je to také suché pečivo v tvare kvetinky, alebo hviezdičky a do cesta sa dáva zázvor. Neviem, ako sa to u _vás povie. Tak sa maj krásne a píš!!!! 😉

anika09
18. máj 2009

Ahojte kocky,
dnes som velmi dobre nespla ale tri dni spat dobre hned na pri supasi by som chcela vela co? 🙂 🙂 🙂
Dnes som sa vybrala sama vybavovat nejake zalezitosti a v polovici cesty ma chytila mala panika ale som si povedala ze to musim zvladnut a som to zvladla chvala bohu 🙂 🙂
Ahoj Kejka neboj pri takom uceni tvoj syn musi zmaturovat aj keby nechcel nieco bude dobre uvidis 😉 😉
Ahoj Martinka PMS velmi dobre poznam ja niesom nerovzna ale toci sa mi hlava a raz mi je zima raz teplo a este busi srdce je to hrozne nikam sa nemozem vybrat snad teraz s liekmi to zvadnem lepsie 😒 😒 😒
Ahoj Dzio VYSOKE SEDIMENTACIE POZNAM ☹ ☹ naposledy som ma 60 a lekar sa chytal za hlavu, bola som na vsetkych moznych vysetreniach a nic mi nezistili, ked sa budem mat lepsie este pojdem na hematologiu nech urobia podrbnejci rozbor krvy , ja ale CRP mam v poriadku tak neviem 😖 😖 😖
Davaj pozor na seb velmi sa nenamahaj tak ako ty bola moja mama ked ma cakala davaj si pozor na reumaticku horucku radsej vyloz nohy a nech ta obskakuju drz sa 🙂 🙂 🙂

kubaka
18. máj 2009

Ahoj - dzio - to je teda pořádný CRP - nic s tebou nedělají? Prosím tě, stačí, že MM vytáčí mě - ještě aby se to přenášelo na tebe - to bych teda nerada 😝 😝 😀 . Je to problém z něho, se mnou to nemá co dělat, vím to, už jsem to psala někde předtím. Budu mít narozeniny - 40 - tak si při večeři v restauraci s ním už musím vážně promluvit - pokud ho lapnu v dobrém rozpoložení. Můj psychiatr je ochoten si ho vzít do práce taky, vzkazoval mu, že může kdykoliv přijít.

martinka, kejka, PMS důvěrně znám - to si připadám jako přetlakovaný tlakový hrnec těsně před výbuchem a ne a ne konečně vypustit páru. Když se v tomto stavu, který trvá asi 2 dny pustít do fyzické námahy, tak se mi stalo, že jsem se nějak podivně "strhla" - jako přetažené péro v hodinách. Stav úplně nak kolaps, slabost, nemohla jsem dýchat. Jednou se mi to stalo na sjezdovce, jednou při orientálním tanci. Asi to vybičování tepu a adrenalinu je v kombinaci s tím přetlakem PMS už nad únosnou mez. 😝 Takže když mi začne takhle být, tak vím, že mám seděna na gauči a koukat na televizi a neprovozovat žádnou fyzickou aktivitu.

kejka - nekolabuj, tu maturu udělá každý, kdo se i průměrně učí - učitelé přece musí dokázat, že něco ty děti naučili, takže by byli sami proti sobě, kdy je nechali propadnout u maturit 😀

martinka - u nás se zázvorníky nedělají, tak se jim neříká nijak jinak 😅 Ale tchýně je taky peče na Slovensku, je to u vás specialita. Dan je moc rád baští - květinky jim říká 🙂

zuzkafuny
18. máj 2009

Kubaka 😠 ja to dávno vravím... všetko čo má tri nohy je na hovno!!! Teda väčšina... 😠 Akoby si hovorila o tom mojom, ale ten tvoj mi príde len taký slabý odvar toho môjho... kričala by som!!!
Dzio je krásne mať úžasného človeka pri sebe čo ťa podrží...

kejka
18. máj 2009

Kubaka 😀 😀 já to mám to samý.Normálně se vidím.Když to má přijít,tak jsem taky nemožná.Motá se mi šiška,stavy na padnutí,s dýcháním ani nemluvím. 😖 😖 😖 Přesně dělám to co ty,prásknu sebou k telce a nebo využívám chvíle,kdy můžu jen sedět a čumět. 😀 😀
Joooo zabudla jsem napsat,že jsem si včera udělala obr radost-koupila jsem si v Olympii supr boty na léto,jsem z nich odrovnaná,dvojce košili a MP si koupil taky boty.Trochu jsme provětrali kartu.Ale co prachy budou-teda doufám a my ne. 🙂 🙂 🙂
Já věřím,že tu maturu udělá,ale nervy mám .......... 😝 😝
Anika to jsou dobré zprávy,že spíš.A zvládla jsi paniku.Jen tak dál.Bude to čím dál lepší. 😉
Marti tak co mladá,volalas????????To bude dobrý,kluci jezdili od malička,já jsem na tohle zvyklá. 😉 😉 Musejí se trochu osamostatnit a je to pro ně vzrůšo. 😉
Květinky?????????Je to složitý????????Nejsem moc sběhlá v pečení,ale kluci sežerou všechno 😀
Kubaka oslav kulatiny,hlavně bez hádek,snad je to u vás už lepší,musíte si pořádně promluvit,hlavně v klidu.Ono se mi to lehce říká. ☹ Jakej je momentální stav s MM???????????
Jo to kilo jsem nezhubla-MĚLA JSEM BLBĚ NASTAVENOU VÁHU 😖 😖 😖 Víc vztekací smajlík tu nejni. 🙄

zuzkafuny
18. máj 2009

Som sa normálne rozrevala 😠 😠 😠 ale nad svojou hlúposťou 😠 😠 😠

kejka
18. máj 2009

Zuzko 😀 😀 😀 tři nohy 😀 😀 😀

kejka
18. máj 2009

Jakou hloupostí??????????????? 😅

zuzkafuny
18. máj 2009

že si myslím, že sa to niekedy zmení 😅

kejka
18. máj 2009

Aha 😢 😢 to mě mrzí,že doma nic moc,to jsem netušila. 😖

martina1975
18. máj 2009

čaute holky, jasné kejka volala som. Všetci sú v škole v prírode v pohode. Večer nikto neplakal, všetci zaspali. Že tam majú pekné počasie, akurát si kreslili vonku. Malú som k telefónu nepýtala radšej, neviem, ako by reagovala a ja tiež. Teraz som sa napapala a idem pokračovať v upratovaní. Lebo už od zajtra idem do práce a robím aj víkend, takže veľa toho neurobím. Tak sa majte kočky, a písmenkujte. 🙂

kejka
18. máj 2009

Marti no vidíš,vše ok,tak buď v pohodě. 🙂 🙂 🙂 A moc nepracuj,víš,že práce nemá nožičky,tak ti neuteče. 😀

sonoio
18. máj 2009

caute baby..
kejka,ako?uz spanok v pohode?vidim,ze si tu vedies dennik 😝 😅 😅 aspon je co citat.babky,s tymi manzelmi to asi ine nebude.. 😒 citam,ze aj vy mavate problemy s PMS..no ja uz som celkovo fajn,ale od soboty som nejaka nekludna,budim sa,som strasne napata,nauzea,unava-k tomu vonku horucava..menzes mam mat v piatok,myslite,ze to moze byt tym???ja to uz neviem rozoznat,a potom vzdy stresujem zufala,ci je to depka,a co robit.je mi proste opat nejak na tyku.uz ma to nebaviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😠 ☹ ☹ babky,prijemny den. 😵

kejka
18. máj 2009

Sonoi to je tím,že nemám doma dítě,starej je v práci a mladej se učí,tak se kopu do zadku a projíždím net 😀 😀 😀 Spánek zatím v pohodě.Myslím,že tvůj stav je přesně k PMS jak dělanej.Hormony jsou mrchy. 😝 😝 To tu nervozitu ještě zvyšuje,alespoň já to tak mám. 😖 😖 A přesně-taky mě nic nebavííííííííííííí.Za pár dní tady budu nadávat já 😀 😀 Vydrž,přejde to.
Já dneska zásadně neuklízím.Jen jsem vymopovala a složila prádlo.Nádobí se umylo a prdním na to. 😅 😅 😅 Vůbec nemám chuť něco dělat.Tak nebudu a je to. 😀 😀 😀
Téma chlapi-no coment,to je na romány.Mohla bych vyprávět nebo tu knížku rovnou napsat. 😀

anika09
18. máj 2009

Ahoj kocky,
nieje to este dobre so mnou , si predstavte ze som isla pre do skoly peso,myslela som si ze je krasne tak preco nie ved rano som sa citila ok, na pol ceste som zacala mat pocity ze tam nedojdem, ze omdliem sucho v ustach neznesitelna horucava a necitila som si nohy ☹ ☹ ☹ mala som pocit ze zomriem no tak skoncilo moje hrdinstvo ☹ ☹ ☹
Kejka bolo to neznesitelne naspat zo skoly to iste a to som mala Filipka,pri sebe myslela som si ze ked sa tu zsypem tak co s nim bude no neviem som z toho zufala ☹ ☹ ☹

martina1975
18. máj 2009

Ahojte holky tak ako? U mňa PMS pracuje na plné obrátky. Slabota, bolesť hlavy alebo únava? Poupratovala som celý byt, podlahy po kolenačky poumývala, duchny prevliekla, v obývačke prach utrela. Ale už mám dosť, musím sa šetriť, bo ráno idem do práce. 😉 Tu sa voľako mračí, neviem, či nebude pršať. A to mám plný balkón prádla. To je sila. Idem si trocha oddýchnuť, veď mám nárok nie? Nikoho doma, tak čo budem. Idem si pustiť nejaké dobré DVD, lebo mám náladu na bode mrazu. 😒 Tak sa majte kočky

dzio2
18. máj 2009

ahojte martina neboj sa poznam tie pocity strachu ale nase deti si to vedia uzit 😉 kubaka ja sa tiez teraz citim ako tlakovy hrniec ale taky ozdobny uz som si zacala pisat aj s tehotnymi nech vas tu nezatazujem svojimi tehotenskymi stavmi kubaka a kedy mas 40 daj vediet napiseme narodeninove pismenka s tym zapalom nerobia nic lebo nevedia kde sa nachadza dali mi len taky krem do posvy aby mala nedostala otravu krvi 😢 kejka mas pravdu s tym upratovanim neboj syn to spravy su to poriadne nervy ale zvladnes to zuzka je mi luto ze ti to neklape s manzelom vcera som bola medzi tehulkami a tiez je tam jedna kocka co potratila lebo ju manzel kopol a ona spadla babky co je kociek na modrom konikovy co maju problem s manzelom strasne ale mi sme silni tvor zuzka drzim ti palce

dzio2
18. máj 2009

anika to su strasne stavy moja muselo to byt hrozne anika moja kamoska taketo stavy ma tiez ked niekam ide bez liekov to nezvlada nedokaze ist ani na nakup ona to riesi tak ze ked niekam ide a sa jej to stane tak hned niekomu vola a ten doticny sasnou rozprava a privedie ju na ine myslienky skus to aj ty drzim ti palce

depka
18. máj 2009

ahojte kocky. som rada ze som tu nasla takuto stranku.som cerstvo rozvedena a nejak som to nezvladla.diagnostikovali mi panicku poruchu.mam 38 rokov a nikdy som dusevne poruchy nemala.az teraz.budem rada ked sa najde nejaka dobra dusa s podobnymi problemami.dakujem

anika09
18. máj 2009

Ahoj depka,
ja sice niesom rozvedena ale depku mam a to poriadnu, ☹
Mas aj nejake lieky?
drzsa 🙂 🙂

anika09
18. máj 2009

Ahoj dzio2,
som z toho zufala dufam ze lieky zaberu a bude lepsie 😖
ale uz som bola fit teraz toto nerozumiem uz nicomu a kamoska tvoja berie nejake lieky myslim AD?
DAKUJEM ZA POVBUDENIE 🙂 🙂

depka
18. máj 2009

ahoj anika,
jasne,beriem cipralex a tbl na spanie.uzivam to len druhy tyzden,zatial nic.je mi stale rovnako

anika09
18. máj 2009

Ahoj depka,
treba vydrzat ja mam teraz strasne stavy, uz som lieky aj vysadila lebo som bola fit a teraz na jar neviem co sa stalo ja beriem Seroxat a tiez este nic ostatne kocky ti tiez asi napisu, ale je to tak ze ono zeberu neskor tak to treba vydrzat a vonku je tak krasne ☹ ☹ ☹
Mas aj deti?

depka
18. máj 2009

anika: boze vydrzat,mam pocit ze sa zblaznim uz len z toho slova.mam dve dceri 13 a 18 rokov.nici nas to vsetkych,vobec nechapem co sa so mnou z dna na den stalo.asi som to nemala odkladat a mala som ist hned k lekarovi